Γενικό -  Έχω πρόβλημα με τους συμμαθητές μου!

Kostakisss

Νεοφερμένος

Ο Kώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το πρώτο μου post , αν και έχω ξανά επισκεφθεί το forum αμέτρητες φορες για να δω θέματα εξετάσεων αποφάσισα σήμερα να γραφτώ και να γίνω ενεργό μέλος.

Λοιπόν στο θέμα , στην πρώτη γυμνασίου είχα βρεθεί σε μια τάξη με γεμάτο ψώνια παιδιά
τα οποια ποτε δεν συμπάθησα
ούτε με συμπάθησαν ,δεν έκανα
και πολλούς φίλους.Μετά από πολλές προσευχές επιτέλους στην δευτερα ξανά χωριστήκαμε και βρέθηκα σε μια τάξη που έκανα πολλούς φίλους , ήμουν εκεί μέχρι τώρα που ήρθα στην πρώτη λυκείου όπου μόλις σήμερα μας χώρισαν και ξανά βρέθηκα στο παλιό μου τμήμα , ένα τμήμα στο οποιο δεν νιώθω καθόλου άνετα,ανασφάλεια
και μάλιστα φρικάρω πολύ..

Άκουσα απο καποιον πως μπορεί να γίνουν κάποιες αλλαγές στο τμήμα και ελπίζω τώρα μόνο..

Δώστε μου καμιά συμβουλή παιδιά

thanks for reading!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Περίπου το ίδιο συνέβη και σε εμένα.Αλλά λύνεται:Αν ο διευθυντής σας είναι ανεκτικός,πήγαινε ζήτα του να σε μεταφέρει στην τάξη που θες.Αποκλείεται να δεχθεί,γι' αυτό βρες ένα άτομο από την τάξη,στην οποία θες να πας,και ζήτα του να αντικατασταθείτε.Θα έρθει αυτός στη θέση σου και εσύ θα πας στη δικιά του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Γιατί σε απασχολεί τόσο πολύ;
Στη διδακτική ώρα είσαι εσύ και ο καθηγητής,μην δίνεις σημασία στους υπόλοιπους.
Στα διαλείμματα μπορείς να κάνεις παρέα με όποιον θες από άλλο τμήμα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Βασικά ναι, είτε μπορείς να τους γράψεις τελείως είτε να τους μιλάς απλά τυπικά. Ούτως ή άλλως εσύ επιλέγεις τις παρέες σου στο διάλειμμα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Σωστά αυτά που λένε ο desolator_x και ο Valandil..
Δοκίμασε να πας να μιλήσεις στον Διευθυντή, και ίσως το κατεφέρεις..για να είσαι απλά πιο χαλαρός εσύ και να μην πηγαίνεις με βαριά καρδιά κάθε μέρα για μάθημα, ξέροντας ότι θα τους δεις..αφού δεν έχετε και καμία επαφή.
Αλλιώς μένεις εκεί στο τμήμα που είσαι , και δεν δίνεις καμία σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και γω στην πρώτη Λυκείου βρέθηκα σε ένα τμήμα που ένιωθα απίστευτα άβολα... Περιττό να σου πω ότι αν μπορείς να αλλάξεις τμήμα, στο προτείνω... Γιατί δεν είναι μόνο θέμα χαβαλέ και ομιλίας με διπλανούς και γνωστούς. Πρέπει να νιώθεις άνετα για να σηκώνεσαι για καμιά άσκηση στον πίνακα, να μην αγχώνεσαι και να μπορείς να μιλήσεις άνετα (για το μάθημα βασικά...:P).

Το λέω αυτό γιατί και γω στην Α λυκείου ήμουν πολύ ντροπαλή και δεν έλυνα ασκήσεις, δεν σήκωνα το χέρι αν ήξερα κάτι, ένιωθα συνέχεια αμήχανα και γενικά περίμενα πως και πως να έρθει το διάλειμμα να γλιτώσω από κει. Και αυτό δεν είναι καθόλου καλό για τους βαθμούς σου αλλά και για σένα τον ίδιο.

