ΑΣΟΕE- Φοιτητική ζωή στην Αθήνα

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Κανεις απο ασοεε εδω? Μαλλον εκει θα παω αν και ξεκινησα για Πατρα αρχικα! :/:
Ειναι καποιος που περασε εκει φετος η σπουδαζει ηδη?
Μ' αρεσει πολυ η σχολη μου αλλα καθολου η πολη.. Απο οτι εχω ακουσει δεν ειναι και οτι καλυτερο για φοιτητικη ζωη.. Μου φαινετε τεραστια χαωδης και απροσωπη! Φοβαμαι οτι δεν θα μπορεσω να κανω ευκολα φιλους γιατι ολοι θα εχουν ετοιμες παρεες! :'(
Ισχυουν οντως αυτα η εγω τα βλεπω ολα μαυρα χωρις λογο?
Οποιος γνωριζει για φοιτητικες εστιες στην Αθηνα θα με βοηθουσε πολυ επισης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό για τις παρέες δεν ισχύει. Όλοι άγνωστοι μέσα σε αγνώστους είναι, μη σε ανησυχεί αυτό.
Για τη φοιτητική ζωή δες και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Μακαρι :)
Εχω τρελο αγχος!
Εσυ μενεις εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι, ούτε μένω εκεί ούτε σπουδάζω. Απλά στο θέμα της φιλίας που αναφέρθηκες σκέψου ότι δεν είσαι η μόνη που θα πας σε μία άλλη πόλη για σπουδές. :)
Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Εχεις δικιο.
Απλα η Αθηνα μου φαινετε τεραστια (βασικα ειναι :P) και το θεμα της προσαρμογης βουνο!
Ευχαριστω για την εμψυχωση οπως και να ΄χει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Είναι τεράστια και κάνει τις φιλίες στην σχολή δύσκολες μόνο από την μεριά του να μπορείς να συναντιέσαι για να βγαίνεις με τις παρέες αυτές εκτός σχολής. Αυτό διότι ο καθένας μπορεί να μένει σε τελείως διαφορετική περιοχή από εσένα. Κατά τ' άλλα φίλους εύκολα κάνεις γιατί και από Αθήνα να είναι τα άτομα πολύ σπάνια έχουν αρκετούς φίλους που πέρασαν στην ίδια σχολή. Σχεδόν όλοι ψάχνονται, απλά το πολύ πολύ οι Αθηναίοι να έχουν ήδη παρέες γενικότερα από σχολείο κλπ, εκτός σχολής με τις οποίες και να βγαίνουν τα βράδια, αλλά στην σχολή όλοι ψάχνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Eγω περασα ΑΣΟΕΕ φετος!Μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα προσαρμοστεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Είναι τεράστια και κάνει τις φιλίες στην σχολή δύσκολες μόνο από την μεριά του να μπορείς να συναντιέσαι για να βγαίνεις με τις παρέες αυτές εκτός σχολής. Αυτό διότι ο καθένας μπορεί να μένει σε τελείως διαφορετική περιοχή από εσένα. Κατά τ' άλλα φίλους εύκολα κάνεις γιατί και από Αθήνα να είναι τα άτομα πολύ σπάνια έχουν αρκετούς φίλους που πέρασαν στην ίδια σχολή. Σχεδόν όλοι ψάχνονται, απλά το πολύ πολύ οι Αθηναίοι να έχουν ήδη παρέες γενικότερα από σχολείο κλπ, εκτός σχολής με τις οποίες και να βγαίνουν τα βράδια, αλλά στην σχολή όλοι ψάχνουν.
Αυτο φοβαμαι! Αλλα ελπιζω οτι θα ειναι αρκετα παιδια κ απο αλλες πολεις..
Γιατι μ'ενδιαφερει να εχω φιλους και εκτος σχολης..:/:
----------------------------------
Eγω περασα ΑΣΟΕΕ φετος!Μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα προσαρμοστεις!
Σε ποιο τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Λογιστικης Χρηματοοικονομικης,εσυ?

Οργανωση και Δοιηκηση Επιχειρησεων (:
Aθηνα μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ναι Αθηνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Αρα δεν τιθεται θεμα προσαρμογης:p
Ξερεις καθολου τι κατασταση επικρατει στις φοιτητικες εστιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Eλα ρε πολυ αγχωνεσαι νομιζω.Και εγω Αθηνα ερχομαι για φοιτητης και μαλιστα ειναι η πολη που επελεξα.Εμενα δεν μου φενεται τοσο χαος..Εχει και πολλα θετικα μην σκεφτεσαι μονο την αρνητικη πλευρα.Για φιλους μην προβληματιζεσαι απο τωρα,θα ερθει απο μονο του.Παντως αυτο που ειπωθηκε οτι ολοι ψαχνουν παρεα στην σχολη αλλα οχι και εκτος σχολης ,ισχυει παντα?Σαν εκμεταλευση μου φενεται να ψαχνεις φιλους μονο στην σχολη που εισαι μονος,ενω τις αλλες ωρες να ειναι σαν να μην τους ξερεις..Οκ ενα τηλ για καφε,ποτο,μια βολτα νομιζω πως πρεπει να γινει

