Αγγλικά λογοτεχνικά βιβλία

gogolaugh

Νεοφερμένος

Η gogolaugh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας!! Είμαι κανούργια στο forum και αυτή είναι η πρώτη συζήτηση που ανοίγω:):):)
Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Το Δεκέμβριο θα δώσω proficiency και τώρα το καλοκαίρι θέλω να διαβάσω
κανα βιβλίο. Λέω να πάρω το twilight στα αγγλικά αλλά φοβάμαι ότι δεν θα ξέρω πολλές λέξεις.
Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας.
Bye bye προς το παρόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γεια σου! Καταρχάς καλώς ήλθες στο ischool :)
Αφού προετοιμάζεσαι για proficiency θεωρώ πως είναι απαραίτητο και πολύ βοηθητικό να ξεκινήσεις να διαβάζεις αγγλική λογοτεχνία. Δεν έχει σημασία αν μπερδεύεσαι στην αρχή. Τις περισσότερες φορές, όταν θα διαβάζεις ένα κείμενο θα έχεις άγνωστες λέξεις, το θέμα είναι να μπορείς να εξάγεις το ζουμί, να μην κολλάς σε μεμονωμένες λέξεις. Η σειρά του twilight είναι αρκετά καλή γι'αυτό που θες, καθώς δεν έχει ιδιαίτερα δύσκολο λεξιλόγιο και αν είσαι στην εφηβεία θα το βρεις και ενδιαφέρον. Μπορείς να έχεις ένα λεξικό δίπλα σου, αλλά θα δεις σιγά σιγά πως οι άγνωστες λέξεις επαναλαμβάνονται, στην πορεία θα τις μαθαίνεις κιόλας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantera

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Θα προτεινα επισης να διαβασεις κανενα βιβλιο σχετικα σχετικα με κοινωνιολογια και αλλα θεματα που αφορουν αλλους τομεις(εμενα με ειχε βοηθησει αρκετα,ειχα εμπλουτισει παρα πολυ το λεξιλογιο μου),ετσι θα εχεις πλουσιο λεξιλογιο.Συμφωνω με την woochoogirl για αγγλικη λογοτεχνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogolaugh

Νεοφερμένος

Η gogolaugh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας..
κατεβασα σημερα τα βιβλια και οντως δεν εχω παρα πολλες αγνωστες λεξεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
μπορείς επίσης να διαβάσεις και το 1984 του george orwell! Εγώ προσωπικά το διάβασα γιατί μου το είχε προτίνει η καθηγήτρια μου και ενώ υπήρχαν κάποιες άγνωστες λέξεις δεν ήταν τόσες πολλές ώστε να αλλοιώνουν το νόημα!Μ άρεσε επίσης και σαν βιβλίο αν και γενικά δεν διαβάζω καθόλου.!Δεν ξέρω βεβαια αν θα σ αρεσει!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ενα σχετικα ευκολο λογοτεχνικο βιβλιο ειναι το the curious incident of the dog in the night-time.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FregMar

Νεοφερμένος

Η FregMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γεια και καλή χρονιά σε όλους ! :)
Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω βιβλία στα αγγλικά.? Έχω διαβάσει κάποια που μου είχε φέρει η καθηγήτρια μου.
Τώρα θέλω να βρω κάποια συγκεκριμένα, επειδή έχω διαβάσει από σειρά το πρώτο θέλω το επόμενο να το βρω στα αγγλικά! Μπορώ ?

Thanks anyway :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μπορείς να παραγγείλεις από ιντερνετ...www.amazon.co.uk
ή εναλλακτικα,αν εχεις την δυνατοτητα ν πας θεσσ/νικη...ξενογλωσσα εχει σ πολλα βιβλιοπωλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Public Παπασωτηριου Ελευθερουδακης Μαλλιαρης Πρωτοπορια Ιανος μπλα μπλα μπλα

σε ολα τα βιβλιοπωλεια εν ολιγοις θα βρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FregMar

Νεοφερμένος

Η FregMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
α, ωραία.. Θα ψάξω Θεσσαλονίκη αν είναι . Γιατί εδώ Καβάλα ένα νομίζω έχει και λίγα.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για βιβλίο με past papers cambridge lower (fce) που να έχει και listening :) Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε ένα που να έχει και απαντήσεις; Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinitkd1996

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Succeed in Cambridge FCE: 10 Practice Tests
Teacher's Book
By Andrew Betsis



τον τελευταίο καιρό ψάχνω πολύ τέτοιου είδους βιβλία ... νομίζω αυτό είναι το καλύτερο...ελπίζω να βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Ειναι προτιμοτερο να επιλεξεις βιβλιο με Past Papers και οχι Practice Tests μια και η μορφη του FCE αλλαξε το 2008.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinitkd1996

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
ειμαστε λιγο πριν τισ εξετασεις τα Practice Tests εμενα προσωπικα με βοηθανε περισοτερο με κανουν να νιωθω πιο σιγουρη....

και αυτο το βιβλιο δεν εχει και παλια τεστ ειναι νεας μορφης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γεια και παλι :D Ψαχνω βιβλιοπωλεια στη θεσσαλονικη που να πουλουν ξενη λογοτεχνια(δηλαδη γραμμενα στα αγγλικα) .Βλεπετε , λατρεύω τη λογοτεχνία . Μεχρι στιγμης εχω βρει τη μεγαλυτερη γκαμα στο Public . Πειτε κανενα αλλο please και αν γινεται και που ειναι ακριβως . :) thank'ya
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εγω παντως στα ΙΑΝΟS βρισκω πολλα!
Εχει και στην Αριστοτελους και στο εμπορικο κοσμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
στο παπασωτηρίου έχει πολλά ξένα βιβλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν έχετε πιστωτική ή χρεωστική, κοιτάξτε στο Amazon. Δεν συγκρίνεται η ποικιλία και οι τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εκτός από την Amazon θα σας πρότεινα και το www.play.com το οποίο έχει μεν μικρότερη ποικιλία απο την Amazon αλλά το θετικό είναι οτι δεν χρεώνει έξοδα αποστολής για την παραγγελία σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
α, ωραία.. Θα ψάξω Θεσσαλονίκη αν είναι . Γιατί εδώ Καβάλα ένα νομίζω έχει και λίγα.:/

Εγώ για να γλιτώσω τα έξοδα μεταφοράς από παραγγελία του εξωτερικού, συνήθως αγοράζω ξενόγλωσσα βιβλία από το public, ηλεκτρονικά φυσικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top