Αθήνα ή Βόλος;

Mary_03

Νεοφερμένος

Η Mary_03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και όλες.
Θα ήθελα να θέσω ενα θέμα το οποίο με ταλανιζει πολύ αυτές τις μέρες (δεν εχω όρεξη ούτε να φάω 🤡).
Έδωσα πανελλήνιες και πέρασα στο τμήμα Δημοτικής εκπαίδευσης του Βόλου.
Το θέμα όμως είναι, ότι ενώ χάρηκα με την σχολή, είχα ξενερώσει απίστευτα με την τοποθεσία καθώς ήθελα Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Έτσι ζήτησα μετεγγραφη για Αθήνα, μη έχοντας πατήσει Βόλο. Ξεκινώντας αυτή την εβδομάδα την σχολή και μένοντας Αθήνα (μόνιμα), εχω να δηλώσω πως παρότι πέθαινα για το κέντρο, έχω απογοητευτεί τελείως. Συν τοις άλλοις, δε νιώθω ότι ταιιραζω πραγματικά με κάποιο από τα παιδιά στην σχολή (δεύτερη ημέρα είναι ηρέμησε) . Τι μου προτείνετε να κάνω; Να κάνω σκιπ την μετεγγραφη και να πάω να σπουδασω Βολο;
Θα είμαι πολύ "κωλοτούμπας " αν το κάνω αυτό, δεδομένου ότι έδωσα και 2η φορά πανελε; Πως είναι η ζωή εκει; Αγχώθηκα.
(Ευχαριστώ μόνο που διαβάσατε το σεντόνι)
Περιμένω παρόμοιες εμπειρίες, από φοιτητές αθηνας και Βόλου.
Θενξ ❤
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Δεν εχω πολλες πληροφοριες ουτε λεπτομερειες για την φοιτητικη ζωη καθως και την ακαδημαικη στον βολο, αλλα απο αυτα τα λιγα που ξερω , ο βολος γαμαει . Η αθηνα ξερω απο στενους φιλους(φιλους που τωρα παιρνουν πτυχιο και ακομα δεν εχουν βρει παρεα) οτι ειναι μια θλιψη και οτι δυσκολα ταιριαζεις με ατομα , καθως τα περισσοτερα εχουν μεγαλωσει εκει και εχουν ηδη δικες τους παρεες. Συν τοις αλλοις , πες οτι ταιριαζεις .. ειναι τοσο μεγαλες οι αποστασεις και πολλη η ωρα που θα φας στα μεσα , που εν τελει θα ξενερωνεις ακομα και με την σκεψη να περασεις ολο αυτο ωστε να βρεθειτε (ομοιως και εκεινοι) . Ετσι θα μενεις σπιτι και θα κοιτας τον τοιχο..
 

Mary_03

Νεοφερμένος

Η Mary_03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν εχω πολλες πληροφοριες ουτε λεπτομερειες για την φοιτητικη ζωη καθως και την ακαδημαικη στον βολο, αλλα απο αυτα τα λιγα που ξερω , ο βολος γαμαει . Η αθηνα ξερω απο στενους φιλους οτι ειναι μια θλιψη και οτι δυσκολα ταιριαζεις με ατομα , καθως τα περισσοτερα εχουν ηδη μεγαλωσει εκει και εχουν ηδη δικες τους παρεες. Συν τοις αλλοις , πες οτι ταιριαζεις .. ειναι τοσο μεγαλες οι αποστασεις και πολλη η ωρα που θα φας στα μεσα , που εν τελει θα ξενερωνεις ακομα και με την σκεψη να περασεις ολο αυτο ωστε να βρεθειτε (ομοιως και εκεινοι) . Ετσι θα μενεις σπιτι και θα κοιτας τον τοιχο..
Δεν εχω πολλες πληροφοριες ουτε λεπτομερειες για την φοιτητικη ζωη καθως και την ακαδημαικη στον βολο, αλλα απο αυτα τα λιγα που ξερω , ο βολος γαμαει . Η αθηνα ξερω απο στενους φιλους οτι ειναι μια θλιψη και οτι δυσκολα ταιριαζεις με ατομα , καθως τα περισσοτερα εχουν ηδη μεγαλωσει εκει και εχουν ηδη δικες τους παρεες. Συν τοις αλλοις , πες οτι ταιριαζεις .. ειναι τοσο μεγαλες οι αποστασεις και πολλη η ωρα που θα φας στα μεσα , που εν τελει θα ξενερωνεις ακομα και με την σκεψη να περασεις ολο αυτο ωστε να βρεθειτε (ομοιως και εκεινοι) . Ετσι θα μενεις σπιτι και θα κοιτας τον τοιχο..

