Αθλήματα

Raf2005

Νεοφερμένος

Η Raf2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στον στρατό και στην πυροσβεστική ειναι αυστηροί με τα αθλήματα. Ας πούμε εγώ δεν περνάω χιλιαρι για δέκα δευτερόλεπτα έχω ελπίδες να με πάρουν;
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Στον στρατό και στην πυροσβεστική ειναι αυστηροί με τα αθλήματα. Ας πούμε εγώ δεν περνάω χιλιαρι για δέκα δευτερόλεπτα έχω ελπίδες να με πάρουν;
Κοιτά για αστυνομία από όσο γνωρίζω στο χιλιαρι είναι αρκετά αυστηροί όπως το ίδιο Και στην σφαίρα τα 10 Δεύτερα είναι αρκετά πιο πάνω από το όριο δνε ξέρω καταποσο το δεχτούν..
 

Raf2005

Νεοφερμένος

Η Raf2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι το ξέρω αυτό με την αστυνομία αλλά για το στρατό και την πυροσβεστική δεν έχω ακούσει κατι
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι το ξέρω αυτό με την αστυνομία αλλά για το στρατό και την πυροσβεστική δεν έχω ακούσει κατι
Πυροσβεστική δεν ξέρω δεν έχω ακούσει κάτι στρατό περσυ ήταν ελαστικοί μπορώ να πω αλλά τώρα τι να σου πούμε και εμείς.
 

lepipini

Νεοφερμένος

Η lepipini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
για στρατο τι σχολη ακριβως θες?
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

Raf2005

Νεοφερμένος

Η Raf2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

lepipini

Νεοφερμένος

Η lepipini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κοιτα για σσας εγω ξερω οτι στις κοπελες δεν ειναι αυστηροί στα αθληματα αλλα για τα αλλα δκ
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Στον στρατό και στην πυροσβεστική ειναι αυστηροί με τα αθλήματα. Ας πούμε εγώ δεν περνάω χιλιαρι για δέκα δευτερόλεπτα έχω ελπίδες να με πάρουν;
Για αστυνομία είναι αυστηροί.
 

Ameliak

Νεοφερμένος

Η Ameliak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Τα πάντα. Βασικά οποία σχολή μπορώ να περάσω με τα μόρια που θα γραψω
Στην σσε πάντως δεν είναι αυστηροί, μέχρι και 20 με 30 δευτερόλεπτα βοηθούν. Είναι βέβαια και αναλόγως την επιτροπή
 

vbvbvbv

Νεοφερμένος

Η vbvbvbv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
καλημερα, στην αστυνομία ειναι αυστηροί γενικα? και πανελλήνιες και προκηρύξεις?
 

Ultimate_duck87

Νεοφερμένος

Ο Ultimate_duck87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε εμάς ήταν κανονικά, δεν ηταν αυστηροί. Κάνε μια εντατική προπόνηση για τα αθλήματα (κυρίως το χιλιάρι) και δες κανένα τεστ ψυχομετρικων. Όμως, κοίταξε πιο πολύ από όλα να γράψεις στις πανελλήνιες... Εγώ για 20 μορια πέρασα
 

vbvbvbv

Νεοφερμένος

Η vbvbvbv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε εμάς ήταν κανονικά, δεν ηταν αυστηροί. Κάνε μια εντατική προπόνηση για τα αθλήματα (κυρίως το χιλιάρι) και δες κανένα τεστ ψυχομετρικων. Όμως, κοίταξε πιο πολύ από όλα να γράψεις στις πανελλήνιες... Εγώ για 20 μορια πέρασα
που εδωσες εσυ αθληματα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε εμάς ήταν κανονικά, δεν ηταν αυστηροί. Κάνε μια εντατική προπόνηση για τα αθλήματα (κυρίως το χιλιάρι) και δες κανένα τεστ ψυχομετρικων. Όμως, κοίταξε πιο πολύ από όλα να γράψεις στις πανελλήνιες... Εγώ για 20 μορια πέρασα
για την αδελφη μου ρωταω
 

