Αδύνατον να γράψω σε ένα από τα μαθήματα των πανελληνίων

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Με συγχωρείς αν το έχεις ξαναγράψει, σε ποιον τομέα είσαι; Και ποιος είναι ο στόχος σου;
πληροφορική και θα εξυπηρετούσε Αθήνα. εκτός και αν στην επαρχία δεν είναι υποχρεωτική
η παρακολούθηση των μαθημάτων απο κοντά, για εξεταστικές κλπ οκ είναι πιο εφικτό.

το ΕΑΠ σαν σχολή που γίνονται ολα με τηλεκπαίδευση βολεύει πολύ αλλα θέλει λεφτά...
και δεν υπάρχουν :happy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοιτα whiz ειδα τα θεματα των μαθηματικων αλλα δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα γιατι τα συγκρινω με τις δικες μου γνωσεις. Το διεστραμενο μου μυαλο περιμενει τα σχολια των φροντιστων επαλ για να μπορεσω να καταλαβω τις προθεσεις της κεραμεως.
Για τα θεματα γελ ειναι ξεκαθαρο οτι υπαρχει σχεδιο προώθησης για να περασουν καποια παιδια ( οχι πολα πολα) τις ΕΒΕ.

ναι συμφωνώ γιατί το σκέφτηκα και εγώ!! τα θέματα των ΓΕΛ στα νεα Ελληνικά είχαν πιο πολύ
ενδιαφέρον και σου τραβούσε πιο πολύ την προσοχή να ασχοληθείς και να γράψεις πολλά!

νομίζω μας αδικούν μας βάζουν πιο δύσκολα και το κατάλαβες και εσυ...

και γενικότερα απ'οτι είδα σήμερα δεν μου περισσεύει η τύχη να τα πάω ακόμα καλύτερα,
οι 12-13 μονάδες που έγραψα σήμερα ήταν γιατί ασχολήθηκα πάρα πολύ και το πάλεψα το
συγκεκριμένο θέμα που έλυσα,

χρειαζόμουν βοήθεια ολο αυτό το καιρό.. :worry:
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
πληροφορική και θα εξυπηρετούσε Αθήνα. εκτός και αν στην επαρχία δεν είναι υποχρεωτική
η παρακολούθηση των μαθημάτων απο κοντά, για εξεταστικές κλπ οκ είναι πιο εφικτό.

το ΕΑΠ σαν σχολή που γίνονται ολα με τηλεκπαίδευση βολεύει πολύ αλλα θέλει λεφτά...
και δεν υπάρχουν :happy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



ναι συμφωνώ γιατί το σκέφτηκα και εγώ!! τα θέματα των ΓΕΛ στα νεα Ελληνικά είχαν πιο πολύ
ενδιαφέρον και σου τραβούσε πιο πολύ την προσοχή να ασχοληθείς και να γράψεις πολλά!

νομίζω μας αδικούν μας βάζουν πιο δύσκολα και το κατάλαβες και εσυ...
Την αθηνα στην εκοψαν τα μαθηματικα, γραψε τωρα 18αρια στα αλλα για να εχεις την επαρχια.
Το ΕΑΠ δεν θελει πολλα λευτα ,1500 τον χρόνο,
Σχολη πληροφορικης εξ αποστασεως σε συμβατικο πανεπιστημιο δεν υπαρχει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

πληροφορική και θα εξυπηρετούσε Αθήνα. εκτός και αν στην επαρχία δεν είναι υποχρεωτική
η παρακολούθηση των μαθημάτων απο κοντά, για εξεταστικές κλπ οκ είναι πιο εφικτό.

το ΕΑΠ σαν σχολή που γίνονται ολα με τηλεκπαίδευση βολεύει πολύ αλλα θέλει λεφτά...
και δεν υπάρχουν :happy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



ναι συμφωνώ γιατί το σκέφτηκα και εγώ!! τα θέματα των ΓΕΛ στα νεα Ελληνικά είχαν πιο πολύ
ενδιαφέρον και σου τραβούσε πιο πολύ την προσοχή να ασχοληθείς και να γράψεις πολλά!

νομίζω μας αδικούν μας βάζουν πιο δύσκολα και το κατάλαβες και εσυ...

και γενικότερα απ'οτι είδα σήμερα δεν μου περισσεύει η τύχη να τα πάω ακόμα καλύτερα,
οι 12-13 μονάδες που έγραψα σήμερα ήταν γιατί ασχολήθηκα πάρα πολύ και το πάλεψα το
συγκεκριμένο θέμα που έλυσα,

χρειαζόμουν βοήθεια ολο αυτό το καιρό.. :worry:
Οχι μην το λες αυτο , αν σας εβαζαν τα θεματα ΓΕΛ γλωσσα και μαθηματικα θα δινατε κολλες , δεν ξερω εσυ.
Αλλα το θεμα μας δεν ειναι η συγκριση θεματων αλλα τι σκοπευει να κανει η κεραμεως. Μεχρι στιγμης για τα επαλ εχουμε οχι ευκολα θεματα στην γλωσσα και η μαθηματικη εταιρια λεει οτι τα μαθηματικα ηταν δικαια αλλα δεν το λαμβανω υπ οψιν συτο θελω να ακουσω φροντιστες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
, γραψε τωρα 18αρια στα αλλα για να εχεις την επαρχια.

