Αλλαγές στο Ενιαίο Λύκειο 2013 - 2016

foteini08

Νεοφερμένος

Η foteini08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να ευχηθω σε ολους καλη επιτυχια στις πανελληνιες και μακαρι ο καθενας να περασει στη σχολη των ονειρων του.

Οταν ηταν η σειρα μου να δωσω (πριν πολλα χρονια το '97 δηλαδη) δεν ειχα καθολου μυαλο! Με απασχολουσαν αλλα θεματα. Τωρα ομως στα 35 ξερω πως αν ηθελα θα ειχα περασει. Η σχολη που μου αρεσε ηταν η μαιευτικη. Τωρα μετα απο δυο παιδια η μαιευτικη μου αρεσει ακομα περισσοτερο. Δεν "υπαρχει" αυτο που κανουν οι μαιες στα νοσοκομεια.

Εδω λοιπον χρειαζομαι την βοηθεια σας. Για να δωσω πανελληνιες το ετος 2016:
1. Απο ποιες κατευθυνσεις μπορω να περασω στη συγκεκριμενη σχολη;
2. Εχω καταλαβει οτι απο θεωρητικη μπορω να περασω αλλα μπορω και απο αλλη κατευθυνση;
3. Αν περασω εκτος αθηνων που τα μορια ειναι χαμηλοτερα μπορω με μεταγραφη να ερθω Αθηνα λογω μητροτητας;
4. Πως υπολογιζονται τα μορια;

Καταιγισμος ερωτησεων και ξερω οτι θα βρω τις απαντησεις ψαχνοντας στο φορουμ. Αλλα εδω θα τα εχω πιο μαζεμενα! Οποιος μπορει ας μου απαντησει. Θα το εκτιμησω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πωπω ελπίζω να μην το μετανιώσω στα 35 μου και να θέλω να δώσω τότε πανελλήνιες ενώ έχω τώρα την ευκαιρία! Αλλά ποτέ δεν είναι αργά για να πραγματοποιήσει κανείς τα όνειρα του. Τα όνειρα δεν έχουν ηλικία, όλοι μπορούν να ονειρεύονται και να προσπαθούν για να τα πραγματοποιήσουν.

1. Απο θεωρητική, θετική και τεχνολογική. αν πας με θεωρητική ή τεχν θα πρέπει να επιλέξεις και βιολογία γενικής για να ανοίξεις το 3ο πεδίο που βρίσκεται η σχολή που θες. Αλλά τώρα με το νέο σύστημα που θα ισχύει δεν ξέρω πως θα είναι, πρέπει να το ψάξεις λίγο.
2. Την θετική φυσικά αφού είναι και η κατεύθυνση που την επιλέγει κανείς που θέλει να γίνει γιατρός
3. Δεν νομιζω να μην τα καταφέρεις να περάσεις Αθήνα. Δεν είναι δα και τμήμα με βάση εισαγωγής 18.000 μόρια, ούτε με 10.000 είναι, όμως θέλει διάβασμα όπως και όλα φυσικά
4.https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=moria
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θεωρω ότι καλύτερο θα ήταν να δωσεις απο θεωρητική κατεύθυνση. Γιατι καλώς η κάκως η θεωρητική θέλει διαβασμα και κριτική σκέψη. Με το νέο σύστημα θα δώσεις 4 μαθήματα για να ανοίξεις μόνο τα παραϊατρικά με απωλεια μορίων ασφαλώς. Αυτά ειναι Έκθεση,Αρχαία,Ιστορία, Βιολογία Γενικής Παιδειας. Αν θέλεις να ανοίξεις και σχολές ανθρωπιστικές νομικές πολιτικές τότε μπορείς να δωσεις και 5ο μάθημα Λατινικά. Δίχως να επηρεάζει τη βαθμολογία στο ιατρικο-παραϊατρικό πεδίο, χωρίς απωλεια μορίων. Μην εναποθέτεις τις ελπίδες σου σε μετεγγραφές. Κάνε την προσπάθεια σου και εξάλλου, δεν είναι δα και τόσο υψηλόβαθμη σχολή η μαιευτική :) Ο τρόπος υπολογισμού των μορίων στο νέο σύστημα δεν έχει ακομα ξεκάθαρα καθοριστεί. Ποτέ δεν είναι αργά αλλα τότε τι δέσμη ήσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteini08

Νεοφερμένος

Η foteini08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μάιρα και Chris1993 ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Μάιρα καλιο αργα παρα ποτε!!! Χαχαχα. Αυ τ ο με τα μορια δεν το καταλαβα αλλα απο οτι λεει και ο Chris1993 ο τροπος υπολογισμου θα αλλαξει.

