Αδυναμία στην συγκέντρωση.

thesecretfemme

Νεοφερμένος

Η thesecretfemme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Όπως καταλαβαίνετε απο τον τίτλο, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη συγκέντρωση. Δεν έχω ιδέα από τι οφείλεται… έχω δοκιμάσει να πάρω βιταμίνες, να διαβάσω σε διαφορα μέρη, διάφορες ώρες, με διαφορετικούς τρόπους… (δεν είναι θέμα χαμηλών βιταμινών, καθώς έκανα πρόσφατα εξετάσεις και όλα είναι καλά). Σήμερα έγραφα διαγώνισμα στην Έκθεση, και μέχρι να συγκεντρωθώ, είχα χάσει ήδη σχεδόν όλη την πρώτη ώρα.

Το χειρότερο απο όλα; Σε 3 μήνες δίνω πανελλήνιες.

Σας παρακαλώ, όποιος έχει κάποια συμβουλή, να την προτείνει… Και αν ξέρετε καλές βιταμίνες, οι οποίες όντως βοηθάνε, θα εκτιμούσα πολύ να τις ακούσω. Ίσως είναι απλά ψυχολογικό θέμα…
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,960 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Όπως καταλαβαίνετε απο τον τίτλο, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη συγκέντρωση. Δεν έχω ιδέα από τι οφείλεται… έχω δοκιμάσει να πάρω βιταμίνες, να διαβάσω σε διαφορα μέρη, διάφορες ώρες, με διαφορετικούς τρόπους… (δεν είναι θέμα χαμηλών βιταμινών, καθώς έκανα πρόσφατα εξετάσεις και όλα είναι καλά). Σήμερα έγραφα διαγώνισμα στην Έκθεση, και μέχρι να συγκεντρωθώ, είχα χάσει ήδη σχεδόν όλη την πρώτη ώρα.

Το χειρότερο απο όλα; Σε 3 μήνες δίνω πανελλήνιες.

Σας παρακαλώ, όποιος έχει κάποια συμβουλή, να την προτείνει… Και αν ξέρετε καλές βιταμίνες, οι οποίες όντως βοηθάνε, θα εκτιμούσα πολύ να τις ακούσω. Ίσως είναι απλά ψυχολογικό θέμα…
Τι να σου κάνουν οι βιταμίνες;
Το θέμα είναι γιατί έχεις έλλειψη συγκέντρωσης. Το είχες από μικρή ή τώρα συμβαίνει αυτό; Αν τώρα πρόσφατα συμβαίνει απλά έχεις καει από το διάβασμα των πανελληνίων. Λίγο κουράγιο ακόμη και ηρεμία. Προσπάθησε να κοιμάσαι σωστά.
Αν το είχες από μικρή τότε έπρεπε να είχες πάει σε γιατρό μήπως υπάρχει κάποιο ιατρικό θέμα από πίσω.
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Το είχες πάντα? Είχες κάνει κάποια εξέταση για δεπυ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top