Αθλητική κουβεντούλα

Ποια ομάδα υποστηρίζετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 768)
  • Παναθηναϊκός

    Ψήφοι: 214 27.9%
  • Ολυμπιακός

    Ψήφοι: 219 28.5%
  • ΑΕΚ

    Ψήφοι: 95 12.4%
  • Άρης

    Ψήφοι: 40 5.2%
  • Πανιώνιος

    Ψήφοι: 4 0.5%
  • Άλλη (ποια[noparse];)[/noparse]

    Ψήφοι: 35 4.6%
  • ΠΑΟΚ

    Ψήφοι: 73 9.5%
  • Ηρακλής

    Ψήφοι: 17 2.2%
  • Καμία

    Ψήφοι: 71 9.2%

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν παρακολούθησα το παιχνίδι, να είμαι ειλικρινής, αλλά τέτοια λάθη συμβαίνουν παντού και θα συμβαίνουν. Εδώ στο ποδόσφαιρο δεν μετράνε γκολ σε κρισιμά παιχνίδια λόγω λάθους του διαιτητή, που στο ποδόσφαιρο δεν είναι εύκολο να βάλεις καμία 10αρια γκολ. Επομένως όταν παίζεις παιχνίδι, παίζεις και για την ομάδα και για την διαιτησία, ώστε κανένας να μην μπορεί να σου πεί τίποτα. Διάβασα δηλώσεις 2 παικτών σας που παραδέκτηκαν την ήττα και πολύ καλά έκαναν κατ'εμέ. Τώρα αυτά τα περι ενστάσεων εκ των υστέρων είναι λίγο άσχημο. Γιατί παρόμοιο λάθος μπορεί να συμβεί στο άμεσο μέλλον υπερ σας και μετά απο 10 λεπτά απο την λήξη του παιχνιδιού να θυμηθεί ο προπονητής της άλλης ομάδας πως κάποτε στο ματς έγινε ένα λαθάκι.

(Ούτε η ομάδα του Αλονσο δεν έκανε ένσταση βρε παιδιά μετά τον τελικό, αν και θα μπορούσε. Θεωρώ σχετικό το παράδειγμα αυτό. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στο μπάσκετ όμως υπάρχει η γραμματεία,ώστε αν συμβεί κάτι να το διορθώσουν.
Απ την στιγμή όμως που άνθρωπος του ολυμπιακού παρατήρησε ότι κάτι δεν πάει καλά και το επισήμανε στην γραμματεία,αυτοί αντί να διακόψουν τον αγώνα και να δουν ριπλέι συνέχισαν την φάση όπου προήλθε καλάθι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Aς μάθουμε λίγο μπασκετ. Η ποιότητα μίας ομάδας μου είναι αδιάφορη. Κάθε παιχνίδι είναι ένα και μοναδικό. Ό,τι γράφει το σκορ μετράει. Δεν πάει να είναι και η καλύτερη ομάδα στον κόσμο, αν χάσει το συγκεκριμένο παιχνίδι, ως ήττα θα μετρήσει, όχι ως εν δυνάμει νίκη. Επιπροσθέτως, εγώ αναφέρθηκα σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι και είπα πως σας το χρωστούσε η Σιένα μετά το έκτρωμα που είχε λάβει χώρα πέρυσι στο γήπεδο του ολυμπιακού. Ήμουν ιδιαίτερα συγκεκριμένη. Στο μπασκετ μιλάμε για κάθε παιχνίδι μεμονωμένα, αν απο την άλλη ομάδα βρεθούν πολλοί παίκτες στην καλή τους μέρα και ξεπατωθούν στα 3ποντα και στα συναφή και αλλάξουν τα φώτα στην αντίπαλο ομάδα, θα μετρήσει η νίκη. Τόσο μα τόσο απλό. Να θυμίσω πως η Μπιλμπαο πήγε να στείλει την τσκα σε 5ο παιχνίδι. Για να μην λέμε κουταμάρες. Εσύ θεωρείς πως ήταν υψηλής ποιότητος, εγώ μπορεί να έχω αντίθετη γνώμη. Και το τέλος να το λές στους ομοιδεάτες σου, δεχτείτε πως κάποιος μπορεί να έχει διαφορετική γνώμη.
Και σε ξαναρωτάω θεωρείς ότι έστω και σε ένα παιχνίδι της σειράς η Σίενα ήταν ανώτερη; Όταν εμείς λέγαμε για βολές στα παιχνίδια με το βάζελο μας δουλεύατε. Ας μην κοροιδευόμαστε αλλοίωση αποτελέσματος δεν υπήρξε. Στο σήμερα τωρα η Σιένα δεν ήταν σε καμία περίπτωση ανώτερη. Ο Ολυμπιακός ευθύνεται για την απώλεια της νίκης καθώς δεν έδειξε σοβαρότητα στο τέλος αλλά η διαιτησία ήταν σημαντικότατος παράγοντας. Αν δεν είχαν οι τρεις ανύπαρκτες βολές στον Άντιτς τώρα τέτοια συζήτηση δεν θα υπήρχε καν. Αν δεν σταμάταγε το χρονόμετρο θα είχαμε παράταση. Αν αυτά θεωρούνται λεπτομέρειες πάσο.

