Αγαπημένη χώρα εξωτερικού

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Ποια χώρα απο το εξωτερικό συμπαθείτε περισσότερο και θα μπορούσατε να φανταστείτε τον εαυτό σας να μένει για πάντα?
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Γαλλία (Νότια): Μια πανέμορφη χωρά με καταπληκτικό πολιτισμό και περιβάλλον για να ζει κανείς
Ολλανδία: Επίσης μια ωραία χώρα χωρίς βουνά και λόφους όπου το ποδήλατο είναι το καθημερινό μέσο μεταφοράς αρκετών ανθρώπων.
Ελβετία: Ωραία τοπία και καλός κόσμος (και τράπεζες :rolleyes:)
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Από όσες έχω βρεθεί, εύκολα θα έμενα στην Νάπολι - νότια Ιταλία. Ίδιο κλίμα, σε γενικές γραμμές, πρόσχαρος ο κόσμος έξω στους δρόμους, γενικά, πολύ ελληνική πόλη - προφανώς, είναι οι επιρροές του νότου. :Ρ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γαλλία (Νότια): Μια πανέμορφη χωρά με καταπληκτικό πολιτισμό και περιβάλλον για να ζει κανείς
Ολλανδία: Επίσης μια ωραία χώρα χωρίς βουνά και λόφους όπου το ποδήλατο είναι το καθημερινό μέσο μεταφοράς αρκετών ανθρώπων.
Ελβετία: Ωραία τοπία και καλός κόσμος (και τράπεζες :rolleyes:)

Λάθος, Νίκο μου. Οι δύο επιλογές που είχες να απαντήσεις ήταν:
  1. Ρουμανία, λόγω σπουδών.
  2. Καμία, γιατί τώρα έχω στρωθεί και διαβάζω (πανελλαδικές, εξεταστική, ό,τι θες, τέλος πάντων).
Κοίτα να απαντήσεις κάτι από τα δύο τώρα που προλαβαίνεις αλλιώς ξέρεις ποια θα φωνάξω...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα να απαντήσεις κάτι από τα δύο τώρα που προλαβαίνεις αλλιώς ξέρεις ποια θα φωνάξω...

Αυτή που θα φώναζες, έχει πει ο,τι είχε να του πει και τον έχει απαλλάξει από την παρουσία της ξημερώνοντας Δευτέρα 29/6/2020 στις 2.21πμ!
΄Ολος δικός σας!
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Αυτή που θα φώναζες, έχει πει ο,τι είχε να του πει και τον έχει απαλλάξει από την παρουσία της ξημερώνοντας Δευτέρα 29/6/2020 στις 2.21πμ!
΄Ολος δικός σας!
Λενώ γύρνα πίσω ή έστω τηλεφώνα!!!!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλή είναι μωρέ και η Κύπρος, άσχετα που έχει πολλή ζέστη. :P

Η Ελλάδα έχει πολύ ωραία τοπία και κλίμα για να μένεις πέρα από την πλάκα. Αν και έχω ταξιδέψει σε κάποιες χώρες, σε ορισμένες έχω μείνει κι όλας, ωραία μέρη υπάρχουν παντού αλλά έτσι αθροιστικά σε μία χώρα τόσα πολλά όπως στην Ελλάδα δεν ξέρω αν συναντάς και αλλού.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top