Αγγλική Φιλολογία

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αχ σ ευχαριστω πολυ! Ασε γτ εχω ανχωθει παρα πολυ μια που πλησιαζοθν κ οι πανελληνιες..αντε να τελιωνουν κ οπως λεσ μακρια απο μας μετα! Ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες! ελπιζω να τα πουμε τον οκτωβρη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregmelet

Νεοφερμένος

Ο gregmelet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια. Ειμαι 2α λυκειου κ αναρωτιομουν αν καποιοσ μπορει να μου πει, ποσο πρεπει πανω κατω να γραψω στα μαθηματα (αρχαια, κατινικα, αγγλικα, εκθεση κλπ) στις πανελλαδικες γ να περασω αγγλικη φιλολογια (αθηνα ή θεσσαλοννικη δε με πειραζει καμια απ τισ 2)...θελω να πω ρε παιδι μου, δηλαδη, αν γραψω 15 αρχαια, 19 αγγλικα, καλα στην εκθεση κ 16-17 στα λατινικα, περναω? Γτ εμαθα πως μεγαλυτερη σημασια εχει ο βαθμος στα αγγλικα.

Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Γεια σας παιδια. Ειμαι 2α λυκειου κ αναρωτιομουν αν καποιοσ μπορει να μου πει, ποσο πρεπει πανω κατω να γραψω στα μαθηματα (αρχαια, κατινικα, αγγλικα, εκθεση κλπ) στις πανελλαδικες γ να περασω αγγλικη φιλολογια (αθηνα ή θεσσαλοννικη δε με πειραζει καμια απ τισ 2)...θελω να πω ρε παιδι μου, δηλαδη, αν γραψω 15 αρχαια, 19 αγγλικα, καλα στην εκθεση κ 16-17 στα λατινικα, περναω? Γτ εμαθα πως μεγαλυτερη σημασια εχει ο βαθμος στα αγγλικα.

