Όσοι ''απέτυχαν" στις Πανελλήνιες

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Συμφωνω, αλλα ας μπω κ μετα θα τελειωσω σιγουρα,γιατι ειναι κατι που θελω πολυ,κ γιαυτο παλευω πολυ καιρο τωρα.

την σιγουριά που έχεις χωρίς να έχεις δώσει ούτε ένα μάθημα εξεταστικής, στην έχει δώσει η ίδια η σχολή;
σου υπέγραψαν κάποιο συμφωνητικό λήψης του πτυχίου σου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
την σιγουριά που έχεις χωρίς να έχεις δώσει ούτε ένα μάθημα εξεταστικής, στην έχει δώσει η ίδια η σχολή;
σου υπέγραψαν κάποιο συμφωνητικό λήψης του πτυχίου σου; :hmm:
Οχι ,απλα γνωριζω πολυ καλα τις δυνατοτητες του μυαλου μου κ την δυναμη της θελησης μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
κράτα και καμία πισινή ;)
στην Ελλάδα ζεις...αυτό από μόνο του είναι αρκετό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
κράτα και καμία πισινή ;)
στην Ελλάδα ζεις...αυτό από μόνο του είναι αρκετό
Δηλ. τι ? Θα χαζεψω ξαφνικα γιατι ζω στην Ελλαδα του ΔΝΤ ? Πραγματικα δεν καταλαβαινω "τι θελει να πει ο ποιητης"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Συμφωνω, αλλα ας μπω κ μετα θα τελειωσω σιγουρα,γιατι ειναι κατι που θελω πολυ,κ γιαυτο παλευω πολυ καιρο τωρα.
Αφού είναι το όνειρό σου, καλά κάνεις και το κυνηγάς. Δεν θα απογοητευτείς. ;)

την σιγουριά που έχεις χωρίς να έχεις δώσει ούτε ένα μάθημα εξεταστικής, στην έχει δώσει η ίδια η σχολή;
σου υπέγραψαν κάποιο συμφωνητικό λήψης του πτυχίου σου; :hmm:

Μην κοροϊδεύομαστε. Ως σχολή είναι εύκολη, αλλού είναι οι "παγίδες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
την σιγουριά που έχεις χωρίς να έχεις δώσει ούτε ένα μάθημα εξεταστικής, στην έχει δώσει η ίδια η σχολή;
σου υπέγραψαν κάποιο συμφωνητικό λήψης του πτυχίου σου; :hmm:

Στην Ελλαδα το δυσκολο ειναι να μπεις. Αν μπεις καποια στιγμη θα βγεις, αργα ή γρηγορα.
Εξω ειναι που μπαινεις ευκολα και δε βγαινεις ποτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex zwsa

