Αγγλική Φιλολογία - μπορεί να ανέβει 1000 μόρια φέτος 2023;

thesecretfemme

Νεοφερμένος

Η thesecretfemme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση η Αγγλική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη να ανεβεί πάνω από 1.000 μόρια φέτος; Δηλαδή απο 16.800 να πάει 17.800, ή ακόμη ψηλότερα; Έχω ακούσει πως, επειδή τα τελευταία χρόνια οι βάσεις κατεβαίνουν, ίσως κατεβει πάλι. Εσεις τι πιστευετε;
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει περίπτωση η Αγγλική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη να ανεβεί πάνω από 1.000 μόρια φέτος; Δηλαδή απο 16.800 να πάει 17.800, ή ακόμη ψηλότερα; Έχω ακούσει πως, επειδή τα τελευταία χρόνια οι βάσεις κατεβαίνουν, ίσως κατεβει πάλι. Εσεις τι πιστευετε;

Δε νομίζω να ανεβεί τόσο πολύ. Έχει περάσει ο καιρός που όλοι ήθελαν να μπουν αγγλική φιλολογία, επομένως αν ανέβει δε νομίζω να πάει πάνω από 17.500.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση η Αγγλική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη να ανεβεί πάνω από 1.000 μόρια φέτος; Δηλαδή απο 16.800 να πάει 17.800, ή ακόμη ψηλότερα; Έχω ακούσει πως, επειδή τα τελευταία χρόνια οι βάσεις κατεβαίνουν, ίσως κατεβει πάλι. Εσεις τι πιστευετε;
Γιατί κάνετε ερωτήσεις που δεν μπορούν να απαντηθούν χωρίς να έχουμε στα χέρια μας τα θέματα των πανελληνίων, τις επιδόσεις καθώς και τις προτιμήσεις των υποψηφίων ; Έχετε φαγωθεί. Οκ κατανοητό το άγχος αλλά αγχώνεστε για πράγματα τα οποία αυτή την στιγμή δεν σας αφορούν. Η αγγλική φιλολογία είναι ήδη αρκετά ψηλά στα μόρια οπότε είτε ανέβει είτε πέσει , εσείς πρέπει να γράψετε 17.000+++ . Απλό
 

thesecretfemme

Νεοφερμένος

Η thesecretfemme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γιατί κάνετε ερωτήσεις που δεν μπορούν να απαντηθούν χωρίς να έχουμε στα χέρια μας τα θέματα των πανελληνίων, τις επιδόσεις καθώς και τις προτιμήσεις των υποψηφίων ; Έχετε φαγωθεί. Οκ κατανοητό το άγχος αλλά αγχώνεστε για πράγματα τα οποία αυτή την στιγμή δεν σας αφορούν. Η αγγλική φιλολογία είναι ήδη αρκετά ψηλά στα μόρια οπότε είτε ανέβει είτε πέσει , εσείς πρέπει να γράψετε 17.000+++ . Απλό
Καλή μου, συμφωνώ. Υπάρχουν όμως πολλές διαφορετικές απόψεις πάνω σε αυτό το ζήτημα και απλά ρώτησα και τη δίκη σας γνώμη. Γνωρίζω ότι η σχολή θέλει πολλά μόρια. Ρώτησα απλά μια γνώμη.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καλή μου, συμφωνώ. Υπάρχουν όμως πολλές διαφορετικές απόψεις πάνω σε αυτό το ζήτημα και απλά ρώτησα και τη δίκη σας γνώμη. Γνωρίζω ότι η σχολή θέλει πολλά μόρια. Ρώτησα απλά μια γνώμη.
Θα σας ειδοποιήσουμε
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση η Αγγλική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη να ανεβεί πάνω από 1.000 μόρια φέτος; Δηλαδή απο 16.800 να πάει 17.800, ή ακόμη ψηλότερα; Έχω ακούσει πως, επειδή τα τελευταία χρόνια οι βάσεις κατεβαίνουν, ίσως κατεβει πάλι. Εσεις τι πιστευετε;
Οπως υπάρχει η περίπτωση να ανέβει πάνω απο 1000 μόρια, έτσι υπάρχει και η περίπτωση να πέσει 1000 μόρια. Είναι κάτι που δε μπορεί να στο απαντήσεις κανείς!
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Γιατί κάνετε ερωτήσεις που δεν μπορούν να απαντηθούν χωρίς να έχουμε στα χέρια μας τα θέματα των πανελληνίων, τις επιδόσεις καθώς και τις προτιμήσεις των υποψηφίων ; Έχετε φαγωθεί. Οκ κατανοητό το άγχος αλλά αγχώνεστε για πράγματα τα οποία αυτή την στιγμή δεν σας αφορούν. Η αγγλική φιλολογία είναι ήδη αρκετά ψηλά στα μόρια οπότε είτε ανέβει είτε πέσει , εσείς πρέπει να γράψετε 17.000+++ . Απλό
Βέβαια έχει και το μάθημα Αγγλικών που από ό,τι έχω δει για κάποιον που έχει Lower είναι στα όρια του γελοίου. Οπότε, εαν κάποιος καταφέρει να εξασφαλίσει έστω το 18 στο ειδικό μάθημα των Αγγλικών η "πραγματική" βάση πέφτει γύρω στα 14κ.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Φέτος πέρασε η κόρη μου Αγγλικής Φιλολογίας ΕΚΠΑ και έχω να σου πω ότι εν μέρει έχεις δίκιο. Έγραψε 19,2 Αγγλικά και κάπου 15000 στα υπόλοιπα.
Αυτό που διαφωνώ μαζί σου είναι ότι είναι εύκολα τα Αγγλικά. Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολα και σίγουρα όχι επιπέδου lower.
Δύσκολα γράφεις πάνω από 17.
 
Top