Ultimate_duck87

Νεοφερμένος

Ο Ultimate_duck87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
που εδωσες εσυ αθληματα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


για την αδελφη μου ρωταω
Αστυνομία έδωσα. Να προσέχει και τη σφαίρα γιατί θυμάμαι αρκετές κοπέλες κόπηκαν εκεί
 

vbvbvbv

Νεοφερμένος

Η vbvbvbv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

Ultimate_duck87

Νεοφερμένος

Ο Ultimate_duck87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

Ultimate_duck87

Νεοφερμένος

Ο Ultimate_duck87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

VasoKour

Νεοφερμένος

Η VasoKour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Συνήθως ποια είναι η σειρά διεξαγωγής των αθλημάτων; π.χ. Ξεκινάς με το χιλιάρι και μετά τα υπόλοιπα; Γιατί αυτό συνεπάγεται ότι θα έχεις κουραστεί πολύ για να ανταπεξέλθεις και στα ακόλουθα. Από την άλλη και τελευταίο να είναι το χιλιάρι, θα πρέπει να σου έχουν μείνει ανάσες για να το βγάλεις.

Γενικά είναι απαιτητικά τα αθλήματα; Σας φάνηκαν/τα βγάλατε πιο εύκολα εκεί από ότι τα βγάζατε στις προπονήσεις σας ή το αντίθετο;

Επίσης, υπάρχει ενδιάμεσος χρόνος ξεκούρασης ανάμεσα στα αθλήματα; Ας πούμε ένα 5λεπτο λίγο, να ανασυγκροτηθείς;

Τέλος, επειδή έχω ακούσει ότι στην αστυνομία είναι πιο αυστηροί και κόβουν πιο εύκολα σε αντίθεση με τον στρατό, πιστεύετε είναι καλύτερο να επιλέξεις να δώσεις με τον στρατό (π.χ. ΣΣΑΣ) ανεξάρτητα που δεν θα το βάλεις στο μηχανογραφικό, επειδή είναι πιο ελαστικοί;

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή ευσπρόσδεκτη!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,765 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Κοίτα, παίζει να είναι αναλόγως το εξεταστικό κέντρο, γιατί στη ΣΜΥ πχ δίναμε όλοι κάτι ταυτόχρονα, ενώ στη ΣΣΑΣ όχι ακριβώς έτσι. Για τη ΣΣΑΣ που ενδιαφέρει εσένα, η σειρά είναι:
1. Χιλιάρι
2. Ύψος
3. Μήκος
4. Εκατοστάρι
5. Σφαίρα (τουλάχιστον έτσι ήταν σε εμένα)
Γενικά όταν πας θα σας πουν και οι ίδιοι ότι μετά το χιλιάρι δε θα σας βάλουν κάτι δρομικό, ακριβώς επειδή μόλις τρέξατε, άρα είτε ύψος είτε σφαίρα υποθέτω. Επίσης, ασφαλώς υπάρχει χρόνος ξεκούραης, να πάρετε μια ανάσα. Και δε γίνεται και διαφορετικά, αφού είστε πολλές οι ομάδες που εξετάζεστε.
Γενικά αν τα βγάζεις στις προπονήσεις δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι, αφού εκεί πιθανότατα θα τα πας και καλύτερα.
Τέλος, και εγώ για την αστυνομία ξέρω ότι κόβουν πιο πολύ, και ιδιαίτερα τα κορίτσια. Αλλά εντάξει, και ο στρατός δεν είναι τόσο χαλαρός, απλά πχ στο ύψος μπορεί αν το ακουμπήσεις το κοντάρι/σχοινί να σου πουν περνάς και τελειώνει η υπόθεση, ή σε κάποιο άλλο να κάνουν λίγο τα στραβά μάτια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top