Ώρα αναμονής στην αίθουσα πανελληνίων

Ivana Kypala

Νεοφερμένος

Ο Ivana Kypala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εσείς που έχετε γράψει πανελλήνιες μπορείτε να μου πείτε πόση ώρα περιμένατε μέσα στην αίθουσα για να έρθουν τα θέματα; Και την ώρα που περιμένατε μέσα στην αίθουσα (χωρίς τα θέματα) υπήρχε επιτήρηση;
 

ak2005

Νεοφερμένος

Η ak2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Απ' ότι θυμάμαι γύρω στο μισάωρο. Σε κάποια φάση είχαμε βγει και εκτός αίθουσας και μιλούσαμε με τα υπόλοιπα παιδιά στο διάδρομο. Οι επιτηρητες βρισκόταν κανονικά μέσα στην αίθουσα
 

Ivana Kypala

Νεοφερμένος

Ο Ivana Kypala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Απ' ότι θυμάμαι γύρω στο μισάωρο. Σε κάποια φάση είχαμε βγει και εκτός αίθουσας και μιλούσαμε με τα υπόλοιπα παιδιά στο διάδρομο. Οι επιτηρητες βρισκόταν κανονικά μέσα στην αίθουσα
Ελπίζω και εμάς να μας αφήσουν να βγούμε😆
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Γύρω στο 40λεπτο απ' ότι θυμάμαι.. ναι, από την αρχή υπάρχουν οι επιτηρητές!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,798 μηνύματα.
5 χρόνια περίπου πάνε από τότε και θυμάμαι σαν χθες έναν γνωστό (που ήταν θηλυπρεπής) και είχε αγχωθεί και κουνούσε το καρτελάκι του υποψηφίου με τα δάκτυλα σαν βεντάλια με έναν χαρακτηριστικό τρόπο όπου έσπαγε καρπό. Τι σουρεαλ αστεία εικόνα ήταν αυτή στην ώρα της αναμονής.

Το ερώτημα το απάντησαν ήδη τα παιδιά. Γύρω στο μισάωρο και οι επιτηρητές είναι εξ αρχής μέσα. Είναι βασανιστική γιατί κανείς δεν έχει όρεξη να μιλήσει και όλοι περιμένουν πώς και πώς. Θυμάμαι βέβαια στο τελευταίο δίναμε Λατινικά και κράτησε η αναμονή μια ώρα. Είχαν αργήσει πολύ τότε. Αλλά ήταν τελευταίο και ήμασταν με καλλίτερη ψυχολογία καθώς γνωρίζαμε πως λίγες ώρες μας χωρίζουν από την τελευταία έξοδο όπου πίσω μας θα κλείνει οριστικά ένα κεφάλαιο ζωής. Οπότε υπήρχε ένας συνδυασμός χαβαλέ με αισθήματα αβεβαιότητας για το μετά.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Γύρω στα 30', μπορεί και λίγο παραπάνω. Οι επιτηρητές ήταν κανονικά μέσα
 

Ivana Kypala

Νεοφερμένος

Ο Ivana Kypala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Εγώ έπινα πολύ νερό και πήγαινα τουαλέτα:
1. σίγουρα πριν έρθουν τα θέματα
2α. είτε κατά τη διάρκεια της εξέτασης ΑΝ έτρωγα κόλλημα σε θέμα (οπότε το να σηκωθώ από τη θέση και να πάω τουαλέτα με τον επιτηρητή (oops ακούστηκε κάπως :lol: ) έπαιρνε αέρα το πρόσωπό μου και ξεζαλιζόμουν)
2β. είτε αφού τελείωνα τα θέματα και προτού ξεκινήσω τον επανέλεγχο πριν παραδώσω

Τουαλέτα πας οποτεδήποτε νομίζω, εκτός από το διάστημα που χτυπάει το κουδούνι ότι ήρθαν τα θέματα και μέχρι να σας τα μοιράσουν. Πριν έρθουν τα θέματα και μετά το διαμοιρασμό, μπορείς.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ήταν η ώρα που έβγαινα για......