Chris1993 ειχα καταλαβει οτι απο θεωρητικη τα λατινικα ειναι στανταρ. Τι σημαινει με απωλεια ή χωρις απωλεια μοριων; Ειμαι ασχετη εντελως!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
foteini08 το καλύτερο είναι να πας από θετική για μαία τώρα βέβαια δεν ξέρω εάν έχεις καλή σχέση με φυσική χημεία αν έχεις καλώς αλλιώς ξεκίνα να διαβάζεις χημεία Α,Β λυκείου .Δεν θα συνιστούσα να πας με αρχαία,ιστορία,βιολογία γενικής και έκθεση όχι μόνο για την απώλεια μορίων αλλά κυρίως για το πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις μετά αφού δεν θα έχεις διδαχτεί βιολογία και χημεία
Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις ποτέ δεν είναι αργά για να κάνεις αυτό που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
δωσε κανονικα και μην ασχολεισαι με την ηλικια,ποια 35;νεοτατη εισαι! στο εξωτερικο ειναι αρκετα συνηθες να βλεπεις μεγαλους σε ηλικια και δεν μιλαω για την ηλικια σου που ειναι νεαρη ηλικια,αλλα για 50 χρονους,60 χρονους και βαλε.
τωρα για τις αποριες,εγω της ηλικιας σου ειμαι περιπου οποτε δεν μπορω να σε κατατοπισω για τα σημερινα,καλο ειναι εγω πιστευω εκτος απο τις απαντησεις που θα παρεις απο εδω και απο το δικτυο να περασεις και απο το παλιο σου σχολειο να ρωτησεις(οτι σταση και αν δεις μην σε αποθαρρυνει)

εχει αναγκη ο τοπος απο ατομα που αγαπανε το επαγγελμα τους και εσυ αυτο που θες μαλιστα ειναι λειτουργημα,το βρισκω παρα πολυ ωραιο να θες να σπουδασεις μαιευτικη
οσον αφορα την ηλικια,στο ξαναλεω,μην το ξανασκεφτεσαι,αν μπορεις να τα βολεψεις με την σχολη και τις υποχρεωσεις που εχεις στην καθημερινοτητα σου ,η ηλικια σου ειναι πολυ νεαρη για σπουδες,να ησουν 50 και να ηθελες ιατρικη που θελει δεκα χρονια να το συζηταγαμε(που και παλι εγω δεν θα βλεπα προβλημα κανενα)
οι πιτσιρικαδες στα 17 και στα 18 τα 35 τα βλεπουν βουνο,διοτι ειναι στην αναπτυξη πανω,η μνημη τους ειναι "αδεια" απο μνημες και φυσικα εχουν τον δεικτη του σχολειου(περσι β λυκειου ,φετος γ κ.λπ) ,οταν πατησεις τα 30 τα πραγματα ειναι αλλιως,εισαι σε ηλικια που μπορεις και διδακτορικα(οχι διδακτορικο ) να κανεις.Παλεψε το,αφου το θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μάιρα και Chris1993 ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Μάιρα καλιο αργα παρα ποτε!!! Χαχαχα. Αυ τ ο με τα μορια δεν το καταλαβα αλλα απο οτι λεει και ο Chris1993 ο τροπος υπολογισμου θα αλλαξει.

Chris1993 ειχα καταλαβει οτι απο θεωρητικη τα λατινικα ειναι στανταρ. Τι σημαινει με απωλεια ή χωρις απωλεια μοριων; Ειμαι ασχετη εντελως!!!!

Το σύστημα αλλάζει και πλησιάζει αυτό των δεσμών που έδωσες το '97.
Από 6 ή 7 μαθήματα (για οικονομικές σχολές) δίνεις 4 μαθήματα.

Με το τωρινό σύστημα ο τρόπος υπολογισμός μορίων ήταν ο εξής:

Μόρια = ΜέσοςΌροςΒαθμολογιών*800 + ΜάθημαΒαρύτητας1*130 + ΜάθημαΒαρύτητα2*70

Πλέον, τα μαθήματα γίνονται 4 και δεν έχει αποφασιστεί ο τρόπος υπολογισμού μορίων. Δηλαδή, αναμένουμε ακόμα τις βαρύτητες, το αν θα μετράνε οι προφορικοί κτλπ.

