ΑΟΘ: Είναι εφικτό να γραφτεί ένας βαθμός 19+;

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδιά είμαι τρίτη λυκείου επαλ οικονομικά και δίνουμε αοθ.. έχουμε κάνει μόνο θεωρία προς το παρών και από βδομάδα θα μπούμε σε ασκήσεις.. ακόμα δεν μ έχει φανεί κάτι δύσκολο. Είναι εφικτός ένας βαθμός 19+? Με πολύ διάβασμα φυσικά..
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως είναι στο επαλ πάντως νομιζω είναι πιο εύκολο από γελ.Όσον αφορά το γελ είναι αρκετά εύκολο αν τελειοποιήσεις θεωρία και λύσεις πολλές ακσησεις με δύσκολες πράξεις να γράψεις πάνω από 19
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Παιδιά είμαι τρίτη λυκείου επαλ οικονομικά και δίνουμε αοθ.. έχουμε κάνει μόνο θεωρία προς το παρών και από βδομάδα θα μπούμε σε ασκήσεις.. ακόμα δεν μ έχει φανεί κάτι δύσκολο. Είναι εφικτός ένας βαθμός 19+? Με πολύ διάβασμα φυσικά..

Τα μαθηματα επαλ ειναι μεν ευκολοτερα απο τα των γελ πλην ομως οι πανελληνιες εχουν βαθμολογικο τσεκουρι που δεν υπαρχει στις ενδοσχολικες. Χρειαζεσαι να εχεις και καποιο ταλεντο στα γραπτα, αν το εχεις εσυ ξερεις.
Αν στο φροντιστηριο στα διαγωνισματα ΑΟΘ γραφεις συνεχεια 99-100 εχεις πιθανοτητες.
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Τα μαθηματα επαλ ειναι μεν ευκολοτερα απο τα των γελ πλην ομως οι πανελληνιες εχουν βαθμολογικο τσεκουρι που δεν υπαρχει στις ενδοσχολικες. Χρειαζεσαι να εχεις και καποιο ταλεντο στα γραπτα, αν το εχεις εσυ ξερεις.
Αν στο φροντιστηριο στα διαγωνισματα ΑΟΘ γραφεις συνεχεια 99-100 εχεις πιθανοτητες.
Δεν ισχύει πάντα αυτό.Μπορεί στο φροντιστήριο να γράφει πολύ δύσκολα η πολύ εύκολα θέματα.Εγώ θα προτεινα όταν τελειώσεις την ύλη να λύσεις παλιά θέματα πανελλαδικών ώστε να δεις το επίπεδο σου.Επίσης στην εξάσκηση βοηθανε πολύ του οεφε απλά να μην σε Παίρνουν από κατω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Σαφως και δεν ισχυει παντα αυτο . Το φροντιστηριο ομως ειναι ο μονος βαθμολογητης που υπαρχει στην προετοιμασια. Το φροντιστηριο οφειλει και το κανει πιστευω να δουλευει πανω σε θεματα παλια ή υποθετικα πανελληνιων, οπως και να δινει τις λυσεις μετα για την προσωπικη σου συγκριση. Αν δεν το κανει αλλαξε φροντιστηριο
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Eri, είναι χρόνια πανελλαδικών και ομολογώ πως σε βλέπω αρκετά συχνά συνδεδεμένη εδώ αντί να επικεντρωνεσαι στο διάβασμα σου! 😁 Για να σου απαντήσω και στην απορία σου μιας και είμαι και εγώ από ΕΠΑΛ. Τα μαθήματα ειδικότητας είναι οι ασφάλειες σου. Πιστεύω πως ναι, μπορείς να γράψεις 19+. Και επειδή έχεις αναφέρει τι είδους σχολή στοχεύεις είναι απαραίτητο να γράψεις 19+ και στα δύο μαθήματα ειδικότητας!
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Eri, είναι χρόνια πανελλαδικών και ομολογώ πως σε βλέπω αρκετά συχνά συνδεδεμένη εδώ αντί να επικεντρωνεσαι στο διάβασμα σου! 😁 Για να σου απαντήσω και στην απορία σου μιας και είμαι και εγώ από ΕΠΑΛ. Τα μαθήματα ειδικότητας είναι οι ασφάλειες σου. Πιστεύω πως ναι, μπορείς να γράψεις 19+. Και επειδή έχεις αναφέρει τι είδους σχολή στοχεύεις είναι απαραίτητο να γράψεις 19+ και στα δύο μαθήματα ειδικότητας!
Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου☺️ναι η αλήθεια είναι πως ψαχνομαι αρκετά και θέλω να ακούω γνώμες απλά επειδή όλοι με αγχωνουν.. μου λένε ακατόρθωτο το ένα ακατόρθωτο το άλλο και πραγματικά έχω αγχωθει 😝
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου☺ναι η αλήθεια είναι πως ψαχνομαι αρκετά και θέλω να ακούω γνώμες απλά επειδή όλοι με αγχωνουν.. μου λένε ακατόρθωτο το ένα ακατόρθωτο το άλλο και πραγματικά έχω αγχωθει 😝
Αυτά τα σχόλια είναι καταστροφολογικα και εννοείται πως θα σου δημιουργήσουν άγχος. Όποιος στα λέει αυτά καλό είναι να σταματήσει γιατί μόνο κακό προκαλούν. Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Συμφωνώ οτι είναι δύσκολο, πανελλήνιες είναι.
Τώρα γενικά για τα μαθήματα. Τα μαθήματα ειδικότητας είναι τα σιγουρακια. Αυτά καλό είναι να τα τερματίσεις!! Δηλαδή 19+, κάτι που είπαμε ότι είναι εφικτό. Τώρα για τα μαθηματικά φέτος έγραψαν αρκετά άτομα παρά πολύ καλά!! Με την σωστη προετοιμασία άνετα γράφεις 18-20. Η ύλη είναι μικρή και διαχειρισιμη και υπάρχει ένας μεγάλος όγκος διαγωνισματων στο ίντερνετ που μπορούν να σε βοηθήσουν. Επιπλέον είπες ότι δεν έχεις με κενά κάτι που είναι σημαντικό!! Τέλος για την έκθεση πρέπει να είσαι προσεκτική γιατί είναι μάθημα βαρύτητας για ένοπλες δυνάμεις και σώματα ασφαλείας και μπορεί να σε κάψει...
 

