Αθλητισμός στο Πανεπιστήμιο

Kωσταντινος008

Νεοφερμένος

Ο Kωσταντινος008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τι ισχυει σχετικα με τα Πανεπιστημιακα Πρωταθληματα αθληματων(οπως μπασκετ,ποδοσφαιρο κ.α)Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονικη γινονται κανονικα και συμμετεχουν οσες σχολες εχουν ομαδα!! Αμα ενδιαφερεσαι να μπεις σε ομαδα πρεπει να μιλησεις με μεγαλυτερους της σχολης σου που την οργανωνουν... Απο οτι εχω ακουσει σε ολες τις πολεις με μεγαλο αριθμο τμηματων γινονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Όπως είπε και ο απο πάνω τα αθλήματα εξαρτώνται από την σχολή σου, ψάξε στο σαιτ της σίγουρα θα έχει κάποιο θέμα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kωσταντινος008

Νεοφερμένος

Ο Kωσταντινος008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δηλαδη φιλε γνωριζεις εαν περσυ ειχε γινει ομαδα μπασκετ απο το Πανεπιστημιο Ιωαννινων??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
https://www.uoi.gr/gr/facilities/sports.php

Στο σαιτ της σχολής σου λέει πως υπάρχει και γήπεδο μπάσκετ, τώρα πέρσυ δεν ξέρω εαν είχαν σχηματίσει ομαδα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δηλαδη φιλε γνωριζεις εαν περσυ ειχε γινει ομαδα μπασκετ απο το Πανεπιστημιο Ιωαννινων??

Ξερω οτι μεχρι προπερσι εκαναν κανονικα ομαδα μπασκετ η ιατρικη απο γιαννενα, εχω κατι φιλους και το συζητουσαμε, για περυσι ομως δεν εχω ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Είστε σίγουροι ρε παιδιά οτι υπάρχουν πανεπιστημιακά πρωταθλήματα?
Το μόνο που ξέρω π.χ. είναι οτι υπάρχουν πρωταθλήματα,5χ5,μπάσκετ κ.λ. που απευθύνονται σε φοιτητές αλλά πληρώνεις και μπαίνεις στο πρωτάθλημα,δεν είσαι π.χ. σε ομάδα μπάσκετ του πανεπιστημίου.
Επίσης έχω φίλο που σπουδάζει ΣΣΑΣ Οικονομικό στην Θεσσαλονίκη,και γίνονται κάθε χρόνο πρωταθλήματα σε διάφορα αθλήματα μόνο μεταξύ στρατιωτικών σχολών όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Φιλε Θεσσαλονικη σπουδαζω και ειμαι στην ομαδα μπασκετ της σχολης!!! Καθε χρονο γινεται το πρωταθλημα, συμμετεχουν περιπου 20 σχολες, μαζι και η σσας!! Οι αγωνες γινονται στο πανεπιστημιακο γυμναστηριο και το φαιναλ 4 στο αλεξανδρειο... Δε πληρωνεις τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Φιλε Θεσσαλονικη σπουδαζω και ειμαι στην ομαδα μπασκετ της σχολης!!! Καθε χρονο γινεται το πρωταθλημα, συμμετεχουν περιπου 20 σχολες, μαζι και η σσας!! Οι αγωνες γινονται στο πανεπιστημιακο γυμναστηριο και το φαιναλ 4 στο αλεξανδρειο... Δε πληρωνεις τιποτα
Φρέντο ξέρεις αν το ΟΠΑ έχει ομάδα,πραγματικά δεν μπορώ να βρω κάτι στην σελίδα του πανεπιστημίου.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Φρέντο ξέρεις αν το ΟΠΑ έχει ομάδα,πραγματικά δεν μπορώ να βρω κάτι στην σελίδα του πανεπιστημίου.?

Υπάρχει, στο σαιτ τους και λέει έχει ομαδα ποδοσφαίρου, μπασκετ, βόλλευ, τεννις κ.α !