Όταν λέμε Απώλεια μορίων εννοούμε ότι αν κάποιος είναι Θεωρητική και θέλει σχολές 3ου πεδίου (ιατρικές κλπ), έχει απώλεια μορίων διότι πλέον τα μαθήματα βαρύτητας έχουν άθροισμα 13% των τελικών μορίων και όχι 20% των τελικών μορίων που είναι για το 1ο πεδίο (ανθρωπιστικές, νομικές κλπ). Θεωρείται μετάβαση επιστημονικού πεδίου και υπάρχει απώλεια μορίων.

-Στη Θεωρητική μπορούσες να ανοίξεις χωρίς απώλεια μορίων το 1ο πεδίο και το 5ο πεδίο (αν διάλεγες Μαθηματικά Γενικής + ΑΟΘ)
Με απώλεια μορίων (ύψους 7%) μπορούσες να ανοίξεις το 2ο,4ο πεδίο αν επέλεγες Μαθηματικά Γενικής και το 3ο πεδίο αν διάλεγες Βιολογία Γενικής Παιδείας.
-Στη Θετική μπορούσες να ανοίξεις χωρίς απώλεια μορίων το 2ο,3ο,4ο πεδίο και το 5ο πεδίο (αν διάλεγες Μαθηματικά Γενικής + ΑΟΘ)
Με απώλεια μορίων (ύψους 7%) μπορούσες να ανοίξεις το 1ο πεδίο αν επέλεγες Ιστορία Γενικής Παιδείας
-Στη Τεχνολογική μπορούσες να ανοίξεις χωρίς απώλεια μορίων το 2ο,4ο πεδίο και το 5ο πεδίο (αν διάλεγες Μαθηματικά Γενικής + ΑΟΘ)
Με απώλεια μορίων (ύψους 7%) μπορούσες να ανοίξεις το 1ο πεδίο αν επέλεγες Ιστορία Γενικής Παιδείας και το 3ο πεδίο αν διάλεγες Βιολογία Γενικής Παιδείας.

Με το νεο σύστημα δεν ξέρουμε, ακόμα, το ύψος της απώλειας μορίων.
Τα μόνα που ξέρουμε είναι ότι ο συνδιασμός 4 μαθημάτων (3 κορμού ομάδας προσανατολισμού και 1 επιλογής) θα οδηγεί σε 1 επιστημονικό πεδίο και από εκεί και πέρα θα μπορείς να διαλέγεις και 5ο μάθημα για να ανοίγεις και άλλο πεδίο.

Δες εδώ που περιγράφεται με απλό και κατανοητό τρόπο το σύστημα: https://www.methodiko-frontistirio.gr/news/2015NeoSystima.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteini08

Νεοφερμένος

Η foteini08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κομνηνε μου τονωσες κιαλλο την αυτοπεποιθηση. Θα σε εχω στα υποψη μου και για αργοτερα οταν θα νιωθω πως καταρρεω! : ) Ειναι μεγαλη η αποφαση και ξερω πως ειναι δυσκολο να συνδυαστουν οικογενεια και σπουδες.

Chris1993 thanks για την αναλυση.

Σκοπευω να παω απο το λυκειο της γειτονιας μου για να μιλησω και απο κοντα και να δω αν υπαρχει δυνατοτητα να παρω τα βιβλια απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
αν δεν σου δωσουν τα βιβλια,αυτα τα σχολικα ειναι φτηνα παρτα μονη σου
και αλλα αν θελησεις,που καλο ειναι να χεις ,να πηγαινεις στις βιβλιοθηκες πανεπιστημιακες κ.λπ ακομα και στις δημοτικες ως δευτερη λυση ισως βρεις κατι
θελει βεβαια να ξεκινησεις μια συστηματικη δουλεια και οργανωμενη,στα χρονια σου(μας) χρειαζοταν πολυ περισσοτερη προσπαθεια για την επιτυχια διοτι οι θεσεις ηταν οι μισες απο οτι σημερα,οποτε να και ενα θετικο(μην επαναπαυεσαι βεβαια)

καλη επιτυχια,χρονια μην κοιτας ,νεα εισαι...το θεμα ειναι να τα βολευεις με την δουλεια σου ,την οικογενεια κ.λπ αν τα φερνεις βολτα και οργανωνεις σωστα τον χρονο σου δεν εχεις προβλημα
φροντιστηριο θα κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteini08