vick44

Νεοφερμένος

Η vick44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά είμαι τρίτη λυκείου επαλ οικονομικά και δίνουμε αοθ.. έχουμε κάνει μόνο θεωρία προς το παρών και από βδομάδα θα μπούμε σε ασκήσεις.. ακόμα δεν μ έχει φανεί κάτι δύσκολο. Είναι εφικτός ένας βαθμός 19+? Με πολύ διάβασμα φυσικά..
Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Μην ακους γνώμες δεξιά κ αριστερά και αγχώνεσαι. Είναι μια χρονιά στην οποία όλα τα παιδιά της ηλικίας σου καταβάλλονται από άγχος. Αν αγχώνονται και πολύ δε, το άγχος τους επηρεάζει και τον περίγυρό τους και συνεπώς εσένα, που έχεις ήδη το δικό σου. Οπότε σχετικά με αυτό επειδή είδα οτι σε απασχολεί κάνε τα στραβά μάτια έναν χρονο και ασε τον καθένα να νομίζει τα δικά του. Τωρα σχετικα με αοθ, δεν ξέρω τι παίζει με τα επαλ γιατί ήμουν γελ πέρυσι..(20 έγραψα αοθ)Με έναν καλό καθηγητή και τη δική σου προσπάθεια είναι πολύ πιθανό. Απλά μην αφήνεις κενά και ρώτα οτιδήποτε σε απασχολεί τους καθηγητές σου,να σε βοηθήσουν θέλουν. Βέβαια το αν θα γραψεις 19+ εξαρτάται και από τη χρονιά. Υπήρξαν χρονιές που τέτοιος βαθμός ήταν πολύ δύσκολος και άλλες που ήταν σχετικά εύκολος. Επίσης, κάτι που άργησα να καταλάβω, είναι οτι δεν πρέπει να εχεις τετοιο σκεπτικό(το να γράψεις πάνω απο τόσο). Εξαρτάται από τα θέματα. Διαγωνίζεσαι με τα παιδιά της ηλικίας σου οπότε στόχος είναι να γράψεις καλύτερα από τους άλλους.Αν για παράδειγμα τα θέματα είναι δύσκολα και το 17 θεωρείται άριστο, ναι μεν θα χεις γράψει 17 αλλά θα χεις γράψει καλύτερα από τους υπόλοιπους(οι οποίοι θα ρίξουν και τις βάσεις)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου☺ναι η αλήθεια είναι πως ψαχνομαι αρκετά και θέλω να ακούω γνώμες απλά επειδή όλοι με αγχωνουν.. μου λένε ακατόρθωτο το ένα ακατόρθωτο το άλλο και πραγματικά έχω αγχωθει 😝