Θα μπορούσε.. :) τουλάχιστον στο 1 απο τα 2 μαθήματα
και ανάλογα βέβαια και τι θα βάλουν!! δεν ποντάρω στην καλοσύνη τους
με αυτά που είδα σήμερα σε σχέση με τα ΓΕΛ.

είμαι αισιόδοξος.. γιατί αυτό που έκανα σήμερα για εμένα ήταν ανέλπιστο!!
η τύχη όμως που ήταν το πρωί δεν ξύπνησε να έρθει μαζί?? :cool2:
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
Δεν φτανει μονο το 1 ειδικοτητας , πολεμησε και για τα 2. Με το ενα μπαινεις σε ΔΕΤ επαρχιας
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Αν έχει γράψει ένα 15 στην έκθεση και πάει για 15+ στα μαθήματα ειδικότητας, δεν μπορεί να περάσει Αθήνα; Τι βάση είχε πέρσι;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
Αν έχει γράψει ένα 15 στην έκθεση και πάει για 15+ στα μαθήματα ειδικότητας, δεν μπορεί να περάσει Αθήνα; Τι βάση είχε πέρσι;
15000 + η χαμηλοτερη
Οχι.... με τα νουμερα αυτα που λες, παει βια στα 14000 , αλλα 15 γλωσσα με 2,5 μαθηματικα δεν δένει. Στα τεχνολογικα ειναι ο ανθρωπος οχι στα θεωρητικα.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
15000 + η χαμηλοτερη
Οχι.... με τα νουμερα αυτα που λες, παει βια στα 14000 , αλλα 15 γλωσσα με 2,5 μαθηματικα δεν δένει. Στα τεχνολογικα ειναι ο ανθρωπος οχι στα θεωρητικα.
Με συγχωρείτε παιδιά δεν είχα εικόνα για τις βάσεις αυτού του τομέα γι'αυτό ρώτησα. Στα οικονομικά οι βάσεις είναι πολύ χαμηλότερες και νόμιζα κυμαίνονται και εκεί το ίδιο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
Με συγχωρείτε παιδιά δεν είχα εικόνα για τις βάσεις αυτού του τομέα γι'αυτό ρώτησα. Στα οικονομικά οι βάσεις είναι πολύ χαμηλότερες και νόμιζα κυμαίνονται και εκεί το ίδιο
Ναι τα οικονομικα ειναι η ζαχαρη των Επαλ
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Αν έχει γράψει ένα 15 στην έκθεση και πάει για 15+ στα μαθήματα ειδικότητας, δεν μπορεί να περάσει Αθήνα; Τι βάση είχε πέρσι;

ανάλογα την σχολή... απο 14000 ως 17000

ειναι πολύ δύσκολο στα νεα Ελληνικά να κρίνω πόσο έχω γράψει είδα κάποιες λύσεις φροντιστηρίων και η μια ήταν πολύ κοντά σε οτι εχω γράψει άρα θα μπορούσε να είναι 15 όμως μπορούσε να είναι και λίγο παραπάνω ή λίγο παρακάτω...το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι που ακριβώς έχω χάσει 2-4 μονάδες απο απροσεξία γιατί....πφφφ, δεν ξέρω πραγματικά γιατί δεν διάβασα ολόκληρη την πρόταση.

Μεχρι στιγμης για τα επαλ εχουμε οχι ευκολα θεματα στην γλωσσα και η μαθηματικη εταιρια λεει οτι τα μαθηματικα ηταν δικαια αλλα δεν το λαμβανω υπ οψιν συτο θελω να ακουσω φροντιστες.

μια τελευταία ερώτηση..που τις διαβάζω αυτές τις απόψεις?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
Αναμένονται μεγάλες αυξήσεις σε αυτόν τον τομέα άραγε; Δηλαδή μια σχολή με περσινή βάση 8 και 9 χιλιάδες μόρια πόσο να ανέβει
Η σχολη που ειχε 8-9 Κ θα μεινει εκει που ηταν και λιγο παρακατω
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
ανάλογα την σχολή... απο 14000 ως 17000

ειναι πολύ δύσκολο στα νεα Ελληνικά να κρίνω πόσο έχω γράψει είδα κάποιες λύσεις φροντιστηρίων και η μια ήταν πολύ κοντά σε οτι εχω γράψει άρα θα μπορούσε να είναι 15 όμως μπορούσε να είναι και λίγο παραπάνω ή λίγο παρακάτω...το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι που ακριβώς έχω χάσει 2-4 μονάδες απο απροσεξία γιατί....πφφφ, δεν ξέρω πραγματικά γιατί δεν διάβασα ολόκληρη την πρόταση.