1711640295855.png
 

Συνημμένα

  • 1711639866165.png
    1711639866165.png
    413 KB · Εμφανίσεις: 15
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.
Δεν είναι στάνταρ, μου έχει τύχει και σχεδόν μια ώρα αναμονή.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,734 μηνύματα.
Εσείς που έχετε γράψει πανελλήνιες μπορείτε να μου πείτε πόση ώρα περιμένατε μέσα στην αίθουσα για να έρθουν τα θέματα; Και την ώρα που περιμένατε μέσα στην αίθουσα (χωρίς τα θέματα) υπήρχε επιτήρηση;
Είναι αναλόγως. Σε εμάς επειδή τη μία μέρα είχαν αργήσει τα θέματα να έρθουν, να βγουν, κάτι τέτοιο, περιμέναμε νομίζω σαρανταπέντε λεπτά με μία ώρα. Άλλη φορά ξεκινήσαμε μισή ώρα αφότου μπήκαμε. Σε γενικές γραμμές όμως, σε περίπου μισή με μία ώρα από όταν μπείτε στην αίθουσα ξεκινάει η εξέταση.

Οι επιτηρητές υπάρχουν κανονικά στην αίθουσα πριν μπείτε καν. Σε εμάς, μας είχαν επιτρέψει να μιλάμε κανονικά έως την έναρξη της εξέτασης (αφού και αυτοί μιλάνε, και ορισμένοι επειδή είναι ανόητοι μιλάνε και κατά τη διάρκεια της εξέτασης :angry:, αλλά άσχετο αυτό), καθώς και οι ίδιοι πίστευαν ότι βοηθά στο να ξεχάσουμε λίγο το άγχος μας. Και τέλος, μιας και ρώτησες για τουαλέτα, φυσικά και μπορείς να πας και τότε.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,422 μηνύματα.
εγω θυμαμαι ειχαμε αργισει πολυ , ειδικα την πρωτη χρονια περιμεναμε 1-1,5 ωρα . Η αναμονη παντως ειναι ευχαριστη , ειδικα αν στα γυρω θρανια εχεις φιλους . Επικρατεί μια ευχάριστη τρέλα .

Τουαλέτα να πηγαινετε , εγω πηγαινα σε ολα τα μαθηματα . Εστω και για να περπατησω λιγο , με βοηθαγε
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εσείς που έχετε γράψει πανελλήνιες μπορείτε να μου πείτε πόση ώρα περιμένατε μέσα στην αίθουσα για να έρθουν τα θέματα; Και την ώρα που περιμένατε μέσα στην αίθουσα (χωρίς τα θέματα) υπήρχε επιτήρηση;
Γυρω στις 9:10 το αργοτερο εχουν μοιραστει σε ολους τα θεματα. Αν θυμαμαι καλα 8 κλεινει η πορτα του σχολειου 8 30 χτυπαει το κουδουνι οτι σταλθηκαν τα θεματα και μετα γινετε η εκτυπωση. Επιτηρηση υπαρχει απο την αρχη εως το τελος ωστε να επικρατει ησυχια. Αν ειναι καλοι ανθρωποι οι επιτηρητες σπανε λιγο τον παγο ρωτανε πιο ελαφρυα θεματα αστεια κλπ
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τα θέματα (εκτός απροόπτου) έρχονται σε συγκεκριμένη ώρα. Από εκεί και μετά, το σε πόση ώρα θα δοθούν στους υποψηφίους εξαρτάται από το πόσο γρήγορα θα φωτοτυπηθούν και θα μοιραστούν. Αυτό με τη σειρά του είναι συνάρτηση: του πλήθους των υποψηφίων στο εξεταστικό κέντρο, το πόσες σελίδες είναι τα θέματα, του αριθμού και της ποιότητας των φωτοτυπικών μηχανημάτων, του συντονισμού μεταξύ όσων εκτυπώνουν τα θέματα. Υπάρχουν και τα απρόοπτα, π.χ. κάποιο μηχάνημα να χαλάσει, να γίνει διακοπή ρεύματος.

Studying High School GIF
 
Top