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Διαβαζω εδω και αρκετη ωρα τις σκεψεις παιδιων που "απετυχαν" στις πανελληνιες και αυτο που συνεχως περναει μπροστα απο τα ματια μου ειναι η φραση "στερηθηκα πολλα πραγματα απο την ζωη μου......χαλασε η ψυχολογια μου.....σταματησα την προπονηση που ηταν το παν για εμενα.....και τελικα δεν αξιζε ο κοπος γιατι απετυχα" Λοιπον εγω (εδινα φετος) τα πηγα πολυ καλα στις πανελληνιες. ειλικρινα πιστευω πως δεν στερηθηκα τιποτα αυτη τη χρονια! και τον πρωταθλητισμο μου τον εκανα οπως καθε χρονο, και κιθαρα επαιζα 3+ ωρες την ημερα και συναυλιες εκανα στα γιαννενα και τα παντα! τι θελω να πω με αυτο? .....εχετε σκεφτει ποτε οτι ισως η τυχον "αποτυχια" στις πανελληνιες μπορει να οφειλετε καθαρα στο γεγονος οτι στερηστε πραγματα που αγαπατε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να αποδωσει σωστα ενας ανθρωπος ο οποιος επι 12 μηνες βρισκεται σε διαρκη πιεση και ολη την ημερα πανω απο ενα βιβλιο, επισης δν ειναι δυνατο να αποδωσει ενας αθλητης που δεν κανει προπονηση ουτε ενας μουσικος που δεν ασχολειτε με τη μουσικη για παραδειγμα ! ο καθε ανθρωπος εχει κατι που του δινει ενεργεια και του φτιαχνει την διαθεση ειτε αυτο ειναι αθλητισμος ειτε μουσικη ειτε η παρεα του ειτε ο/η γκομενος/γκομενα το. κατα την ταπεινη μου γνωμη αν επιτρεψεις να χαθουν αυτα τα πραγματα απο τη ζωη σου ειναι λογικο να αποτυχεις! καλο και το διαβασμα αλλα με μετρο! οσο υπαρχει χρονος διαβαζουμε, αν δεν υπαρχει τοτε το πρωτο πραγμα που πρεπει να μειωνουμε ειναι το διαβασμα και οχι τα υπολοιπα! βλεπω τοσους φιλουσ και συμμαθητες μου φετος να παραπονιουνται πως εχουν γραψει σκατα, ανθρωποι πραγματικα εξυπνοι που μου ειναι αδιανοητο οτι δν μπορεσαν να γραψουν 10 στα μαθηματικα κατευθυνσης! ανθρωποι που ολοι την χρονια ελυναν παρωμια θεματα στα διαγωνισματα χωρις προβλημα, κιομως στις πανελληνιες δεν απεδωσαν!γιατι συνεβη αυτο λοιπον?....γιατι πηγαν στις πανελληνιες με ΣΚΑΤΑ ψυχολογια, γιατι επετρεψαν σε ολους αυτους τους φροντιστες και τους καθηγητες να τους φοβισουν και να τους καλλιεργησουν την αισθηση οτι οι πανελληνιες ειναι κατι ΤΕΡΑΑΑΣΤΙΟ και απαιτει απιστευτες θυσιες! κλεινωντας αυτο που στην ουσια θελω να πω ειναι οτι ....για οσους θα ξαναδωσουν η απλα θα δωσουν του χρονου καλυτερα να μην επιτρεψουν σε κανεναν να τους χαλασει την ψυχολογια γιατι ΑΥΤΟς ειναι ο μονος σιγουρος τροπος να αποτυχει κανεις! τα μαθηματα των πανελληνιων ειναι καλα δομημενα και ενας ανθρωπος που θα αρχισει να διαβαζει απο τον προηγουμενο ιουνιο και διαβαζει με σταθερο ρυθμο ( 4-5 ωρες συνολικα) την εβδομαδα κανει κατι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ απο αυτο που χρειαζεται για να γραψει αριστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
τα μαθηματα των πανελληνιων ειναι καλα δομημενα και ενας ανθρωπος που θα αρχισει να διαβαζει απο τον προηγουμενο ιουνιο και διαβαζει με σταθερο ρυθμο ( 4-5 ωρες συνολικα) την εβδομαδα κανει κατι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ απο αυτο που χρειαζεται για να γραψει αριστα!


μαλλον εισαι το παιδι θαυμα,δεν ειμαστε ολοι το ιδιο,μερικοι εδω μεσα ειμαστε πιο ηλιθιοι κ δεν μπορουμε
μονο με 5 ωρες την εβδομαδα διαβασμα να τα βγαλουμε περα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
μαλλον εισαι το παιδι θαυμα,δεν ειμαστε ολοι το ιδιο,μερικοι εδω μεσα ειμαστε πιο ηλιθιοι κ δεν μπορουμε
μονο με 5 ωρες την εβδομαδα διαβασμα να τα βγαλουμε περα:)

