Αγγλική Φιλολογία

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Μην περιμένεις και πολλά από τη γραμματεία,θα τελειώσει πρώτα η εξεταστική του Σεπτεμβρίου και μετά με το καλό οι εγγραφές...Πέρυσι είχαν γίνει 25 του μηνος...Θα βγάλουν ανακοίνωση,απλά μπαίνε στο σαιτ της σχολης.
@ killer queen: ο Πελεγρίνης είναι όλα τα λεφτά,όπου βλέπεις το όνομά του να επιλέγεις και το μάθημα.Κάτω από 8 δεν θα χεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Πέρυσι πάντως οι εγγραφές ήταν μία μόνο μέρα,μας πήγαν στο μεγάλο αμφιθέατρο και μπορώ να πω ότι είχαν αρκετά καλό σύστημα...Ε εντάξει κάνα δίωρο θα το φάτε αλλά δε βαριέσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
αλλη μια ερωτηση παιδια! αν θελω το ειδικο μαθημα πρεπει να το δηλωσω στο σχολειο και θα κανω μαθημα κι εκει; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter1991

Νεοφερμένος

Ο peter1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σας!!!ειμαι καινουργιος εδω και εχω να αναφερω πως και εγω περασα αγγλικη φιλολογια αθηνων!!!!θα ηθελα καποιες πληροφοριες εαν γινεται σχετικα με τα μαθηματα και τισ κατευθυνσεις!!!επισης θα μπορουσε καποιος να μου πει πως θα ειναι οι πρωτες μερες στη σχολη γτ εχω λιγο αγχος????

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
γεια σας!!!ειμαι καινουργιος εδω και εχω να αναφερω πως και εγω περασα αγγλικη φιλολογια αθηνων!!!!θα ηθελα καποιες πληροφοριες εαν γινεται σχετικα με τα μαθηματα και τισ κατευθυνσεις!!!επισης θα μπορουσε καποιος να μου πει πως θα ειναι οι πρωτες μερες στη σχολη γτ εχω λιγο αγχος????

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
Διάβασε κάποια παλιότερα ποστ και αν έχεις ακόμα απορίες πες μου,απλά για να μην επαναλαμβανόμαστε... Οι κατευθύνσεις είναι 2 για την Αθήνα (γλώσσα-γλωσσολογία και λογοτεχνία-πολιτισμός) και επιλέγουμε στο τρίτο έτος...Για τα μαθήματα ρίξε και μια ματιά στο φόρουμ της φιλοσοφικής https://www.filosofiki.eu/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηΚρ

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ΜΙΑ ΜΕΡΑ???? με πανικοβαλλεις τωρα.... (το κτηριο ειναι ονειρικο, οντως... :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ
ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2009-2010

Η εγγραφή των πρωτοετών φοιτητών, ακαδημ. έτους 2009-2010, στο Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα AULA ,
στον 2ο όροφο της Φιλοσοφικής Σχολής,
την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2009
και ώρα 8:30.

Δικαιολογητικά:

1) Φωτοτυπία Απολυτήριου επικυρωμένη.
2) Φωτοτυπία της βεβαίωσης πρόσβασης επικυρωμένη (από το
σχολείο ).
3) Απλή φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας.
4) Έξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.



Σημειώσεις :
-Δεν χρειάζονται Ιατρικές Εξετάσεις.
- Στις 8:30 θα πρέπει να παρευρίσκονται όλοι στην αίθουσα AULA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga1991

Νεοφερμένος

Η olga1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας...ειμαι η ολγα κ τωρα περασα αγγλικη φιλολογια αθηνας...θα ηθελα να σας ρωτησω αν οι φωτογραφιες που χρειαζονται για την εγγραφη πρεπει να ειναι εγχρωμες η ασπρομαυρες σοσ...α και αν χρειαζεται ατομικο δελτιο επιτυχιας?και τελος η φωτοτυπια ταυτοτητας πρεπει να ειναι απο εμπρως κ πισω ετσι???σας ευχαριστω...

γεια σας ειμαι η ολγα κ περασα αγγλικη φιλολογια αθηνας...θελω ν ρωτησω αν ειναι βατα τα μαθηματα?οι καθηγητες ειναι καλοι?και γενικοτερα πως ειναι τ κλιμα?εχω αγχωθει λιγακι χρειαζονται αριστες γνωσεις των αγγλικων΄?εχω παρει τ proficiency...ειναι αρκετο?φοβαμαι ομως αν θα καταλαβαινω στην αρχη τ διαλεξη των καθηγητων...σος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Οι φωτογραφίες να είναι έχρωμες (δεν ξέρω αν επιτρέπεται και ασπρόμαυρες)
Το δελτίο επιτυχίας πέρυσι δεν μας το είχαν ζητήσει...
και η φωτοτυπία ταυτότητας δεν εννοείται ότι θα ναι και από τις 2 πλευρές????:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga1991

Νεοφερμένος

Η olga1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ιωαννα η φωτοτυπια της ταυτοτητας πρεπει να ειναι κ απο τισ 2 πλευρες??α χρειαζεται κανενα πιστοποιητικο εισαγωγης στην σχολη??κ υπευθυνη δηλωση ν.105 στην οποια ν δηλωνω π δν ειμαι εγγεγραμμενη σε αλλη σχολη????βοηθεια...η χρειαζονται μονο αυτα π λεει τ επισημο site??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter1991

