ΑΕΠΠ - προλαβαίνει να βγάλει την ύλη;

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Γεια ομάδα πόσο καιρό πιστεύεται ότι χρειάζεται κάποιος ώστε να βγάλει ύλη στο μάθημα του ΑΕΠΠ.
Ένας φίλος μου το είχε αμελήσει μέχρι στιγμής και πρόκειται να το ξεκινήσει τώρα, θα τον βοηθήσω κι εγώ όπως μπορώ.
Πιστεύευαι ότι σε ένα 2 μήνο είναι δυνατόν να βγει η ύλη αυτού του μαθήματος;
Σας ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο σας!
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να αρχίσει τελευταία βδομάδα, μην χαλάει τώρα τον χρόνο του κιόλας...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Γεια ομάδα πόσο καιρό πιστεύεται ότι χρειάζεται κάποιος ώστε να βγάλει ύλη στο μάθημα του ΑΕΠΠ.
Ένας φίλος μου το είχε αμελήσει μέχρι στιγμής και πρόκειται να το ξεκινήσει τώρα, θα τον βοηθήσω κι εγώ όπως μπορώ.
Πιστεύευαι ότι σε ένα 2 μήνο είναι δυνατόν να βγει η ύλη αυτού του μαθήματος;
Σας ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο σας!
λιγο τραβηγμενο δεν ειναι? 2 μηνες και αυτοδιδασκαλια?
ενταξει η πληροφορικη λυκειου δεν ειναι ουτε φυσικη ουτε χημεια αλλα εχει και αυτη την δυσκολια της.
Θα το εβλεπα εφικτο με σοβαρα ιδιατερα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Καταρχάς από τα μαθήματα του τέταρτου πεδίου δεν εχω ιδεα, αλλά θα μιλήσω με βάση τη λογική. Λοιπόν, δεν είμαστε εδώ για να χαιδευουμε αυτάκια, τουλάχιστον όχι εγώ, και μιας και δε μιλάμε με τον ίδιο τον υποψήφιο είναι πιο εύκολο, πιο ανάλαφρο ψυχικά να πούμε πως έχουν τα πράγματα.

Ας μη γελιόμαστε να βγει η υλη και να γράψει από καλά ως άριστα είναι, έστω κατά την προσωπική μου εκτιμηση, αδύνατο, αγγίζει τη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας. Ωστόσο, με μεθοδικό και ποιοτικό διάβασμα,καθως και με την τύχη στο πλευρό, γιατί ας μη γελιόμαστε παίζει κάποιον (μικρο) ρόλο και ο παράγοντας τύχη, είναι δυνατόν να γράψει μια μέτρια βαθμολογία.

Οπότε,αν στοχεύει σε μία μέτρια προς χαμηλοβαθμη σχολή έχει ακόμα πιθανότητες. Βέβαια, ακομα και αν στοχεύει σε μια υψηλοβαθμη ας μην πει πάει πέταξε το πουλάκι και συνεχίσει να κάθεται στη φούσκα αδράνειας του. Ας διαβάσει και ας αφήσει να κριθεί το αποτέλεσμα στο τέλος.

Το παν είναι να μην αγχωθεί.


Καλή του τύχη
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δεν θέλω να αποθαρρύνω ούτε να παροτρύνω κανέναν απλά αν ήταν υπόθεση 2 μηνών να βγάλει κανείς μόνος του την ύλη σε ένα πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα τότε η προετοιμασία στα φροντιστήρια θα άρχιζε από τον Δεκέμβριο της Γ και όχι 1.5 χρόνο πριν.
Επίσης μέτριες επιδόσεις δεν μπορούν να έρθουν με διάβασμα 2 μηνών γτ πολύ απλά δεν συγκρίνονται με τις μέτριες επιδόσεις που μπορούσε ο καθένας να πιάσει σε ένα λυκειακο διαγώνισμα ύλης 10σελιδων το πολύ.
 