όχι τίποτε άλλο, αλλά θα πηδηχτούμε από το παράθυρο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά ο καθένας έχει διαφορετικά μέτρα για την αποτυχία. υπάρχουν παιδιά που γράφουν 18,9 και το λένε αποτυχία (κακώς) ενώ άλλα παιδιά γράφουν 12 και το θεωρούν επιτυχία. Έτσι κάποιος μπορεί να είναι όλη μέρα έξω και να παίζει και να πετύχει στις πανελλαδικες ενώ κάποιος που διαβάζει 5 ώρες την μέρα να αποτύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Διαβαζω εδω και αρκετη ωρα τις σκεψεις παιδιων που "απετυχαν" στις πανελληνιες και αυτο που συνεχως περναει μπροστα απο τα ματια μου ειναι η φραση "στερηθηκα πολλα πραγματα απο την ζωη μου......χαλασε η ψυχολογια μου.....σταματησα την προπονηση που ηταν το παν για εμενα.....και τελικα δεν αξιζε ο κοπος γιατι απετυχα" Λοιπον εγω (εδινα φετος) τα πηγα πολυ καλα στις πανελληνιες. ειλικρινα πιστευω πως δεν στερηθηκα τιποτα αυτη τη χρονια! και τον πρωταθλητισμο μου τον εκανα οπως καθε χρονο, και κιθαρα επαιζα 3+ ωρες την ημερα και συναυλιες εκανα στα γιαννενα και τα παντα! τι θελω να πω με αυτο? .....εχετε σκεφτει ποτε οτι ισως η τυχον "αποτυχια" στις πανελληνιες μπορει να οφειλετε καθαρα στο γεγονος οτι στερηστε πραγματα που αγαπατε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να αποδωσει σωστα ενας ανθρωπος ο οποιος επι 12 μηνες βρισκεται σε διαρκη πιεση και ολη την ημερα πανω απο ενα βιβλιο, επισης δν ειναι δυνατο να αποδωσει ενας αθλητης που δεν κανει προπονηση ουτε ενας μουσικος που δεν ασχολειτε με τη μουσικη για παραδειγμα ! ο καθε ανθρωπος εχει κατι που του δινει ενεργεια και του φτιαχνει την διαθεση ειτε αυτο ειναι αθλητισμος ειτε μουσικη ειτε η παρεα του ειτε ο/η γκομενος/γκομενα το. κατα την ταπεινη μου γνωμη αν επιτρεψεις να χαθουν αυτα τα πραγματα απο τη ζωη σου ειναι λογικο να αποτυχεις! καλο και το διαβασμα αλλα με μετρο! οσο υπαρχει χρονος διαβαζουμε, αν δεν υπαρχει τοτε το πρωτο πραγμα που πρεπει να μειωνουμε ειναι το διαβασμα και οχι τα υπολοιπα! βλεπω τοσους φιλουσ και συμμαθητες μου φετος να παραπονιουνται πως εχουν γραψει σκατα, ανθρωποι πραγματικα εξυπνοι που μου ειναι αδιανοητο οτι δν μπορεσαν να γραψουν 10 στα μαθηματικα κατευθυνσης! ανθρωποι που ολοι την χρονια ελυναν παρωμια θεματα στα διαγωνισματα χωρις προβλημα, κιομως στις πανελληνιες δεν απεδωσαν!γιατι συνεβη αυτο λοιπον?....γιατι πηγαν στις πανελληνιες με ΣΚΑΤΑ ψυχολογια, γιατι επετρεψαν σε ολους αυτους τους φροντιστες και τους καθηγητες να τους φοβισουν και να τους καλλιεργησουν την αισθηση οτι οι πανελληνιες ειναι κατι ΤΕΡΑΑΑΣΤΙΟ και απαιτει απιστευτες θυσιες! κλεινωντας αυτο που στην ουσια θελω να πω ειναι οτι ....για οσους θα ξαναδωσουν η απλα θα δωσουν του χρονου καλυτερα να μην επιτρεψουν σε κανεναν να τους χαλασει την ψυχολογια γιατι ΑΥΤΟς ειναι ο μονος σιγουρος τροπος να αποτυχει κανεις! τα μαθηματα των πανελληνιων ειναι καλα δομημενα και ενας ανθρωπος που θα αρχισει να διαβαζει απο τον προηγουμενο ιουνιο και διαβαζει με σταθερο ρυθμο ( 4-5 ωρες συνολικα) την εβδομαδα κανει κατι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ απο αυτο που χρειαζεται για να γραψει αριστα!

