Αγαπημένος game χαρακτήρας

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Απευθύνομαι στα μέλη που παίζουν παιχνίδια. Ποιοι είναι οι αγαπημένοι σας χαρακτήρες, από ποια games και για ποιο λόγο;

Από το παιχνίδι Genshin Impact, αγαπώ τον Albedo. Σκεπτικός, μελαγχολικός, μοναχικός. Περνάει τις ώρες του στα χιονισμένα βουνά, προσπαθώντας να τελειοποιήσει τις αλχημίες του, ενώ παράλληλα εκτονώνεται μέσω της ζωγραφικής. Όσοι παίζουν το παιχνίδι, ξέρουν πως είναι ο λιγότερο talked about character, but who cares? Το element του είναι Geo και τα σκιλλς του αφορούν διάφορα geo λουλούδια.


 

Μορφονιός

Νεοφερμένος

Ο Μορφονιός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Μου αρέσουν πολλοί χαρακτηρες του Genshin αλλά θα αναφερθώ σε συγκεκριμένους που ξεχωρίζουν κάπως στα μάτια μου.

2022-09-13 (2).png


Η xinyan είναι μια αγαπημένη προσωπικότητα. Ο τρόπος που εκφράζει τον ευατό της μέσω της εμφάνισης της ενώ γνωρίζει οτι εύκολα γίνεται στόχος σχολιασμού και το γεγονός πως ακολούθησε το passion της για την μουσική ακόμα και αν δεν ήταν αποδεκτό απο την οικογένεια της, είναι πράγματα που θαυμάζω. Η θετική ενέργεια, ο αυθορμητισμός και το preference στην rock μουσική είναι χαρακτηριστικά που δένουν αρμονικά με το pyro vision και τα skills της.

Beidou.full.3573346.jpg


Η Beidou, μια χαρακτήρας που αν και δυναμική, attractive, φιλική με απίστευτα πηρατικά vibes τα οποία αγαπώ, εξακολουθεί να μου δίνει μια μελαγχολική(?) ενέργεια, πράγμα που ίσως να οφείλεται στο παρελθόν της. Μου θυμίζει κάπως τον εαυτό μου. Ενώ υπάρχουν τόσες φήμες για εκείνη, καλές ή κακές, καταφέρνει και διεκδικεί τον σεβασμό που διακιούται. Είναι ένα άτομο που δεν κάνει fit in στην κοινωνία της Liyue, ένα άτομο που βλέπεται ως απειλή, γεγονός που ταιριάζει με το electro vision. Την κάνω main και λατρεύω το counter του elemental skill της όπως και την ultimate της με τα εφέ και το shield.

2022-09-13 (3).png


Ο Kazuha, μια όμορφη ψυχή, ειρηνική και ταπεινή. Ενώ κατάγεται από γνωστή clan, αντι να ασχολείται με τα μονότονα καθήκοντα ενός αρχηγού, ταξιδεύει, γνωρίζει νέα μέρη και ανθρώπους όπως τον συμβούλεψε να κάνει ένα συγγενικό του πρόσωπο. Ένας χαρακτήρας του πραγματικά αντιπροσωπεύει το anemo vision. Το παρελθόν του επίσης δείχνει ένα τραγικό κομμάτι του εαυτού του. Τον λατρεύω και εύχομαι να τον αποκτήσω σε κάποια φάση.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Εγώ που έχω μεγαλώσει με old school τρόπο έχω μόνο μια απάντηση- την Asuka από το Tekken. Έχω αποτελειώσει ξάδερφους, αδερφό, και φίλους με αυτήν την παίκτρια. Κρίμα που την έκανα nerf στο 7 😝
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
View attachment 108453

Ο Kazuha, μια όμορφη ψυχή, ειρηνική και ταπεινή. Ενώ κατάγεται από γνωστή clan, αντι να ασχολείται με τα μονότονα καθήκοντα ενός αρχηγού, ταξιδεύει, γνωρίζει νέα μέρη και ανθρώπους όπως τον συμβούλεψε να κάνει ένα συγγενικό του πρόσωπο. Ένας χαρακτήρας του πραγματικά αντιπροσωπεύει το anemo vision. Το παρελθόν του επίσης δείχνει ένα τραγικό κομμάτι του εαυτού του. Τον λατρεύω και εύχομαι να τον αποκτήσω σε κάποια φάση.


Τον έχω, Kazuha best boy :redface: Και ναι, για το παρελθόν του θα συμφωνήσω.
 

Μορφονιός

Νεοφερμένος

Ο Μορφονιός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ που έχω μεγαλώσει με old school τρόπο έχω μόνο μια απάντηση- την Asuka από το Tekken. Έχω αποτελειώσει ξάδερφους, αδερφό, και φίλους με αυτήν την παίκτρια. Κρίμα που την έκανα nerf στο 7 😝
Φαίνεται ενδιαφέρουσα και αρκετά OP character
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.


Τον έχω, Kazuha best boy :redface: Και ναι, για το παρελθόν του θα συμφωνήσω.
Α βρε μπουμπούκια να σας ειχα το zelda του 1993 που το έφερνε τότε όταν ημουν πιτσιρίκι το 2005 αυτός ο μεγάλος ξάδερφος στο game boy και είχαμε πάθει πλάκα😂 επαναστατικά open world! Τι ωραία χρόνια θεε μου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Εγώ πριν δυο χρόνια ξεκίνησα με το switch, αλλά το έχω ψιλοαφήσει τωρα. Μακάρι να είχα και τις πιο παλιές εκδόσεις.
switch εχει το αγορι μου αλλα και αυτος το εχει ψιλοαφησει. ενω του αρεσει, εχει εστιασει στο λολ πια για μια ακομη φορα... (τι μαστιγα και αυτη- και μενα μαρεσει, δεν λεω, αλλα...)
οι πιο παλιες εκδοσεις ειναι πολυ κιουτ . θυμαμαι απλα να παιζω και να μην καταλαβαινω πολλα στο gamecube αχαχαχχα αλλα ηταν πολυ ομορφη ενασχοληση. καλα με το 3ds ακομα παιζω , ενιοτε το παραταω για 6-7 μηνες αλλα μετα γυρναω και ειμαι χαππυ !! DS δεν ειχα αλλα και αυτο ωραιο ηταν, στο wii δεν το αγορασα ποτέ δυστυχως..
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,588 μηνύματα.
7A35E6D1-30EC-4AE7-80F0-1382055D48E2.png
Μου είχε βγάλει την Παναγίτσα όταν έπαιζα Super Mario Bros αλλά I always admired him.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
View attachment 108466Μου είχε βγάλει την Παναγίτσα όταν έπαιζα Super Mario Bros αλλά I always admired him.
Που να έπαιζες το super mario 64 στο DS/DSi, τον είχε final boss. Ήμουν και μικρή και δεν καταλάβαινα πως να τον νικήσω 😂 ε το άφησα κάποια χρόνια και το ξανάέπιασα ένα καλοκαίρι στα 11-12 και τον νίκησα. War flashbacks 😂
 

EmperorPalpatine

Νεοφερμένος

Ο EmperorPalpatine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Kreia - Darth Traya (Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords)

Απλώς δεν υπάρχει...
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την αγαπώ

1663160859660.png



Πέρα από την πλάκα, θα πω αυτόν, για κάποι-ον/ους λόγο(υς) πάντα μου έβγαζε κάτι θετικό, αν και δεν ξέρω αν η απάντηση αυτή είναι αποδεκτή, αφού είναι mob και υπάρχουν άπλετοι στο παιχνίδι, διαρκώς <<γεννιούνται>>.


1663161097118.png
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top