Υ.Γ1. Το εστιατοριο της της ΑΣΟΕΕ βρισκεται στο κτιριο ή σε αλλη εγκατασταση που ειναι και οι εστιες?Και απο φαγητο τι παιζει?
Υ.Γ.2 Καποιο μερος στην Αθηνα που να μαζευονται φοιτητες?καφετεριες κλπ(εκτος Ζωγραφου:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όχι ρε σύ, δεν είπα αυτό, είπα ότι ακόμη και αυτοί που ήδη έχουν παρέες ψάχνουν για φίλους στην σχολή. Και ότι καμιά φορά (μειοψηφία),οι φιλίες απ' την σχολή μπορεί να είναι λίγο δύσκολο να συναντιούνται και εκτός εάν μένουν σε τελείως διαφορετικά μέρη. Όχι ότι δεν θα βρεθούν καμιά φορά, απλά λέω αν εγώ πχ μένω Βούλα και κάνω έναν φίλο στην σχολή και μένει Αγία Παρασκευή, χαιρέτα μου τον πλάτανο! Δεν μπορούμε να είμαστε έξω συχνά εκτός σχολής γιατί η απόσταση μεταξύ μας είναι απλά τεράστια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Όχι ρε σύ, δεν είπα αυτό, είπα ότι ακόμη και αυτοί που ήδη έχουν παρέες ψάχνουν για φίλους στην σχολή. Και ότι καμιά φορά (μειοψηφία),οι φιλίες απ' την σχολή μπορεί να είναι λίγο δύσκολο να συναντιούνται και εκτός εάν μένουν σε τελείως διαφορετικά μέρη. Όχι ότι δεν θα βρεθούν καμιά φορά, απλά λέω αν εγώ πχ μένω Βούλα και κάνω έναν φίλο στην σχολή και μένει Αγία Παρασκευή, χαιρέτα μου τον πλάτανο! Δεν μπορούμε να είμαστε έξω συχνά εκτός σχολής γιατί η απόσταση μεταξύ μας είναι απλά τεράστια!

Α,οκ.Οντως οι μεγαλες αποστασεις ειναι προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αρα δεν τιθεται θεμα προσαρμογης:p
Ξερεις καθολου τι κατασταση επικρατει στις φοιτητικες εστιες?

Oxι δεν γνωριζω τιποτα για τις φοιτητικες εστιες
Εδω ακομη δεν εχω παει να δω πως ειναι η σχολη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Υ.Γ1. Το εστιατοριο της της ΑΣΟΕΕ βρισκεται στο κτιριο ή σε αλλη εγκατασταση που ειναι και οι εστιες?Και απο φαγητο τι παιζει?
Υ.Γ.2 Καποιο μερος στην Αθηνα που να μαζευονται φοιτητες?καφετεριες κλπ(εκτος Ζωγραφου:P)


Το εστιατόριο βρίσκεται στο κεντρικό κτήριο του Οπα.

https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/index.php

ΥΓ2. Λογικά γύρω από το πανεπιστήμιο θα υπάρχουν πολλά φοιτητικά στέκια. Μετά θησείο, μοναστηράκι etc.

Oxι δεν γνωριζω τιποτα για τις φοιτητικες εστιες
Εδω ακομη δεν εχω παει να δω πως ειναι η σχολη:P

Άσε ούτε εγώ. Με βλέπω τελευταία στιγμή να ψάχνομαι. :p
Αν και βρήκα μια κοπέλα πρωτοετη από την Οικονομική Επιστήμη και παίζει να πάμε να ανιχνεύσουμε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το εστιατόριο βρίσκεται στο κεντρικό κτήριο του Οπα.

https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/index.php

ΥΓ2. Λογικά γύρω από το πανεπιστήμιο θα υπάρχουν πολλά φοιτητικά στέκια. Μετά θησείο, μοναστηράκι etc.



Άσε ούτε εγώ. Με βλέπω τελευταία στιγμή να ψάχνομαι. :p
Αν και βρήκα μια κοπέλα πρωτοετη από την Οικονομική Επιστήμη και παίζει να πάμε να ανιχνεύσουμε μαζί.

Α,σε ευχαριστω για το σαιτ;).Ξερει κανεις αν το φαγητο στην ΑΣΟΕΕ ειναι σχετικα καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πέτρο σου βρήκα και άλλες πληροφορίες για φοιτητικά στέκια. :p

https://petie.4umer.com/forum-f4/topic-t82.htm
https://www.in2life.gr/delight/goingout/articles/158176/article.aspx#bellow
https://www.otenet.gr/otenet/enterta...page=default.psml&js_pane=P-11d72f11b1a-10010

P.s. Έχω ακούσει ότι έχει καλό φαγητό στην Ασοεε btw. Θα ρωτήσω παιδιά που σπουδάζουν εκεί για περισσότερες info ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως παιδιά, φτιάξαμε πρόσφατα ένα θέμα γενικό για την ΑΣΟΕΕ, μπορείτε να βρείτε ορισμένες πληροφορίες εκεί ή να εκθέσετε τις οποιεσδήποτε απορίες. Εδώ https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=66109
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top