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κοιτα, ειμαι 4ο πεδίο και η πληροφορική είναι ένα μάθημα που αν δεν έχεις κάποια βασικά στοιχεία όπως πως να διαμορφώνεις ένα προγραμμα και τα σχετικά με αυτόδιδασκαλία δεν γίνεται, επίσης η ύλης της πληροφορικής είναι κάπως μπερδεμένη στο σχολικό βιβλίο, παράδειγμα για το 2ο κεφάλαιο χρειάζονται στοιχεία και απο το 7ο, και είναι και αρκετή η υλη που χρειάζεται όποτε αν απλά αρχίζει να διαβάζει μόνος του δεν νομίζω ότι θα προλάβει τόσο πολύ. Εγώ φαντασου κνω πληροφορική απο τον Απρίλιο-Μάιο και την υλη ακόμη δεν την εχω τελειώσει και τα μαθήματα γίνονται ενταντικα και ουτε εχω χάσει μάθημα. Εκτός και αν το παιδί είναι πολύ έξυπνο και η απόδοση του είναι άριστη, προφανως και μπορεί να το προσπαθήσει γιατί όπως είπαμε και πιο πάνω είναι και θέμα τύχης οι πανελλαδικές
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Τα θέματα Α εως Δ στο ΑΕΠΠ κατανέμονται ως εξής σε βαθμολογία:
Θέμα Α' : 40 μόρια
Θέμα Β' : 20 μόρια
Θέμα Γ' : 20 μόρια
Θέμα Δ' : 20 μόρια

Δεν ξέρω για τι βαθμό στοχεύει ο φίλος σου, αλλά όπως καταλαβαίνεις το θεωρητικό Θέμα Α' πιάνει τα περισσότερα και με λίγη προσπάθεια ίσως καταφέρει να λύσει και το Β' και πρώτα ερωτήματα Γ'.

Γενικά στο ΑΕΠΠ στα θέματα Γ και Δ, αν δεις πολλά μικρά ερωτήματα λίγων βαθμών, σημαίνει ότι είναι μικρά και εύκολα. Αν δεις μόνο 2 - 3 ερωτήματα πολλών βαθμών, σημαίνει ότι βγαίνουν πιο δύσκολα.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
εξαρταται τι στοχο εχεις.αν θες να γραψεις ενα 10-13 γτ οχι.αλλωστε και οι περισσοτεροι που ναι στο πανεπιστημιο και πανε για ενα 5 δεν διαβαζουν 2 μηνες και το γραφουν....καλα για 20 προφανως και δεν γινεται.φανταζομαι ομως αφου δεν εχει καν ασχοληθει ολο αυτο τον καιρο ενα 10-13 θα τον νοιαζει.αχχααχ ολες οι κουφες περιπτωσεις στο σαιτ αυτο.το επομενο θα λεει καποιος δινει σε 20 μερες πανελληνιες και δεν εχω διαβασει φυσικη χημεια καθολου μπορω να γραψω 19 να μπω ιατρικη?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
εξαρταται τι στοχο εχεις.αν θες να γραψεις ενα 10-13 γτ οχι.αλλωστε και οι περισσοτεροι που ναι στο πανεπιστημιο και πανε για ενα 5 δεν διαβαζουν 2 μηνες και το γραφουν....καλα για 20 προφανως και δεν γινεται.φανταζομαι ομως αφου δεν εχει καν ασχοληθει ολο αυτο τον καιρο ενα 10-13 θα τον νοιαζει.
Βρε Ευκλείδη με ξαφνιάζεις. Από σένα περίμενα ενα σχόλιο με πιο απότομο ύφος και από της xakounaamatata (που προηγήθηκε) :laugh:
αχχααχ ολες οι κουφες περιπτωσεις στο σαιτ αυτο.το επομενο θα λεει καποιος δινει σε 20 μερες πανελληνιες και δεν εχω διαβασει φυσικη χημεια καθολου μπορω να γραψω 19 να μπω ιατρικη?
Στον περίγυρο μου κυκλοφορεί οτι το 18 μια κοπέλα διάβασε από τον Φεβρουάριο και μέτα και μπήκε Ιατρική Αλεξανδρούπολης.
Τώρα αν είναι φήμη δεν ξέρω, αλλα υπάρχουν βάσιμες υποψίες οτι όντως ισχύει :P
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
Βρε Ευκλείδη με ξαφνιάζεις. Από σένα περίμενα ενα σχόλιο με πιο απότομο ύφος και από της xakounaamatata (που προηγήθηκε) :laugh:

Στον περίγυρο μου κυκλοφορεί οτι το 18 μια κοπέλα διάβασε από τον Φεβρουάριο και μέτα και μπήκε Ιατρική Αλεξανδρούπολης.
Τώρα αν είναι φήμη δεν ξέρω, αλλα υπάρχουν βάσιμες υποψίες οτι όντως ισχύει :P
ναι ναι....και διαβαζε 1 ωρα την εβδομαδα και ηταν ολο βολτες και στα κλαμπ.σοβαρα τωρα το πιστευεις αυτο το πραγμα??αυτη η κοπελα τι μαθητρια ηταν ολα τα χρονια?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
ναι ναι....και διαβαζε 1 ωρα την εβδομαδα και ηταν ολο βολτες και στα κλαμπ.σοβαρα τωρα το πιστευεις αυτο το πραγμα??
Αντε γύρισε ο Ευκλείδης που ξερω :laugh:

Κοίτα και μένα κουλό μου ακούγεται, αλλά πέρα από αυτήν το έχουν πει και άτομα που ηταν κοντά της. Οτι ενω τα είχε ολα γραμμένα ξαφνικά αρχισε να ασχολείται.

Δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά βρε Ευκλ, αλλα παίζει να ισχύει :bleh:
αυτη η κοπελα τι μαθητρια ηταν ολα τα χρονια?
Μέτρια, αλλά αρκετά έξυπνη
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,745 μηνύματα.
Αντε γύρισε ο Ευκλείδης που ξερω :laugh:

Κοίτα και μένα κουλό μου ακούγεται, αλλά πέρα από αυτήν το έχουν πει και άτομα που ηταν κοντά της. Οτι ενω τα είχε ολα γραμμένα ξαφνικά αρχισε να ασχολείται.

Δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά βρε Ευκλ, αλλα παίζει να ισχύει :bleh:

Μέτρια, αλλά αρκετά έξυπνη
Μήπως είχε πρόγραμμα ;🤔
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,745 μηνύματα.
Ε λες να μην είχε; Αλλά από τον Φεβρουάριο και μετα.

Εκτός και αν με περιπαιζεις Κρις και γω σου απανταω σοβαρά :laugh:
Νομίζω πως αυτός ο μύθος του παιδιού φάντασμα που διάβαζε τρεις ώρες κάθε μέρα και μπήκε ιατρική πρέπει να τελειώσει :P
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Νομίζω πως αυτός ο μύθος του παιδιού φάντασμα που διάβαζε τρεις ώρες κάθε μέρα και μπήκε ιατρική πρέπει να τελειώσει :P
Αυτός ναι, αυτό που λεω εγω μπορεί και να ισχύει.

Στην τελική δε θα σκάσω :laugh:
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Αφου ακουσες τις αποψεις των καλων μαθητων, ακου λοιπον και αυτη ενος μετρίου. :)

Εκανα εγω κατι αντιστοιχο με αυτο που ρωτας. Ξεκινησα να διαβαζω στο πρωτο lockdown, αρχες Μαιου του 2020, χωρις να εχω διδαχτει ποτε τα μαθηματα που εδινα και μη εχοντας καμμια επαφη με τη συγκεκριμενη υλη. Καταφερα και εβγαλα ομως την υλη των δικτυων υπολογιστων και των ψηφιακων συστηματων χωρις βοηθεια απο καποιον, αλλα καηκα πραγματικα στο διαβασμα. Φαντασου πως ξεκινουσα το πρωι, εκανα 10 λεπτα διαλειμμα ανα μια ωρα (με τη μεθοδο pomodoro αν εχεις ακουστα) και εκλεινα κατι 16ωρα διαβασματος τη μερα... :hypno::wacko::dizzy2:

Καταφερα να γραψω 16.5 δικτυα και 13.7 ψηφιακα, κ αν δεν ειχα κανει 2 τελειως χαζα λαθη σε 2 απλες πραξεις πολλαπλασιασμου και διαιρεσης λογω αγχους και κεκτιμενης ταχυτητας (ξεχασα κατι κρατουμενα γιατι δεν εκανα επαλυθευση των πραξεων!), θα ειχα γραψει 17.9 δικτυα! Μαθηματικα φυσικα ουτε που τα αγγιξα (μολις 1.4 :oops:), γιατι εχω τεραστια κενα και δεν ηταν εφικτο να διαβαστουν σε τοσο μικρο διαστημα, αλλα εκθεση εγραψα ενα 12.3, χωρις να εχω ανοιξει βιβλιο (κυριολεκτικα), εβαλα απλα τη φαντασια να δουλεψει.:bunny::spasiklas:

Εβγαλα τελικα 12625 μορια, ουσιαστικα με 3 απ τα 4 μαθηματα, και αν δεν ειχα κανει τα χαζα λαθη θα ειχα 13115. Οχι κ ασχημα για σχεδον 2 μηνες προσπαθειας! :strong:

Δε θα στο προτεινα ομως να το αφησεις για τελευταια στιγμη, γιατι εμενα καηκε ο εγκεφαλος μου να καταφερω να βγαλω τοση υλη και να μπω στο νοημα των ασκησεων που δεν ειχα λυσει ποτε μου, ωστε να φτασω τελικα να πιασω τα μορια αυτα. Αν ομως ξεκινησεις τωρα, εχεις ακομα καιρο να τα καταφερεις αν εχεις προγραμμα. Δεν πας για 20000 μορια φυσικα, στοχευεις αρκετα χαμηλοτερα, αλλα αν προσπαθησεις πολυ θα μπορεσεις ισως να πιασεις μια σχολη της αρεσκιας σου με νορμαλ μορια. Το παν ομως ειναι να καταλαβεις αυτα που διαβαζεις για να σου μεινουν, αλλιως με παπαγαλια δεν ξερω αν ειναι εφικτο.

