Αγγλική Φιλολογία

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Μένω θεσσαλονίκη , και θέλω να σπουδάσω εδώ. Αλλα φαντάζομαι πως θα κάνουν τους ίδιους συγγραφείς και στο ΑΠΘ. Οπότε ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Μένω θεσσαλονίκη , και θέλω να σπουδάσω εδώ. Αλλα φαντάζομαι πως θα κάνουν τους ίδιους συγγραφείς και στο ΑΠΘ. Οπότε ευχαριστώ!

χμμ επειδη εχω μιλησει με παιδια απο θεσσαλονικη το προγραμμα σπουδων του Α.Π.Θ διαφερει...:hmm:οποτε ελπιζω να σου απαντησει καποιος απο το τμημα της θεσσαλονικης και να σε κατατοπισει καλυτερα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ok! μεχρι τωρα πως σου φαίνεται η σχολή?Βασικά πως βρίσκεις την επιλογή μου ? Το σχολείο μου ετοιμάζει να επισκεφθεί διαφορες σχολές και είναι μέσα και η αγγλική και θα πάω επιτέλους να τη δω απο κoντά ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Ok! μεχρι τωρα πως σου φαίνεται η σχολή?Βασικά πως βρίσκεις την επιλογή μου ? Το σχολείο μου ετοιμάζει να επισκεφθεί διαφορες σχολές και είναι μέσα και η αγγλική και θα πάω επιτέλους να τη δω απο κoντά ! :D

κοιτα δεν ειναι οπως ακριβως την περιμενα...:/:αλλα αμα αγαπας την γλωσσα θα την λατρεψεις...;)εε καλα μην νομιζεις θα δεις και πολλα:Pαπλα θα σου κανει εντυπωση το διαφορετικο περιβαλλον :Dκαμια σχεση με το σχολειο..:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
χαχα λιώνω μπροστά απο αγγλικά να φανταστείς! Πιστεύω θα μ αρεσει . Θα μας κάνουν καποιες παρουσιασεις των μαθηματων , και θα δουμε γενικα τη σχολή. Απλα , τωρα ειμαι σε αναζητηση για να βρω αν υπαρχουν ευκαιριες στο εξωτερικο , αν οντως εχει πέραση αυτο το επαγγελμα (παντα στο εξωτερικο) . Εχω κατασταλάξει εκεί , αυτο ειναι σιγουρο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
χαχα λιώνω μπροστά απο αγγλικά να φανταστείς! Πιστεύω θα μ αρεσει . Θα μας κάνουν καποιες παρουσιασεις των μαθηματων , και θα δουμε γενικα τη σχολή. Απλα , τωρα ειμαι σε αναζητηση για να βρω αν υπαρχουν ευκαιριες στο εξωτερικο , αν οντως εχει πέραση αυτο το επαγγελμα (παντα στο εξωτερικο) . Εχω κατασταλάξει εκεί , αυτο ειναι σιγουρο !

κοιτα εξαρταται τι κλαδο θα ακολουθησεις...:hmm:εμεις εδω εχουμε δυο:γλωσσας-γλωσσολογιας και λογοτεχνιας-πολιτισμου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
το 2ο εννοείται πως θα επέλεγα.! Είναι σίγουρα πιο ενδιαφέρον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
το 2ο εννοείται πως θα επέλεγα.! Είναι σίγουρα πιο ενδιαφέρον ;)

μπααα....:/::whistle:βαρετο ειναι...ακους ενα καθηγητη 3 ωρες ασταματητα να μιλαει...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Το περιεχόμενο είναι πιο ενδιαφέρον όμως ;) Ποιο είναι το περιεχόμενο του μαθήματος Ανάλυση Γλωσσικής Σημασίας ? :) το βρήκα τυχαία στο site της αγγλικής ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Το περιεχόμενο είναι πιο ενδιαφέρον όμως ;) Ποιο είναι το περιεχόμενο του μαθήματος Ανάλυση Γλωσσικής Σημασίας ? :) το βρήκα τυχαία στο site της αγγλικής ;)
https://www.enl.uoa.gr/data/pdfs/courses.pdf

εδω εχει ολα τα μαθηματα ανα εξαμηνα και το περιεχομενο τους στο τελος....:)αλλα ειναι της αγγλικης στη Αθηνα...:)
αυτο που θες ειναι στο στ εξαμηνο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina94

Νεοφερμένος

Η nina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
φετος δινω πανελληνιες και η μονη επιλογη μου ειναι η Αγγλικη Φιλολογια Αθηνας...

αν καποιος ειναι σε αυτο το τμημα θα χαιρομουν πολυ να μοιραστει τις αποψεις του για τη σχολη αυτη οπως επισης και αλλα παιδια που θελουν αυτη τη σχολη.

Επισης, εχω μια απορια.

