Έχω χρόνο για βελτίωση;

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ναι εχω να κανω απουσιεσ!!!ελπιζω να τα προλαβω!!!εσυ δινεις φετοσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ναι εχω να κανω απουσιεσ!!!ελπιζω να τα προλαβω!!!εσυ δινεις φετοσ?

ναι! μμμ κοιτα τοτε θα ηταν καλυτερο να κοιταξεις ποσες εχεις.και εγω αυτο θα κανω σημερα που αρχιζουμε. :) αλλα πιστευω οτι πρωτα θα πρεπει να βγαλεις ιστορια και λατινικα που ειναι σιγουρα μαθηματα και μετα γνωστο γιατι στ αγνωστο αν δεν εχεις δουλεψει αρκετα ολο αυτο τ διαστημα θα ειναι λιγο δυσκολο να τα πας τελεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
βιολογια σου φαινεται δυσκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
εχω παρει μαθηματικα :/: οποτε δεν μπορω να σου πω.αλλα νομιζω οτι ειναι ακομα ενα σιγουρο μαθημα που αν το προγραμματισεις και βγαλεις την υλη μπορεις να γραψεις καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias_naxos

Νεοφερμένος

Ο Ηλίασ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Μπα μην το λες δεν ειναι τοσο ευκολη οσο φαινεται...εγω κατι αλλο θελω να ρωτησω, ισχυει αυτο που λενε οτι αν εχεισ μεσο ορο στο τετραμηνο πανω απο 15 σου χαριζουν 50 αποσιεσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Μπα μην το λες δεν ειναι τοσο ευκολη οσο φαινεται...εγω κατι αλλο θελω να ρωτησω, ισχυει αυτο που λενε οτι αν εχεισ μεσο ορο στο τετραμηνο πανω απο 15 σου χαριζουν 50 αποσιεσ?
Ασε μεγαλο θεμα!κανεις δεν μας λεει σιγουρα.οι καθηγητες το αρνιουνται μας λενε κανονικα.απο την αλλη ακουγεται συνεχεια απο ολους!!!!μακαρι να ειναι αληθεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπα μην το λες δεν ειναι τοσο ευκολη οσο φαινεται...εγω κατι αλλο θελω να ρωτησω, ισχυει αυτο που λενε οτι αν εχεισ μεσο ορο στο τετραμηνο πανω απο 15 σου χαριζουν 50 αποσιεσ?

Βασικα εγω ξερω οτι πρεπει να εχεις μεσο ορο σε καθε μαθημα πανω απο 15.5 ή 16.5 (ενα απο τα δυο), που και σε αυτη τη περιπτωση δεν σου χαριζουν απουσιες, απλα αν εχεις περασει το οριο απουσιων και δεν επιτρεπεται να κανεις ή να δικιολογησεις αλλες, απλα σε περνανε για να μην μεινεις στην ιδια ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntraik

Νεοφερμένος

Ο ntraik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά δίνω φέτος πανελλήνιες για πρωτη φορά.Μέχρι στιγμής πραγματικά κοροιδευα των κοσμό(πολύ λιγο διαβασμα)
σκέφτηκα από εδώ και πέρα να κάτσω να διαβάσω επιτέλους.Το θέμα είναι αν προλαβαίνω γιατί έχω και αρκετά κενα από της
προηγούμενες τάξεις.......Εσεις πως μου προτείνεται να αρχίσω?
Υ.Γ Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση(Πάω φροντιστήριο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savonius