Θεληση να υπαρχει και ολα γινονται παντως! Μην απογοητευεσαι, προσπαθησε το και οτι ειναι να γινει θα γινει! :pardon:


Καλη επιτυχια ευχομαι αν το αποφασισεις. :beer:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
Αφου ακουσες τις αποψεις των καλων μαθητων, ακου λοιπον και αυτη ενος μετρίου. :)

Εκανα εγω κατι αντιστοιχο με αυτο που ρωτας. Ξεκινησα να διαβαζω στο πρωτο lockdown, αρχες Μαιου του 2020, χωρις να εχω διδαχτει ποτε τα μαθηματα που εδινα και μη εχοντας καμμια επαφη με τη συγκεκριμενη υλη. Καταφερα και εβγαλα ομως την υλη των δικτυων υπολογιστων και των ψηφιακων συστηματων χωρις βοηθεια απο καποιον, αλλα καηκα πραγματικα στο διαβασμα. Φαντασου πως ξεκινουσα το πρωι, εκανα 10 λεπτα διαλειμμα ανα μια ωρα (με τη μεθοδο pomodoro αν εχεις ακουστα) και εκλεινα κατι 16ωρα διαβασματος τη μερα... :hypno::wacko::dizzy2:

Καταφερα να γραψω 16.5 δικτυα και 13.7 ψηφιακα, κ αν δεν ειχα κανει 2 τελειως χαζα λαθη σε 2 απλες πραξεις πολλαπλασιασμου και διαιρεσης λογω αγχους και κεκτιμενης ταχυτητας (ξεχασα κατι κρατουμενα γιατι δεν εκανα επαλυθευση των πραξεων!), θα ειχα γραψει 17.9 δικτυα! Μαθηματικα φυσικα ουτε που τα αγγιξα (μολις 1.4 :oops:), γιατι εχω τεραστια κενα και δεν ηταν εφικτο να διαβαστουν σε τοσο μικρο διαστημα, αλλα εκθεση εγραψα ενα 12.3, χωρις να εχω ανοιξει βιβλιο (κυριολεκτικα), εβαλα απλα τη φαντασια να δουλεψει.:bunny::spasiklas:

Εβγαλα τελικα 12625 μορια, ουσιαστικα με 3 απ τα 4 μαθηματα, και αν δεν ειχα κανει τα χαζα λαθη θα ειχα 13115. Οχι κ ασχημα για σχεδον 2 μηνες προσπαθειας! :strong:

Δε θα στο προτεινα ομως να το αφησεις για τελευταια στιγμη, γιατι εμενα καηκε ο εγκεφαλος μου να καταφερω να βγαλω τοση υλη και να μπω στο νοημα των ασκησεων που δεν ειχα λυσει ποτε μου, ωστε να φτασω τελικα να πιασω τα μορια αυτα. Αν ομως ξεκινησεις τωρα, εχεις ακομα καιρο να τα καταφερεις αν εχεις προγραμμα. Δεν πας για 20000 μορια φυσικα, στοχευεις αρκετα χαμηλοτερα, αλλα αν προσπαθησεις πολυ θα μπορεσεις ισως να πιασεις μια σχολη της αρεσκιας σου με νορμαλ μορια. Το παν ομως ειναι να καταλαβεις αυτα που διαβαζεις για να σου μεινουν, αλλιως με παπαγαλια δεν ξερω αν ειναι εφικτο.