Όταν πιάνεσαι από μια φράση που έγραψα στην ένταση της στιγμής για να προβάλλεις τις πολιτικές σου απόψεις σε ένα θέμα τελείως άσχετο θέμα προβάλλεις απλά τον κομπλεξισμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Και σε ξαναρωτάω θεωρείς ότι έστω και σε ένα παιχνίδι της σειράς η Σίενα ήταν ανώτερη; Όταν εμείς λέγαμε για βολές στα παιχνίδια με το βάζελο μας δουλεύατε. Ας μην κοροιδευόμαστε αλλοίωση αποτελέσματος δεν υπήρξε. Στο σήμερα τωρα η Σιένα δεν ήταν σε καμία περίπτωση ανώτερη. Ο Ολυμπιακός ευθύνεται για την απώλεια της νίκης καθώς δεν έδειξε σοβαρότητα στο τέλος αλλά η διαιτησία ήταν σημαντικότατος παράγοντας. Αν δεν είχαν οι τρεις ανύπαρκτες βολές στον Άντιτς τώρα τέτοια συζήτηση δεν θα υπήρχε καν. Αν δεν σταμάταγε το χρονόμετρο θα είχαμε παράταση. Αν αυτά θεωρούνται λεπτομέρειες πάσο.

Όταν πιάνεσαι από μια φράση που έγραψα στην ένταση της στιγμής για να προβάλλεις τις πολιτικές σου απόψεις σε ένα θέμα τελείως άσχετο θέμα προβάλλεις απλά τον κομπλεξισμό σου.
Κάνεις πλάκα τώρα. Ποιές πολιτικές μου απόψεις προέβαλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Καλά μιλάμε ό,τι να ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Εντάξει, εντάξει, ό,τι πεις βρε παιδί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στα ποδοσφαιρικά: Μετράει ώρες ο Ζαρντίμ(μακάριιι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Κάνεις πλάκα τώρα. Ποιές πολιτικές μου απόψεις προέβαλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Καλά μιλάμε ό,τι να ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Εντάξει, εντάξει, ό,τι πεις βρε παιδί.
Όταν μου λες αυτά να τα πεις στους ομοιδεάτες σου εγώ πως θέλεις να το εκλάβω δηλαδή; Η ειρωνία αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Στο μπάσκετ όμως υπάρχει η γραμματεία,ώστε αν συμβεί κάτι να το διορθώσουν.
Απ την στιγμή όμως που άνθρωπος του ολυμπιακού παρατήρησε ότι κάτι δεν πάει καλά και το επισήμανε στην γραμματεία,αυτοί αντί να διακόψουν τον αγώνα και να δουν ριπλέι συνέχισαν την φάση όπου προήλθε καλάθι
Αυτά συμβαίνουν. Εγώ σε άρθρα διάβασα πως μετά την λήξη υπήρξε η ένσταση.
Ο Σπανούλης γενικά πιάνει καλή απόδοση στα παιχνίδια του και δεν αντιμετωπίζει τραυματισμούς που να τον εμποδίζουν. Αλλά λογικό είναι να τον κλείνουν. Άρα κάτι φταίει σε κάποιο μέρος του υπόλοιπου ροστερ.


