Αγγλική Φιλολογία

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
δηλαδη ολα ο.κ με τα αγγλικα που μιλουν οι καθηγητες?:Dαχ ωραια...χμμ τι ακριβως ειναι τελικα η γλωσσολογια βρε συναδελφε?:redface::hmm::hmm:

ναι μια χαρά με τα αγγλικά... για το τι είναι γλωσσολογία θα σε παραπέμψω σε ένα άρθρο στα ελληνικά το οποίο είχα διαβάσει και εγώ για να μου λυθεί η απορία... νομίζω τα εξηγεί πολύ καλά: https://www.philology-upatras.gr/department/glossology
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
ναι μια χαρά με τα αγγλικά... για το τι είναι γλωσσολογία θα σε παραπέμψω σε ένα άρθρο στα ελληνικά το οποίο είχα διαβάσει και εγώ για να μου λυθεί η απορία... νομίζω τα εξηγεί πολύ καλά: https://www.philology-upatras.gr/department/glossology

ωωωω ευχαριστωωωω!!!!!!!!!:clapup:νομιζω θα μ αρεσει...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
ωωωω ευχαριστωωωω!!!!!!!!!:clapup:νομιζω θα μ αρεσει...:D

γιατί αργείτε όμως τόσο να ανοίξετε εσείς? εμείς απο τις 5 κάνουμε μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
γιατί αργείτε όμως τόσο να ανοίξετε εσείς? εμείς απο τις 5 κάνουμε μαθήματα!

γτ ειναι χαζοι και ηλιθιοι..ειμαστε κλειστα...με καταληψη μεχρι τις 12...:mad:χασανε και την εξεταστικη....τι να τς πεις μωρε?δηλωσεις μαθηματων εχετε κανει εσεις?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
γτ ειναι χαζοι και ηλιθιοι..ειμαστε κλειστα...με καταληψη μεχρι τις 12...:mad:χασανε και την εξεταστικη....τι να τς πεις μωρε?δηλωσεις μαθηματων εχετε κανει εσεις?:hmm:

μόνο τη ξένη γλώσσα μένει να επιλέξουμε... λογικά απο 'βδομάδα θα μας πουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
μόνο τη ξένη γλώσσα μένει να επιλέξουμε... λογικά απο 'βδομάδα θα μας πουν!

:confused:τι εννοεις ξενη γλωσσα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
:confused:τι εννοεις ξενη γλωσσα?:confused:

ε, δευτερη ξένη γλώσσα... γερμανικά-ιταλικά. Νομίζω στην Αθήνα δεν έχετε, αλλά έχετε κάτι μαθήματα στα ελληνικά που αντίστοιχα δεν τα έχουμε εμείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
πείτε μου παιδάκια πώς σας φαίνεται η σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
ε, δευτερη ξένη γλώσσα... γερμανικά-ιταλικά. Νομίζω στην Αθήνα δεν έχετε, αλλά έχετε κάτι μαθήματα στα ελληνικά που αντίστοιχα δεν τα έχουμε εμείς

ααα καλα....:confused::hmm:ναι εμεις εχουμε ελληνικη ιστορια,αρχαια ελληνικη φιλοσοφια και τετοια..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
πείτε μου παιδάκια πώς σας φαίνεται η σχολή?

ωραία. έγραψα τις εντυπώσεις μου πιο πάνω... καμιά συμβουλή απο εσένα ως μεγαλύτερη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ωραία. έγραψα τις εντυπώσεις μου πιο πάνω... καμιά συμβουλή απο εσένα ως μεγαλύτερη?
α τώρα είδα το ποστ! η γλωσσική κατάρτιση δεν τρελαίνει κανέναν αλλά είναι σχετικά εύκολο μάθημα και βοηθάει (με την κατάλληλη καθηγήτρια) αν θες να διδάξεις αργότερα:Dη συμβουλή μου είναι...(ταράν ταράν ταράν) να μη χάνετε παρακολουθήσεις για να μη φορτωθείτε στο τέλος. και να διαβάζετε συστηματικά αυτά που σας βάζουν στα workshops, για τον ίδιο λόγο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
α τώρα είδα το ποστ! η γλωσσική κατάρτιση δεν τρελαίνει κανέναν αλλά είναι σχετικό μάθημα και βοηθάει (με την κατάλληλη καθηγήτρια) αν θες να διδάξεις αργότερα:Dη συμβουλή μου είναι...(ταράν ταράν ταράν) να μη χάνετε παρακολουθήσεις για να μη φορτωθείτε στο τέλος. και να διαβάζετε συστηματικά αυτά που σας βάζουν στα workshops, για τον ίδιο λόγο!:D