Τι ακριβώς ζητάς με το ποστ σου ? την ρεαλιστικη εικονα του πράγματος και την επιτυχια ή την παρηγοριά και την ενθαρυνση?
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Τι ακριβώς ζητάς με το ποστ σου ? την ρεαλιστικη εικονα του πράγματος και την επιτυχια ή την παρηγοριά και την ενθαρυνση

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Την πραγματικότητα 😝
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπραβω και τα δυο χρειαζονται αλλα πρωτα ο ρεαλισμος στον στοχο.
Κοιτα λοιπον τα αμείλικτα στατιστικα , και σκεψου οτι εσυ δεν εισαι απαραιτητα καλυτερη απο αυτους.

ΜΑΘΗΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΑΡΙΘΜΟΣ
ΠΡΟΣΕΛ.
ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
19 ≤ ΒΑΘΜΟΣ <= 20
ΠΛΗΘΟΣ%
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ
52​
23,85
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
1.520​
1077,04
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ
83​
22,41
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
842​
273,21

Οποτε αυτο που σου ειπα ισχυει ,θα πρεπει στα τεστ να γραφεις περιπου 100 και να εχεις ψυχραιμία και τυχη εκεινη την ημερα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Μπραβω και τα δυο χρειαζονται αλλα πρωτα ο ρεαλισμος στον στοχο.
Κοιτα λοιπον τα αμείλικτα στατιστικα , και σκεψου οτι εσυ δεν εισαι απαραιτητα καλυτερη απο αυτους.

ΜΑΘΗΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΑΡΙΘΜΟΣ
ΠΡΟΣΕΛ.
ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
19 ≤ ΒΑΘΜΟΣ <= 20
ΠΛΗΘΟΣ%
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ
52​
23,85
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
1.520​
1077,04
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ
83​
22,41
(Α.Ο.Θ.)ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
842​
273,21

Οποτε αυτο που σου ειπα ισχυει ,θα πρεπει στα τεστ να γραφεις περιπου 100 και να εχεις ψυχραιμία και τυχη εκεινη την ημερα
Θελω επεισης να πω το εξεις. Δεν ξερω σε τι σχολη στοιχευεις αλλα μην παραμελήσεις τα μαθηματικα. Φετος θα ειναι μια διαφορετικη χρονια.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως είναι στο επαλ πάντως νομιζω είναι πιο εύκολο από γελ.Όσον αφορά το γελ είναι αρκετά εύκολο αν τελειοποιήσεις θεωρία και λύσεις πολλές ακσησεις με δύσκολες πράξεις να γράψεις πάνω από 19

ΓΕΛ και αρκετά εύκολο για πάνω από 19 Πανελλήνιες, μόνο ανέκδοτο μου φαίνεται.. sorry κιόλας.

Εφικτό μπορεί να είναι αλλά εύκολο όχι.

Δες τα ποσοστά όσων γράφουν πάνω από 19 και όσων γράφουν κάτω από την βάση.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Εξαρτάται πάντα από πολλούς παράγοντες. Τι θέματα θα πέσουν, σωστή αντιστοιχία θεμάτων-χρονου, άρτια προετοιμασία. Πολλά.

Στην τελική ηρεμήστε, εδώ άλλοι γράφουν 20 σε Μαθηματικά και Αρχαία. Τίποτα δεν είναι ανέφικτο.
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ΓΕΛ και αρκετά εύκολο για πάνω από 19 Πανελλήνιες, μόνο ανέκδοτο μου φαίνεται.. sorry κιόλας.

Εφικτό μπορεί να είναι αλλά εύκολο όχι.