Όταν μου λες αυτά να τα πεις στους ομοιδεάτες σου εγώ πως θέλεις να το εκλάβω δηλαδή;
Ομοιδεατες εννοω τους υπολοιπους οπαδους της ομαδας σου. Δηλαδη ελεος. Ας διαβαζουμε καλα τι γραφει και ο αλλος. Εγραψα το εξης:" Εσύ θεωρείς πως ήταν υψηλής ποιότητος, εγώ μπορεί να έχω αντίθετη γνώμη. Και το τέλος να το λές στους ομοιδεάτες σου, δεχτείτε πως κάποιος μπορεί να έχει διαφορετική γνώμη." Που μπερδευτηκες βρε παιδι μου και εχασες το νοημα. Κοτζαμ ΚΑΙ εβαλα. Συνδεονται οι προτασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Οποαιδήποτε ομάδα παίζει απέναντι σε Ολυμπιακο-Παναθηναικό είναι λογικά να έχει ως πρώτο στόχο να κλείσει τους 2 μεγάλους παίχτες! Ίσως η έλλειψη τους καμιά φορά να λειτουργήσει θετικά,όπως έγινε στο παιχνίδι με την Αλμπα, γιατί η ομάδα πολύ πιο ''χύμα'', και ευτυχώς τα τρίποντα μπήκαν. Ταυτόχρονα, η απουσία τους μπορεί να οδηγήσει σε πανωλεθρία..οπότε ναι και οι 2 στηρίζονται πάρα πολύ σε αυτούς! Η Σιένα έχει φέτος και τον Μπράουν που σκοράρει ασταμάτητα από τι βλέπω:eek:
Αυτό με τις πολιτικές απόψεις ούτε εγώ το κατάλαβα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Βασικα δεν κλεινουν μονο τους κορυφαιους παικτες, αλλα και γενικα οποιον ειναι στην καλυτερη του μερα. Αν ο αλλος εχει ξεπατωθει στα τριποντα, σιγα μην τον αφησουν ησυχο. Γι'αυτο ειναι γενικα και ο παραγοντας τυχη και να βρεθουν αρκετοι παικτες στην μερα τους. Καπου διαβασα για αντικατασταση Παουελ. Πριν ποσο καιρο τον πηραν καλε;:P
Ο αγαπημένος μου Ματσιουλις τα πηγε περιφημα. Παντα τετοια. χοχοχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Βασικα δεν κλεινουν μονο τους κορυφαιους παικτες, αλλα και γενικα οποιον ειναι στην καλυτερη του μερα. Αν ο αλλος εχει ξεπατωθει στα τριποντα, σιγα μην τον αφησουν ησυχο. Γι'αυτο ειναι γενικα και ο παραγοντας τυχη και να βρεθουν αρκετοι παικτες στην μερα τους. Καπου διαβασα για αντικατασταση Παουελ. Πριν ποσο καιρο τον πηραν καλε;:P
εντάξει προχθές ο Μασιουλις παραλίγο να έκανε ρεκορ καριέρας:P Ο συγκεκριμενος για μένα μπορεί να αποδειχθεί μεγαλη μεταγραφή, γιατί πριν τον τραυματισμό του ήταν ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΙΧΤΑΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εντάξει προχθές ο Μασιουλις παραλίγο να έκανε ρεκορ καριέρας:P Ο συγκεκριμενος για μένα μπορεί να αποδειχθεί μεγαλη μεταγραφή, γιατί πριν τον τραυματισμό του ήταν ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΙΧΤΑΡΑ
Εγω τον συμπαθω απιστευτα, ειναι συμπατριωτης κιολας του αγαπημενου μας Σαρας. Κοιτα αυτος καλα τα παει. Εχω προβληματιστει με τον Λασμε. Ενω ηταν πολυ καλος, εχει πεσει λιγο η αποδοση του στην επιθεση του. Α και μια απορια που εχω, γιατι ο Τσαρτσαρης παιρνει τοοοοοοοοοοοοοοοοσο χρονο συμμετοχης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Ομοιδεατες εννοω τους υπολοιπους οπαδους της ομαδας σου. Δηλαδη ελεος. Ας διαβαζουμε καλα τι γραφει και ο αλλος. Εγραψα το εξης:" Εσύ θεωρείς πως ήταν υψηλής ποιότητος, εγώ μπορεί να έχω αντίθετη γνώμη. Και το τέλος να το λές στους ομοιδεάτες σου, δεχτείτε πως κάποιος μπορεί να έχει διαφορετική γνώμη." Που μπερδευτηκες βρε παιδι μου και εχασες το νοημα. Κοτζαμ ΚΑΙ εβαλα. Συνδεονται οι προτασεις.
Οκ το δέχομαι συγνώμη. Για τα επιχειρήματα που θέτω ποια η άποψη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγω τον συμπαθω απιστευτα, ειναι συμπατριωτης κιολας του αγαπημενου μας Σαρας. Κοιτα αυτος καλα τα παει. Εχω προβληματιστει με τον Λασμε. Ενω ηταν πολυ καλος, εχει πεσει λιγο η αποδοση του στην επιθεση του. Α και μια απορια που εχω, γιατι ο Τσαρτσαρης παιρνει τοοοοοοοοοοοοοοοοσο χρονο συμμετοχης;
Αυτό με τον Τσαρτσαρή ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω, είναι πλέον υπερβολικά αργός για να βοηθήβσει την ομάδα..η εμπειρία δεν μπορεί να παίξει μόνη της. Ο Λάσμε όντως είχε ξεκινήσει καλύτερα, αλλά φαίνεται αρκετά ικανός! ο Ουκιτς μας τα έχει χαλάσει αρκετά τελευταία, και φυσικά περιμένω πολλά από τον μεγάλο Κάπόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αυτό με τον Τσαρτσαρή ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω, είναι πλέον υπερβολικά αργός για να βοηθήβσει την ομάδα..η εμπειρία δεν μπορεί να παίξει μόνη της. Ο Λάσμε όντως είχε ξεκινήσει καλύτερα, αλλά φαίνεται αρκετά ικανός! ο Ουκιτς μας τα έχει χαλάσει αρκετά τελευταία, και φυσικά περιμένω πολλά από τον μεγάλο Κάπόνο!
Ο Τσαρτσαρης τρώει ωραιότατες τάπες, πόντους δεν βάζει και κάνει φαουλ. Σε σημείο να βλέπουμε αγώνα και να λέμε μακάρι να φορτωθεί φαουλ να τον βγάλει. Χοχο! Ο Λασμε πράγματι φαίνεται ικανός. Τάση για ανάδειξη/ανέλιξη έχει και ο Μπραμος. Θελει προφανως να ανδειχθεί και το παλεύει. Όσον αφορά το τελευταίο, Καπόνο δώσε πόοοοοοοοοοοονο!