μια τελευταία ερώτηση..που τις διαβάζω αυτές τις απόψεις?
Και Εδω


 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
ανάλογα την σχολή... απο 14000 ως 17000

ειναι πολύ δύσκολο στα νεα Ελληνικά να κρίνω πόσο έχω γράψει είδα κάποιες λύσεις φροντιστηρίων και η μια ήταν πολύ κοντά σε οτι εχω γράψει άρα θα μπορούσε να είναι 15 όμως μπορούσε να είναι και λίγο παραπάνω ή λίγο παρακάτω...το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι που ακριβώς έχω χάσει 2-4 μονάδες απο απροσεξία γιατί....πφφφ, δεν ξέρω πραγματικά γιατί δεν διάβασα ολόκληρη την πρόταση.



μια τελευταία ερώτηση..που τις διαβάζω αυτές τις απόψεις?


Η έκθεση είναι πάντα ο άγνωστος παράγοντας που μέχρι τελευταία στιγμή κανείς δεν ξέρει τι έχει κάνει. Εγώ όταν έδωσα περίμενα 17 18 και μου ήρθε κατακεφαλα ένα 15 και κάτι 😂
Βάλε τα δυνατά σου στα μαθήματα ειδικότητας, μη σκέφτεσαι τι έκανες στα προηγούμενα και αν τελικά δεν περάσεις στην πρώτη σου επολογη, μπορείς εάν υπάρχει η δυνατότητα να πας σε κάποια άλλη επιλογή η να ξαναδώσεις με καλύτερη προετοιμασία :)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
Δεν υποτίθεται ότι θα αυξηθούν όλες λόγω της ΕΒΕ και του συντελεστή που είναι 1.2?
Οι ΕΒΕ δεν αυξανουν βασεις , κατω κοφτη βαζουν.
Αυτος ο κοφτης θα φανει ως αυξηση βασεων βεβαια στους μη εχοντες γνωση.
Στην αθηνα επειρεαζονται οι ξενες φιλολογιες και οι σχολες τεχνων του παδα.
Στην επαρχια παμπολες.
Αυτος που πιανει 8-9 Κ μορια συνηθως υπερκαλυπτει στο οριο την ΕΒΕ επαρχιας που εχουν συνηθως συντελεστη 0,8.
Βεβαια θα υπαρξει και αυτος που θα εχει 9Κ μορια και δεν θα μπει γιατι δεν πληρει την ΕΒΕ αλλα η βαση δεν αλλαζει ,στα 8,5Κ πχ θα ειναι. Μηπως σε μπερδεψα?
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Η έκθεση είναι πάντα ο άγνωστος παράγοντας που μέχρι τελευταία στιγμή κανείς δεν ξέρει τι έχει κάνει. Εγώ όταν έδωσα περίμενα 17 18 και μου ήρθε κατακεφαλα ένα 15 και κάτι 😂
Βάλε τα δυνατά σου στα μαθήματα ειδικότητας, μη σκέφτεσαι τι έκανες στα προηγούμενα και αν τελικά δεν περάσεις στην πρώτη σου επολογη, μπορείς εάν υπάρχει η δυνατότητα να πας σε κάποια άλλη επιλογή η να ξαναδώσεις με καλύτερη προετοιμασία :)

Αυτό κάνω και μάλιστα μ'αρέσει που δοκιμάζω έτσι τον εαυτό μου, γιατί την πρώτη φορά που πήγαμε
να δώσουμε άσε καλύτερα!

ναι.. να πας για την εμπειρία, ομως να γράψεις κιολας! εμείς είχαμε πάει μόνο για την εμπειρία και πως να
γράψουμε αφού δεν υπήρχε καμία προετοιμασία.. ορισμένοι πήγαμε με οτι νομίζαμε οτι ξέρουμε απο
το σχολείο.

μετά βγαίνεις σε αυτό που λένε αγορά εργασίας βλέπεις οτι με το χαρτί του επαλ αν δεν είσαι
τυχερός και δεν έχεις έτοιμη δουλειά ή και γνωριμίες.. στις θέσεις που σε παίρνουν απλώς κοπιάζεις
πολύ για λίγα χρήματα και έχεις και περιορισμένες επαγγελματικές επιλογές σε περίπτωση που θες
να αναζητήσεις κάτι άλλο στο τομέα σου.

