Αγχωμένος για τις πανελλήνιες - Αγωνία αν φτάσει ο χρόνος

tolis17

Νεοφερμένος

Ο tolis17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λίγο πριν την έναρξη των πανελλαδικών αγχώνομαι και σκέφτομαι όλη την ημέρα για εκείνες τις 3 ώρες που θα γράφω. Διαβάζω πάρα πολύ προσπαθώντας να καλύψω την τεράστια ύλη που έχουμε. Έχω ιδιαίτερο φόβο για την πληροφορική. Αν και από πολύ μικρή ηλικία είμαι πολύ καλός στους υπολογιστές και είναι το όνειρο μου να σπουδάσω την επιστήμη των υπολογιστών δεν τα καταφέρνω στην πληροφορική.Αν και πάω φροντιστήριο στην πληροφορική κάνω και ιδιαίτερο για να να καλύψω κενά και δεν ξέρω άμα μου φτάσει ο χρόνος για να διαβάσω ένα τεράστιο βοήθημα πληροφορικής μήπως κατανοήσω τα πιο δύσκολα κυρίως (πίνακες) καλύτερα. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει???
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Σκεψου οι φοιτητες διαβαζουν τα χ10 απο εμας στον μισο χρονο και κατι γραφουν απο εδω και απο εκει + εχουν και καθηγητές με την μύτη πάνω.
 

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Νιώθεις ότι δεν θα προλάβεις να τα αφομοιώσεις, δηλαδή να τα καταλάβεις ή ότι δεν θα προλάβεις να τα βάλεις στην μνήμη σου όλα αυτά;

Επίσης αφού σου αρέσει η πληροφορική, κάνε αυτό που σου αρέσει και μην σε αποτρέπει το ότι νιώθεις ότι δεν τα καταφέρνεις. Άμα κάνεις αυτό που αγαπάς θα έχεις και την όρεξη να βάλλεις πολλές ώρες αργότερα (ή και τώρα) στο αντικείμενο και θα σου αρέσει αυτό που κάνεις. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι στο οποίο είσαι καλός όμως συχαίνεσαι. Όπως είχα διαβάσει και σε ένα βιβλίο : Ποιο το νόημα να είσαι επιτυχή, όταν δεν είσαι ευτυχής;
 

tolis17

Νεοφερμένος

Ο tolis17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Νιώθεις ότι δεν θα προλάβεις να τα αφομοιώσεις, δηλαδή να τα καταλάβεις ή ότι δεν θα προλάβεις να τα βάλεις στην μνήμη σου όλα αυτά;

Επίσης αφού σου αρέσει η πληροφορική, κάνε αυτό που σου αρέσει και μην σε αποτρέπει το ότι νιώθεις ότι δεν τα καταφέρνεις. Άμα κάνεις αυτό που αγαπάς θα έχεις και την όρεξη να βάλλεις πολλές ώρες αργότερα (ή και τώρα) στο αντικείμενο και θα σου αρέσει αυτό που κάνεις. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι στο οποίο είσαι καλός όμως συχαίνεσαι. Όπως είχα διαβάσει και σε ένα βιβλίο : Ποιο το νόημα να είσαι επιτυχή, όταν δεν είσαι ευτυχής;
Βγήκαν τα αποτελέσματα και έγραψα πολύ καλά στην πληροφορική τελικά συγκεκριμένα 18,2 και περισσότερο αν δεν έκοβαν τόσο οι βαθμολογητές. Απλά προσπάθησα και πίστεψα στον εαυτό μου τον τελευταίο μήνα και τα κατάφερα. Εν τέλει, κατάφερα να βγάλω όλη την ύλη και έγραψα καλά στις πανελλαδικές. Περνάω στην πρώτη μου επιλογή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top