Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
αθηνα καλε....ολα εδω ειναι!Η ΖΩΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
αθηνα καλε....ολα εδω ειναι!Η ΖΩΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ!

Προσωπικά διαφωνώ με αυτό!
Η καλύτερη φοιτητική ζωή είναι στην επαρχεία!
Πάντως , σε καμία περίπτωση η Αθήνα δεν έχει φοιτητική ζωή!
Είσαι ένας στα 5 εκ. ανθρώπους .
Όλοι με παρέες μέσα σε ένα απόλυτο χάος!
Η αδερφή μου το μετάνιωσε που πέρασε Αθήνα και πόσοι άλλοι!
Ειδικά ένας κάτοικος αθήνας επι 15 χρόνια.
Εγώ που μένω Αθήνα , σιγά μην κάτσω εδώ , να ζώ τα ίδια πράγματα κατ'επανάληψη ! Οι νέοι πρέπει να ζούν καινούργιες εμπειρίες , μακριά απο τη καθημερινή ρουτίνα !
Εφόσον βέβαια υπάρχει και το οικονομικό!
Και να πώ και κάτι άλλο.
Εγώ που θέλω να περάσω Μαθηματικός , το ΑΠΘ είναι το καλύτερο , οπως επίσης τα κορυφαία τμήματα στρατιωτικών σχολών(ΣΣΑΣ) που βρίσκονται στη Θεσσαλονίκη ! Και γενικά πολλές άλλες! Γιατί εγώ να κάτσω σε ένα μέρος για άλλα 4 χρόνια , να μην ζήσω κάτι το διαφορετικό που σίγουρα είναι καλύτερο ?

4me -> Θεσσαλονίκη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
σαλονικα! δαγκωτο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Θεσσαλονικη χωρις 2η σκεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bubble

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αθήνα...by far...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Aθηνα ρε αφου μπορεις ασοεε...αλλωστε μετα απο 4 χρονια θα σου μεινει το πτυχιο και οχι η ζωη που εζησες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Aθηνα ρε αφου μπορεις ασοεε...αλλωστε μετα απο 4 χρονια θα σου μεινει το πτυχιο και οχι η ζωη που εζησες...

Μπορείς όμως να συνδιασεις καλή ζωή + καλή σχολή ώστε να σου απομείνουν μετά απο 4 χρόνια οχι μόνο το πτυχίο όπως λες αλλα και οι εμπειρίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpourbouli8ra

Νεοφερμένος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μην επιλεγεις τη σχολη σου βασει της πολης. Αυτο είναι μέγα λάθος. Θες να πας στη Θεσσαλονικη μονο και μονο επειδη σου εχουν πει καποιοι οτι η Αθηνα είναι μεγαλουπολη και χαος;; Αν θες τη γνωμη μου ο ΑΣΟΕ ειναι απο τις κορυφαιες οικονομικες σχολες στην Ελλαδα, μη χασεις την ευκαιρια σου για να μαθεις διπλα σε καλους καθηγητες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ενώ τους χαλάει το uom:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μην επιλεγεις τη σχολη σου βασει της πολης. Αυτο είναι μέγα λάθος. Θες να πας στη Θεσσαλονικη μονο και μονο επειδη σου εχουν πει καποιοι οτι η Αθηνα είναι μεγαλουπολη και χαος;; Αν θες τη γνωμη μου ο ΑΣΟΕ ειναι απο τις κορυφαιες οικονομικες σχολες στην Ελλαδα, μη χασεις την ευκαιρια σου για να μαθεις διπλα σε καλους καθηγητες..

Ναι γιατί το ΠΑΜΑΚ δέν έχει καλούς καθηγητές ε?ΛΟΛ
Και ΝΑΙ , όντως η Αθήνα ειναι ένα χάος.....και πραγματικά κατα τη γνώμη μου δέν αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Μην επιλεγεις τη σχολη σου βασει της πολης. Αυτο είναι μέγα λάθος. Θες να πας στη Θεσσαλονικη μονο και μονο επειδη σου εχουν πει καποιοι οτι η Αθηνα είναι μεγαλουπολη και χαος;; Αν θες τη γνωμη μου ο ΑΣΟΕ ειναι απο τις κορυφαιες οικονομικες σχολες στην Ελλαδα, μη χασεις την ευκαιρια σου για να μαθεις διπλα σε καλους καθηγητες..