Δες τα ποσοστά όσων γράφουν πάνω από 19 και όσων γράφουν κάτω από την βάση.
Αν θες διάβασε την απάντηση μπυ σωστά.Είπα αν μάθεις πολύ καλά θεωρία και τελειοποιησεις πράξεις και ασκήσεις.Αν επιπλέον καταφέρεις και λύνεις και οεφε ακόμα καλύτερα.Μην μου λες για ποσοστά γιατί οι περισσότεροι μαθητές δεν διαβάζουν σωστά το αοθ και αυτό φαίνεται και από τους βαθμούς τους στο β θεμα
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αν θες διάβασε την απάντηση μπυ σωστά.Είπα αν μάθεις πολύ καλά θεωρία και τελειοποιησεις πράξεις και ασκήσεις.Αν επιπλέον καταφέρεις και λύνεις και οεφε ακόμα καλύτερα.Μην μου λες για ποσοστά γιατί οι περισσότεροι μαθητές δεν διαβάζουν σωστά το αοθ και αυτό φαίνεται και από τους βαθμούς τους στο β θεμα

Και πάλι το 19 στις Πανελλήνιες για ΑΟΘ δεν είναι καθόλου εύκολο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στην τελική ηρεμήστε, εδώ άλλοι γράφουν 20 σε Μαθηματικά και Αρχαία. Τίποτα δεν είναι ανέφικτο.

Το οτι κάποιοι είναι άριστοι δεν σημαίνει πως είναι και εύκολο το να είσαι άριστος.Να μην κάνουμε το άσπρο μαύρο.Εγώ στάθηκα εκεί που ανέφερε (Όσον αφορά το γελ είναι αρκετά εύκολο αν τελειοποιήσεις θεωρία και λύσεις πολλές ακσησεις με δύσκολες πράξεις να γράψεις πάνω από 19 )
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Και πάλι το 19 στις Πανελλήνιες για ΑΟΘ δεν είναι καθόλου εύκολο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Το οτι κάποιοι είναι άριστοι δεν σημαίνει πως είναι και εύκολο το να είσαι άριστος.Να μην κάνουμε το άσπρο μαύρο.Εγώ στάθηκα εκεί που ανέφερε (Όσον αφορά το γελ είναι αρκετά εύκολο αν τελειοποιήσεις θεωρία και λύσεις πολλές ακσησεις με δύσκολες πράξεις να γράψεις πάνω από 19 )
Δεν ξέρω εσυ τι λες πάντως όσους ξέρω που διάβαζαν σωστά γράψαν πάνω από 19 αν εσένα σε δυσκολεύει δεν μπορώ να κάνω κάτι πάντως με σωστή προετοιμασία είναι εύκολο
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν ξέρω εσυ τι λες πάντως όσους ξέρω που διάβαζαν σωστά γράψαν πάνω από 19 αν εσένα σε δυσκολεύει δεν μπορώ να κάνω κάτι πάντως με σωστή προετοιμασία είναι εύκολο

Εγώ έγραψα Πανελλήνιες το 2003 και Αρχές Οικονομικής Θεωρίας έγραψα 11,4 και νιώθω ευτυχής που έγραψα πάνω από την βάση.........στην συνέχεια σπούδασα μάντεψε...Οικονομικά.

Το κατά πόσο είναι εύκολο το 19 το βλέπω από τις βάσεις κάθε χρόνο.
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ έγραψα Πανελλήνιες το 2003 και Αρχές Οικονομικής Θεωρίας έγραψα 11,4 και νιώθω ευτυχής που έγραψα πάνω από την βάση.........στην συνέχεια σπούδασα μάντεψε...Οικονομικά.

Το κατά πόσο είναι εύκολο το 19 το βλέπω από τις βάσεις κάθε χρόνο.
Το ότι σπούδασες οικονομικά δεν έχει καμία σχέση γιατί τα οικονομικά του πανεπιστημίου είναι δύσκολα.Εγώ μιλάω για το αοθ της γ λυκείου που έδωσα φέτος.Επίσης ξανά λέω ότι τα ποσοστά δείχνουν ότι δεν γράφουν πολλοί αλλά αυτό οφείλεται στην αδιαφορία των περισσότερων μαθητών στα οικονομικά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top