Θεληση να υπαρχει και ολα γινονται παντως! Μην απογοητευεσαι, προσπαθησε το και οτι ειναι να γινει θα γινει! :pardon:


Καλη επιτυχια ευχομαι αν το αποφασισεις. :beer:
θεωρω οτι σε σενα φιλε μου παιζει ρολο και η ηλικια.41 ετων σιγουρα εχει πηξει το μυαλο σου οποτε για αυτο επιασες τοσο εκθεση.ενας που ναι 18 χρονων δεν εχει την ωριμοτητα κακα τα ψεματα.μαθηματικα προφανως δεν μπορουσες να πας παραπανω.στα αλλα μπραβο που γραψες τοσο!αν και λες πρωτο lockdown μαιο.νομιζω το 2020 πρωτο lockdown ηταν το μαρτιο οποτε 3 μηνες διαβασες και οχι 1 μηνα οπως αφηνεις να εννοηθει
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
θεωρω οτι σε σενα φιλε μου παιζει ρολο και η ηλικια.41 ετων σιγουρα εχει πηξει το μυαλο σου οποτε για αυτο επιασες τοσο εκθεση.ενας που ναι 18 χρονων δεν εχει την ωριμοτητα κακα τα ψεματα.μαθηματικα προφανως δεν μπορουσες να πας παραπανω.στα αλλα μπραβο που γραψες τοσο!αν και λες πρωτο lockdown μαιο.νομιζω το 2020 πρωτο lockdown ηταν το μαρτιο οποτε 3 μηνες διαβασες και οχι 1 μηνα οπως αφηνεις να εννοηθει
Βασικα το πρωτο lockdown οντως ξεκινησε το Μαρτη τοτε, αλλα δεν ειχα σκοπο να δωσω εκεινη τη χρονια. Απλα επειδη ημασταν κλεισμενοι μεσα διαρκως και υπηρχε χρονος, οταν κατα τα μεσα Απριλη γινονταν οι αιτησεις για πανελλαδικες, ειπα να δηλωσω συμμετοχη για να παρω μια γευση μιας και δεν ειχα συμμετασχει ποτε ξανα, δινοντας απλα για την εμπειρια, ωστε να ξερω τι θα αντιμετωπιζα του χρονου που σκοπευα να δωσω.

Ομως τελικα στις αρχες Μαιου, καθως κοιτουσα την υλη και μιας και την ειχαν μειωσει κιολας τοτε, ειπα να το δω πιο σοβαρα αρπαζοντας την ευκαιρια και ξεκινησα εντατικα το διαβασμα για να δω τι ψαρια θα πιασω, μεχρι που αρχισα να διαβαζω για τα καλα και τελικα καταφερα οτι καταφερα.

Αν ειχα παραπανω χρονο σιγουρα θα εγραφα καλυτερα, οποτε καλο ειναι καποιος να μην κανει οτι εκανα εγω αλλα να το πιασει απο νωρις, γιατι διαφορετικα θα πρεπει να καει στο διαβασμα. Αλλα ποτε δεν ειναι αργα, αν καποιος το αποφασισει εστω και τωρα, με αρκετη προσπαθεια ισως μπορεσει να καταφερει αρκετα. Στο κατω κατω μονο καλο θα του κανει να μπει σε αυτη τη διαδικασια, μιας και αν δεν πετυχει φετος, θα ξερει τι εχει να αντιμετωπισει του χρονου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
Βασικα το πρωτο lockdown οντως ξεκινησε το Μαρτη τοτε, αλλα δεν ειχα σκοπο να δωσω εκεινη τη χρονια. Απλα επειδη ημασταν κλεισμενοι μεσα διαρκως και υπηρχε χρονος, οταν κατα τα μεσα Απριλη γινονταν οι αιτησεις για πανελλαδικες, ειπα να δηλωσω συμμετοχη για να παρω μια γευση μιας και δεν ειχα συμμετασχει ποτε ξανα, δινοντας απλα για την εμπειρια, ωστε να ξερω τι θα αντιμετωπιζα του χρονου που σκοπευα να δωσω.

Ομως τελικα στις αρχες Μαιου, καθως κοιτουσα την υλη και μιας και την ειχαν μειωσει κιολας τοτε, ειπα να το δω πιο σοβαρα αρπαζοντας την ευκαιρια και ξεκινησα εντατικα το διαβασμα για να δω τι ψαρια θα πιασω, μεχρι που αρχισα να διαβαζω για τα καλα και τελικα καταφερα οτι καταφερα.

Αν ειχα παραπανω χρονο σιγουρα θα εγραφα καλυτερα, οποτε καλο ειναι καποιος να μην κανει οτι εκανα εγω αλλα να το πιασει απο νωρις, γιατι διαφορετικα θα πρεπει να καει στο διαβασμα. Αλλα ποτε δεν ειναι αργα, αν καποιος το αποφασισει εστω και τωρα, με αρκετη προσπαθεια ισως μπορεσει να καταφερει αρκετα. Στο κατω κατω μονο καλο θα του κανει να μπει σε αυτη τη διαδικασια, μιας και αν δεν πετυχει φετος, θα ξερει τι εχει να αντιμετωπισει του χρονου.
καλα δε το συζηταμε αυτο!
 
Top