Ευχαριστω
Αν έχεις αξιοπρεπείς βαθμούς στα ελληνικά μαθήματα (δηλ. γύρω στο 17) και γράψεις και πολύ καλά αγγλικά πιστεύω περνάς. Δεν ξέρω που μένεις και αν σε βολεύει καλύτερα η Αθήνα ή η Θεσσαλονίκη αλλά το τμήμα της Θεσσαλονίκης είναι καλύτερο (παρόλο που είναι λίγο δυσκολότερο).........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αν έχεις αξιοπρεπείς βαθμούς στα ελληνικά μαθήματα (δηλ. γύρω στο 17) και γράψεις και πολύ καλά αγγλικά πιστεύω περνάς. Δεν ξέρω που μένεις και αν σε βολεύει καλύτερα η Αθήνα ή η Θεσσαλονίκη αλλά το τμήμα της Θεσσαλονίκης είναι καλύτερο (παρόλο που είναι λίγο δυσκολότερο).........
Το τμημα της Θεσσαλονικης ειναι καλυτερο απο την αποψη οτι εχει τη φημη απο 20ετιας γιατι λειτουργουσε με πολλους ξενους καθηγητες, και αποκλειστικα με αγγλικα μαθηματα. Βεβαια στην Αθηνα ειναι καταπληκτικοι οι καθηγητες που ειναι παρεδροι στο Παιδ. Ινστ., συμβουλοι εκπαιδευσης και μεγαλα κεφαλια σε οτι αφορα τ'αγγλικα και τη διδασκαλια τους. Εγω ειχα τη τυχη να σπουδασω στο ΑΠΘ αλλα εκανα μεταπτυχιακο στο Ανοιχτο και τους γνωρισα και τους της Αθηνας...Εχουν πολλα να δωσουν και ειναι καταπληκτικο τμημα...ευχομαι να περασετε εκει γιατι τα μαθηματα ειναι απολαυση!!!:popcorn::spasiklas::thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Χαίρεται. Έχω εναν ξάδελφο ο οποίος επιθυμεί να εισαχθεί στο τμήμα Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει δώσει δύο φορές ECCE αλλά δεν κατάφερε να το πάρει για πολύ μικρό ποσοστό. Έκτοτε, (περίπου 2 χρόνια) δεν έχει ασχοληθεί με τα αγγλικά συστηματικά, αλλά καταλαβαίνει περισσότερα από τη στιγμη που ήταν στο πτυχίο. Σκέφτεται να φρεσκάρει λίγο τα αγγλικά του φέτος για να δώσει ειδικό μάθημα. Θα τα καταφέρει; Έχει ελπίδες; Και ας πούμε πως τα κατάφερε. Αργότερα, στη σχολή θα μπορεί να παρακολουθήσει τα μαθήματα ή θα έχει πρόβλημα; Ποια μαθήματα διδάσκονται στο Α΄Εξάμηνο; (Στο ΑΠΘ πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Χαίρεται. Έχω εναν ξάδελφο ο οποίος επιθυμεί να εισαχθεί στο τμήμα Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει δώσει δύο φορές ECCE αλλά δεν κατάφερε να το πάρει για πολύ μικρό ποσοστό. Έκτοτε, (περίπου 2 χρόνια) δεν έχει ασχοληθεί με τα αγγλικά συστηματικά, αλλά καταλαβαίνει περισσότερα από τη στιγμη που ήταν στο πτυχίο. Σκέφτεται να φρεσκάρει λίγο τα αγγλικά του φέτος για να δώσει ειδικό μάθημα. Θα τα καταφέρει; Έχει ελπίδες; Και ας πούμε πως τα κατάφερε. Αργότερα, στη σχολή θα μπορεί να παρακολουθήσει τα μαθήματα ή θα έχει πρόβλημα; Ποια μαθήματα διδάσκονται στο Α΄Εξάμηνο; (Στο ΑΠΘ πάντα)
Πρωτα πρωτα, αν τα αγγλικα του δεν ειναι σε επιπεδο (τουλαχιστον) lower (B2) τοτε θα εχει προ΄λημα ΚΑΙ στο ειδικο μαθημα αλλα κυριως μεσα στη σχολη. Τα μαθηματα του πρωτου ετους ειναι εισαγωγικα στη λογοτεχνια αλλα πολλα υποχρεωτικα γλωσσολογικα (μορφολογια/συνταξη/γλωσσολογια/φωμητικη κ.α.) της αγγλικης γλωσσας. Αν δεν δωσει μεγαλη σημασια σ'αυτο το μαθημα (οχι μονο φρεσκαρισμα) τοτε θα ασχολειται με το να τα βγαζει περα και οχι να απολαμβανει μια καταπληκτικη σχολη με πολυ ωραια θεματολογια μαθηματων. Τα λογοτεχνικα στα επομενα ετη καλυπτουν Αμερικανικη και Αγγλικη Λογοτεχνια αλλα και τα θεωρητικα μαθηματα απαιτουν ενα καλο επιπεδο αγγλικων. Αν ειναι σιγουρος γι'αυτη τη σχολη θα κανει σωστα μαθηματα αγγλικων, οπως και τα αλλα της κατευθυνσης.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

absolutely@itch

Νεοφερμένος

Η absolutely@itch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια εγω απ'οτι εχω ακουσει απο φιλους μου στην Αγγλικη Φιλολογια Θεσσαλονικης δε μου ειπαν και τα καλυτερα λογια. Εγω περυσι οταν ηταν να αποφασισω ρωτησα καποια γνωστα μου ατομα που ηδη σπουδαζαν εκει (στη Θεσσαλονικη) και και δε μου ειπαν και πολυ καλα πραγματα ουτε για τους καθηγητες ουτε και για τις τακτικες της σχολης γενικοτερα. Μου ειπαν οτι υπαρχει μεγαλη ανευθυνοτητα και ασυνεπεια γενικοτερα. Τελος παντων μετα απο οσα ακουσα πηγα στην αγγλικη φιλολογια αθηνας και οφειλω να ομολογησω οτι ειναι τελεια και απιστευτα συνεπης και οργανωμενη σχολη (πραγμα περιεργο και για Αθηνα και για Ελλαδα γενικοτερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arakasvrastos