Δεν εχω πολλες πληροφοριες ουτε λεπτομερειες για την φοιτητικη ζωη καθως και την ακαδημαικη στον βολο, αλλα απο αυτα τα λιγα που ξερω , ο βολος γαμαει . Η αθηνα ξερω απο στενους φιλους(φιλους που τωρα παιρνουν πτυχιο και ακομα δεν εχουν βρει παρεα) οτι ειναι μια θλιψη και οτι δυσκολα ταιριαζεις με ατομα , καθως τα περισσοτερα εχουν ηδη μεγαλωσει εκει και εχουν ηδη δικες τους παρεες. Συν τοις αλλοις , πες οτι ταιριαζεις .. ειναι τοσο μεγαλες οι αποστασεις και πολλη η ωρα που θα φας στα μεσα , που εν τελει θα ξενερωνεις ακομα και με την σκεψη να περασεις ολο αυτο ωστε να βρεθειτε (ομοιως και εκεινοι) . Ετσι θα μενεις σπιτι και θα κοιτας τον τοιχο..
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες σχετικά με τις μετακινήσεις.
Τώρα, θεωρείς ότι είναι ήδη αργά αν το άλλο ΣΚ ας πούμε, πάω να μείνω Βολο;
Και αν μπορώ να πάρω πίσω τη μεταγραφή δυστυχώς.
Το μόνο που σκέφτομαι, είναι μην επιβαρύνω τους δικούς μου, αν και εκεινοι μου εχουν δηλώσει ότι μπορούν να με στηρίξουν..
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
θεωρείς ότι είναι ήδη αργά αν το άλλο ΣΚ ας πούμε, πάω να μείνω Βολο;
Αργα δεν ειναι καθολου .. το θεμα ειναι η μεταγγραφη. Που απο την στιγμη που εγινε ,παιζει να γινει δεκτη αρα αναγκαστικα πας αθηνα χωρις γκρινιες.
Το μόνο που σκέφτομαι, είναι μην επιβαρύνω τους δικούς μου, αν και εκεινοι μου εχουν δηλώσει ότι μπορούν να με στηρίξουν.
Δεν στο κρυβω οτι σιγουρα ειναι εξτρα εξοδα. Αλλα σκεψου να μην μπορουσες να παρεις μετεγγραφη. Ε θα πηγαινες εκει εξ αρχης. Τωρα γιαυτο το κομματι , μπορεις να βρεις μια απασχοληση ωστε να καλυπτεις ενα χ ποσο . Μια φιλη μου με το που πηγε Βολο βρηκε δουλεια . Περιττο να σου πω οτι εριξε μαυρη πετρα πισω της . Εχω να την δω 2 χρονια , ελπιζω να ειναι καλα.
Μην ξεχνας παντως οτι το να μεινεις μονη θα επιφερει σημαντικες αλλαγες στην ζωη σου , πχ θα γινεις πιο υπευθυνη μονη σου , θα ζεις και θα φροντιζεις τον εαυτο σου χωρις να σε βοηθανε φουλ φουλ οι γονεις.. θελω να πω πως αν μεινεις με τους γονεις , χανεις λιγο απο αυτα. Νταξει θα μου πεις «ε οταν τελειωσω με την σχολη θα γινουν και αυτα» και δικιο θα εχεις..
απο εκει και περα συζητηστε το παλι , δεν ειναι αργα καθολου για τιποτα
 

Mary_03

Νεοφερμένος

Η Mary_03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αργα δεν ειναι καθολου .. το θεμα ειναι η μεταγγραφη. Που απο την στιγμη που εγινε ,παιζει να γινει δεκτη αρα αναγκαστικα πας αθηνα χωρις γκρινιες.