Και σε ξαναρωτάω θεωρείς ότι έστω και σε ένα παιχνίδι της σειράς η Σίενα ήταν ανώτερη; Όταν εμείς λέγαμε για βολές στα παιχνίδια με το βάζελο μας δουλεύατε. Ας μην κοροιδευόμαστε αλλοίωση αποτελέσματος δεν υπήρξε. Στο σήμερα τωρα η Σιένα δεν ήταν σε καμία περίπτωση ανώτερη. Ο Ολυμπιακός ευθύνεται για την απώλεια της νίκης καθώς δεν έδειξε σοβαρότητα στο τέλος αλλά η διαιτησία ήταν σημαντικότατος παράγοντας. Αν δεν είχαν οι τρεις ανύπαρκτες βολές στον Άντιτς τώρα τέτοια συζήτηση δεν θα υπήρχε καν. Αν δεν σταμάταγε το χρονόμετρο θα είχαμε παράταση. Αν αυτά θεωρούνται λεπτομέρειες πάσο.

Οκ το δέχομαι συγνώμη. Για τα επιχειρήματα που θέτω ποια η άποψη σου;
Πρώτον εγώ μιλάω για Ολυμπιακό και Παναθηναικό, όχι για γαύρο και βάζελο. Είμαστε φίλαθλοι και όχι φανατισμένοι οπαδοί. Η Σιένα πόσες νίκες και ήττες έχει σημειώσει σε αυτή την φάση των 16; Νομίζω 4-0. Στο είπα και θα στο ξαναπώ, μπορεί η τάδε ομάδα να μην έχει τις παικτούρες, να μην είναι Η ομάδα, όμως στο τάδε παιχνίδι να είναι σε φόρμα οι παίκτες να νικήσουν. Π.χ. η Μπαρτσελόνα, σε ευρωπαικό επίπεδο πάει καλά, στο εθνικό τους πρωτάθλημα έχει σημειώσει αρκετές ήττες. Επομένως κάθε ομάδα κρίνεται απο την επίδοσή της σε κάθε παιχνίδι. Επίσης αδικίες με την διαιτησία έχουν συμβεί πολλές φορές υπερ σας, μπορείς να κοιτάξεις τα περσινά παιχνίδια. Οι έρμες οι ομάδες πέρυσι που κάθονταν και δέχονταν χωρίς αντιδράσεις την εύνοια της διαιτησίας προς εσάς τι ήταν, βλάκες; Αυτά έχουν τα παιχνίδια, τι να κάνουμε. Όπως είπα όταν είσαι ομάδα παίζεις και για την διαιτησία. Δικαιολογίες μπορείς να βρείς πολλές εσύ, εγώ, ο χ , ο ψ. Και για την ομάδα μου τα ίδια θα πώ φυσικά, γιατι δεν μου αρέσει ο φανατισμός. Αν τύχει δηλαδή ο διαιτητής να δώσει φαουλ ενω δεν υπήρξε κάποια επαφή και χάσουμε για ένα πόντο, μπορεί να χαλαστώ για λίγο, αλλά απο την επομένη σαφώς θα παραδεχτώ πως φταίμε εμείς που αφήσαμε ένα παιχνίδι στον πόντο. Θέλω να είμαι αντικειμενική. Τώρα εσείς που έχετε τυφλωθεί απο τον φανατισμό πείτε για κανένα χρόνο για την διαιτησία.:P (Στο ΝΒΑ σχεδόν όλα τα παιχνίδια κρίνονται στον πόντο. Τι να πούν κι αυτοί. Έχουν και μία Α σωματική διάπλαση, θα έπρεπε να σαπίζουν τους διαιτητές στο ξύλο για κάθε λάθος:P.