το κλειδι της επιτυχίας σου ειναι που ανεκατευεις πολυ σκατό με ψυχολογία....
τι μας λες ρε μεγάλε...... δουλεύεις τον κόσμο..... μου φαινετε....
για γραψε μας αναλυτικα τουσ βαθμούς που προβλ'επεις και για πια σχολή προορίζεσαι......
μη τυχον εισαι χαρούμενος ..που παιρνας σε κανενα ΤΕΙ ΣΕΡΡΏΝ ???
γιατι δεν μου φαινονται πραμα τα αναγραφόμμενα σου....
εκτος αν σάλεψες μετα την δοκιμασία των πανελλήνιων.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex zwsa

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
το κλειδι της επιτυχίας σου ειναι που ανεκατευεις πολυ σκατό με ψυχολογία....
τι μας λες ρε μεγάλε...... δουλεύεις τον κόσμο..... μου φαινετε....
για γραψε μας αναλυτικα τουσ βαθμούς που προβλ'επεις και για πια σχολή προορίζεσαι......
μη τυχον εισαι χαρούμενος ..που παιρνας σε κανενα ΤΕΙ ΣΕΡΡΏΝ ???
γιατι δεν μου φαινονται πραμα τα αναγραφόμμενα σου....
εκτος αν σάλεψες μετα την δοκιμασία των πανελλήνιων.......
λυπαμαι αν μερικους τους τσουζει η σκληρη αληθεια! φυσικο στα γιαννενα θελω και το πιανω χωρις προβλημα πιστευω εχω βγαλει 19+ αλλα και να μην εχω βγαλει τοσο εχω +10% μορια απο τον αθλητισμο αρα....και 18 να εχω βγαλει στην χειροτερη περναω και πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ αν θελω....απλα κοιτα οταν βγουν οι βασεις τους εισακτεους στο φυσικο! καπου στους πρωτους θα ειναι ενας Αλεξανδρος...επισης κοιτα αν θες τα αποτελεσματα του πανελληνιου πρωταθληματος στιβου 2009 στην κατηγορια παιδων στα 4χ400 καπου εκει υπαρχει ο ιδιος Αλεξανδρος :) ποιο αναλυτικα οι βαθμοι εχουν ως εξης εκθεση:15 μαθηματικα.κατ:19.6 φυσικη.κατ:19.2 μαθηματικα.γεν:20 αοδε:19 ανεφ:19.4
εκτος απο αυτο....εγω δεν μιλησα για ατομα τα οποια προσπαθουν σωστα και δεν τα καταφερνουν γιατι απλα δεν τα παιρνουν η στην τελικη ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να τα διαβασουν! εγω αναφερομαι σε ανθρωπους που πραγματικα εχουν στοχους και που πραγματικα διαβασαν αλλα τα σκατωσαν λογο ψυχολογιας, εξαλου πιστευω οτι ημουν ξεκαθαρος οτι η αφορμη που εγραψα ηταν αναφορες σε "γ@μημενες ψυχολογιες" κλπ. δεν απευθυνομαι σε ατομα που δεν τα καταφεραν για αλλους διαφορους λογους (ειτε δεν διαβασαν αρκετα....οπως αρκετοι φιλοι μου, ειτε δεν μπορουσαν να τα κατανοησουν...οπως επισης αρκετοι φιλοι μου) σε αυτους δεν εχω να πω κατι μονο και μονο γιατι αυτοι ξερουν και απο μονοι τους τι εφταιξε, δεν χρειαζονται καποιον "εξυπνο" να εκφραζει την "συμπονια" του. αν ανηκετε σε αυτη την κατηγορια απλα αγνοιστε οτιδηποτε εχω γραψει. αν ομως ολη τη χρονια διαβαζατε και λυνατε θεματα παρωμια με αυτα που επεσαν....κιομως για καποιον παραξενο λογο δεν σας "βγηκε" στις πανελληνιες, τοτε ειναι που απευθυνομαι σε εσας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
λυπαμαι αν μερικους τους τσουζει η σκληρη αληθεια! φυσικο στα γιαννενα θελω και το πιανω χωρις προβλημα πιστευω εχω βγαλει 19+ αλλα και να μην εχω βγαλει τοσο εχω +10% μορια απο τον αθλητισμο αρα....και 18 να εχω βγαλει στην χειροτερη περναω και πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ αν θελω....απλα κοιτα οταν βγουν οι βασεις τους εισακτεους στο φυσικο! καπου στους πρωτους θα ειναι ενας Αλεξανδρος...επισης κοιτα αν θες τα αποτελεσματα του πανελληνιου πρωταθληματος στιβου 2009 στην κατηγορια παιδων στα 4χ400 καπου εκει υπαρχει ο ιδιος Αλεξανδρος :) πιο αναλυτικα οι βαθμοι εχουν ως εξης εκθεση:15 μαθηματικα.κατ:19.6 φυσικη.κατ:19.2 μαθηματικα.γεν:20 αοδε:19 ανεφ:19.4
εκτος απο αυτο....εγω δεν μιλησα για ατομα τα οποια προσπαθουν σωστα και δεν τα καταφερνουν γιατι απλα δεν τα παιρνουν η στην τελικη ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να τα διαβασουν! εγω αναφερομαι σε ανθρωπους που πραγματικα εχουν στοχους και που πραγματικα διαβασαν αλλα τα σκατωσαν λογω ψυχολογιας, εξαλλου πιστευω οτι ημουν ξεκαθαρος οτι η αφορμη που εγραψα ηταν αναφορες σε "γ@μημενες ψυχολογιες" κλπ. δεν απευθυνομαι σε ατομα που δεν τα καταφεραν για αλλους διαφορους λογους (ειτε δεν διαβασαν αρκετα....οπως αρκετοι φιλοι μου, ειτε δεν μπορουσαν να τα κατανοησουν...οπως επισης αρκετοι φιλοι μου) σε αυτους δεν εχω να πω κατι μονο και μονο γιατι αυτοι ξερουν και απο μονοι τους τι εφταιξε, δεν χρειαζονται καποιον "εξυπνο" να εκφραζει την "συμπονια" του. αν ανηκετε σε αυτη την κατηγορια απλα αγνοηστε οτιδηποτε εχω γραψει. αν ομως ολη τη χρονια διαβαζατε και λυνατε θεματα παρομοια με αυτα που επεσαν....κιομως για καποιον παραξενο λογο δεν σας "βγηκε" στις πανελληνιες, τοτε ειναι που απευθυνομαι σε εσας!