Νεοφερμένος

Η foteini08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αν δεν σου δωσουν τα βιβλια,αυτα τα σχολικα ειναι φτηνα παρτα μονη σου
και αλλα αν θελησεις,που καλο ειναι να χεις ,να πηγαινεις στις βιβλιοθηκες πανεπιστημιακες κ.λπ ακομα και στις δημοτικες ως δευτερη λυση ισως βρεις κατι
θελει βεβαια να ξεκινησεις μια συστηματικη δουλεια και οργανωμενη,στα χρονια σου(μας) χρειαζοταν πολυ περισσοτερη προσπαθεια για την επιτυχια διοτι οι θεσεις ηταν οι μισες απο οτι σημερα,οποτε να και ενα θετικο(μην επαναπαυεσαι βεβαια)

καλη επιτυχια,χρονια μην κοιτας ,νεα εισαι...το θεμα ειναι να τα βολευεις με την δουλεια σου ,την οικογενεια κ.λπ αν τα φερνεις βολτα και οργανωνεις σωστα τον χρονο σου δεν εχεις προβλημα
φροντιστηριο θα κανεις;


Φροντιστηριο οπωσδηποτε. Δεν γινεται αλλιως τουλαχιστον για τα αρχαια που δε θυμαμαι τιποτα. Μακαρι να προλαβω να καλυψω την υλη. ΡΣυγνωμη για το καθυστερημενο μηνυμα αλλα δεν μπορουσα να βρω το ποστ μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Βγήκε η ύλη για τα λατινικά και τη χημεία προσανατολισμού της γ΄λυκείου:
https://www.esos.gr/arthra/38517/pro...as-prosanatolismoy-anthropistikon-spoydon-tis

Γενικά δείχνει να είναι μικρή και διαχειρίσιμη. Βασικά για τα λατινικά βγήκε η ύλη. Για τη χημεία το πρόγραμμα σπουδών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Παιδιά,αν και νωρίς(;;) θέλω να θέσω δύο ερωτήματα:

1.Τα μαθήματα που θα ανοίγουν τα πεδία θα υπολογίζονται μόνο στο πεδίο που ανοίγουν,ή απλά θα έχουν αυξημένη βαρύτητα?
2.Γνωρίζουμε αν οι βάσεις θα αλλάξουν υπερβολικά πολύ?
Δηλαδή αυξομειώσεις 2000 μορίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Θα υπολογίζονται μόνο στο πεδίο που ανοίγουν. Δες σε αυτή την ιστοσελίδα: https://www.news.gr/ellada/ekpaidefs...os-oros-stis-panelladikes-toy-2016-apo-4.html

Οι βάσεις εκτιμώ ότι θα κυμανθούν στα ίδια επίπεδα, καθώς σε εμάς αντισταθμίζεται το γεγονός της ανόδου των βάσεων λόγω του ότι δεν θα μετράνε οι προφορικοί βαθμοί των μαθημάτων που εξεταζόμαστε πανελλαδικά (ίσως να έχουμε μία μικρή πτώση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
το 2016 θα έχουμε βάσεις σαν του 2000 να με θυμηθείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Οχ! Εάν έχουμε τις βάσεις του 2000, οι οποίες ήταν στο ταβάνι, θα είναι άστα να πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
φίλε ευχήσου να ΜΗΝ βάλουν εύκολα θέματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Βασικά ούτε και εγώ θέλω να βάλουν εύκολα θέματα γι' αυτό το λόγο. Προτιμώ να είναι μέτρια προς δύσκολα. Βέβαια επειδή το σύστημα αυτό θα είναι μεταβατικό και επειδή θα είμαστε οι πρώτοι που θα το εγκαινιάσουμμε, τα θέματα θα είναι μάλλον αρκετά βατά. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να γράψουμε όσο πιο καλά γίνεται, καθώς για το αν θα εισαχθούμε στη σχολή της αρεσκειας μας θα κρίνεται από το 0,1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν όλα αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Οι βάσεις φαίνεται ότι θα εκτοξευθούν για μας που θα δώσουμε του χρόνου..Ειδικα στις επιστήμες υγείας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αύγουστος 2016
Ιατρική Αθήνας 19900
ΗΜΜΥ ΕΜΠ 19890
Νομική Αθήνας 19800
....
......ΤΕΙ κλωστουφαντουργίας 14600
Κάπως έτσι θα είναι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top