Όταν δεν μπορεί να σε βοηθήσει περαιτέρω η καθηγήτρια

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ίσως υπερβάλλω λίγο, αλλά... με την συγκεκριμένη καθηγήτρια κάνω ιστορία κατεύθυνσης. Πιο συγκεκριμένα, δεν μπορεί να με βοηθήσει στις πηγές και ειδικότερα στο πως να αναγνωρίζω εάν ένα κομμάτι από το βιβλίο χρειάζεται να γραφθεί ή όχι. Αυτό που, μου 'πε όταν ρώτησα για αυτό, ήταν ότι «δεν μπορώ να μπω μες το μυαλό σου, αυτό το κρίνεις εσύ». Είχα μείνει για λίγο. Οκ σκέφτηκα από μέσα. Τι μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίσταση;
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι δεν μπορεί να σου πει τι θα γράφεις, όντως. Αλλά όχι επειδή δεν μπορεί να μπει στο μυαλό σου, αλλά επειδή οι πηγές δεν είναι 5, είναι απροσδιόριστες, δεν μπορείς να ξέρεις τι θα σου τύχει. Όπως και να χει, οι πηγές έχουν κάποια στοιχεία για το τι πρέπει να γράψεις.


Εγώ έχω αρκετά φωτογραφική μνήμη με την ιστορία.Βοηθά αν έχεις φωτογραφική μνήμη στους πλαγιότιτλους των παραγράφων να γράφεις σελίδες που συμπληρώνουν: π.χ στην συνθήκη των Σεβρών δανείζεσαι και από κόμματα και από προσφυγικό.
 

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ναι, καταλαβαίνω πως το λες, απλώς θα μου άρεσε να μου πει, σε φάση, τι θα μπορούσα να ρωτήσω τον εαυτό για να δω αν χρειάζεται να γράψω το τάδε ή όχι. Αλλά ναι όπως είπες οι πηγές είναι άπειρες.

Όσο για την φωτογραφική μνήμη, δυστυχώς δεν την έχω. Παρ' όλα αυτά, έχω δει στο ίντερνετ ένα τρόπο με τον οποίο μπορεί κάποιος να την αποκτήσει, πράγμα όμως που θα δοκιμάσω μετά τις πανελλήνιες.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου και άσχετο αλλά λατρεύω το όνομα σου!
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Top