ΑΕΙ ή ΙΕΚ Δημοσιογραφίας;

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλημέρα! :)

Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά..Δεν θα δηλώσεις δημοσιογραφία, θα δηλώσεις επικοινωνία (ειδικά αν επιλέξεις κάποιο από τα τμήματα της Αθήνας.
Του ΑΠΘ είναι λίγο πιο στοχευμένο στη δημοσιογραφία αλλά έχει και γενικά μαθήματα). Τι σημαίνει αυτό πρακτικά; Ότι εκτός από την δημοσιογραφία (σε τηλεόραση, έντυπα, ραδιόφωνο, διαδίκτυο) έχει και τις επιλογές της επικοινωνίας. Το πτυχίο είναι ενιαίο, δεν λέει πάνω δημοσιογράφος, μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις. Μπορείς να κάνεις λοιπόν ότι έχει σχέση με την επικοινωνία και φυσικά με ένα μεταπτυχιακό το εστιάζεις όπου θες. Γινόμαστε δεκτοί μέχρι και σε οικονομικά μεταπτυχιακά! :)

Τι μπορείς να κάνεις ως επικοινωνιολόγος; Από δημόσιες σχέσεις, πολιτική επικοινωνία, υπεύθυνος επικοινωνίας και άλλα σχετικά με το βασικό πτυχίο. Μέχρι και ακόλουθος επικοινωνίας στην ΕΣΔΔ. Με το μεταπτυχιακό ανοίγονται και άλλοι δρόμοι οι οποίοι είναι πάρα πολλοί. Αν μας πεις τι θέλεις, μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

Διαφορά με το ΙΕΚ..Αν τελειώσεις ένα ΙΕΚ, έχεις λιγότερες πιθανότητες αποκατάστασης. Αν βρεις δουλειά, θα είναι με πολύ λίγα χρήματα. Το σημαντικότερο όμως για μένα είναι ότι με το ΙΕΚ είσαι περιορισμένη σε ένα μόνο αντικείμενο. Ό,τι κάνεις εκεί, αυτά τα 2 χρόνια και τέλος. Ενώ από ένα ΑΕΙ το εύρος γνώσεων είναι μεγάλο και έχει ποικιλία, το οποίο σου ανοίγει ταυτόχρονα και άλλες επαγγελματικές πόρτες ΑΝ το σενάριο της δημοσιογραφίας ναυαγήσει. Φυσικά έχεις άλλο κύρος, δεν το συζητάμε αυτό, μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακά και στην τελική, μπορείς πάντα να δώσεις και κατατακτήριες για να συνδυάσεις και με κάτι άλλο.

Αν θέλεις κάτι άλλο, πες μου. :)

πω πω σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!ΑΠΘ θα δηλώσω...σχετικά με τις κατατακτήριες τώρα...πάντα το είχα στο μυαλό μου αυτό, αλλά έχω λιγάκι μπερδευτεί...πλέον κανείς μπορεί να δώσει κατατακτήριες μετά το πτυχίο σωστά; αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα, (μέχρι να μπω στη δημοσιογραφία και να πάρω και πτυχίο....:P) η ύλη είναι συγκεκριμένη ή γενική;; θα το πληροφορηθώ από τη γραμματεία της σχολής;; επίσης λόγω της δυσκολίας είναι αλήθεια δεν μπαίνουν πολλοί με κατατακτήριες σε άλλη σχολή(;; ) και τέλος έχω το δικαίωμα από δημοσιογραφία να μπω με κατατακτήριες στη νομική; και κάτι τελευταίο...στο πανεπιστήμιο που γράφεις παραπάνω ότι δουλεύεις, πως πετυχαίνεται αυτό;;είναι και πάλι περιορισμένος ο αριθμός των ατόμων που έχει αυτή τη δυνατότητα έτσι;ανάλογα με την διάθεση να το κυνηγήσεις κάπως έτσι δηλαδή...(;; )σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
πω πω σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!ΑΠΘ θα δηλώσω...σχετικά με τις κατατακτήριες τώρα...πάντα το είχα στο μυαλό μου αυτό, αλλά έχω λιγάκι μπερδευτεί...πλέον κανείς μπορεί να δώσει κατατακτήριες μετά το πτυχίο σωστά; αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα, (μέχρι να μπω στη δημοσιογραφία και να πάρω και πτυχίο....:P) η ύλη είναι συγκεκριμένη ή γενική;; θα το πληροφορηθώ από τη γραμματεία της σχολής;; επίσης λόγω της δυσκολίας είναι αλήθεια δεν μπαίνουν πολλοί με κατατακτήριες σε άλλη σχολή(;; ) και τέλος έχω το δικαίωμα από δημοσιογραφία να μπω με κατατακτήριες στη νομική; και κάτι τελευταίο...στο πανεπιστήμιο που γράφεις παραπάνω ότι δουλεύεις, πως πετυχαίνεται αυτό;;είναι και πάλι περιορισμένος ο αριθμός των ατόμων που έχει αυτή τη δυνατότητα έτσι;ανάλογα με την διάθεση να το κυνηγήσεις κάπως έτσι δηλαδή...(;; )σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κάτσε, ένα ένα! :)