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Πρώτον εγώ μιλάω για Ολυμπιακό και Παναθηναικό, όχι για γαύρο και βάζελο. Είμαστε φίλαθλοι και όχι φανατισμένοι οπαδοί. Η Σιένα πόσες νίκες και ήττες έχει σημειώσει σε αυτή την φάση των 16; Νομίζω 4-0. Στο είπα και θα στο ξαναπώ, μπορεί η τάδε ομάδα να μην έχει τις παικτούρες, να μην είναι Η ομάδα, όμως στο τάδε παιχνίδι να είναι σε φόρμα οι παίκτες να νικήσουν. Π.χ. η Μπαρτσελόνα, σε ευρωπαικό επίπεδο πάει καλά, στο εθνικό τους πρωτάθλημα έχει σημειώσει αρκετές ήττες. Επομένως κάθε ομάδα κρίνεται απο την επίδοσή της σε κάθε παιχνίδι. Επίσης αδικίες με την διαιτησία έχουν συμβεί πολλές φορές υπερ σας, μπορείς να κοιτάξεις τα περσινά παιχνίδια. Οι έρμες οι ομάδες πέρυσι που κάθονταν και δέχονταν χωρίς αντιδράσεις την εύνοια της διαιτησίας προς εσάς τι ήταν, βλάκες; Αυτά έχουν τα παιχνίδια, τι να κάνουμε. Όπως είπα όταν είσαι ομάδα παίζεις και για την διαιτησία. Δικαιολογίες μπορείς να βρείς πολλές εσύ, εγώ, ο χ , ο ψ. Και για την ομάδα μου τα ίδια θα πώ φυσικά, γιατι δεν μου αρέσει ο φανατισμός. Αν τύχει δηλαδή ο διαιτητής να δώσει φαουλ ενω δεν υπήρξε κάποια επαφή και χάσουμε για ένα πόντο, μπορεί να χαλαστώ για λίγο, αλλά απο την επομένη σαφώς θα παραδεχτώ πως φταίμε εμείς που αφήσαμε ένα παιχνίδι στον πόντο. Θέλω να είμαι αντικειμενική. Τώρα εσείς που έχετε τυφλωθεί απο τον φανατισμό πείτε για κανένα χρόνο για την διαιτησία.:P (Στο ΝΒΑ σχεδόν όλα τα παιχνίδια κρίνονται στον πόντο. Τι να πούν κι αυτοί. Έχουν και μία Α σωματική διάπλαση, θα έπρεπε να σαπίζουν τους διαιτητές στο ξύλο για κάθε λάθος:P.)
Μα εγώ για το συγκεκριμένο παιχνίδι μίλησα, ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός όμως ούτε η Σιένα έδειξε κάτι. Επαναλαμβάνεις ότι ο Ολυμπιακός ευνοήθηκε από την διαιτησία πέρσι. Άλλα παιχνίδια έβλεπες; Ή μήπως τα παιχνίδια στο ΣΕΦ τα κερδίσαμε στον πόντο; Ο Ολυμπιακός είχε παίξει καλύτερα και οι επικρατήσεις του ήταν άνετες. Διαιτητικά λάθη ίσως και να υπήρξαν, αλλοίωση αποτελέσματος όχι. Κάτι τέτοιο δε μπορούμε να πουμε για το σημερινό αγώνα. Από τη στιγμή που το χρονόμετρο σταμάτησε δεν μιλάμε για απλό διαιτητικό λάθος αλλά για παραβιάση θεμελιώδων κανόνων κατά τη διάρκεια ενός επισήμου αγώνα επιπέδου Ευρωλίγκα. Το καλάθι νίκης της Σιένα ήταν καθαρά εκπρόθεσμο. Η ένσταση του Ολυμπιακού πρέπει και θα γίνει δεκτή αφού υπάρχει δεδικασμένο https://olympiacos-blog.blogspot.com/2013/01/videos_19.html .