οπότε μετά γυρνάς ξανά στο διάβασμα, τουλάχιστον να αποκτήσεις τα εφόδια που δεν έχεις γιατί
και πάλι εξαρτάται πώς θα τα αξιοποίησης αυτά τα εφόδια για να έχεις το όφελος που ζητάς..

ορίστε έγραψα και εδώ έκθεση και μάθατε και τα προσωπικά μου πόσο με βαθμολογείς?? :)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
Αυτό κάνω και μάλιστα μ'αρέσει που δοκιμάζω έτσι τον εαυτό μου, γιατί την πρώτη φορά που πήγαμε
να δώσουμε άσε καλύτερα!

ναι.. να πας για την εμπειρία, ομως να γράψεις κιολας! εμείς είχαμε πάει μόνο για την εμπειρία και πως να
γράψουμε αφού δεν υπήρχε καμία προετοιμασία.. ορισμένοι πήγαμε με οτι νομίζαμε οτι ξέρουμε απο
το σχολείο.

μετά βγαίνεις σε αυτό που λένε αγορά εργασίας βλέπεις οτι με το χαρτί του επαλ αν δεν είσαι
τυχερός και δεν έχεις έτοιμη δουλειά ή και γνωριμίες.. στις θέσεις που σε παίρνουν απλώς κοπιάζεις
πολύ για λίγα χρήματα και έχεις και περιορισμένες επαγγελματικές επιλογές σε περίπτωση που θες
να αναζητήσεις κάτι άλλο στο τομέα σου.

οπότε μετά γυρνάς ξανά στο διάβασμα, τουλάχιστον να αποκτήσεις τα εφόδια που δεν έχεις γιατί
και πάλι εξαρτάται πώς θα τα αξιοποίησης αυτά τα εφόδια για να έχεις το όφελος που ζητάς..

ορίστε έγραψα και εδώ έκθεση και μάθατε και τα προσωπικά μου πόσο με βαθμολογείς?? :)
Εμενα μου κανεις και για φιλολογος.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Εμενα μου κανεις και για φιλολογος.

προς το παρόν ας διατηρήσω χαμηλό προφίλ και αν δω κανένα
εξωφρενικά καλό βαθμό στα νέα Ελληνικά, θα σας ενημερώσω. :clapclap:
δεν νομίζω στα επαλ να υπάρχει κάτι τέτοιο "εξωφρενικά καλός
βαθμός στα νέα Ελληνικά".

πάντως χαζά λαθάκια κάνω παντού και χάνω τζάμπα μονάδες
τα βλέπω οταν γυρνάω σπίτι. :rolleyes:

P.S σε κουράζω με τις ερωτήσεις μου όμως μου δημιούργησε απορία αυτό
που είπες.. τί είναι η ΔΕΤ εχει σχέση με πληροφορική? επίσης είναι σίγουρο
οτι επαρχία δεν υπάρχει σχολή που να μπορώ να πηγαίνω κυρίως για
τις εξεταστικές?
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,593 μηνύματα.
προς το παρόν ας διατηρήσω χαμηλό προφίλ και αν δω κανένα
εξωφρενικά καλό βαθμό στα νέα Ελληνικά, θα σας ενημερώσω. :clapclap:
δεν νομίζω στα επαλ να υπάρχει κάτι τέτοιο "εξωφρενικά καλός
βαθμός στα νέα ελληνικά".

πάντως χαζά λαθάκια κάνω παντού και χάνω τζάμπα μονάδες
τα βλέπω οταν γυρνάω σπίτι. :rolleyes:
ολοι οι φυσιολογικοι ανθρωποι τα κανουν αυτα , οι διορθωτες που δεν ειναι φυσιολογικοι δεν το καταλαβαινουν.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Οι ΕΒΕ δεν αυξανουν βασεις , κατω κοφτη βαζουν.
Αυτος ο κοφτης θα φανει ως αυξηση βασεων βεβαια στους μη εχοντες γνωση.
Στην αθηνα επειρεαζονται οι ξενες φιλολογιες και οι σχολες τεχνων του παδα.
Στην επαρχια παμπολες.
Αυτος που πιανει 8-9 Κ μορια συνηθως υπερκαλυπτει στο οριο την ΕΒΕ επαρχιας που εχουν συνηθως συντελεστη 0,8.
Βεβαια θα υπαρξει και αυτος που θα εχει 9Κ μορια και δεν θα μπει γιατι δεν πληρει την ΕΒΕ αλλα η βαση δεν αλλαζει ,στα 8,5Κ πχ θα ειναι. Μηπως σε μπερδεψα?
Η αλήθεια είναι πως όντως ακούγεται κάπως περίπλοκο. Δηλαδή πως γίνεται κάποιος να συγκεντρώσει 9 χιλιάδες μόρια πχ, και να μην περνάει σε μια σχολή με βάση 8.5; 😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top