Αγγλική φιλολογία σε Κολλέγιο και άδεια διδασκαλίας

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
ενδιαφερομαι για Αγγλικη φιλολογια σε καποιο κολλεγιο, αξιζει πλεον στις μερες μας? Μπορεις να δουλεψεις κανονικα?
(για να προλαβω αυτους που θα πουνε για πανελλήνιες, εχω προσπαθησει 2 φορες , εδωσα αρκετα χρηματα σε φροντιστηρια + ιδιαίτερα και δεν τα καταφερα..)
Re file δεν κατάφερες να γράψεις ένα 20 στο ειδικό μάθημα και από 13 σε κάθε μάθημα και ψάχνεσαι για αγγλική φιλολογία σε ιδιωτική;
 

antonisprofis57@gmai

Νεοφερμένος

Ο antonisprofis57@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Re file δεν κατάφερες να γράψεις ένα 20 στο ειδικό μάθημα και από 13 σε κάθε μάθημα και ψάχνεσαι για αγγλική φιλολογία σε ιδιωτική;
????
τι λες αγορι μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επισης τι σε νοιαζει τι θελει ο οποιοσδηποτε? Εσυ θα πληρωσεις?
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Re file δεν κατάφερες να γράψεις ένα 20 στο ειδικό μάθημα και από 13 σε κάθε μάθημα και ψάχνεσαι για αγγλική φιλολογία σε ιδιωτική;
Και 13 να γραψει που λες, ακόμα και λίγο παραπάνω, δεν περνάει. 20 στο ειδικό μάθημα λίγο δύσκολο επίσης
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Re file δεν κατάφερες να γράψεις ένα 20 στο ειδικό μάθημα και από 13 σε κάθε μάθημα και ψάχνεσαι για αγγλική φιλολογία σε ιδιωτική;
Μην κρίνεις και μη μιλάς υποτιμητικά για κανέναν, δεν ξέρεις πόσο ζορίζεται ο καθένας. Εμένα η κόρη μου έδινε πέρυσι πανελληνιες και όλη τη χρονιά είχε άγχος, έκλαιγε, πολλές φορές έγραφε καλά πολλές φορές χάλια, δεν ήξερα τι να κάνω. Πόσες φορές διάβαζε με τις ώρες και μετά δεν θυμόταν τίποτα.....άλλες φορές πάλι δεν διάβαζε και έγραφε πολύ χαμηλά....δεν ήξερα τι να κάνω. Στο τέλος έγραψε κάπου 14700 , έγραψε και 19,2 αγγλικά και πέρασε Αγγλικής Φιλολογίας. Ξέρεις όμως πόσο κοντά ήταν να μείνει απ'εξω; να αποτύχει; αυτό θα σήμαινε ότι δεν θα ήταν αξια ενώ τώρα είναι;
Άμα δεν ξέρουμε Ας μη μιλάμε
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Μην κρίνεις και μη μιλάς υποτιμητικά για κανέναν, δεν ξέρεις πόσο ζορίζεται ο καθένας. Εμένα η κόρη μου έδινε πέρυσι πανελληνιες και όλη τη χρονιά είχε άγχος, έκλαιγε, πολλές φορές έγραφε καλά πολλές φορές χάλια, δεν ήξερα τι να κάνω. Πόσες φορές διάβαζε με τις ώρες και μετά δεν θυμόταν τίποτα.....άλλες φορές πάλι δεν διάβαζε και έγραφε πολύ χαμηλά....δεν ήξερα τι να κάνω. Στο τέλος έγραψε κάπου 14700 , έγραψε και 19,2 αγγλικά και πέρασε Αγγλικής Φιλολογίας. Ξέρεις όμως πόσο κοντά ήταν να μείνει απ'εξω; να αποτύχει; αυτό θα σήμαινε ότι δεν θα ήταν αξια ενώ τώρα είναι;
Άμα δεν ξέρουμε Ας μη μιλάμε
Μην αφήνετε τα συναισθήματά σας να σας καταβάλλουν.