Το περσινό επίτευγμα του Ολυμπιακού ήταν ιστορικό και δε μπορείς να πετάς ανυπόστατες κατηγορίες που να το σπιλώνουν. Ο Ολυμπιακός δίκαια αναδείχτηκε πρωταθλητής κάνοντας όλη την Ευρώπη να ανατριχιάσει με την κατάθεση ψυχής του στον τελικό την ανατροπή και την επικράτηση με κορμό νέα παιδιά απέναντι σε καταξιωμένουν αστέρες όπως ο Κιριλενκο ή ο Τεόντοσιτς. https://www.youtube.com/watch?v=hVTffABc2zM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μα εγώ για το συγκεκριμένο παιχνίδι μίλησα, ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός όμως ούτε η Σιένα έδειξε κάτι. Επαναλαμβάνεις ότι ο Ολυμπιακός ευνοήθηκε από την διαιτησία πέρσι. Άλλα παιχνίδια έβλεπες; Ή μήπως τα παιχνίδια στο ΣΕΦ τα κερδίσαμε στον πόντο; Ο Ολυμπιακός είχε παίξει καλύτερα και οι επικρατήσεις του ήταν άνετες. Διαιτητικά λάθη ίσως και να υπήρξαν, αλλοίωση αποτελέσματος όχι. Κάτι τέτοιο δε μπορούμε να πουμε για το σημερινό αγώνα. Από τη στιγμή που το χρονόμετρο σταμάτησε δεν μιλάμε για απλό διαιτητικό λάθος αλλά για παραβιάση θεμελιώδων κανόνων κατά τη διάρκεια ενός επισήμου αγώνα επιπέδου Ευρωλίγκα. Το καλάθι νίκης της Σιένα ήταν καθαρά εκπρόθεσμο. Η ένσταση του Ολυμπιακού πρέπει και θα γίνει δεκτή αφού υπάρχει δεδικασμένο https://olympiacos-blog.blogspot.com/2013/01/videos_19.html .
Οταν δινεις απειρα ανυπαρκτα φαουλ κατα της αλλης ομαδας δεν αλλοιωνεις το αποτελεσμα; Αχαχα,τι αλλο θα ακουσουμε. Εβλεπα αρκετα παιχνιδια περυσι και του Ολυμπιακου και διεκρινα μια μεγαλη ευνοια, προφανως το συστημα προωθουσε τον Ντουντα, τι να κανουμε. Το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα βρε παιδι μου. Σαν να ειναι καποιος δολοφονος και μια μερα να εκανε ΤΗΝ δολοφονια. Λογικο ειναι μετα να αναφερονται στην υπερτελεια δολοφονια που εκανε και οχι στις αλλες. Μακαρι τετοιου επιπεδου και αντιληψης ομαδες να μην καταστρεψουν το μπασκετ με κινησεις δηθεν εντυπωσιασμου για να μην εξαγριωσουν τους οπαδους τους. Λες πως η Σιενα ειναι χαλια και πως ο Ολυμπιακος ηταν κακος. Ποιος νικησε; Η Σιενα! Ποσες ηττες εχει σημειωσει βρε η Σιενα στην φαση των 16; Δεν θα μας πεις;:P