Βασικα, οχι μονο για τις οικονομικες σχολες αλλα γενικότερα, γνωριζω πως καλυτερη δουλεια γινεται στις σχολες της επαρχειας παρα στις σχλες της πρωτευουσας. Λιγοτεροι φοιτητες, καλυτερο επιπεδο μαθηματος, νεότεροι καθηγητες με περισσοτερη διαθεση.

Αλλα τι καθομαστε και συζηταμε; Αμα σ αρεσει το αντικειμενο σου και εισαι προθυμος να δουλεψεις και να μαθεις, ακομα και στο Οικονομικο Πανεπιστημιο Κωλοπετινίτσας να περασεις καλός θα γινεις. Η αυτενεργεια ειναι αυτη που μετραει περισσοτερο στο πανεπιστημιο.:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Ναι γιατί το ΠΑΜΑΚ δέν έχει καλούς καθηγητές ε?ΛΟΛ
Και ΝΑΙ , όντως η Αθήνα ειναι ένα χάος.....και πραγματικά κατα τη γνώμη μου δέν αξίζει!

απο οσο διαβαζω δεν εγραψε κανεις κατι κακο για το παμακ, δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι καλο πανεπιστημιο...ομως στα οικονομικα πρωτη ερχεται η ασοεε, και στην Αθηνα καλα θα περασει δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζετε..η δικη μου γνωμη ειναι οτι για τα επομενα 4 χρονια πρωτα σκεφτομαστε το πτυχιο μας και μετα την ζωη που θα κανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
απο οσο διαβαζω δεν εγραψε κανεις κατι κακο για το παμακ, δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι καλο πανεπιστημιο...ομως στα οικονομικα πρωτη ερχεται η ασοεε, και στην Αθηνα καλα θα περασει δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζετε..η δικη μου γνωμη ειναι οτι για τα επομενα 4 χρονια πρωτα σκεφτομαστε το πτυχιο μας και μετα την ζωη που θα κανουμε.

Είναι δική σου γνώμη , και εγώ ξέρω παιδί , που τελίωσε ΛΟ.ΧΡΗ στην ΑΣΣΟΕ και 4 χρόνια τώρα δέν έχει βρεί δουλειά σχετικά με το αντικείμενο του και παρόλου που έχει και Master!
Και γενικά δεν υπάρχουν , τραγικές διαφορές!
Και κάτι άλλο, όπου και να περάσεις , αν το έχεις μέσα σου και το θές πραγματικά , δεν σε νοιάζει (ααα...ειναι στη Κομοτηνή , αρα δε παω)!
->>Συμφωνώ απόλυτα με aleka !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Είναι δική σου γνώμη , και εγώ ξέρω παιδί , που τελίωσε ΛΟ.ΧΡΗ στην ΑΣΣΟΕ και 4 χρόνια τώρα δέν έχει βρεί δουλειά σχετικά με το αντικείμενο του και παρόλου που έχει και Master!
Και γενικά δεν υπάρχουν , τραγικές διαφορές!
Και κάτι άλλο, όπου και να περάσεις , αν το έχεις μέσα σου και το θές πραγματικά , δεν σε νοιάζει (ααα...ειναι στη Κομοτηνή , αρα δε παω)!
->>Συμφωνώ απόλυτα με aleka !

