Αγορά κινητού με 300 - 400 ευρώ

maria12344

Νεοφερμένος

Η maria12344 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό κινητό αξίας 300-400 ευρώ που να είστε ικανοποιημένοι ή να έχετε ακούσει αξιόλογες κριτικές. Με ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Με άλλα 80€ παίρνεις iPhone 11. Πλέον έχει σταματήσει η παραγωγή του και μετά την κυκλοφορία του iPhone 14 θα σταματήσει η πώληση του όποτε έχει πέσει αρκετά η τιμή. Ήταν το προηγούμενο κινητό μου και ήμουν αρκετά ικανοποιημένη ιδιαίτερα με την κάμερα
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό κινητό αξίας 300-400 ευρώ που να είστε ικανοποιημένοι ή να έχετε ακούσει αξιόλογες κριτικές. Με ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Με άλλα 80€ παίρνεις iPhone 11. Πλέον έχει σταματήσει η παραγωγή του και μετά την κυκλοφορία του iPhone 14 θα σταματήσει η πώληση του όποτε έχει πέσει αρκετά η τιμή. Ήταν το προηγούμενο κινητό μου και ήμουν αρκετά ικανοποιημένη ιδιαίτερα με την κάμερα
Θα το πρότεινα και εγώ αλλά είναι πολύ παραπάνω από τα 400 ευρώ. Σίγουρα είναι από τα πιο value4money smartphone αυτή τη στιγμή.

Πάντως δεν έχουν σταματήσει να βγαίνουν νέες παρτίδες ακόμα. Πιθανότατα θα σταματήσει το Σεπτέμβριο.

Όταν σταματήσει να παράγεται και να πωλείται ως νέο στα καταστήματα η τιμή θα μείνει στάσιμη ή θα αυξηθεί λίγο. Έτσι έγινε και το iPhone Xr.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Θα το πρότεινα και εγώ αλλά είναι πολύ παραπάνω από τα 400 ευρώ. Σίγουρα είναι από τα πιο value4money smartphone αυτή τη στιγμή.

Πάντως δεν έχουν σταματήσει να βγαίνουν νέες παρτίδες ακόμα. Πιθανότατα θα σταματήσει το Σεπτέμβριο.

Όταν σταματήσει να παράγεται και να πωλείται ως νέο στα καταστήματα η τιμή θα μείνει στάσιμη ή θα αυξηθεί λίγο. Έτσι έγινε και το iPhone Xr.
Α μάλιστα! Έτσι πάει; Εγώ διαβασα ότι σταμάτησε η παραγωγή ήδη, όπως και με τα 12αρια. Το λογικό όμως δεν είναι να πέσει η τιμή για να τα ξεφορτωθούν;
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες το Poco f3 5G, αν θες κοντά στα 300€ και το Α52s 5G αν θες κοντά στα 400€. Σου προτείνω το 2ο αφού θες και καλή καμερα, αλλά και τα 2 είναι vmf στην τρέχουσα τιμή τους.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Α μάλιστα! Έτσι πάει; Εγώ διαβασα ότι σταμάτησε η παραγωγή ήδη, όπως και με τα 12αρια. Το λογικό όμως δεν είναι να πέσει η τιμή για να τα ξεφορτωθούν;
Λόγω του covid πρέπει να την έχουν αναστείλει. Από τη στιγμή που βρίσκεται εδώ https://www.apple.com/iphone/ επίσημα δεν έχει σταματήσει η παραγωγή.

Συνήθως τα iPhone δεν μένουν απούλητα και αν σταματήσει η παραγωγή τους, δημιουργείται έλλειψη που κρατά τις τιμές τουλάχιστον σταθερές.

Για παράδειγμα. Το Xs είναι ακριβότερο γιατί ήταν στην παραγωγή μόλις 1 χρόνο και όποιος το θέλει (κουτάτο) οι επιλογές αγοράς είναι περιορισμένες.

Βέβαια όταν κάποιο προϊόν παραχθεί σε υπερβολικές ποσότητες και οι πωλητές ξέρουν ότι δεν πρόκειται να ξεφορτωθούν (όπως σημαίνει με τα smartphone του ανταγωνισμού) και θα ρίξουν την τιμή. Στα iPhone δεν ισχύει αυτό. Ακόμα και το iPhone SE 2020 δεν το βρίσκεις κάτω από 400 ευρώ.

Συνήθως τα iPhone ρίχνουν την τιμή τους όταν η Αpple την ρίξει επίσημα τις επόμενες χρονιές. Έτσι έπεσε η τιμή του 11 και του Χr παλιότερα.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Xiaomi redmi note 9 pro έχω εγώ. Τώρα είναι κάπου στα 200€. Αφού ντε και καλά θες να δώσεις παραπάνω , πάρε το redmi note 11 . Και με το κινητό μου πάντως γινομουν σίγουρα Instagram influencer. Έχει τα φίλτρα του. Μια μπάρα πρωτεϊνης την πουλάω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top