Το περσινό επίτευγμα του Ολυμπιακού ήταν ιστορικό και δε μπορείς να πετάς ανυπόστατες κατηγορίες που να το σπιλώνουν. Ο Ολυμπιακός δίκαια αναδείχτηκε πρωταθλητής κάνοντας όλη την Ευρώπη να ανατριχιάσει με την κατάθεση ψυχής του στον τελικό την ανατροπή και την επικράτηση με κορμό νέα παιδιά απέναντι σε καταξιωμένουν αστέρες όπως ο Κιριλενκο ή ο Τεόντοσιτς. https://www.youtube.com/watch?v=hVTffABc2zM


Καλά δεν ανακάλυψαν και την πυρίτιδα. Εγώ θεωρώ πως δεν θα έπρεπε να περάσουν στους 4 πέρυσι. Εσύ θεώρησέ τους και σουπερ-ήρωες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πέρσι στην αρχή της χρονιάς στην euroleague είχαμε χάσει 2 ματσάκια στον πόντο και θυμάμαι ότι έδιναν ανύπαρκτα φάουλ και τεχνικές ποινές για γέλια.
Στην σειρά με την Σιένα ευνοηθήκαμε λίγο στον τελευταίο αγώνα αλλά ευνοήθηκαν κάργα στην μοναδική τους νίκη.
Στον αγώνα με την Μπαρτσα υπήρξαν φαλτσοσφηρίγματα αλλά πάλι καλά εκεί καθάρισε ο Σπανούλης.
Στον τελικό δεν ευνοήθηκε κανείς.
Οπότε μην ακούω μαλακίες για το περσινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.

Καλά δεν ανακάλυψαν και την πυρίτιδα. Εγώ θεωρώ πως δεν θα έπρεπε να περάσουν στους 4 πέρυσι. Εσύ θεώρησέ τους και σουπερ-ήρωες.:P