Δεν στο κρυβω οτι σιγουρα ειναι εξτρα εξοδα. Αλλα σκεψου να μην μπορουσες να παρεις μετεγγραφη. Ε θα πηγαινες εκει εξ αρχης. Τωρα γιαυτο το κομματι , μπορεις να βρεις μια απασχοληση ωστε να καλυπτεις ενα χ ποσο . Μια φιλη μου με το που πηγε Βολο βρηκε δουλεια . Περιττο να σου πω οτι εριξε μαυρη πετρα πισω της . Εχω να την δω 2 χρονια , ελπιζω να ειναι καλα.
Μην ξεχνας παντως οτι το να μεινεις μονη θα επιφερει σημαντικες αλλαγες στην ζωη σου , πχ θα γινεις πιο υπευθυνη μονη σου , θα ζεις και θα φροντιζεις τον εαυτο σου χωρις να σε βοηθανε φουλ φουλ οι γονεις.. θελω να πω πως αν μεινεις με τους γονεις , χανεις λιγο απο αυτα. Νταξει θα μου πεις «ε οταν τελειωσω με την σχολη θα γινουν και αυτα» και δικιο θα εχεις..
απο εκει και περα συζητηστε το παλι , δεν ειναι αργα καθολου για τιποτα
Θεωρώ ότι ο δρόμος για Βόλο είναι "μονόδρομος " πια. Θα περιμένω και κάποια άλλη απάντηση από εμπειρίες παιδιών στο thread. Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μην περιμένεις να βρεις το απόλυτο ταίρι φιλίας σου στο πανεπιστήμιο. Λες είναι και ακόμη η δεύτερη μέρα. Θα δεις ότι τα βρεις παρέα. Συστήσου στους συμφοιτητές σου, σκέψου όλοι το ίδιο άγνωστοι είστε.

Εγώ θα σου έλεγα να μείνεις Αθήνα.

Έρχονται δύσκολοι καιροί μπροστά. Τουλάχιστον τώρα τρως και μένεις στους γονείς σου. Αν πας Βόλο υπολόγισε κάνα 200-250€ το σπίτι, 50€ την εβδομάδα ελάχιστα έξοδα για να φας. Επίσης επειδή έχω συμφοιτήτρια από τον βολο, δυστυχώς η μόνη συγκοινωνία για Αθήνα είναι το ΚΤΕΛ που είναι ένα βάσανο και έξοδα από μόνο του.

