ΑΕΙ Βρεφονηπιοκομίας Αθήνας ή Νηπιαγωγών Ρόδου;

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ειμαι σε μεγαλο διλλημα τι να βαλω πρωτα τει βρεφονηπιοκομιας αθηνας κ ιωαννινων ή αει νηπιαγωγων ροδου που ειναι μακρια απ'την αθηνα! το ενα ειναι αει αλλα ειναι μακια το αλλο ομως ειναι τει αλλα ειναι κοντα,τα πιανω και τα δυο και εχω την δυνατοτητα να πμω σε εστια... Αν μπορειτε πειτε μου την αποψη σας :)
Υ.Γ.: μενω Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατι εχετε τοσο μεγαλο κομπλεξ προς το τει;
Πανε σε αυτο που σ'αρεσει περισσοτερο,διαβασε οδηγους σπουδων κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δεν θεωρω οτι ειναι χειροτερα τα τει απ'τα αει απλα απ'οτι ξερω,δεν ειμαι 100% σιγουρη, οτι οι βρεφονηπιοκομοι εχουν καποιους περιορισμους στην εργασια π.χ. δεν μπορουν να δουλεψουν χωρις την επιβλεψη καποιου νηπιαγωγου. Γενικοτερα οσους εχω ρωτησει με σουμβουλευουν για αει νηπιαγωγων επειδη τους παιρνουν πιο ευκολα για δουλεια(και παλι λεω αυτα που ακουσα και ρωταω εδω γιατι δεν εχω βρει πουθενα πληροφοριες που να υποστηριζουν για καποιους λογους περισσοτερο τους βρεφονηπιοκομους). Ευχαριστω για την απαντηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Μην την φοβάσαι την απόσταση. Να πας, μια χαρά θα είσαι! Και γω το έχω ακούσει αυτό για τους βρεφονηπιοκόμους, ισχύει!
Το τμήμα στην ρόδο είναι ΑΕΙ και σου δίνει μεγαλύτερη ελευθερία στην εργασία. Να πας και να μην έχεις δεύτερη σκέψη!
Ειλικρινά, δεν πρέπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μην την φοβάσαι την απόσταση. Να πας, μια χαρά θα είσαι! Και γω το έχω ακούσει αυτό για τους βρεφονηπιοκόμους, ισχύει!
Το τμήμα στην ρόδο είναι ΑΕΙ και σου δίνει μεγαλύτερη ελευθερία στην εργασία. Να πας και να μην έχεις δεύτερη σκέψη!
Ειλικρινά, δεν πρέπει!

ευχαριστω πολυ:D θα την δηλωσω τελικα και το πιο πιθανο ειναι οτι θα περασω εκει,θα δουμε... ευχαριστω και παλι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Ως απόφοιτος ΑΕΙ μπορείς να δουλέψεις και σε δημόσια νηπιαγωγεία, ενώ από το ΤΕΙ μπορείς να δουλέψεις μόνο σε ιδιωτικά νηπιαγωγεία και ιδιωτικούς και δημόσιους παιδικούς σταθμούς. Από θέμα εργασίας, στην παρούσα φάση που διανύουμε ως κράτος, όπου και να πας, ίδια πράγματα θα βρεις μπροστά σου, αφού πλέον όποια (λίγη) δουλειά υπάρχει, είναι από τους ιδιωτικούς. Βέβαια, απ' ότι ακούω, προτιμούν τους απόφοιτους ΤΕΙ, γιατί δικαιούνται μικρότερο μισθό. Τέλοσπαντων.
Απ' ότι κατάλαβα, πρέπει να μένεις Αθήνα, ή κάπου κοντά, (edit: Τώρα είδα ότι έχεις γράψει ότι μένεις Αθήνα :P) και μάλλον έχεις βγάλει σχετικά λίγα μόρια. Μην σε κάνει αυτό όμως να μην δηλώσεις και τα Νηπιαγωγών που είναι κοντά σε σένα, όπως π.χ. της Αθήνας, καθώς μπορεί να γίνει μια πτώση όπως η περσινή, 900 μορίων, και να βρεθείς σε κάποια σχολή πολύ πιο κοντά σου, προς μεγάλη σου έκπληξη! Ποτέ δεν ξέρεις! Φτιάξε το Μηχανογραφικό σου με βάση αυτά που θες πραγματικά, και από θέμα σχολών, και από θέμα πόλεων, και όχι με το σκεπτικό "εδώ περνάω. Εδώ σιγά μην περάσω, οπότε δεν το βάζω"!
Καλή επιτυχία σου εύχομαι, μελλοντική συνάδελφε! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ως απόφοιτος ΑΕΙ μπορείς να δουλέψεις και σε δημόσια νηπιαγωγεία, ενώ από το ΤΕΙ μπορείς να δουλέψεις μόνο σε ιδιωτικά νηπιαγωγεία και ιδιωτικούς και δημόσιους παιδικούς σταθμούς. Από θέμα εργασίας, στην παρούσα φάση που διανύουμε ως κράτος, όπου και να πας, ίδια πράγματα θα βρεις μπροστά σου, αφού πλέον όποια (λίγη) δουλειά υπάρχει, είναι από τους ιδιωτικούς. Βέβαια, απ' ότι ακούω, προτιμούν τους απόφοιτους ΤΕΙ, γιατί δικαιούνται μικρότερο μισθό. Τέλοσπαντων.
Απ' ότι κατάλαβα, πρέπει να μένεις Αθήνα, ή κάπου κοντά, (edit: Τώρα είδα ότι έχεις γράψει ότι μένεις Αθήνα :P) και μάλλον έχεις βγάλει σχετικά λίγα μόρια. Μην σε κάνει αυτό όμως να μην δηλώσεις και τα Νηπιαγωγών που είναι κοντά σε σένα, όπως π.χ. της Αθήνας, καθώς μπορεί να γίνει μια πτώση όπως η περσινή, 900 μορίων, και να βρεθείς σε κάποια σχολή πολύ πιο κοντά σου, προς μεγάλη σου έκπληξη! Ποτέ δεν ξέρεις! Φτιάξε το Μηχανογραφικό σου με βάση αυτά που θες πραγματικά, και από θέμα σχολών, και από θέμα πόλεων, και όχι με το σκεπτικό "εδώ περνάω. Εδώ σιγά μην περάσω, οπότε δεν το βάζω"!
Καλή επιτυχία σου εύχομαι, μελλοντική συνάδελφε! :D:P

ευχαριστω παρα πολυ:D μολισ το οριστικοποιησα,εβαλα ολες τις σχολες νηπιαγωγων(σε ολες τις πολεις) :clapup: οποτε βλεπουμε που θα περασω...
Υ.Γ:απλα ηθελα να ακουσω κ αλλες αποψεις, ε και τωρα εχω μεγαλη αυτοπεποιθηση για την Ροδο,ευχαριστωωω κ παλι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top