Οταν δινεις απειρα ανυπαρκτα φαουλ κατα της αλλης ομαδας δεν αλλοιωνεις το αποτελεσμα; Αχαχα,τι αλλο θα ακουσουμε. Εβλεπα αρκετα παιχνιδια περυσι και του Ολυμπιακου και διεκρινα μια μεγαλη ευνοια, προφανως το συστημα προωθουσε τον Ντουντα, τι να κανουμε. Το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα βρε παιδι μου. Σαν να ειναι καποιος δολοφονος και μια μερα να εκανε ΤΗΝ δολοφονια. Λογικο ειναι μετα να αναφερονται στην υπερτελεια δολοφονια που εκανε και οχι στις αλλες. Μακαρι τετοιου επιπεδου και αντιληψης ομαδες να μην καταστρεψουν το μπασκετ με κινησεις δηθεν εντυπωσιασμου για να μην εξαγριωσουν τους οπαδους τους. Λες πως η Σιενα ειναι χαλια και πως ο Ολυμπιακος ηταν κακος. Ποιος νικησε; Η Σιενα! Ποσες ηττες εχει σημειωσει βρε η Σιενα στην φαση των 16; Δεν θα μας πεις;:P

Γελάει ο κόσμος με αυτά που γράφεις σε λίγο θα μας πεις ότι ευνοηθήκαμε από τη διαιτησία και στην Ιταλία. Αν από τη σειρά των τεσσάρων αγώνων εσύ έκρινες πως άξιζε να περάσει η Σιένα περισσότερο από τον Ολυμπιακό μάλλον δεν έχεις ιδέα από μπάσκετ γιατί ακόμα και ο μεγαλύτερος κάφρος αντιολυμπιακός θα αναγνώριζε ποια ομάδα ήταν καλύτερη στο γήπεδο.

Για τον σημερινό αγώνα τώρα. Πρώτον δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά η Σιένα δε νίκησε καθώς ο αγώνας είχε τελειώσει δύο δευτερόλεπτα πριν βάλει το τελευταίο της καλάθι. Επίσης το μόνο που έχει καταφέρει να κάνει η Σιένα είναι να κερδίσει ασθμαίνοντας την ανύπαρκτη φενερ, την παρακμάζουσα Μακάμπι και την ανταγωνιστική Χιμκι. Είμαι πολύ περιέργος αν συμβεί το ίδιο όταν παίξει εκτός με τη μπάρτσα και την καχα των επτα συνεχόμενων νικών, τους αγώνες δηλαδή που έχουμε χάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν είπε κανείς πως ευνοήθηκε στον τελικό. Μην βγάζουμε λόγια απο το μυαλό μας. Στον τελικό η ΤΣΚΑ μετά την διαφορά το πήρε στο χαλαρό, έχασε την αυτοσυγκέντρωσή της και τα αποτελέσματα αναμενόμενα. Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που συμβαίνει αυτό.
Εγώ είπα πως δεν θεωρώ πως έπρεπε να προκριθεί, άλλο πρόκριση άλλο τελικός. Γιατι αν δεν είχε γίνει αυτό το έκτρωμα στο γήπεδό του, μπορεί όλα να ήταν αλλιώς. Ξέρω με το μπορεί πολλά θα μπορούσαν να συμβούν, απο την στιγμή που δίνεις τέτοιου επιπέδου αφορμές, λογικό να δέχεσαι την αμφισβήτηση. Πέρυσι ήταν φανερή η εύνοια σε ορισμένες ομάδες. Δεν είναι κακό, μέρος του συστήματος. Και ο Ντουντα είναι τιτανομέγιστος προπονητής και πέρυσι για κάποιον λόγο είχε και μία προώθηση εκ των έσω προφανώς. Ούτε κι αυτό είναι κακό, όλα στο πρόγραμμα.
Και αναφορικά με σήμερα εντός έδρας παιχνίδι ήταν. Δηλαδή πέρυσι που έπαιξε ο Παναθηναικός μέσα στην έδρα της Μακάμπι και μπορεί να δόθηκαν ορισμένα φαουλ που να μην άξιζαν, τι έπρεπε να πούμε. Λογικό είναι να υπάρχει μία εύνοια στην έδρα, δεν προσγειωθήκαμε και απο άλλο πλανήτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στον τελικό έγινε κάτι που ξέραμε όλοι από καιρό..έδειξει και πάλι ο Μεγάλος Τεόντοσιτς, πόσο μικρός είναι...παλικαρίσια νίκη του Ολυμπιακού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top