οκ... ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
καλή αρχή σε όλους! :D
λοιπόν εμείς αρχίσαμε πέμπτη, μέχρι τώρα έχω κάνει Language Mastering I και Linguistics από 1 2ωρο το καθένα. είμαι αρκετά ευχαριστημένη, ευτυχώς καταλαβαίνω τα πάντα και δεν ισχύει η κατάσταση που περιέγραφαν όλοι ("θα μπεις και δε θα καταλαβαίνεις τίποτα!" κι άλλα τέτοια τερατώδη:P)
η γλωσσολογία μ' άρεσε πάρα πολύ και εντυπωσιάστηκα όταν ο καθηγητής μας έκανε προβολή βίντεο με αποσπάσματα από ομιλίες του Κορνήλιου Καστοριάδη:clapup:
Ξεκινάμε από αύριο εργαστήρια! Εντυπώσεις οι υπόλοιποι; Τη δεύτερη ξένη γλώσσα τη δηλώνουμε ηλεκτρονικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
καλή αρχή σε όλους! :D
λοιπόν εμείς αρχίσαμε πέμπτη, μέχρι τώρα έχω κάνει Language Mastering I και Linguistics από 1 2ωρο το καθένα. είμαι αρκετά ευχαριστημένη, ευτυχώς καταλαβαίνω τα πάντα και δεν ισχύει η κατάσταση που περιέγραφαν όλοι ("θα μπεις και δε θα καταλαβαίνεις τίποτα!" κι άλλα τέτοια τερατώδη:P)
η γλωσσολογία μ' άρεσε πάρα πολύ και εντυπωσιάστηκα όταν ο καθηγητής μας έκανε προβολή βίντεο με αποσπάσματα από ομιλίες του Κορνήλιου Καστοριάδη:clapup:
Ξεκινάμε από αύριο εργαστήρια! Εντυπώσεις οι υπόλοιποι; Τη δεύτερη ξένη γλώσσα τη δηλώνουμε ηλεκτρονικά;

ποιον έχεις γλωσσολογία? χάθηκε να τον έχω και γω? εμάς δεν μας έδειχνε βίντεο αυτή:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ποιον έχεις γλωσσολογία? χάθηκε να τον έχω και γω? εμάς δεν μας έδειχνε βίντεο αυτή:mad:

Μηλαπίδης λέγεται. Φαίνεται πολύ καλός καθηγητής, ψιλοτρελάρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Μηλαπίδης λέγεται. Φαίνεται πολύ καλός καθηγητής, ψιλοτρελάρα! :P
εμείς είχαμε Αθανασιάδου, που μιλούσε και δεν έδειχνε κανένα ωραίο βίντεο:Pεγώ έκατσα και διάβασα μονη μου xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εμείς είχαμε Αθανασιάδου, που μιλούσε και δεν έδειχνε κανένα ωραίο βίντεο:Pεγώ έκατσα και διάβασα μονη μου xD

και εγώ Αθανασιάδου έχω και καλή μου φάνηκε... δε ξέρω, γενικότερα στην εξεταστική ευκολο σα μάθημα? αν χάνω καμιά παράδοση θα έχω θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
και εγώ Αθανασιάδου έχω και καλή μου φάνηκε... δε ξέρω, γενικότερα στην εξεταστική ευκολο σα μάθημα? αν χάνω καμιά παράδοση θα έχω θέμα?

δεν είναι κακός ανθρωπος, αντιθετως είναι πολύ καλή και φιλική. απλά ψιλοβαριόμουν στην τάξη της. ήταν και πολυ πρωί το μάθημα και με χαλούσε...είχα χάσει πολλές παράδοσεις, αλλά έκατσα και διάβασα γερά στο τέλος και τα πήγα πάρα πολύ καλά:) οπότε don't worry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
δεν είναι κακός ανθρωπος, αντιθετως είναι πολύ καλή και φιλική. απλά ψιλοβαριόμουν στην τάξη της. ήταν και πολυ πρωί το μάθημα και με χαλούσε...είχα χάσει πολλές παράδοσεις, αλλά έκατσα και διάβασα γερά στο τέλος και τα πήγα πάρα πολύ καλά:) οπότε don't worry

πφ... ελπίζω να τα έχει καλά γραμμένα το βιβλίο γιατί στην παράδοση μ φαίνεται πολύ αφηρημένο σα μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
πφ... ελπίζω να τα έχει καλά γραμμένα το βιβλίο γιατί στην παράδοση μ φαίνεται πολύ αφηρημένο σα μάθημα!
το βιβλίο είναι πολύ καλό και κατανοητό. ξεδιαλύνει το τοπίο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top