Μπράβο σου Αλέξανδρε.Πραγματικά σου εύχομαι να πετύχεις.Εγώ φυσικό Ιωαννίνων θα έχω 2η επιλογή.



Btw. Μου κάνει εντύπωση πως μπορείς και προσδιορίζεις με τόόόόση ακρίβεια τους βαθμούς σου.Και ειδικά το 15 στην έκθεση μου φάνηκε κάπως. Τεςπα καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΜΟΥ (27/06/2010)

Έκανα μια έρευνα με τον φίλο μου τον Γκούγκλη και βρήκα τι είπαν παιδιά που τα περασμένα χρόνια πέρασαν πρώτοι (19000+) σε σχολές υψηλής ζήτησης. Να μερικά αποτελέσματα:

«η χρονιά που πέρασε δεν είχε μεγάλες διαφορές από τις προηγούμενες. Δεν στερήθηκα σχεδόν τίποτα και δεν άλλαξα το πρόγραμμά μου. Και φυσικά έβγαινα σχεδόν κάθε μέρα.».
«δεν πιέστηκα καθόλου, αντιθέτως έβγαινα, πήγαινα κολυμβητήριο και χορό. Όλα γίνονται με σύστημα και σωστή μεθόδευση. Για παράδειγμα δεν ξενύχτησα ποτέ για να διαβάσω, απλά είχα πλάνο»
«προσαρμόστηκα, έβαλα πρόγραμμα και έκανα ποιοτικό και συγκροτημένο διάβασμα, δεν σταμάτησα να παίζω μπάσκετ και βγαίνω τα Σάββατα και τώρα δικαιώθηκα»,
«Η επιτυχία δεν θέλει υπερβολές, αλλά μέτρο και πιστό πρόγραμμα. Πάντως το χόμπι μου, τα ντραμς και το πιάνο, δεν το θυσίασα και συνέχισα να παρακολουθώ μαθήματα στο ωδείο σε όλη την Γ΄ Λυκείου».
«Σπάνια διάβασα περισσότερο από μία ή δύο ώρες την ημέρα. Το θέμα δεν είναι η ποσότητα της μελέτης αλλά η ποιότητα».