Νεοφερμένος

Ο Savonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Θα μπορουσα να αρχισω τα "γλυκολογα" τωρα και να σου πω οτι εισαι ικανος, δεν ειναι αργα, εχε εμπιστοσυνη στον εαυτο σου και μετα θα σκισεις αλλά δεν θα το κάνω.
Πρωτα απ'ολα πρεπει να βαλεις ΣΤΟΧΟ. Ο στοχος πρεπει να ειναι ρεαλιστικος, οχι δυσκολος. Αυτο σημαινει οτι στοχευεις σε συγκεκριμενα μορια που απαιτουνται για μια δεδομενη σχολη. Χωρις στοχο ειναι σαν να μου λες οτι δεν ξερεις που θελεις να πας. Τοτε οπου και να πας ειναι το ιδιο πραγμα για σενα, αφου στην αρχη δεν ηξερες που ηθελες να πας.
Ο στοχος πρεπει να ειναι ρεαλιστικος δηλαδη με λιγα λογια μεχρι στιγμης εισαι καλος μαθητης; τι βαθμο εβγαλες περυσι;
Αν εισαι μετριος μαθητης (δηλαδη μεχρι 17,5) τοτε για μια υψηλοβαθμη σχολη ειναι αργα. Αν ησουν καλος τοτε κατι σωζεται αλλα εισαι ηδη στη μεση της χρονιας, απο τον μαρτιο πρεπει να ξεκινησεις επαναληψεις. Δεν υπαρχει χρονος για χασιμο για να μπαινεις στο internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εχεις 5 μηνες μπροστα σου αν διαβασεις συστηματικα σιγουρα προλαβαινεις! Διαβασε καλα ΑΟΔΕ γτ ειναι σιγουρος βαθμος(τσιμπας και 20αρι), το μαθημα επιλογης π χεις παρει και ΑΕΠΠ. Αν δεν θελει καποια υψηλοβαθμη σχολη δωσε μεγαλυτερη εμφαση στα μαθηματα π σ πα γτ τα αρχιζεις απο το 0(δεν τα χεις διδαχτει σε αλλες ταξεις) κ με αυτα θα μπεις στην σχολη και οχι με τα μαθηματικα και φυσικη κατ, ειδικα αν εχεις πολλα κενα. Βεβαια δεν τα παραμελεις αλλα αν δεν τα διαβαζες ολες τις αλλες χρονιες ειναι δυσκολο φετος να γραψεις πολυ καλα σ αυτα :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
καλησπέρα!
οσοι ειστε της θεωρητικης (μαθητες και φιλολογοι) ... I could use your help!..
εχω καποιες ερωτησεουλες και χρειαζομαι βοηθεια! :)

παω τριτη λυκειου , θεωρητικη κατευθυνση και το μεγαλο μου προβλημα ειναι τα λατινικα! συντακτικο και γραμματικη συγκεκριμενα... εχω ρωτησει τους καθηγητες μου που να δωσω βαση, αλλα μου λενε οτι ολα ειναι πιθανο να πεσουν. -.- Εσεις τι λετε? τι να προσεξω περισσοτερο? Δεν παω για το αριστα, στοχευω στο 14-15 (για τα λατινικα μιλαω παντα). Μεχρι τωρα στα διαγωνισματα οσες μοναδες παιρνω ειναι μονο απο μεταφραση και δευτερευουσες προτασεις. και ο,τι πιασω απο γραματικη και συντακτικο, ελαχιστα πραγματα δηλαδη Τωρα το Πασχα λεω να κανω καμια... βαρβατη επαναληψη για να καλυψω ο,τι προλαβαινω απο τα κενα! για πειτε και σεις.. τι θεωρητε πιο σημαντικο? ρηματα, ουσιαστικα, μετοχες? απο συνταξη?

θελω να επικεντρωθω στα πιο σημαντικα για να οργανωσω το διαβασμα μου...

απαντησεις δεκτες απ'ολους! :)))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Δεν ειμαι θεωρητικη αλλα για τιποτα δεν μπορει να εισαι σιγουρος... Οποτε προσπαθησε το πασχα να δωσεις βαση στα κενα σου χωρις να σε ενδιαφερει ποιο ειναι πιο πιθανο να πεσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
καλησπέρα!
οσοι ειστε της θεωρητικης (μαθητες και φιλολογοι) ... I could use your help!..
εχω καποιες ερωτησεουλες και χρειαζομαι βοηθεια! :)

παω τριτη λυκειου , θεωρητικη κατευθυνση και το μεγαλο μου προβλημα ειναι τα λατινικα! συντακτικο και γραμματικη συγκεκριμενα... εχω ρωτησει τους καθηγητες μου που να δωσω βαση, αλλα μου λενε οτι ολα ειναι πιθανο να πεσουν. -.- Εσεις τι λετε? τι να προσεξω περισσοτερο? Δεν παω για το αριστα, στοχευω στο 14-15 (για τα λατινικα μιλαω παντα). Μεχρι τωρα στα διαγωνισματα οσες μοναδες παιρνω ειναι μονο απο μεταφραση και δευτερευουσες προτασεις. και ο,τι πιασω απο γραματικη και συντακτικο, ελαχιστα πραγματα δηλαδη Τωρα το Πασχα λεω να κανω καμια... βαρβατη επαναληψη για να καλυψω ο,τι προλαβαινω απο τα κενα! για πειτε και σεις.. τι θεωρητε πιο σημαντικο? ρηματα, ουσιαστικα, μετοχες? απο συνταξη?

θελω να επικεντρωθω στα πιο σημαντικα για να οργανωσω το διαβασμα μου...

απαντησεις δεκτες απ'ολους! :)))
Λοιπον αρχισε μια γερη επαναληψη 2 ημερων τα μισα κειμενα τη μια μερα τα αλλα μισα την αλλη.

1. τελεια τις Μεταφρασεις

2. Συντακτικο

3. Γραμματικη

4. Δευτερευουσες

5. Επαναληψη απο το βιβλιο της γραμματικης ρηματα, ουσιαστικα κτλ

Τα παραπανω (4) ισχιουν για καθε κειμενο,

φροντισε να τα κανεις αυτα οσο πιο καλα γινεται , χρονο εχεις , θα προλαβεις .
Καλο διαβασμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια!