Μην κρίνεις μια σχολή μόνο από τις παρέες που θα κάνεις, μεγάλο faux pas.
Τώρα αν δεν πάρεις την μεταγραφή, αναγκαστικά θα πας Βόλο.
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και όλες.
Θα ήθελα να θέσω ενα θέμα το οποίο με ταλανιζει πολύ αυτές τις μέρες (δεν εχω όρεξη ούτε να φάω 🤡).
Έδωσα πανελλήνιες και πέρασα στο τμήμα Δημοτικής εκπαίδευσης του Βόλου.
Το θέμα όμως είναι, ότι ενώ χάρηκα με την σχολή, είχα ξενερώσει απίστευτα με την τοποθεσία καθώς ήθελα Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Έτσι ζήτησα μετεγγραφη για Αθήνα, μη έχοντας πατήσει Βόλο. Ξεκινώντας αυτή την εβδομάδα την σχολή και μένοντας Αθήνα (μόνιμα), εχω να δηλώσω πως παρότι πέθαινα για το κέντρο, έχω απογοητευτεί τελείως. Συν τοις άλλοις, δε νιώθω ότι ταιιραζω πραγματικά με κάποιο από τα παιδιά στην σχολή (δεύτερη ημέρα είναι ηρέμησε) . Τι μου προτείνετε να κάνω; Να κάνω σκιπ την μετεγγραφη και να πάω να σπουδασω Βολο;
Θα είμαι πολύ "κωλοτούμπας " αν το κάνω αυτό, δεδομένου ότι έδωσα και 2η φορά πανελε; Πως είναι η ζωή εκει; Αγχώθηκα.
(Ευχαριστώ μόνο που διαβάσατε το σεντόνι)
Περιμένω παρόμοιες εμπειρίες, από φοιτητές αθηνας και Βόλου.
Θενξ ❤
Πόσα μόρια μετεγγραφής έχεις?
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Για να καταλάβω, Αθηναία είσαι;
Ο Βόλος είναι πολύ πιο «ανθρωπινη» πόλη από την Αθήνα. Για έναν νέο φοιτητή εδώ, πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιλογή. Έχει πολλά φοιτητικά στέκια, δεν έχει ακραίες αποστάσεις, η πόλη περπατιεται και μπορείς ακόμα να πάρεις και ένα ποδήλατο, καθώς πολλοί χρησιμοποιούν ποδήλατο εδώ. Έχουμε πολύ όμορφη παραλία για βόλτες και καφέ και γενικά πολλά όμορφα μέρη στη φύση εδώ κοντά, αν θες να εξερευνήσεις και κάτι ακόμα, όπως το Πηλιο φυσικά. Επίσης, ένα ακόμα θετικό είναι ότι επειδή τα τμήματα στο πανεπιστήμιο έχουν λιγότερα άτομα απ’οτι αυτά στην Αθήνα, ειναι πιο εύκολο να έρθεις κοντά στους καθηγητές, ειναι πολύ προσιτοί.
Αν η καταγωγή σου είναι από Αθήνα, ίσως μετά από ένα διάστημα ψιλοβαρεθείς λίγο γιατι εννοειται πως η πόλη δεν έχει τόσες επιλογές όσες η Αθήνα. Αλλά σίγουρα θα γίνεις πιο ανεξάρτητη από το να έμενες με τους γονείς σου στην Αθήνα. Γενικά φοιτητική ζωή στον τόπο καταγωγής σου, στο σπίτι με τους γονείς σου, δεν είναι ακριβως φοιτητική ζωή. Χωρίς να το υποτιμώ, γιατι εννοείται πως πολλοί δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να πάνε σε άλλο μέρος οποτε λογικό να μείνουν εκεί. Αλλά αν μπορείς να μείνεις μόνη σου, θα σου έλεγα να το κανεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και όλες.
Θα ήθελα να θέσω ενα θέμα το οποίο με ταλανιζει πολύ αυτές τις μέρες (δεν εχω όρεξη ούτε να φάω 🤡).
Έδωσα πανελλήνιες και πέρασα στο τμήμα Δημοτικής εκπαίδευσης του Βόλου.
Το θέμα όμως είναι, ότι ενώ χάρηκα με την σχολή, είχα ξενερώσει απίστευτα με την τοποθεσία καθώς ήθελα Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Έτσι ζήτησα μετεγγραφη για Αθήνα, μη έχοντας πατήσει Βόλο. Ξεκινώντας αυτή την εβδομάδα την σχολή και μένοντας Αθήνα (μόνιμα), εχω να δηλώσω πως παρότι πέθαινα για το κέντρο, έχω απογοητευτεί τελείως. Συν τοις άλλοις, δε νιώθω ότι ταιιραζω πραγματικά με κάποιο από τα παιδιά στην σχολή (δεύτερη ημέρα είναι ηρέμησε) . Τι μου προτείνετε να κάνω; Να κάνω σκιπ την μετεγγραφη και να πάω να σπουδασω Βολο;
Θα είμαι πολύ "κωλοτούμπας " αν το κάνω αυτό, δεδομένου ότι έδωσα και 2η φορά πανελε; Πως είναι η ζωή εκει; Αγχώθηκα.
(Ευχαριστώ μόνο που διαβάσατε το σεντόνι)
Περιμένω παρόμοιες εμπειρίες, από φοιτητές αθηνας και Βόλου.
Θενξ ❤

Για να ελπιζεις μετεγγραφη στην αθηνα σημαινει οτι εχεις μορια που οδηγει στο γεγονος οτι οι γονεις σου δεν εχουν πολλα χρηματα.
Μην τους βαλεις στο τρυπακι της στερησης για τα καλυτερα ουζα του βολου.
Αθηναια εισαι και εδω θα βρεις καλα πραματα.
Και αν περισευουν χρηματα θα βρεις τροπο και κατι να τα κανεις.
Δεν ξερω που ειναι η σχολη βολου αλλα εκει που ειναι η σχολη αθηνων ολα τα μετρο εκει πανε οποτε θεμα μεταφορας δεν εχεις.
Ειναι γεγονος οτι οι σχολες επαρχιας ειναι πιο φιλικες ..αν και δεν ξερω κατα ποσο ο βολος ειναι επαρχια. Το σιγουρο ειναι οτι το θεσσαλιας ειναι απο τα πλεον υποχρηματοδοτουμενα πανεπιστήμια οποτε στην πορεια θα ανακαλυψεις αρκετα αρνητικά και εκει.
Τωρα τα περι παρεας τι να πω... στο χερι σου ειναι ,,αθηναια εισαι εχεις το πανω χερι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.

