Αλλαγή σχολείου & μετεγγραφή

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Α! είμαι πάρα πολύ αγχωμένος, φεύγω από το παλιό μου μου γυμνάσιο και πάω σε άλλο λύκειο(όπου δεν ξέρω σχεδόν κανέναν)τι να κάνω;:'(:( ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Mην αγχωνεσαι.Καθε αρχη για καλο!Θα χαλαρωσεις,θα πας την πρωτη μερα και θα γνωρισεις ατομα στην ωρα του αγιασμου,που θα καθεστε να κοιτατε δεξια και αριστερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Οι πρώτες μέρες θα 'ναι "κάπως" μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Ίσως να υπάρχουν κι άλλα παιδιά σαν και σένα στο συγκεκριμένο Λύκειο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ αυτό νιώθω αλλά γενικά επειδή είμαι τρελά κοινωνικό άτομο ξέρω οτι απο την πρώτη μέρα θα γνωρίσω αρκετά άτομα...βασικά είμαι ήδη σε μια παρέα απο το σχολείο ,είναι κ η κολλητή μου εκει οπότε...no problem!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0rgi@

Νεοφερμένος

Η ge0rgi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Επειδη μου ειχε συμβει και εμενα το ιδιο στο παρελθον το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να εισαι πολυ κοινωνικος με ολα τα παιδια . Βεβαια δεν θα τους θεωρησεις κολλητους σου απο την πρωτη μερα απλα θα σε βοηθησει στο να μην νιωθεις ξενος και σιγα σιγα με τον καιρο θα προσαρμοστεις.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glukoul@

Νεοφερμένος

Η glukoul@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγώ θα πάω σε λύκειο στο οποίο είναι ελάχιστοι γνωστοί αφού όλοι οι συμμαθητές μου θα πάνε σε άλλο λύκειο και είμαι πολύ αγχωμένη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Aχ μακάρι να μπορούσα και εγώ να πάω σε άλλο σχολείο..!Είσαι πολύ τυχερός!Μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι! :) Δες πόσα θετικά πράγματα έχει μία τέτοια αλλαγή!
1)Θα έχεις να ανακαλύψεις και να εξερευνήσεις ένα καινούριο σχολικό περιβάλλον που θα είναι σίγουρα πολύ ενδιαφέρον!
2)Θα γνωρίσεις καινούρια άτομα!
3)Θα διευρύνεις τους ορίζοντές σου και θα μεγαλώσεις τις παρέες σου!
Και τόσα άλλα ακόμα! :) Σίγουρα αυτή τη στιγμή που το διαβάζεις θα σκέφτεσαι 'τα λέει όλα αυτά τα θετικά γιατί δεν βρίσκεται στη δική μου θέση και δεν ξέρει πόσο δύσκολο είναι'.Η αλλαγή είναι πολύ δύσκολη αλλά αυτό που έχεις να κάνεις και να αισθάνεσαι όμορφα είναι να σκέφτεσαι τα θετικά αυτής της αλλαγής! Εξ άλλου είναι γεγονός ότι "Όλα για κάποιο λόγο γίνονται" και αυτός ο λόγος,όσο και αν δεν το πιστεύουμε μας φέρνει κάτι καλό! :) Γι αυτό μην αγχώνεσαι και απόλαυσε αυτή τη καινούρια σελίδα στη ζωή σου!Σκέψου πόόόόσοι άνθρωποι θα ήθελαν να μπορούσαν να ανοίξουν αυτή τη καινούρια σελίδα και θα ήθελαν να βρίσκονται στη θέση σου! ;) Be patient,καλή επιτυχία στο καινούριο σου σχολείο και καλή σχολική χρονιά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ στο δημοτικό είχα μετακομίσει και δεν γνώριζα κανέναν...βέβαια εντάξει δεν είναι ακριβώς το ίδιο με εσένα αλλά τέλοσπάντων...:P
Στην αρχή όπως είναι φυσικό δε θα αισθάνεσαι και τέλεια όμως με το καιρό θα γνωρίσεις άτομα και θα κάνεις φιλίες!! Αρκεί να μην τους αποθαρρύνεις (πχ με τη στάση σου) γιατί και αυτό συμβαίνει μερικές φορές...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0rgi@