Συγνώμη παιδιά, αλλά όλα αυτά τα θεωρώ παραμύθια. Πιστεύω ότι: ναι, χρειάζεται το σύστημα, το πρόγραμμα και το ποιοτικό διάβασμα, όμως για να πετύχει κάποιος υψηλή βαθμολογία δεν αρκούν. Χρειάζεται και αρκετή μελέτη και κάποιες θυσίες. Αυτή η εκ των υστέρων μαγκιά του στυλ «εγώ είμαι πάρα πολύ έξυπνος και έπιασα 19999 μόρια με ελάχιστο διάβασμα αλλά είχα σύστημα και έβγαινα κάθε μέρα και δεν άφησα μπάσκετ, βόλεϊ, ποδόσφαιρο, μπαλέτο, πιάνο, κολυμβητήριο» εμένα προσωπικά με κάνει να χαμογελάω. Έχω ξάδερφο που πριν λίγα χρόνια μπήκε πρώτος σε σχολή πολλών-πολλών μορίων. Το παιδί αυτό ξεσκίστηκε κυριολεκτικά στο διάβασμα και στερήθηκε τα πάντα. Μάλιστα κόντεψε να αρρωστήσει από έλλειψη ύπνου. Και όμως, όταν τον βρήκαν τα κανάλια είπε και αυτός τις πιπεριές σαν τις παραπάνω. Γενικά, βλέπω ότι φοριέται πολύ η φιγούρα τέτοιου είδους. Εδώ στο φόρουμ, παιδιά του γυμνασίου κοκορεύονται ότι έβγαλαν 19 και 12/13 διαβάζοντας το πολύ 10 λεπτά την ημέρα!!!

Παιδιά, ας είμαστε ειλικρινείς και ας μην το παίζουμε τσάμπα μάγκες. Όλοι το ξέρουμε ότι πίσω από κάθε επιτυχία κρύβεται σκληρή δουλειά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ourania

Νεοφερμένος

Η ourania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
+++

@alex zwsa

εγώ πέρασα κουτσά στραβά εκεί που ήθελα αλλά αυτά με είχαν επηρεάσει στην τρίτη λυκείου
και έχεις δίκιο σε όσα λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παιδιά, καλό θα ήταν να μην το γυρνάμε σε προσωπικές επιθέσεις :/:

Κι εσύ Αλέξανδρε, χαίρομαι για σένα πραγματικά αφού λες ότι τα πήγες καλά... μην έχεις όμως τόσο μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου...όλοι μας βρισκόμαστε σε αγωνία για τα αποτελέσματα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex zwsa

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ Θαλεια, ευχομαι και εσυ να πετυχεις οτι ποθεις!
η ακριβεια προκυπτει απο το γεγονος οτι εχω μιλησει με τους καθηγητες μου στο σχολειο( που τυχαινει να ειναι διορθωτες) και αφου τουσ εξηγησα ακριβως τι λαθη εκανα μου προσδιορισαν το βαθμο που θα επαιρνα. στην εκθεση ειναι καθαρα τυχαιος ο αριθμος, δεν ηταν ποτε το δυνατο μου σημειο και το 15 ειναι ο βαθμος στον οποιο ελπιζω (και δεν το θεωρω υπερβολικο βαθμο). συμφωνω απολυτα Dias και εμενα καθε φορα που ακουω τετοια πραγματα του στυλ "εβγαλα 19.900 και εβγαινα ολη τη χρονια" μου ερχεται να απαντησω: ".....ναι εβγαινες απο το δωματιο σου να δωσεις στη μανα σου τον κουβα με τα σκατα να στον αδειασει" (κλεμμενο απο τον mikeus :P ) Δεν ειχα κανενα σκοπο να το παιξω τσαμπα μαγκας ουτε θεωρω πως ανηκω στην παραπανω κατηγορια μιας και εμενα ο στοχος μου απο 1η δημοτικου ηταν το φυσικο και δεν με ενδιεφεραν καθολου οι υψηλοβαθμες σχολες. το νοημα που ηθελα να περασω δεν ηταν οτι με το να τα φορτωσεις στον κοκορα θα πετυχεις και εννοειτε πως απαιτειτε σκληρη προσπαθεια ! απλα η προσπαθεια δεν πρεπει να λειτουργει εις βαρος αλλων πραγματων! (υγεια,διασκεδαση κλπ) αν εδωσα την εντυπωση οτι το "παιζω" "καποιος" λυπαμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.