Νεοφερμένος

Ο arakasvrastos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπον, εγω επειδη εχω παει και στα 2 τμηματα, μπορω να εκφερω αποψη και για τα 2. Αρχικα ειχα περασει στης Θεσσαλονικης. Επειδη ομως ειμαστε τριτεκνη οικογενεια μπορεσα μετα απο 6 μηνες να παω στην Αθηνα (εκει μενουμε) για οικονομικους λογους, τους οποιους δε τους υπολογισαμε σωστα εξ'αρχης γι'αυτο και εβαλα της Θεσσαλονικης. Εχω να πω πως το τμημα της Αθηνας ειναι κλασεις ανωτερο. Και δε το λεω επειδη ειναι στην πολη μου, αλλα επειδη οι καθηγητες στο τμημα της Αθηνας ειναι πιο εξυπηρετικοι και επιεικεις με τους μαθητες, και γενικοτερα το τμημα της Αθηνας ειναι πολυ πιο οργανωμενο. Δε ξερω τι γινοταν παλια και αν το τμημα της Θεσσαλονικης ηταν καλυτερο, αλλα πλεον αυτο που ισχυει τωρα ειναι οτι το τμημα της Αθηνας δε ξεπερνιεται με τιποτα! Ειναι απιστευτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisrax

Νεοφερμένος

Ο dimitrisrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και άλλος παθών από το τμήμα αγγλικής φιλολογίας του ΑΠΘ. Οι καθηγητές...... άσ'τα! Με το ζόρι να σε περάσουν, ενώ την ίδια ώρα στην α.φ. αθήνας τους περνάνε έτσι για πλάκα! Αφού να φανταστείτε ότι υπήρχαν μέχρι και φήμες ότι για να σε περάσουν στην Θεσσαλονίκη πρέπει να τους δωροδοκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το ότι ο ένας περνά για την πλάκα ενώ ο άλλος κόβει αβέρτα εμένα μου δείχνει ότι και τα δύο τμήματα είναι προβληματικά, απλά δε μπορώ να καταλήξω στο χειρότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katialena

Νεοφερμένος

Η katialena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το ότι ο ένας περνά για την πλάκα ενώ ο άλλος κόβει αβέρτα εμένα μου δείχνει ότι και τα δύο τμήματα είναι προβληματικά, απλά δε μπορώ να καταλήξω στο χειρότερο

Στο τμήμα της Θεσσαλονίκης πράγματι κόβουν αβέρτα και το βεβαιώνω από πρώτο χέρι. Η κολλητή μου δε κατάφερε να περάσει μαζί μου στη Θεσσαλονίκη γιατί είχε χαμηλότερα μόρια, και τελικά πέρασε στην αγγλική φιλολογία Αθήνας. Αρχικά ήταν στενοχωρημένη που δε κατάφερε να είναι μαζί μου, αλλά στη συνέχεια άρχισα εγώ να στενοχωριέμαι που δε πήγα κι εγώ εκεί, αν και το έπιανα. Εκείνη κατάφερε να περάσει όλα τα μαθήματα του 1ου έτους, ενώ εγώ, παρ'όλο το διάβασμα που έριξα, χρωστάω 5(!!!!!!!) Και ρωτάω τους καθηγητές πως θέλουν να τους τα γράφω και με γράφουν κανονικά!:( Δε μπορώ να πάρω και μεταγραφή:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

molkoway

Νεοφερμένος

Η molkoway αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια βοηθεια! δεν εχω κανει ακομα μηχανογραφικο κ δεν ξερω ποια αγγλικη να βαλω πρωτη..αθηνα εχω ακουσει τα χειροτερα..θεσσαλονικη ειναι τοσο χαλια?δεν παιρνιουνται τα μαθηματα με τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 836 μηνύματα.
Σκέφτομαι να σπουδάσω αγγλική φιλολογία για να γίνω καθηγητής αγγλικών στο δημόσιο. Έχω πάρει το lower του michigan και του edexcel. Τα αγγλικά τώρα τα εξασκώ στα βιντεοπαιχνίδια. Θα τα καταφέρω στις πανελλήνιες και στο πανεπιστήμιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Σκέφτομαι να σπουδάσω αγγλική φιλολογία για να γίνω καθηγητής αγγλικών στο δημόσιο. Έχω πάρει το lower του michigan και του edexcel. Τα αγγλικά τώρα τα εξασκώ στα βιντεοπαιχνίδια. Θα τα καταφέρω στις πανελλήνιες και στο πανεπιστήμιο?
Στις πανελλήνιες πιθανόν ναι... στα μαθήματα όμως χρειάζεσαι να έχεις τέλειο επίπεδο, μόνο με το lower και το pro κόμματι δύσκολο να περάσεις μάθημα φίλε μου...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ναι τα αγγλικά είναι επί 2 οπότε μέσο όρο θες περίπου 17 στα 6 βασικά μαθήματα...Εγώ είχα 16800+3800 (19 πήρα αγγλικά)=20600 έβγαλα και μπήκα αγγλική.Ελπίζω να βοήθησα...:thanks:
Δεν είναι λίγο δύσκολο να γράψεις 3800 στα αγγλικά??? Πως τα κατάφερες ρε παιδί μου???:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ρε σεις σορρυ που ξεθαψα το θεμα, αλλα εγω που ειμαι αγγλικη θεσσ πρωτο ετος εκτος απο μια εξαιρεση ολες οι καθηγητριες ειναι καλες και βοηθανε πολυ. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FregMar