Νεοφερμένος

Η ge0rgi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Επειδη μου ειχε συμβει και εμενα το ιδιο στο παρελθον το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να εισαι πολυ κοινωνικος με ολα τα παιδια . Βεβαια δεν θα τους θεωρησεις κολλητους σου απο την πρωτη μερα απλα θα σε βοηθησει στο να μην νιωθεις ξενος και σιγα σιγα με τον καιρο θα προσαρμοστεις.:no1:[/quote]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannak

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μου έχει τύχει και εμένα αυτό το θέμα είναι να γνωρίσεις πρώτα όλους τους συμμαθητές του τμήματος σου και μετά να ξεχωρίσεις τους φίλους από τους εχθρούς ποιους να εμπιστεύεσαι κ ποιους όχι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikOoni

Νεοφερμένος

Η vikOoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
χαλια παιδια...
θελω να μεινω στο παλιο μου...
δν μπορω...
ομως πρεπει...
βοηθειααααα......:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Περσι τετοιο καιρο ημουν στη θεση σου και τωρα ειναι η αδερφη μου. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να εισαι ευγενικος με ολους. Μη μπλεξεις σε κλικες απο την αρχη. Μιλα σε ΟΛΟΥΣ για αρχη. Ετσι θα καταλαβεις τι "φρουτο" ειναι ο καθενας και αν ταιριαζεται ως ανθρωποι. Ως θεμα για συζητηση αρχικα μπορειτε να εχετε τα μαθηματα και με την κουβεντα σιγουρα θα βρεις κατι κοινο με καποιον. Εγω ακομα και μετα απο ενα χρονο δεν εχω γινει "κολλητη" με κανεναν. Αλλα παντα εχω μια παρεα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Και εγω αλλαξα σχολειο γιατι το γυμνασιου που ημουν δεν ειχε Λυκειο.
Μου εκανε μεγαλη εντυπωση το ποσο μεγαλο και ζωγραφισμενο ηταν:PΑλλα κατα τα αλλα μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κι εγώ άλλαξα σχ. περιβάλλον γιατί το Γυμνάσιο δεν ήταν μαζί με το Λύκειο.Πάντως πολύ καλύτερο το κτίριο του Λυκείου!!! Είναι μεγάλο (ιδιαίτερα το προαύλιο), καθαρό (σε αντίθεση με το Γυμνάσιο), καλύτερες αίθουσες κτλ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria_Maimou

Νεοφερμένος

Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
σήμερα,πρώτη μέρα στο σχολείο,πήγα με πααααααααααααααρα πολύ άνχος για το λόγο ότι παρόλο που πρώτη φορα πάω σε αυτό το λύκειο σαν μαθήτρια,γνωρίζω το μισό σχολείο... κάτι που δε μου αρεσε καθόλου αλλα ευτυχως ετυχα σε καλη τάξη................Ενθουσιάστικα αλλα θα δείξει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
κι εγω δεν ηξερα κανεναν στο λυκειο αλλα χθες στον αγιασμο γνωρισα πολλα παιδια...σιγα σιγα θα ειναι οκ..κατσε να σε βαλουν στο τμημα σου κ απο κει κ μετα θα δεθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Κάθε αρχή και δύσκολη............................ μετά όλα θα φτιάξουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
το λυκειο μας συστεγαζεται με το γυμνασιο ευτυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι μας έτσι ειναι.
Συστεγαζεται γυμνασιο-λυκειο και ετσι ολα ειναι πλεον γνωριμα και δεν αλλαζουν και πολλα.
Αλλα καταλαβαινω πως ειναι δυσκολα.Τον πρωτο μηνα ως που να προσαρμοστεις ειναι.
Μετα ολα θα κυλήσουν φυσιολογικά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Thank you very much, for your advice!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top