Λοιπόν, σχετικά με τις κατατακτήριες (αν και εδώ είμαστε εκτός θέματος, θα σου πω τα βασικά για να μην ψάχνεσαι): Πρέπει να πάρεις το πτυχίο και μετά μπορείς να δώσεις για όποια σχολή θες! Κυριολεκτικά. Ημερομηνίες και ύλη και όλα όσα σε ενδιαφέρουν, τα μαθαίνεις από την σχολή στην οποία θέλεις να δώσεις, βγαίνουν ανακοινώσεις. Είναι σχετικά δύσκολες οι εξετάσεις, πρέπει να έχεις διαβάσει καλά.

Τι εννοείς στο πανεπιστήμιο που δουλεύω..; :hmm: Εγώ..;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τώρα κάνω διδακτορικό στη σχολή, είμαι στο δεύτερο έτος και έχω άλλα δύο περίπου..Δουλεύω μέσα στο πανεπιστήμιο!


το γράφεις καθαρά εκτός αν εννοείς κάτι που δεν μπορώ να φανταστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
ααα, sorry, δεν κατάλαβα ότι εννοείς συγκεκριμένο μήνυμα! :)

Είμαι διδακτορική και όποιοι διδακτορικοί θέλουν είναι ωρομίσθιοι μέσα στο πανεπιστήμιο. Αλλά ουσιαστικά όλοι "δουλεύουμε", κάνοντας μαθήματα, επιτηρήσεις, συμμετέχουμε σε ερευνητικά προγράμματα. Αυτά θεωρούνται δουλειά για έναν διδακτορικό.

Τελειώνεις το πτυχίο, κάνεις μεταπτυχιακό και μετά αν έχεις πρόταση για διδακτορικό μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι. Δεν είμαστε πολλοί αλλά δεν είναι και εύκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τώρα κάνω διδακτορικό στη σχολή, είμαι στο δεύτερο έτος και έχω άλλα δύο περίπου..Δουλεύω μέσα στο πανεπιστήμιο!

ααα, sorry, δεν κατάλαβα ότι εννοείς συγκεκριμένο μήνυμα! :)

Είμαι διδακτορική και όποιοι διδακτορικοί θέλουν είναι ωρομίσθιοι μέσα στο πανεπιστήμιο. Αλλά ουσιαστικά όλοι "δουλεύουμε", κάνοντας μαθήματα, επιτηρήσεις, συμμετέχουμε σε ερευνητικά προγράμματα. Αυτά θεωρούνται δουλειά για έναν διδακτορικό.

Τελειώνεις το πτυχίο, κάνεις μεταπτυχιακό και μετά αν έχεις πρόταση για διδακτορικό μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι. Δεν είμαστε πολλοί αλλά δεν είναι και εύκολο...

μάλιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ααα, sorry, δεν κατάλαβα ότι εννοείς συγκεκριμένο μήνυμα! :)

Είμαι διδακτορική και όποιοι διδακτορικοί θέλουν είναι ωρομίσθιοι μέσα στο πανεπιστήμιο. Αλλά ουσιαστικά όλοι "δουλεύουμε", κάνοντας μαθήματα, επιτηρήσεις, συμμετέχουμε σε ερευνητικά προγράμματα. Αυτά θεωρούνται δουλειά για έναν διδακτορικό.

Τελειώνεις το πτυχίο, κάνεις μεταπτυχιακό και μετά αν έχεις πρόταση για διδακτορικό μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι. Δεν είμαστε πολλοί αλλά δεν είναι και εύκολο...