Το να δώσει κάμποσες χιλιάδες ευρώ για να σπουδάσει την αγγλική φιλολογία, μια σχολή διάσημη για την ΑΝΕΡΓΙΑ που παράγει (μαζί με Ιστορικοαρχαιολογικό, φιλολογία, φιλοσοφική) είναι μια καταστροφική επιλογή και το ξέρετε. Καλύτερα να δώσει τα ίδια λεφτά να πάει να σπουδάσει ιατρική στη βουλγαρία, πολύ πιο χρήσιμο θα είναι το χαρτί στο τέλος.

Απλα κομπλάρετε γιατί νομίζετε ότι σας χρωστάμε καλή κουβέντα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και 13 να γραψει που λες, ακόμα και λίγο παραπάνω, δεν περνάει. 20 στο ειδικό μάθημα λίγο δύσκολο επίσης


 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
μια σχολή διάσημη για την ΑΝΕΡΓΙΑ
φιλαράκι θέλω να ξέρεις πως εμένα όλες μ οι φίλες που ήταν αγγλική φιλολογία και αποφοίτησαν δεν έμεινα χωρίς δουλεία και μάλιστα πολλές καμία σχέση με την εκπαίδευση...
Φίλη μου (πολύ καλή) από Αγγ.Φιλολογία βρήκε μάστερ και δουλεία εν συνεχεία σε ναυτιλιακή...
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Αγγ.Φιλολογία βρήκε μάστερ και δουλεία εν συνεχεία σε ναυτιλιακή
Δηλαδή μεταπήδησε τομέα για να βρει δουλειά; Χαίρω πολύ ρε φίλε στα λόγια μου έρχεσαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

φιλαράκι θέλω να ξέρεις πως εμένα όλες μ οι φίλες που ήταν αγγλική φιλολογία και αποφοίτησαν δεν έμεινα χωρίς δουλεία και μάλιστα πολλές καμία σχέση με την εκπαίδευση...
ΑΡΑΓΕ παραδέχεσαι ότι ΔΕΝ έχει αποκατάσταση και ΑΛΛΑΖΕΙΣ τομέα για να βρεις δουλειά ως αγγλικός φιλόλογος.

Αυτογκόλ φίλε, άστο.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Δηλαδή μεταπήδησε τομέα για να βρει δουλειά;
οχι δεν λές στο ίδιο...
λες οτι η αγγλική φιλολογία είναι καμένο χαρτί...σου αποδεικνύω ότι δεν είναι...μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα εκτός από τη εκπαίδευση...
Καταρχήν ας πίασουμε μόνο το κομμάτι της εκπαίδευσης...
βρες μου ένα άτομο που να μην θέλει να κάνει αγγλικά...είτε ιδιαίτερο είτε φροντ...

Η μόνη φιλολογία που έχει σχετικά αποκατάσταση είναι η αγγλική...δεν είδα κάποιον από ελληνική φιλολογία να κάνει "μεταπήδηση" σε άλλον κλάδο... ειδικά τον ναυτιλιακό τομέα...
 

antonisprofis57@gmai

Νεοφερμένος

Ο antonisprofis57@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το να δώσει κάμποσες χιλιάδες ευρώ για να σπουδάσει την αγγλική φιλολογία, μια σχολή διάσημη για την ΑΝΕΡΓΙΑ που παράγει (μαζί με Ιστορικοαρχαιολογικό, φιλολογία, φιλοσοφική) είναι μια καταστροφική επιλογή και το ξέρετε. Καλύτερα να δώσει τα ίδια λεφτά να πάει να σπουδάσει ιατρική στη βουλγαρία, πολύ πιο χρήσιμο θα είναι το χαρτί στο τέλος.
και παλι τι σε νοιαζει ρε φιλε τι κανει ο οποιοσδηποτε? 😂Επισης εξω θα πηγαινα δεν θα καθομουν Ελλαδα αν αυτο ειναι το "προβλημα" σου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top