Όνειρα που είδατε εν όψει πανελληνίων!

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
because f(a)=f(b) and the first derivative of f exists.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
και
applying the mean value theorem to the function f(x)=...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
τωρα προσφατα,δεν εχω δει κανενα ονειρο σχετικα με τις Πανελληνιες.. αλλα πριν κατι μηνες ειχα ονειρευτει την μια φορα οτι εδινα μονη μου πανελληνιες στο γραφειο των καθηγητων και τελειωσα στις 3 ωρες..και ημουν ικανοποιημενη γιατι ειχα γραψει πολυ καλα..οταν ομως γυρναω την κολα διαπιστωνω οτι δεν απαντησα στο τελευταιο θεμα αναπτυξης!! Οπως ειναι λογικο,με ειχε πιασει υστερια και οχι μονο στο ονειρο.. ε και λιγο ταρατηκα και στο ξυπνιο μου..αφου πηγαινα σχολειο το πρωι και στ δρομο αυτο σκεφτομουν.. και το αλλο οτι εδινα πανελληνιες στο δωματιο μου..και ειχα χασει τις κολες... δεν εβρισκα..για να τις απαντησω..ηταν τα παντα ακαταστατα...εκλαιγα και ελεγα στην μανα μου να τα ψαξει..γιατι ο χρονος ετρεχε και επρεπει να παραδωσω τις απαντησεις... χαχα σοκαριστικο και αυτο !!! τωρα...δεν βλεπω ονειρο στον υπνο μου.αλλα σκεφτομαι καθε μερε τις πανελληνιες..πως θα ειναι..κλπ κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Χαχ..σωστός!! Εμένα μου λέγανε "I do Rolle"...! Οι βλάχοι...!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Όνειρα και Πανελλαδικές by tsakos
Όνειρα βλέπουμε φυσιολογικά κάθε νύχτα παρόλα αυτά δε τα θυμόμαστε, ο μοναδικός τρόπος για να θυμόμαστε ένα όνειρο είναι να ξυπνήσουμε απότομα και αυτό γίνεται με δύο τρόπους.
Είτε να βάλουμε ξυπνητήρι είτε να ξυπνήσουμε απότομα για οποιοδήποε αλλο τρόπο

Το άγχος συνήθως μας ωθεί κατά την διάκεια της νύχτας σε συχνά ξυπνήματα αυτό σημαίνει οτι κάνουμε ανησυχο ύπνο. Αυτό το φαίνομενο μας ωθεί να μην βλέπουμε όνειρα για αυτό όταν εισαι υπερβολικά αγχωμένος δε βλέπεις όνειρα. Αν το άγχος είμαι λιγο μικρότερο βλέπεις εφιάλτες.

Ο ύπνος χωριζεται σε 2 μεγάλες περιοχές στον REM και τον nREM. O REM διαδέχεται τον nREM όπου εναλλάζεται συνέχεια σε nREM σταδίο 3 και REM. Aυτή είναι η φάση που βλέπουμε ένα όνειρο. Όταν ξυπνήσουμε από αυτή την φάση μπορέι να θυμόμαστε με λεπτομέρειες τι είδαμε τα τελευταία λεπτά πριν ξυπνήσουμε.

Τα όνειρα που βλέπουμε σχετικά με τις Πανελλαδικές εκφαζουν τις ανησυχίες μας και γενικά επιδεινώνουν το άγχος κατά την διάρκεια της ημέρας

ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΝΕΙΡΑ;
Οχι καφέδες και αλκοολ (είναι ότι χειρότερο μπορέι να κάνει ένας μαθητής)
Όχι τσιγάρο (αν και το τσιγάρο ηρεμεί η ελλειψη του επιδεινώνει οτ άγχος και αυτό σε παιδιά που καπνιζουν κρυφά από τους γονείς του είναι καταστροφικό).
Ύπνος τουλάχιστον 7 ώρες την ημέρα σε συγκεκριμένο χρονο (αν κοιμομαστε όποτε να ναι απορυθμιζουμε τον βιολογικό ρολόι μας και αυξάνει τις πιθανότητες να ξυπνήσουμε απότομα).
Όχι ξυπνητήρια πριν συμπληρωθουν 5 ώρες ύπνου. Είναι προτιμότερο να χάσουμε μια ώρα διάβασμα παρά να ξυπνήσουμε κακοδιάθετοι και αγχωμένοι.
Δε τρώμε πολλά λιπαρά και γενικά μεγάλες ποσοτητες φαγητού λίγη ώρα πριν πεσουμε για υπνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όνειρα βλέπουμε φυσιολογικά κάθε νύχτα παρόλα αυτά δε τα θυμόμαστε ........
Επειδή πολλές φορές αμέσως μόλις ξυπνάμε θυμόμαστε τα όνειρά μας και μετά από λίγο τα ξεχνάμε, μπορούμε να έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας ένα μπλοκάκι και ένα στιλό, ώστε (αν το όνειρο ήταν ωραίο ή θέμα πανελληνίων) να σημειώνουμε μερικές λέξεις κλειδιά, ώστε αργότερα να μας έρθει στη μνήμη. (Το έχω δοκιμάσει με επιτυχία).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Λοιπον,το νεο βιβλιο που θα γραψω θα εχει τιτλο ''Ονειροκριτης των Πανελληνιων''
Εκλεισε.Θα πουλησει τρελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Οτι γραφαμε Λογοτεχνια και επεσε Ιωαννου και Αμαρτημα μαζι..! Και ημουν σε φαση "βαριεμαι τωρα να γραψω" :confused:

ενταξει, ουτε καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Που να δεις τα ονειρα που γινονται χειροτερα μια μερα αφου ανακοινωθουν οι βασεις.Μπουχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είχα δει πριν λίγες μέρες ότι ήμουν 3η λυκείου..διάβαζα,διάβαζα,διάβαζα,διάβαζα ...ήξερα τα πάντα,ήμουν τέλεια προετοιμασμένη και στο τέλος αγχώνομαι και δεν γράφω τίποτα! :worry: ..πραγματικά έτσι και το πάθω αυτό του χρόνου θα αυτοκτονήσω..:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Καλα χαλαρωσε λιγο!
Θα αγχωθεις οταν θα παρεις τα θεματα! Μετα που θα δεις οτι τα ξερεις, θα ησυχασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγω δεν κοιμηθηκα την νυχτα της Εκθεσης.

Dias δεν φανταζεσε πόσες τύψεις με γέμισαν τα μακαρόνια σου!Τα έκανα τα χριστούγεννα,και τα αφησα γτ τα κατανόησα εύκολα και τώρα με πιάνει ένα ηλίθιο άγχος κάθε φορά που βλέπω ελατήρια ή κάτι παρόμοιο όπως τα μακαρόνια σου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ειδα λεει οτι ειχα βγαλει 18500 και περασα φιλοσοφικη απθ και πλανταξα στο κλαμα γιατι δεν ηθελα :P (no offense future fellow philosophers :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
εγώ παιδιά που λέτε κοιμόμουνα, ξύπνησα και νόμιζα πως ήμουν Γ Λυκείου είχα την τσάντα που είχα τότε, τα τετράδια που είχα τότε ακόμα και τα ρούχα ίδια ήταν. Μετά ευτυχώς ξύπνησα κανονικά ήταν απλά ένας εφιάλτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Πανελλήνιες ρε φίλε!Άπειρος καιρός μοιάζει παρόλο που πέρασε μόλις 1 χρόνος.Anw.

Μιά φορά είχα δει ότι με έιχαν στείλει στην δουλειά ενός ξαδέρφου μου να τους βοηθήσω με κάτι δείκτες και μου είχαν δώσει κάτι γραφικές παραστάσεις(ο μαθηματικός στο φροντιστήριό μας είχε κόλλημα με τις γ.π.)Μετά μου έδωσαν να λύσω μια εξίσωση που δεν μπορούσαν να την λύσουν που είχε ολοκληρώματα.Μόλις έγινε αυτό με ξύπνησε ο αδερφός μου και του λέω:"Καλά ρε μαλάκα,δεν ξέρει ο Κώστας ότι δεν έχω κάνει ακόμα ολοκληρώματα στην κατεύθυνση;"

Νομίζω το είχα δει στα καλοκαιρινά.Anw,ανησυχίες της Γ λυκείου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Αοδέ. Αναδρομική εξέταση (ξανά εξετάσεις)
Το σκεφτόμουν όλη την υπόλοιπη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Οτι διαβαζα ολη μερα αοδε.Προσπαθουσα να σηκωθω και δεν ελεγα να σηκωθω.Εκει εκει εκει εκει εκει εκει εκει εκει εκει εκει εκει εκει εκει!Ξυπνησα και ειδα τα παπλωματα μου να εφτασαν στο διπλανοδωματιο της αδερφης μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εγω περιπου τετοια εποχη περσι,ειχα δει σε ονειρο οτι βγηκαν τα αποτελεσματα(και ειχα μπει σε μια ταξη που γινοταν μαθημα),και μου ειπαν οτι ειχαν βγαλει 16600 περιπου.Σκεφτηκα τοτε οτι εχασα το Παιδαγωγικο Ρεθυμνου και καλα να παθω αφου δεν διαβαζα οσο επρεπε στη χρονια,ενω ενας φιλος μου το πιασε.Ξυπνησα και ημουν στεναχωρημενος,σαν να ειχε συμβει στα αληθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγω περιπου τετοια εποχη περσι,ειχα δει σε ονειρο οτι βγηκαν τα αποτελεσματα(και ειχα μπει σε μια ταξη που γινοταν μαθημα),και μου ειπαν οτι ειχαν βγαλει 16600 περιπου.Σκεφτηκα τοτε οτι εχασα το Παιδαγωγικο Ρεθυμνου και καλα να παθω αφου δεν διαβαζα οσο επρεπε στη χρονια,ενω ενας φιλος μου το πιασε.Ξυπνησα και ημουν στεναχωρημενος,σαν να ειχε συμβει στα αληθεια...
Αυτό δεν είναι τίποτα ρε συ!! Εγώ είχα δει ότι έγραψα 20% στα λατινικά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
They see me Rollin.
They hatin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top