εννοειται πως ειναι δικη μου γνωμη οπως και αυτη που εκφραζεις ειναι δικη σου...το θεμα ειναι οτι η ασοεε θεωρειται το καλυτερο οικονομικο πανεπιστημιο της ελλαδας...αυτοι που υποστηριζουν το ατιθετο ειναι πολυ λιγοι ψαξε λιγο και θα το δεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
εγω σου προτεινω παμακ. εκτος του οτι θα περασεις απιστευτη φοιτητικη ζωη(ειμαι απο θεσ/νικη και ξερω) ειναι απ οτι εχω ακουσει το καλυτερο τμημα οικονομικων στην ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelin19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evelin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Θεσσαλονικη φυσικα!!!!!!!!!!!!!!! μακρυα απο ΑΘΗΝΑ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Παιδιά επειδή έχω ψάξει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο θέμα, επιτρέψτε μου να εκφέρω γνώμη. Ο αδερφός μου πέρισυ είχε 18.316 μόρια στο 5ο και πάλευε με την ιδέα να περάσει Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων στην ΑΣΣΟΕ. Τελικά επέλεξε το ΠΑΜΑΚ και δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο ικανοποιημένος είναι... Είναι το πιο αυτόνομο και μελλοντικά ανερχόμενο πανεπιστήμιο στην Ελλάδα. Όπως και να το κάνουμε εκτός απ'το φανερό προσόν της Θεσ/νικης σαν φοιτητούπολη, το ΠΑΜΑΚ αν και σχετικά καινούργιο έχει κάνει κάτι παραπάνω από αισθητή την παρουσία του, σε επίπεδο να ανταγωνίζεται ανοιχτά και στα ίσα την "υπερεκτιμημένη" ΑΣΣΟΕ. Κοιτάξτε ότι στατιστικά και κατ'αναλογία περισσότεροι επέλεξαν το ΠΑΜΑΚ τα δύο τελευταία χρόνια. Εκτός αυτό έχει εισάγει καινοτομίες σε επίπεδα λειτουργικής μάθησης, που η ΑΣΣΟΕ τα έβλεπε στα όνειρα της. Αυτόνομη εστία (απ'τις καλύτερες στη Ελλάδα) Και αν θέλετε επιβεβαίωση το ΠΑΜΑΚ σχολιάστηκε θετικά σε διεθνές επίπεδο από Γερμανους Οικονομολόγους σε ένα συνέδριο στο Βερολίνο !!! Θα δείτε ότι μετά από 5 χρόνια θα γίνει μακράν το πρώτο Οικονομικό Πανεπιστήμιο στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
παιδια η ΑΣΟΕΕ εχει σιγουρα καλυτερη φημη απο ολα τα αλλα οικονομικα πανεπιστημια....Το 1939 η Σχολή υπάγεται στο Υπουργείο Παιδείας, αναγνωρίζεται ως ισότιμη με το Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο και τοποθετείται ιεραρχικά αμέσως μετά το Ε.Μ.Π., θέση την οποία εξακολουθεί να κατέχει.λεει η βικιπαιδειαhttps://el.wikipedia.org/wiki/Οικονομικό_Πανεπιστήμιο_Αθηνών .επισης εχει και πολλες διακρισεις στο εξωτερικοhttps://docs.google.com/gview?a=v&q=...-R_AUEB_Europe.pdf+aueb+one+of+the+most&hl=el και ειναι απο τα πιο διεθνοποιημενα αει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν μπορείς να αρνηθείς την εξίσου καλή φήμη του ΠΑΜΑΚ,που όσο πάει και μεγαλώνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Δεν μπορείς να αρνηθείς την εξίσου καλή φήμη του ΠΑΜΑΚ,που όσο πάει και μεγαλώνει...

δεν μπορω να αρνηθω την καλη φημη του ΠΑΜΑΚ το λεω και παραπανω...ομως δεν μπορουμε να το βαζουμε πανω απ την ασοεε( σε θεμα κυρους παντα...δεν μιλαω για ποιοτητα σπουδω γτ δεν γνωριζω τις σπουδες στο ΠΑΜΑΚ).και δεν πιστευω οτι θα ξεπερασει ευκολα σε φημη την ασοεε οσα χρονια και αν περασουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top