Συγνώμη παιδιά, αλλά όλα αυτά τα θεωρώ παραμύθια. Πιστεύω ότι: ναι, χρειάζεται το σύστημα, το πρόγραμμα και το ποιοτικό διάβασμα, όμως για να πετύχει κάποιος υψηλή βαθμολογία δεν αρκούν. Χρειάζεται και αρκετή μελέτη και κάποιες θυσίες. Αυτή η εκ των υστέρων μαγκιά του στυλ «εγώ είμαι πάρα πολύ έξυπνος και έπιασα 19999 μόρια με ελάχιστο διάβασμα αλλά είχα σύστημα και έβγαινα κάθε μέρα και δεν άφησα μπάσκετ, βόλεϊ, ποδόσφαιρο, μπαλέτο, πιάνο, κολυμβητήριο» εμένα προσωπικά με κάνει να χαμογελάω. Έχω ξάδερφο που πριν λίγα χρόνια μπήκε πρώτος σε σχολή πολλών-πολλών μορίων. Το παιδί αυτό ξεσκίστηκε κυριολεκτικά στο διάβασμα και στερήθηκε τα πάντα. Μάλιστα κόντεψε να αρρωστήσει από έλλειψη ύπνου. Και όμως, όταν τον βρήκαν τα κανάλια είπε και αυτός τις πιπεριές σαν τις παραπάνω. Γενικά, βλέπω ότι φοριέται πολύ η φιγούρα τέτοιου είδους. Εδώ στο φόρουμ, παιδιά του γυμνασίου κοκορεύονται ότι έβγαλαν 19 και 12/13 διαβάζοντας το πολύ 10 λεπτά την ημέρα!!!

Παιδιά, ας είμαστε ειλικρινείς και ας μην το παίζουμε τσάμπα μάγκες. Όλοι το ξέρουμε ότι πίσω από κάθε επιτυχία κρύβεται σκληρή δουλειά.



Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις, ξέρω κάποιες, αλλά είναι απειροελάχιστες. Δε γίνεται με μισή ώρα την ημέρα διάβασμα και ξενύχτι κάθε Σάββατο βράδυ να γράψεις τέτοιους βαθμούς, δε μπορείς να έχεις και επιτυχία και καλοπέραση, κάτι πρέπει να επιλέξεις.
Πάντως και εγώ με έβισκαν τα κανάλια αυτά θα έλεγα. Πάει να πεις τώρα ότι διάβαζες συνεχώς και δεν έβγαινες έξω?
Ποιός θα σε δει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Γι' αυτό γεμίσαμε και σαβούρα στα Πανεπιστήμια. Ανθρώπους με διάβασμα στο πόδι και του πασαλείματος, έχουν αξιώσεις να περνάνε μαθήματα...εφόσον στο λύκειο διάβαζαν μια ώρα την μέρα. Αλλά ευτυχώς τρώνε το μπινελίκing και το βαθμολίκing <3 από τους καθηγητές (οι οποίοι δεν μιλούν πάντα με καθωσπρεπισμό) και ηρεμούν. Βέβαια αυτήν την νοοτροπία με το διάβασμα σε λίγο χρόνο, την συνεχίζουν στο Πανεπιστήμιο και επηρεάζουν κόσμο. Γι' αυτό ο σώζων εαυτό σωθείτο και μην ακούτε λαοπλάνους. Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό χρόνο, τρόπο και μέθοδο διαβάσματος. Κρατήστε την "επιδειξιομανική" διάνοιά σας για την πάρτη σας. Δεν σας ρωτήσαμε...

Με πορδές βαθμούς οπουδήποτε και πτυχία (Πανεπιστημίων,..κτλ) δεν έχει! Ειδικά στο Φυσικό Αλέξανδρε, να είσαι προετοιμασμένος για μεγάλες θυσίες σε διάβασμα και γενικότερη ανώμαλη προσγείωση διότι πολλοί εμπήκαν στο Φυσικό αλλά μόνο το 20% παίρνει πτυχίο! Ξέρω παιδιά από διαγωνισμούς κτλ που ήθελαν δαγκωτό Φυσικό, αλλά την Κβαντομηχανική ΙΙ την δίνουν 8 φορές...για να την περάσουν με ένα 5 και αν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex zwsa

