ΑΕΙ Πληροφορικής Αθήνας ή Θεσσαλονίκης

Τι σχολή θα διαλέγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)
  • ΤΕΙ Πληροφορική Αθήνας

    Ψήφοι: 5 71.4%
  • ΤΕΙ Πληροφορική Θεσσαλονίκης

    Ψήφοι: 2 28.6%

cigex

Νεοφερμένος

Ο cigex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους

Πιστευετε οτι υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 2 ΤΕΙ?
Τα μαθηματα διαφερουν ελαφρως αλλα εχω την αισθηση οτι σαν πτυχιουχος εχεις ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα.

Επισης,γνωριζει καποιος εαν ισχυει οτι,αν περασω φετος Θεσσαλονικη,κανω το πρωτο και το δευτερο εξαμηνο και του χρονου ξαναδωσω πανελληνιες και περασω αθηνα,μπορω να μεταβιβασω τα μαθηματα που περασα στην θεσσαλονικη στο ΤΕΙ της αθηνας;

Γενικα η αποψη σας μεταξυ αυτων των δυο ΤΕΙ (συγκριτικα) ποια ειναι?
Εχουν μεγαλη διαφορα ωσ προς το επιπεδο;

ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Kαλησπέρα.

Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις με ποια λογική να περάσεις Θεσ/κη, να κάτσεις έναν και μετά να ξαναδώσεις για Αθήνα? Αυτό για την μεταβίβαση που λες ίσως και να ισχύει. Ξέρω μια κοπέλα που έκανε το ίδιο για νομική. Ωστόσο, μην είσαι και σίγουρος.
Τα μαθήματα ταιριάζουν πάνω κάτω.

Ως προς το επίπεδο, ε μια διαφορά την έχουν. Σε Αξιολόγηση Προγραμμάτων Σπουδών Πληροφορικής από την ΕΠΕ το ΤΕΙ Αθήνας έχει βγει πολύ πιο μπροστά και από Πανεπιστήμια.

Επίσης δες: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=45972&page=2
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40049
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cigex

Νεοφερμένος

Ο cigex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπερα

εννοουσα οτι επειδη υπαρχει πιθανοτητα να μην περασα στην Αθηνα και να περασα Θεσσαλονικη,να κατσω 1 χρονο μεχρι να ξαναερθουν οι πανελληνιες εξετασεις και τοτε να ξαναπροσπαθησω να περασω στην Αθηνα.

Η διαφορα στο επιπεδο ειναι τοσο δραματικη ωστε σε συνδιασμο με τον παραγοντα πως δεν ειμαι στην πολη της Αθηνας (κατι το οποιο επιδιωκω),να αξιζει η επαναληψη των πανελληνιων εξετασεων(χαραμιζοντας 1 χρονο της ζωης μου);

Οσον αφορα τα μαθηματα,μερικα που υπαρχουν στην Θεσσαλονικη στο πρωτο 6μηνο,στην Αθηνα τα συναντας στο τεταρτο και αντιστροφα.Αν ισχυει η μεταφορα των μαθηματων,τοτε πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχει και απολυτη ταυτιση με τα εξαμηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Βασικά, απ'ό,τι βλέπω, μαθήματα που εμείς έχουμε σε χαμηλά εξάμηνα αυτοί τα έχουν σε υψηλά. Το αντίστροφο δεν ισχύει.

Αν έχεις πάντως τις ψυχικές δυνάμεις να ξαναδώσεις, κάντο τώρα. Μην πας Θεσ/κη εφόσον δεν την θες και πάλεψε για Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Kαι τα δυο τει πληροφορικής,καλά είναι,μη κολλάς,πήγαινε σαλονικα αν περνας πρωτο εξαμηνο και δες τι παιζει,αν μες'τον μηνα απογοητευτείς,ξανα δώσε...αλλά δεν νομιζω οτι αν απογοητευτείς απο το ενα τει πληροφορικής,θα σε ικανοποιήσει της αθήνας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
καλησπερα

εννοουσα οτι επειδη υπαρχει πιθανοτητα να μην περασα στην Αθηνα και να περασα Θεσσαλονικη,να κατσω 1 χρονο μεχρι να ξαναερθουν οι πανελληνιες εξετασεις και τοτε να ξαναπροσπαθησω να περασω στην Αθηνα.

Η διαφορα στο επιπεδο ειναι τοσο δραματικη ωστε σε συνδιασμο με τον παραγοντα πως δεν ειμαι στην πολη της Αθηνας (κατι το οποιο επιδιωκω),να αξιζει η επαναληψη των πανελληνιων εξετασεων(χαραμιζοντας 1 χρονο της ζωης μου);

Οσον αφορα τα μαθηματα,μερικα που υπαρχουν στην Θεσσαλονικη στο πρωτο 6μηνο,στην Αθηνα τα συναντας στο τεταρτο και αντιστροφα.Αν ισχυει η μεταφορα των μαθηματων,τοτε πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχει και απολυτη ταυτιση με τα εξαμηνα.


Γμωμη μου ειναι να κατσεις θεσσ/νικη....Και αν το θες τοσο να πας Αθηνα παρε μετεγραφη αν εισαι δικαιουχος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Τώρα έχει στρογγυλοκαθήσει Τρίπολη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Τι εκανε λεει..:xixi:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαθητήςΕΠΑΛ

Νεοφερμένος

Ο ΜαθητήςΕΠΑΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πιο από τα δυο πιστεύετε πως είναι καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ.

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τι ξέρουμε για Τρίπολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top