Νεοφερμένος

Ο peter1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ιωαννα η φωτοτυπια της ταυτοτητας πρεπει να ειναι κ απο τισ 2 πλευρες??α χρειαζεται κανενα πιστοποιητικο εισαγωγης στην σχολη??κ υπευθυνη δηλωση ν.105 στην οποια ν δηλωνω π δν ειμαι εγγεγραμμενη σε αλλη σχολη????βοηθεια...η χρειαζονται μονο αυτα π λεει τ επισημο site??
καπως ειχα βρει εναν συνδεσμο και κατεβασα αυτη τν αιτηση και πρεπει μονο να τν εκτυπωσω!!!αλλα δν ειναι κτ το ιδιαιτερο ειναι σαν τις αιτησης που μας εδιναν και στο σχολειο(τετοια μας ειχαν δωσει για τν 5ημερη).αλλα μν ανυσηχεις μ ειπαν πως τν δινουν και εκει!!!εαν θες παλι μπορω να στν εκτυπωσω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starborn

Νεοφερμένος

Η Ζέφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Όταν πέρασα, δεν είχα συνειδητοποιήσει πως η Αγγλική της Θεσσαλονίκης θεωρείται τόσο καλύτερη, χαχα! Μωρε μπράβο...φέτος πέρασα κι εγω:D
Προς θεού βέβαια, αυτό δε σημαίνει πως της Αθήνας είναι υποδεεστερη αφου στο κάτω κάτω, όντως είναι το ίδιο πτυχίο!

Μα γιατί δεν βλέπω κανέναν απο Αγγλική Θεσσαλονίκης;;;; Αρχίζω να νιώθω μόνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenh.dance

Νεοφερμένος

Η elenh.dance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
είμαι πρωτοετής και είδα στην ιστοσελίδα της σχόλής ότι οι εγγραφές γίνονται μία συγκεκριμένη μέρα την τρίτη στις 29 του μήνα!δηλαδή όλοι οι μαθητές θα εγγραφούν αυτή τη μέρα?δεν είναι λίγο αργά?σε όλες τις άλλες σχολές έχουν δώσει κάποιες μέρες!δεν μπορει να πρεπει να γραφτουν ολοι οι μαθητες μεσα σε μια μερα!και οσοι μενουν μακρια και δεν μπορούν να ερθουν?εγω δεν εχω κλεισει ακομα τα δεκαοχτω.....μπορω να την κανω μονη μου την εγγραφη η πρεπει να ερθει και κηδεμονας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ελένη μην αγχώνεσαι όλα καλά !Ότι ημερομηνία έβγαλε το αγγλικό αυτή μόνο ισχύει . μην συγκρίνεις με τα άλλα τμήματα γιατί καλώς όρισες στον γραμματεία αγγλικού planet(ενίοτε animal planet)!Τα ζώα μου αργά θα το συνηθίσεις τα επόμενα 4 χρόνια! Όσο για την ηλικία δεν έχεις κανένα πρόβλημα εγώ 17μιση ήμουν και έκανα εγγραφή μόνη μου , απο εδώ και πέρα θεωρείσαι ενήλικος σε όλα δεν εχουν σημασια οι μερικοί μήνες! Άντε καλή αρχή και καλή τύχη στην εγγραφή !Και υπομονή θα την χρειαστείς όπως και να έχει με την οργάνωση της σχολής μας!αχ συγκινήθηκα:'( που τελειώνω φέτος(τόσο αγχωμένη ημουν και εγώ αρχικα!!)φιλακια και good luck συνάδελφε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Να σαι καλα!!
Κανόνας βασικός : Από την γραμματεία δεν θα πάρεις πολλές φορές πληροφορίες καλύτερα συμφοιτήτριες σου γνωστούς τον παπά της ενορίας(πιο σχετικός ειναι):lol:!περιμένουμε εντυπώσεις απο τις εγγραφές !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenh.dance

Νεοφερμένος

Η elenh.dance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Να σαι καλα!!
Κανόνας βασικός : Από την γραμματεία δεν θα πάρεις πολλές φορές πληροφορίες καλύτερα συμφοιτήτριες σου γνωστούς τον παπά της ενορίας(πιο σχετικός ειναι):lol:!περιμένουμε εντυπώσεις απο τις εγγραφές !!



το διαπιστωσα αυτο...παλι καλα που ειστε καιεσεισ οι μεγαλυτεροι να βοηθατε τουσ μικροτερους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ναι για αυτό το λέω!Πάντως απο εδώ και πέρα ότι απορίες έχεις για μαθήματα καθηγητές παλιά θέματα μπορείς να πληροφορηθείς στο forum μας, είναι καθαρά απο φοιτητές και βοηθάει πραγματικά(εμένα προσωπικά΄τουλαχιστον) www.filosofiki.eu .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
έχω μπερδευτεί..
τα μαθήματα αρχίζουν απο Δεύτερα στο ΑΠΘ; :(:(
ρωτάω γιατί βλέπω ότι έχω μάθημα τη Δευτέρα και δεν ξέρω αν όντως θα γίνει μάθημα τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristidis

Νεοφερμένος

Ο aristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!!!!!!!!Φετος με ποσα μορια (γενικα )παιρναγες αγγλικη φιλολογια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θες/νίκης -> 20419
Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αθήνας -> 20147


Χρειάζεσαι minimum 16147(με 20 Αγγλικά) - maximum 18147(με 10 Αγγλικά) στα άλλα μαθήματα. Επίσης , νομίζω πρέπει απαραίτητα να γράψεις >10 πανελλαδικώς !
Το μάθημα σου δίνει 4000 μόρια αν γράψεις 20 !!
Αν πχ γράψεις 18,2 -> θα πάρεις + 3640 μόρια (πολ/σιαζεις το βαθμό σου * 200 ) !
Οπότε με βάση το παράδειγμα και με βάση της φετινής βάσης για να περάσεις Αθήνα , θα πρέπει να γράψεις στα άλλα μαθήματα >16507 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top