Αγαπημένη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα

Ποια είναι η αγαπημένη σας ευρωπαϊκή πρωτεύουσα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 87)
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 26 29.9%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 24 27.6%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 7 8.0%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 14 16.1%
  • Μαδρίτη

    Ψήφοι: 4 4.6%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 12 13.8%
  • Στοκχόλμη

    Ψήφοι: 9 10.3%
  • Άμστερνταμ

    Ψήφοι: 10 11.5%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 11 12.6%
  • Μόσχα

    Ψήφοι: 4 4.6%
  • Βρυξέλλες

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Άλλη(πείτε ποια)

    Ψήφοι: 9 10.3%
  • Βέρνη

    Ψήφοι: 2 2.3%

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ποια είναι για εσάς η αγαπημένη πρωτεύουσα της Ευρώπης?

Αιτιολογείστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παρισι!!!!!!αν και δεν εχω παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraXX

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lucιfεr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.
Στοκχολμη & Δουβλινοο! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philimonas

Νεοφερμένος

Ο philimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Βελιγράδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Βρυξέλες το βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philimonas

Νεοφερμένος

Ο philimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ένας φίλος μου είναι από εκεί και μου είπε ότι οι Βρυξέλλες γράφονται με 2 'λου' :P
Για πρωί, ποια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Όλες είναι τόσο γαμάτες...τι να πω?
Λοιπόν,θα βγάλω την Ρώμη,γιατί Ιταλοί-Έλληνες,una faccia,una razza.Θα βγάλω και την Μανδρίτη,γιατί δεν τη θυμάμαι.Θα βγάλω και το Παρίσι,γιατί όλοι Παρίσι θα πείτε.Θα πω,με μεγάλη επιφύλαξη,Λονδίνο:


ΥΓ:Βέβαια γουστάρω και Βερολίνο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
βουδαπεστη!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
απο αυτες που εχω παει θα πω Ρωμη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μου αρεσει παρα πολυ η Ρωμη ,ολη η πολη ενα μνημειο! Λατρευω το Παρισι με τις τεραστιες λεωφορους κ τα φοβερα μαγαζια μοδας,αλλα κ η Πραγα ειναι παραμυθενια.!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μου αρεσει παρα πολυ η Ρωμη ,ολη η πολη ενα μνημειο! Λατρευω το Παρισι με τις τεραστιες λεωφορους κ τα φοβερα μαγαζια μοδας,αλλα κ η Πραγα ειναι παραμυθενια.!!!!!
δεν ειπα το Παρισι γιατι το εχω στο μυαλο μου αρκετα βρωμικο,βεβαια πηγα στην 6η δημοτικου αρα ισως να ειναι ανιση η συγκριση με τη Ρωμη που πηγα 2 φορες οσο ημουν στο λυκειο! Πραγα πηγαν φετος οι θειοι μου και η ξαδερφη μου και μου ειπαν πολυ καλα λογια..ελπιζω καποια στιγμη να παω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giasmin...

Νεοφερμένος

Η Giasmin... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παρισι...........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Ρώμη(υπέροχη πόλη, πολλή παράδοση :) ) ,Παρίσι (φώτα, όμορφα κτίρια...) (όχι και τόσο)

αλλά

uber alles...

Ε Δ Ι Μ Β Ο Υ Ρ Γ Ο <3

παραδοσιακά κτίρια, πόλη γεμάτη πολιτιστικά events, γλυκύτατοι άνθρωποι... το λατρεύουμε!<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Βιέννη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Berlin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Αν μιλάμε για πρωτεύουσες Παρίσι ασυζητητί!Αν μιλάμε για οποιαδήποτε πόλη θα πω τη Μπριζ, γιατί από φωτογραφίες που έχω δει μοιάζει πραγματικά σα να έχει βγει από παραμύθι https://www.travelstyle.gr/portal/gr/galleries.php?action=view&id=706#34 και Αγία Πετρούπολη ειδικά την περίοδο με τις κλευκές νύχτες πρέπει να ναι όνειρο.Επίσης το Colmar στη γαλλία που μόλις τώρα το ανακάλυψα!https://www.travelstyle.gr/portal/gr/destination_articles.php?dest_id=9&id=3927
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αθηνα :crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Στοκχόλμη και
Βερολίνο(μόνο και μόνο για τους άπειρους θεούς μεταλλάδες που κυκλοφορούν;):P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Λονδινο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Παρίσι και Δουβλίνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top