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γι' αυτό γεμίσαμε και σαβούρα στα Πανεπιστήμια. Ανθρώπους με διάβασμα στο πόδι και του πασαλείματος, έχουν αξιώσεις να περνάνε μαθήματα...εφόσον στο λύκειο διάβαζαν μια ώρα την μέρα. Αλλά ευτυχώς τρώνε το μπινελίκing και το βαθμολίκing <3 από τους καθηγητές (οι οποίοι δεν μιλούν πάντα με καθωσπρεπισμό) και ηρεμούν. Βέβαια αυτήν την νοοτροπία με το διάβασμα σε λίγο χρόνο, την συνεχίζουν στο Πανεπιστήμιο και επηρεάζουν κόσμο. Γι' αυτό ο σώζων εαυτό σωθείτο και μην ακούτε λαοπλάνους. Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό χρόνο, τρόπο και μέθοδο διαβάσματος. Κρατήστε την "επιδειξιομανική" διάνοιά σας για την πάρτη σας. Δεν σας ρωτήσαμε...

Με πορδές βαθμούς οπουδήποτε και πτυχία (Πανεπιστημίων,..κτλ) δεν έχει! Ειδικά στο Φυσικό Αλέξανδρε, να είσαι προετοιμασμένος για μεγάλες θυσίες σε διάβασμα και γενικότερη ανώμαλη προσγείωση διότι πολλοί εμπήκαν στο Φυσικό αλλά μόνο το 20% παίρνει πτυχίο! Ξέρω παιδιά από διαγωνισμούς κτλ που ήθελαν δαγκωτό Φυσικό, αλλά την Κβαντομηχανική ΙΙ την δίνουν 8 φορές...για να την περάσουν με ένα 5 και αν.
αν αυτο που καταλαβες εσυ ειναι οτι ηρθα για να κανω επιδειξη τοτε μαλλον τα καταλαβες λαθος. πιστευω πως εξηγησα πολυ καλα με ποιο σκοπο εγραψα οτι εγραψα αν εισαι ανικανος να το συλλαβεις τοτε λυπαμαι. απο εκει και περα ποτε δεν μιλησα για το τι θα κανω σαν μπω στο φυσικο μπορει να γινει και αυτο που λες και να παλεβω για χρονια να περασω την κβαντομηχανικη 2. και στην τελικη ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ στην παρουσα φαση. δηλαδη κατα τη γνωμη σου εμεις που ειμαστε αριστοι μαθητες και βγαζουμε 18.500 + δεν αξιζουμε φυσικο? αν δεν αξιζουμε εμεις τοτε ποιος αξιζει? με αυτη τη λογικη να αγνοησω τα 19.000 μορια που εβγαλα και να περασω σε κανενα τει μπας και το βγαλω ποτε. οχι ρε φιλε δεν παει ετσι ξερω ακριβως τι θα αντιμετωπισω στο φυσικο και ξερω τον βαθμο δυσκολιας! δεν ειπα ποτε οτι ειναι ευκολο και αυτο περι διαγωνισμων ειναι εντελως ασχετο! ποτε δεν εχω λαβει μερος σε διαγωνισμο και για εμενα η επιτυχια σε τετοιου ειδους διαγωνισμους (φυσικης,μαθηματικων) δεν σου εξασφαλιζει την επιτυχια στο πανεπηστημιο! αν λοιπον η "επιδειξιομανια" μου ειναι μια φορα μαλακια αυτο που λες εσυ ειναι 10! στην καλυτερη ειναι χυδαιο! γιατι δεν μπορεις να "φοβιζεις" ετσι ατομα που μολις εδωσαν πανελληνιες λεγοντας οτι μονο το 20% παιρνουνε πτυχιο και ξερεις ατομα που δινουν 8 φορες μαθηματα για να τα περασουν. δεν ξερω τι ατομα ξερεις εσυ παντως και εγω ξερω καμμια 10αρια ατομα που ειναι στο φυσικο και μια χαρα τα παιρνανε τα μαθηματα! και στην τελικη αυτο που θελω ειναι να προσπαθησω! αν πετυχω καλως, αν αποτυχω τουλαχιστον προσπαθησα. αυτο που λες ο χρονος θα το δειξει και πραγματικα ποτε δεν μιλησα για το πανεπηστημιο! αυτο ειναι αλλη ιστορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top