Στον υπολογισμο μοριων υπαρχουν δυο κουτακια που στο ενα λεει Γ.Β.Π(Γενικος Βαθμος Προσβασης) και ενα αλλο που δειχνει τα μορια στο 1ο πεδιο.
Το θεμα ειναι οτι οταν υπολογιζω τα υποτιθεμενα μορια, αυτα τα 2 κουτακια γραφουν διαφορετικο αριθμο. ποιος ισχυει για τη προσβαση μου στη τριτοβαθμια εκπαιδευση και γιατι ειναι διαφορετικα...Στο μεταξυ η διαφορα ειναι γυρω στα 30 μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μην υποτιμάτε τομέα γλωσσολογίας ωρέ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
μην υποτιμάτε τομέα γλωσσολογίας ωρέ! :D

επιτελους και καποιος που επιλεγει την γλωσσολογια γιατι νομιζα οτι ημουν ειδος προς εξαφανιση!:P:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
επιτελους και καποιος που επιλεγει την γλωσσολογια γιατι νομιζα οτι ημουν ειδος προς εξαφανιση!:P:thumbup:
και να φανταστείς όταν πρωτοξεκίνησα δεν μ'άρεσε, γιατί το μάθημα ήταν στις 8 το πρωί και η καθηγήτρια λίγο βαρετή:P όταν διάβασα για τις εξετάσεις και έκανα και εργασία για ένα μάθημα, άρχισε να μ'ενδιαφέρει πολύ, ιδιαίτερα η εφαρμοσμένη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
και να φανταστείς όταν πρωτοξεκίνησα δεν μ'άρεσε, γιατί το μάθημα ήταν στις 8 το πρωί και η καθηγήτρια λίγο βαρετή:P όταν διάβασα για τις εξετάσεις και έκανα και εργασία για ένα μάθημα, άρχισε να μ'ενδιαφέρει πολύ, ιδιαίτερα η εφαρμοσμένη:D

εγω παλι μισω την λογοτεχνια και ο,τι εχει σχεση με αυτα...:whistle::worry:και τρελαινομαι για γλωσσολογια!;):Dειχαμε βεβαια και μια παρα πολυ καλη καθηγητρια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
σκεφτομαι να δηλωσω φετος στο μηχανογραφικο αγγλικη φιλολογια.Εχω το πτυχιο lower και εδωσα περσι το proficency αλλα κοπηκα και δεν συνεχισα,πιστευετε να αντιπετωπισω καποιο προβλημα με τη γλωσσα στην σχολη;ξερω στη αρχη θα ειναι δυσκολο αλλα με τρομαζει οτι ολα τα μαθηματα ειναι στα αγγλικα(αλλα θα μου πεις αγγλικη φιλολογια ειναι):confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
σκεφτομαι να δηλωσω φετος στο μηχανογραφικο αγγλικη φιλολογια.Εχω το πτυχιο lower και εδωσα περσι το proficency αλλα κοπηκα και δεν συνεχισα,πιστευετε να αντιπετωπισω καποιο προβλημα με τη γλωσσα στην σχολη;ξερω στη αρχη θα ειναι δυσκολο αλλα με τρομαζει οτι ολα τα μαθηματα ειναι στα αγγλικα(αλλα θα μου πεις αγγλικη φιλολογια ειναι):confused:
καλησπερα!:)

δεν νομιζω οτι θα αντιμετωπισεις ιδιαιτερο προβλημα.ναι τα μαθηματα ειναι στα αγγλικα αλλα μην φανταστεις οτι θελει κανενα τρελο επιπεδο.βεβαια θα πρεπει να ψαχνεσαι του στυλ να κοιτας ποιες λεξεις δεν ξερεις κτλ αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα στην παρακολουθηση.:)

και εμενα μου εκανε λιγο περιεργο οταν το σκεφτομουν πριν παω (αν και εχω proficiency) αλλα με το που πας μπαινεις στο πνευμα της γλωσσας!;)

και με την συνεχη τριβη το επιπεδο σου θα ανεβει αν το προσπαθησεις βεβαια!;)

καλη επιτυχια σου ευχομαι και ο,τι θες ρωτα!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
καλησπερα!:)

δεν νομιζω οτι θα αντιμετωπισεις ιδιαιτερο προβλημα.ναι τα μαθηματα ειναι στα αγγλικα αλλα μην φανταστεις οτι θελει κανενα τρελο επιπεδο.βεβαια θα πρεπει να ψαχνεσαι του στυλ να κοιτας ποιες λεξεις δεν ξερεις κτλ αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα στην παρακολουθηση.:)

και εμενα μου εκανε λιγο περιεργο οταν το σκεφτομουν πριν παω (αν και εχω proficiency) αλλα με το που πας μπαινεις στο πνευμα της γλωσσας!;)

και με την συνεχη τριβη το επιπεδο σου θα ανεβει αν το προσπαθησεις βεβαια!;)

καλη επιτυχια σου ευχομαι και ο,τι θες ρωτα!:):)
Σε ευχαριστω πολυ!!:)ξερω οτι στην αρχη θα ειναι δυσκολο αλλα πιστευω να τα καταφερω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!!:)ξερω οτι στην αρχη θα ειναι δυσκολο αλλα πιστευω να τα καταφερω!:)

εννοειται πως αμα το θες πολυ θα τα καταφερεις!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆδειοΨυγείο

Νεοφερμένος

Η ΆδειοΨυγείο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
σκεφτομαι να δηλωσω φετος στο μηχανογραφικο αγγλικη φιλολογια.Εχω το πτυχιο lower και εδωσα περσι το proficency αλλα κοπηκα και δεν συνεχισα,πιστευετε να αντιπετωπισω καποιο προβλημα με τη γλωσσα στην σχολη;ξερω στη αρχη θα ειναι δυσκολο αλλα με τρομαζει οτι ολα τα μαθηματα ειναι στα αγγλικα(αλλα θα μου πεις αγγλικη φιλολογια ειναι):confused:


Το κολπο ειναι να μην παραιτηθεις...λογικο ειναι στην αρχη να τα βρεις σκουρα γιατι καλεισαι να προσαρμοστεις γρηγορα αλλα αν επιμεινεις και περασει λιγο ο καιρος θα σου γινονται σιγα σιγα πιο κατανοητα... :)
Καλη επιτυχια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top