Αλλαγή κατεύθυνσης

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γειά σε όλους 🤗🤗🤗
Μια φίλη μου και συμμαθήτριά μου (β λυκείου) σκέφτεται να αλλάξει κατεύθυνση και να πάει από θετική σε θεωρητική. Μήπως ξέρετε τι γίνεται αν αλλάξει τώρα κατεύθυνση και έρθει στη θεωρητική που είμαι κι εγώ; Θα μπορεί να παρακολουθήσει τα μαθήματα της θεωρητικής ή θα πρέπει να τελειώσει τη χρονιά στη θετική; Και τελικά τι θα δώσει στις εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Γειά σε όλους 🤗🤗🤗
Μια φίλη μου και συμμαθήτριά μου (β λυκείου) σκέφτεται να αλλάξει κατεύθυνση και να πάει από θετική σε θεωρητική. Μήπως ξέρετε τι γίνεται αν αλλάξει τώρα κατεύθυνση και έρθει στη θεωρητική που είμαι κι εγώ; Θα μπορεί να παρακολουθήσει τα μαθήματα της θεωρητικής ή θα πρέπει να τελειώσει τη χρονιά στη θετική; Και τελικά τι θα δώσει στις εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς;
Δεν νομίζω να μπορεί να αλλάξει τόσο αργά κατεύθυνση. Ας ρωτήσει στο σχολείο αλλά έχω την αίσθηση ότι οι αλλαγές επιτρέπονται μέχρι Σεπτέμβρη ή Οκτώβρη
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν νομίζω να μπορεί να αλλάξει τόσο αργά κατεύθυνση. Ας ρωτήσει στο σχολείο αλλά έχω την αίσθηση ότι οι αλλαγές επιτρέπονται μέχρι Σεπτέμβρη ή Οκτώβρη
Όντως;;;
Ήμουν σίγουρη πως γινόταν. Κι άλλη μια κοπέλα από το σχολείο άλλαξε κατεύθυνση πριν από κάνα δίμηνο και την άφησαν.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 2,213 μηνύματα.
Όντως;;;
Ήμουν σίγουρη πως γινόταν. Κι άλλη μια κοπέλα από το σχολείο άλλαξε κατεύθυνση πριν από κάνα δίμηνο και την άφησαν.
΄Μας είπε ο διευθυντής όταν ήρθε να μας μιλήσει για κατευθύνσεις οτι υπάρχει ενα περιθώριο χοντρικά στη μέση του Α' τετραμήνου που έχεις την δυνατότητα να αλλάξεις κατεύθυνση γιατι μετά θα δημιουργηθεί ενα τεράστιο κενό.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γειά σε όλους 🤗🤗🤗
Μια φίλη μου και συμμαθήτριά μου (β λυκείου) σκέφτεται να αλλάξει κατεύθυνση και να πάει από θετική σε θεωρητική. Μήπως ξέρετε τι γίνεται αν αλλάξει τώρα κατεύθυνση και έρθει στη θεωρητική που είμαι κι εγώ; Θα μπορεί να παρακολουθήσει τα μαθήματα της θεωρητικής ή θα πρέπει να τελειώσει τη χρονιά στη θετική; Και τελικά τι θα δώσει στις εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς;
Αυτό είχε συμβεί σε μια φίλη μου, η οποία στα μέσα της χρονιάς αποφάσισε να πάει θεωρητική στη β λυκείου. Λοιπόν, όχι δε μπορεί να έρθει θεωρητική, αναγκαστικά θα κάτσει θετική. Μπορεί αυτό να το αλλάξει όμως στη τρίτη λυκείου.
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, θα της πω και θα δούμε τι θα της πουν και αύριο στο σχολείο 🤗🤗🤗
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 565 μηνύματα.
δεν ξέρω αν ήταν απλά η εξαίρεση αλλά μια δική μου συμμαθήτρια ήρθε στην θεωρητική στη γ' λυκείου οπότε καλύτερα να ρωτήσει η φίλη σου κατευθείαν την πηγή (=τον διευθυντή/την διευθύντρια)
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η φ
δεν ξέρω αν ήταν απλά η εξαίρεση αλλά μια δική μου συμμαθήτρια ήρθε στην θεωρητική στη γ' λυκείου οπότε καλύτερα να ρωτήσει η φίλη σου κατευθείαν την πηγή (=τον διευθυντή/την διευθύντρια)
Τελικά αυτό ισχύει όντως. Ρώτησε και της είπε πως μπορεί να δηλώσει καινούργια κατεύθυνση στη Γ λυκείου.
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Εγώ που διαβάζω την συζήτηση και μετανιώνω που δεν άλλαξα απο Ανθρωπιστικών σε Οικονομίας:cry_x: .

(Είμαι πρωτοετής τώρα)
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,168 μηνύματα.

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 313 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,168 μηνύματα.

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Εγώ που διαβάζω την συζήτηση και μετανιώνω που δεν άλλαξα απο Ανθρωπιστικών σε Οικονομίας:cry_x: .

(Είμαι πρωτοετής τώρα)
ήθελες κάποιο τμήμα που το χει μόνο η ανθρωπιστική κατεύθυνση ή απλά προτιμούσες τα μαθήματα της;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top