Νεοφερμένος

Η FregMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά, νομίζω πως χρειάζομαι την γνώμη σας ! Θέλω να πάω αγγλική φιλολογία αλλά δεν ξέρω τι να κάνω.. Ο μόνος λόγος που θα πάω θεωρητική κατεύθυνση είναι αυτός! Λατρεύω τα αγγλικά αλλά κόπηκα 2 φορές στο proficiency :( Κάτι δεν λέει αυτό ? Η καθηγήτριά μου είναι πεπεισμένη ότι κάποιο λάθος έγινε ή ότι είχα πολύ άγχος ( γενικά αγχώνομαι πολύ και πανικοβάλλομαι ) Όπως και να χει, για να μην το πήρα.......!!! Παρ'όλα αυτά, τα αγαπάω τα αγγλικά.. Μέχρι και λογοτεχνικά βιβλία περισσότερα έχω διαβάσει στα αγγλικά παρά στα ελληνικά!! Μέχρι και ποίηση άρχισα να διαβάζω ! Αλλά και πάλι κάτι δεν ήταν αρκετο...Απογοητεύτηκα πάρα πολύ από την διπλή αποτυχία και τώρα πια δεν ξέρω αν αξίζει να το συνεχίσω, να το προσπαθήσω....
Πείτε μου την δική σας γνώμη! Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά, νομίζω πως χρειάζομαι την γνώμη σας ! Θέλω να πάω αγγλική φιλολογία αλλά δεν ξέρω τι να κάνω.. Ο μόνος λόγος που θα πάω θεωρητική κατεύθυνση είναι αυτός! Λατρεύω τα αγγλικά αλλά κόπηκα 2 φορές στο proficiency :( Κάτι δεν λέει αυτό ? Η καθηγήτριά μου είναι πεπεισμένη ότι κάποιο λάθος έγινε ή ότι είχα πολύ άγχος ( γενικά αγχώνομαι πολύ και πανικοβάλλομαι ) Όπως και να χει, για να μην το πήρα.......!!! Παρ'όλα αυτά, τα αγαπάω τα αγγλικά.. Μέχρι και λογοτεχνικά βιβλία περισσότερα έχω διαβάσει στα αγγλικά παρά στα ελληνικά!! Μέχρι και ποίηση άρχισα να διαβάζω ! Αλλά και πάλι κάτι δεν ήταν αρκετο...Απογοητεύτηκα πάρα πολύ από την διπλή αποτυχία και τώρα πια δεν ξέρω αν αξίζει να το συνεχίσω, να το προσπαθήσω....
Πείτε μου την δική σας γνώμη! Ευχαριστώ :)

Γειά σου!!!Λοιπόν θα χαρώ πολύ να σου πω την γνώμη μου.Κι εμένα μου αρέσουν πολύ τα αγγλικά..τα λατρεύω δηλαδή!Και για μενα ο μόνος λόγος που θα πάω θεωριτική είναι ότι θέλω να περάσω Αγγλική φιλολογία!Λοιπόν πρέπει να συνεχίσεις να προσπαθείς ώστε να πάρεις το PROFICIENCY...σε καμία περίπτωση να μην καταθέσεις τα όπλα γιατί καταλαβαίνω την αγάπη σου για την γλώσσα..!!!!
Try again!!!Αυτή είναι η συμβουλή μου!!!!Εγώ πάντως σου ευχομαι να τα καταφερεις!

Θέλω να σου κάνω και 2 ερωτήσεις..Τι proficiency έδωσες?(michigan..cambirdge..ecc)
Έχεις πάρει anvance??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία ότι κόπηκες.
Σημασία έχει ότι αγαπάς το αντικείμενο.
So, μην κολλάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μην απογοητεύεσαι!Και οι αποτυχίες στην ζωή είναι.Συνέχισε να προσπαθείς,ο επιμενων νικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top