Καλές και οι σπουδές σε άλλη πόλη if that's your thing αλλά με τους καιρούς που ζούμε τώρα τα έξοδα είναι απαγορευτικά.

Αν μπορείς γύρνα Αθήνα, και αυτά με παρέες κλπ. είναι άνευ σημασίας.
 

Guest 571569

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους και όλες.
Θα ήθελα να θέσω ενα θέμα το οποίο με ταλανιζει πολύ αυτές τις μέρες (δεν εχω όρεξη ούτε να φάω 🤡).
Έδωσα πανελλήνιες και πέρασα στο τμήμα Δημοτικής εκπαίδευσης του Βόλου.
Το θέμα όμως είναι, ότι ενώ χάρηκα με την σχολή, είχα ξενερώσει απίστευτα με την τοποθεσία καθώς ήθελα Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Έτσι ζήτησα μετεγγραφη για Αθήνα, μη έχοντας πατήσει Βόλο. Ξεκινώντας αυτή την εβδομάδα την σχολή και μένοντας Αθήνα (μόνιμα), εχω να δηλώσω πως παρότι πέθαινα για το κέντρο, έχω απογοητευτεί τελείως. Συν τοις άλλοις, δε νιώθω ότι ταιιραζω πραγματικά με κάποιο από τα παιδιά στην σχολή (δεύτερη ημέρα είναι ηρέμησε) . Τι μου προτείνετε να κάνω; Να κάνω σκιπ την μετεγγραφη και να πάω να σπουδασω Βολο;
Θα είμαι πολύ "κωλοτούμπας " αν το κάνω αυτό, δεδομένου ότι έδωσα και 2η φορά πανελε; Πως είναι η ζωή εκει; Αγχώθηκα.
(Ευχαριστώ μόνο που διαβάσατε το σεντόνι)
Περιμένω παρόμοιες εμπειρίες, από φοιτητές αθηνας και Βόλου.
Θενξ ❤
Αν έχεις σπίτι Αθήνα και δεν θέλεις να ξοδέψεις τους δικούς σου, Αθήνα. Συν τοις άλλοις, πιο πολλές ευκαιρίες να κάνεις παράλληλα με τις σπουδές σου πράγματα.. Φερειπείν, γιόγκα με κατσίκες.

Αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα, δεν σε πειράζει να ζήσεις 3.5 χρόνια επαρχία ( στα τόσα τελειώνουν οι πιο πολλοί το Παιδαγωγικό), Βόλο. Έχει αλλά καλά, πιο στενές σχέσεις με συμφοιτητές, πιο χαλαρά και κυρίως θα είσαι μόνος που είναι ένα βήμα στην ανεξαρτησία.

Συμβουλή, Πλιζ σε πλιζ μα πολύ πλιζ, μην διαλέξεις σχολή/ τόπο με βάση φιλίες/ γκόμενα. Είναι ευφήμερο και θα βρεις άλλες.
Σκέψου τι θέλεις να κάνεις στην ζωή σου και τι θα σε πάει εκεί γρηγορότερα.
Αν έχει αξία για εσένα να μείνεις μόνος και να πατήσεις πρώιμα στα πόδια σου πάνε Βόλο, αν θέλεις παράλληλα πχ δεν ξέρω να κυνηγήσεις παράλληλα με την σχολή και το υποκριτικό σου ταλέντο μείνε Αθήνα.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Τι να πω και εγω που περασα εκει που ηθελα αλλα επειδη ειμαι 39 δεν μιλαω με κανεναν.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Τι να πω και εγω που περασα εκει που ηθελα αλλα επειδη ειμαι 39 δεν μιλαω με κανεναν.
να ξέρεις ότι αν ήσουν συμφοιτητής μου θα ήμασταν κολλητάρια.
Συμβουλή, Πλιζ σε πλιζ μα πολύ πλιζ, μην διαλέξεις σχολή/ τόπο με βάση φιλίες/ γκόμενα. Είναι ευφήμερο και θα βρεις άλλες.
LOUDER FOR THE PEOPLE AT THE BACK.
Έχω ακούσει φέτος τόσα πολλά παραδείγματα παιδιών που έβαλαν πρώτες επιλογές κάτι υποστελεχωμένες σχολές στη μέση του πουθενά –ενώ περνούσαν σε άλλες αντίστοιχες– για να είναι μαζί με το αίσθημα. please, don't. Είναι ηλίθιο.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ευχαριστω ατλαντιδα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top