Δες εδώ : https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/index.php#14
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
θα ηθελα να μαθω για τα αθλητικα πρωταθληματα που λαμβανουν χωρα μεταξυ των πανεπιστημιων/τμηματων καθως και τον τροπο επιλογης των μαθητων που στελεχωνουν τις εκαστοτε ομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Ο κόουτς Σφαιρόπουλος διαλέγει τους καλύτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Χα χα χα γελασαμε παλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Eγω ειμαι στην ομαδα μπασκετ. Σε εμας υπαρχει μια ομαδα ατομων απο πριν (οι περισσοτεροι ξερουν μπασκετ γιατι πηγαιναν και στο παρελθον σε ομαδες) και οποιος θελει πηγαινει αμα υπαρχουν θεσεις για καμια προπονηση να τον δοκιμασουν και σε παιρνουν αμα παιζεις καλα. Αυτο εξαρταται βεβαια και απο το τμημα. Στο δικο μου επειδη εχουμε πολυ μεγαλο αριθμο ανδρων ολοι σχεδον παιζαμε σε ομαδα και στο παρελθον οποτε και δεν παιρνουν οποιον να'ναι. Εχω ακουσει ομως και τμηματα που ψαχνουν μανιωδως οι ομαδες για ατομα οποτε ειναι πιο ελαστικοι (μπορει να παρουν και καποιον οχι τοσο καλο εστω για να εχουν καναν αναπληρωματικο). Εγω παντως πηγα στο ξεκαρφωτο και με πηραν, ειχα ακουσει ομως πως εψαχναν ατομα απο τα πρωτα ετη γιατι καποια καλα μελη της ομαδας που επαιζαν καιρο πηραν πτυχιο :p Φανταζομαι πανω κατω το ιδιο θα ισχυει και στα αλλα ομαδικα αθληματα αν και πιστευω οτι στο ποδοσφαιρο ενδεχομενως να ειναι πιο ελαστικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Eγω ειμαι στην ομαδα μπασκετ. Σε εμας υπαρχει μια ομαδα ατομων απο πριν (οι περισσοτεροι ξερουν μπασκετ γιατι πηγαιναν και στο παρελθον σε ομαδες) και οποιος θελει πηγαινει αμα υπαρχουν θεσεις για καμια προπονηση να τον δοκιμασουν και σε παιρνουν αμα παιζεις καλα. Αυτο εξαρταται βεβαια και απο το τμημα. Στο δικο μου επειδη εχουμε πολυ μεγαλο αριθμο ανδρων ολοι σχεδον παιζαμε σε ομαδα και στο παρελθον οποτε και δεν παιρνουν οποιον να'ναι. Εχω ακουσει ομως και τμηματα που ψαχνουν μανιωδως οι ομαδες για ατομα οποτε ειναι πιο ελαστικοι (μπορει να παρουν και καποιον οχι τοσο καλο εστω για να εχουν καναν αναπληρωματικο). Εγω παντως πηγα στο ξεκαρφωτο και με πηραν, ειχα ακουσει ομως πως εψαχναν ατομα απο τα πρωτα ετη γιατι καποια καλα μελη της ομαδας που επαιζαν καιρο πηραν πτυχιο :p Φανταζομαι πανω κατω το ιδιο θα ισχυει και στα αλλα ομαδικα αθληματα αν και πιστευω οτι στο ποδοσφαιρο ενδεχομενως να ειναι πιο ελαστικοι.
λογικα εγω περναω ημμυ θεσσαλονικη οποτε θα εχει φυτα που μονο να διαβαζουν ξερουν εγω εχω ασχοληθει και με μπασκετ παροτι δε με βοηθαει το υψος αν και μου αρεσει ποιο πολυ απο το ποδοσφαιρο κυριως λογω χαρακτηρα συμπαικτων..αλλα οπως και να εχει δε θα χαλαστω με το ποδοσφαιρο..τουλαχιστον αισθανομαι καλα διοτι υπαρχει αξιοκρατικος τροπος επιλογης οχι οπως στα λυκεια πχ που υπηρχε μια κλικα που με τη δυναμη της πυγμης κυριως αλλα και την αλαζονεια που διακατειχε φροντιζε αφεννος για τον εαυτουλη της και στη συνεχεια τους υπολοιπους κλικαδορους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top