Γειά. Βρίσκομαι σε δίλημμα ποιά απο τα δύο τμήματα της Αθήνας να δηλώσω. Είδα κάποιες διαφορές όσον αφορά τα μαθήματα και άκουσα οτι το τμήμα του Παν. Αθηνών είναι περισσότερο "θεωρητικό" αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες :hmm:
Δεν με ενδιαφέρει τόσο η δημοσιογραφία, σκεφτόμαι να ασχοληθώ με την επιστήμη της επικοινωνίας, την διαφήμιση και τα μέσα επικοινωνίας.
Ποιό πιστεύεις ότι θα είναι καλύτερο για μένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γειά. Βρίσκομαι σε δίλημμα ποιά απο τα δύο τμήματα της Αθήνας να δηλώσω. Είδα κάποιες διαφορές όσον αφορά τα μαθήματα και άκουσα οτι το τμήμα του Παν. Αθηνών είναι περισσότερο "θεωρητικό" αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες :hmm:
Δεν με ενδιαφέρει τόσο η δημοσιογραφία, σκεφτόμαι να ασχοληθώ με την επιστήμη της επικοινωνίας, την διαφήμιση και τα μέσα επικοινωνίας.
Ποιό πιστεύεις ότι θα είναι καλύτερο για μένα;

Καλησπέρα! :)

Κανένα τμήμα πλέον δεν είναι θεωρητικό, όλα έχουν βάλει πρακτικές ασκήσεις μέσα στα μαθήματά τους!
Αν θες επικοινωνία γενικά, τότε με κλειστά μάτια έρχεσαι ΕΚΠΑ. Γενικά είναι πολύ καλύτερο τμήμα, γιατί έχεις από πίσω το Πανεπιστήμιο Αθηνών. Γενικά υπάρχει έντονη συνεργασία ανάμεσα στα δύο τμήματα γιατί σε περίπτωση Καλλικράτη, θα ενωθούν υπό την σκέπη του Καποδιστριακού.

Κακά τα ψέματα, υπάρχουν καλά πράγματα και στην Πάντειο από ακαδημαϊκής πλευράς αλλά όλο το υπόλοιπο (οργάνωση κλπ) είναι κωλοχανείο και εκεί χάνει πολύ. Παντού υπάρχουν καλές μονάδες αλλά η Πάντειος χάνει στο σύνολο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! :)

Κανένα τμήμα πλέον δεν είναι θεωρητικό, όλα έχουν βάλει πρακτικές ασκήσεις μέσα στα μαθήματά τους!
Αν θες επικοινωνία γενικά, τότε με κλειστά μάτια έρχεσαι ΕΚΠΑ. Γενικά είναι πολύ καλύτερο τμήμα, γιατί έχεις από πίσω το Πανεπιστήμιο Αθηνών. Γενικά υπάρχει έντονη συνεργασία ανάμεσα στα δύο τμήματα γιατί σε περίπτωση Καλλικράτη, θα ενωθούν υπό την σκέπη του Καποδιστριακού.

Κακά τα ψέματα, υπάρχουν καλά πράγματα και στην Πάντειο από ακαδημαϊκής πλευράς αλλά όλο το υπόλοιπο (οργάνωση κλπ) είναι κωλοχανείο και εκεί χάνει πολύ. Παντού υπάρχουν καλές μονάδες αλλά η Πάντειος χάνει στο σύνολο...:(

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και κατατοπιστική απάντηση. Επιβεβαίωσες όσα ακούω και για το Πάντειο.. :P
Μακάρι να μου βγουν τα μόρια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και κατατοπιστική απάντηση. Επιβεβαίωσες όσα ακούω και για το Πάντειο.. :P
Μακάρι να μου βγουν τα μόρια :/:

Καλή επιτυχία εύχομαι και ό,τι άλλο θες και μπορώ να βοηθήσω μου λες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
SOS!! Αυτές τις μέρες οριστικοποιούμε το μηχανογραφικό και σκέφτομαι να βάλω τη δημοσιογραφία 5η επιλογή. Ενδέχεται κατά μεγάλη πιθανότητα να πιάσω αυτήν μου την επιλογή, αν και δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα από τα αγγλικά το οποίο έδωσα ως ειδικό μάθημα, έτσι ώστε να ξέρω αν υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να την πιάσω. Θέλω λοιπόν να διευκρινίσω για τελευταία φορά, μιας και είναι στις πρώτες επιλογές μου και οι προηγούμενες είναι αρκετά πιο πάνω από αυτά που έγραψα, το αν έχει κανείς μέλλον σε αυτήν την σχολή. Μου είχε πει η κοπέλα σε προηγούμενα σχόλια ότι είναι καλύτερα να επιλέξω το τμήμα επικοινωνίας της Αθήνας και μου είχε πει κάποιες διεξόδους από αυτό το τμήμα, τονίζοντας ότι της Θεσσαλονίκης εμβαθύνει κάπως περισσότερο στην δημοσιογραφία, άρα είναι και πιο ειδικό σε αυτήν. Επομένως, δεν είναι και τόσο καλό όσον αφορά την αποκατάσταση( ; ), γιατί εγώ σκέφτομαι για Θεσσαλονίκη και λόγω λιγότερης απόστασης από τη γενέτειρά μου (οικονομικό) και λόγω κλίματος φόβου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι μια χαρά στην αποκατάσταση, αν σε ενδιαφέρει μόνο η δημοσιογραφία! :) Αν θες γενικά επικοινωνία (συμπεριλαμβανομένης και της δημοσιογραφίας) βάζεις ΕΚΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Είναι μια χαρά στην αποκατάσταση, αν σε ενδιαφέρει μόνο η δημοσιογραφία! :) Αν θες γενικά επικοινωνία (συμπεριλαμβανομένης και της δημοσιογραφίας) βάζεις ΕΚΠΑ.


Μακάρι γιατί οι περισσότεροι μου λένε ότι δεν θα έχω δουλειά και ιδιαίτερα η μάνα μου το θεωρεί "αποτυχία" εξαιτίας αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν σου αρέσει, να είσαι σίγουρη ότι δεν θα είναι αποτυχία. Αυτό θα το καταλάβει με τον καιρό η μητέρα σου, όπως και η δική μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αν σου αρέσει, να είσαι σίγουρη ότι δεν θα είναι αποτυχία. Αυτό θα το καταλάβει με τον καιρό η μητέρα σου, όπως και η δική μου!

Μου αρέσει αρκετά η Δημοσιογραφία, έχω μεράκι να ασχοληθώ, ακόμα κι αν το όνειρό μου είναι η νομική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν το όνειρό σου είναι η νομική, τότε είσαι σε λάθος θέμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
revekka πραγματικα η βοηθεια που δινεις στο θεμα ειναι απιστευτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αν το όνειρό σου είναι η νομική, τότε είσαι σε λάθος θέμα! :P


μπα...δεν θα το έλεγα! μου άρεσαν πολύ και οι δυο κυρίως η δημοσιογραφία, απλώς έφαγα πέρυσι ένα σκάλωμα με το γόητρο κυρίως της νομικής, όχι ότι αν καταφέρω να περάσω δημοσιογραφία θα πάω από αγγαρεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ευχαριστώ! :)
Απλά είμαι μέσα στο τμήμα και μπορώ να βοηθήσω, το ίδιο κάνουν και άλλα παιδιά σε άλλες σχολές!


Rubi, μην πας κάπου από γόητρο...Είναι καταστροφικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ευχαριστώ! :)
Απλά είμαι μέσα στο τμήμα και μπορώ να βοηθήσω, το ίδιο κάνουν και άλλα παιδιά σε άλλες σχολές!


Rubi, μην πας κάπου από γόητρο...Είναι καταστροφικό!

Συμφωνώ σε αυτό...και ευχαριστώ για τις ενημερώσεις σχετικά με τα τμήματα δημοσιογραφίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ! :)
Απλά είμαι μέσα στο τμήμα και μπορώ να βοηθήσω, το ίδιο κάνουν και άλλα παιδιά σε άλλες σχολές!


Rubi, μην πας κάπου από γόητρο...Είναι καταστροφικό!

Γειά και πάλι, επειδή το βλέπω αρκετά χλωμό να περάσω στο τμήμα του ΕΚΠΑ πιστεύεις ότι είναι καλό το σκεπτικό να δηλώσω το τμήμα του Παντείου με την ελπίδα να βρεθώ στο ΕΚΠΑ σε περίπτωση που ενωθούν με τον Καλλικράτη όπως ανέφερες; Ρωτάω αυτό γιατί δεν θέλω να μλέξω απολειστικά με την δημοσιογραφία στο Πάντειο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top