Δεν ειμαι θεωρητικη αλλα για τιποτα δεν μπορει να εισαι σιγουρος... Οποτε προσπαθησε το πασχα να δωσεις βαση στα κενα σου χωρις να σε ενδιαφερει ποιο ειναι πιο πιθανο να πεσει ;)

εχεις δικιο αλλα επειδη τα κενα μου ειναι πολλα, θελω να καλυψω πρωτα αυτα που ειναι πιο πιθανο να ζητησουν! ;)

Λοιπον αρχισε μια γερη επαναληψη 2 ημερων τα μισα κειμενα τη μια μερα τα αλλα μισα την αλλη.

1. τελεια τις Μεταφρασεις

2. Συντακτικο

3. Γραμματικη

4. Δευτερευουσες

5. Επαναληψη απο το βιβλιο της γραμματικης ρηματα, ουσιαστικα κτλ

Τα παραπανω (4) ισχιουν για καθε κειμενο,

φροντισε να τα κανεις αυτα οσο πιο καλα γινεται , χρονο εχεις , θα προλαβεις .
Καλο διαβασμα!:)

στα 2,3,5 ειδικα πρεπει να τα ξεσκιστω στο διαβασμα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
μην ανησυχεις σιγα σιγα και χωρις αγχος βγαινουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
εχεις δικιο αλλα επειδη τα κενα μου ειναι πολλα, θελω να καλυψω πρωτα αυτα που ειναι πιο πιθανο να ζητησουν! ;)
Αυτό που μου λένε όλοι είναι πως στις Πανελλήνιες δεν υπάρχουν sos και αντιsos οπότε δεν θα πρέπει να έχεις αυτό το σκεπτικό.
Με ψυχραιμία και προγραμματισμένο διάβασμα θα καλύψεις τα κενά σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
παιδια καλησπερα!:) ειμαι β' λυκειου και θετικη κατευθυνση και θα ηθελα να μαθω κατα ποσο καποια κενα που εχω στα μαθηματικα(απο προηγουμενες ταξεις) καλυπτονται με τις ασκησεις της γ' λυκειου ή πρεπει να κανω κατι παραπανω? ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να πάρεις το βιβλίο γ γυμνασίου, α λυκείου και να αρχίσεις να λύνεις ασκήσεις πολλές ασκήσεις. Τώρα το καλοκαίρι είναι ευκαιρία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
παιδια καλησπερα!:) ειμαι β' λυκειου και θετικη κατευθυνση και θα ηθελα να μαθω κατα ποσο καποια κενα που εχω στα μαθηματικα(απο προηγουμενες ταξεις) καλυπτονται με τις ασκησεις της γ' λυκειου ή πρεπει να κανω κατι παραπανω? ευχαριστω!:)

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά είδες φέτος τι σφαγή έγινε στη Θετική κατεύθυνση. Θα πρέπει να διαβάζεις τα μαθήματα της Γ για να πιάσεις ενα καλό βαθμό. Δε νομίζω να μπορέσεις παράλληλα να καλύπτεις κενά προηγούμενων τάξεων. Αν ήσουν θεωρητική θα μπορούσες άνετα. Για θετικο/τεχνολογική δύσκολο.
Εξάλλου, απ' ότι μου είπαν, στα φετινά θέματα της φυσικής, σε ενα ερώτημα χρειαζόταν και γνώσεις απο την Α λυκείου.
Και στα μαθηματικά το ίδιο, χρειάζεται γνώσεις απο προηγούμενες τάξεις. Δεν είναι ιστορία (έχω μια συγκεκριμένη ύλη - την διαβάζω και γράφω - που δε προϋποθέτει γνώσεις απο προηγούμενες τάξεις). Αν δε ξέρεις τα βασικά της Γ, πως θα ανταποκριθείς στη Γ τάξη;


Σημείωση: Είμαι Θεωρητική κατεύθυνση. Οσα γράφω μπορεί και να μην ισχύουν, αλλά τα ακούσω απο φίλους/γνωστούς/συγγενείς και γι' αυτό είπα να απαντήσω στο παιδί. Καλύτερα ενας θετικο/τεχνολογικός να απαντήσει πιο αναλυτικά, μιας και τα ξέρει απο πρώτο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ναι το εχω σκεφτει..τον αυγουστο βεβαια που δεν θα εχω φροντιστηριο;)
ειναι περιεργου ειδους τα κενα μου βεβαια...λυνω ας πουμε μια ασκηση και φτανω σε ενα σημειο και δεν ξερω τι ισχυει...:/ αυτο βελτιωνεται δηλαδη?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top