Θα ακουστεί γελοίο αλλά πολλές φορές που κάναμε κενό (περιττό να σας πω ότι καταριόμουν την ώρα και τη στιγμή που αρρώστησε ο καθηγητής:P), προκειμένου να κάθομαι μόνη μου, ζητούσα από τον καθηγητή του τμήματος που ήταν η παρέα μου να κάνω και γω μάθημα μαζί τους... Ακούγεται όντως ηλίθιο, αλλά πραγματικά ήταν πολύ καλύτερο από 3 τέταρτα χωρίς να ξέρω τι να κάνω.:(

Βέβαια αν δεν έχεις άλλη λύση, μείνε στο τμήμα αυτό και προσπάθησε να ασχοληθείς με το μάθημα. Είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις... Άλλωστε στη Β' κ Γ' λυκείου θα χωρίζεστε αναγκαστικά στις κατευθύνσεις, οπότε όλο και κάποιον θα πετύχεις εκεί...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,878 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι ήμουν στη Β' Λυκείου και ξέρω τι κόλαση είναι η όλη κατάσταση (ειδικά τα "κενά" είναι να βαράς ενέσεις). :D

Ζήτησε από τη διεύθυνση να σε αλλάξει τμήμα και αν δεν δεχτεί, πιάσε κανένα καθηγητή/τρια (όποιος/α φαίνεται πιο συμπαθητικός και πρόθυμος να σε βοηθήσει), εξηγησέ του την κατάσταση και πες του να προτείνει στο διευθυντή να αλλάξεις τμήμα. :iagree:

Κρίμα να περάσει μία ολόκληρη σχολική χρονιά έτσι.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostakisss

Νεοφερμένος

Ο Kώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για όλες τις απαντήσεις και που ενδιαφερθήκατε τόσο γρήγορα ....!
Θα προσπαθήσω λιγο καιρό έτσι να δω πως θα πάει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλά θα κάνεις… γιατί ποτέ δεν ξες… μέσα σε 3 χρόνια πολλά μπορεί να έχουν γίνει… μπορεί να έχουν ωριμάσει. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εξπλόρερ, αυτό που πρότεινες δεν ξέρω κατα πόσο είναι πραγματοποιήσιμο.. Μάλλον αδύνατο μου φαίνεται..:)
Τέλος πάντων, όπως είπε και ο Βαλαντίλ, μέσα στη διδακτική ώρα είσαι εσύ και ο καθηγητής σου, κανένας άλλος.. Προσπάθησε να είσαι συνεπής, να παίρνεις όσα περισσότερα μπορείς μέσα απο το μάθημα και για τους άλλους μη νοιάζεσαι και μην τους δίνεις δικαιώμματα.. Έπειτα στο διάλειμμα θα μπορείς να βρίσκεσαι με τους φίλους σου.. Αν το καλοσκεφτείς, δεν είναι τίποτα το τραγικό..:)
Κι έπειτα, όλα στη ζωή είναι θέμα συνήθειας! Κάποια στιγμή θα το συνηθίσεις και δε θα σου φαίνεται τόσο άσχημο. Ή, δες το κι αλλιώς: μια χρονιά είναι, θα περάσει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι δυνατό εκεί,αλλά εδώ έχει γίνει.Είναι απλώς καλύτερα από το να πάει κάποιος να το ζητήσει ξερά.Αλλά σωστότερο να το συνηθίσεις,όπως είπαν και παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Α, οκ, αν έχει ξαναγίνει... Απλά το είπα επειδή στο δικό μου σχολείο τουλάχιστον αυτό είναι αδύνατο να συμβεί...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εμένα η παρέα μου ειναι στο 4 κ εγω πάντα στο 3! μήν αγχώνεσαι! στο τέλος όλοι θα γνωριζεστε μετξύ σας και δεν θα σε απασχολούν τα τμήματα καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
λίγη πίεση από γονέα/κηδεμόνα στο διευθυντή θα βοηθούσε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Να σας πω κάτι όμως? Όταν σηκώνεστε στο πίνακα φαντάζεστε τους άλλους από κάτω να χαζογελάνε με σας?:( Είναι πολύ ενοχλητικό... Σκοπός είναι να νιώθεις βολικά και να έχεις τυπικές σχέσεις με όλους.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top