Έχουν γίνει τα μηχανογραφικά 5%;

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Παιδιά θα τρελαθώ,δεν υπήρχε καμία ανακοίνωση 😢😢😢

Έχασα την ευκαιρία.......
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Έχω πανικοβληθεί,δεν ξέρω τι να κάνω. Έχασα την προθεσμία ακριβώς.
Ξέρει κανείς αν θα γίνει κάποια παράταση; Προσπαθώ να πάρω στο υπουργείο Παιδείας αλλά κάνεις δεν το σηκώνει. Στο σάιτ τους δεν έχει αναρτηθεί τίποτα πάντως .......
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σε αυτό το σάιτ δεν λέει κάτι,δεν υπάρχει ανακοίνωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Σε αυτό το σάιτ δεν λέει κάτι,δεν υπάρχει ανακοίνωση
Βλέπω ότι το τελευταίο άρθρο στο σάιτ του υπουργείου είναι 11 Οκτωβρίου 2019... Βλέπω στο ίντερνετ ότι πέρυσι το 2019 δόθηκε παράταση λίγων ημερών για το μηχανογραφικό 5%. Για φέτος δεν ξέρω τίποτα όλα στο αέρα από ότι μου φαίνεται.
Έχω βρει 3 τηλέφωνα του υπουργείου όσο αφορά με το μηχανογραφικό να σου στείλω μήπως κάποιο από αυτά απαντήσει;
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Πήρα (μετά από 260 τηλέφωνα),μου είπαν να κάνω χειρόγραφο μηχανογραφικό (ότι να'ναι),δηλαδή να δηλώσω τις σχολές που θέλω και να στείλω υπεύθυνη δήλωση ότι άργησα να κάνω το μηχανογραφικό και τέτοια. Έχω πανικ8βληθει τέρμα,δε μπορεί να υπάρχει σάιτ που να έχει την ανακοίνωση στην αρχική σελίδα και όχι στο ειδικό για το 5% λινκ. Τυχαία το έμαθα και δυστυχώς όχι από χτες που ήταν και το τέλος της προθεσμίας που (δυστυχώς) κρατάει μόνο μία εβδομάδα.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Πήρα (μετά από 260 τηλέφωνα),μου είπαν να κάνω χειρόγραφο μηχανογραφικό (ότι να'ναι),δηλαδή να δηλώσω τις σχολές που θέλω και να στείλω υπεύθυνη δήλωση ότι άργησα να κάνω το μηχανογραφικό και τέτοια. Έχω πανικ8βληθει τέρμα,δε μπορεί να υπάρχει σάιτ που να έχει την ανακοίνωση στην αρχική σελίδα και όχι στο ειδικό για το 5% λινκ. Τυχαία το έμαθα και δυστυχώς όχι από χτες που ήταν και το τέλος της προθεσμίας που (δυστυχώς) κρατάει μόνο μία εβδομάδα.
Δυστυχώς ζούμε στη μπανανία Ελλάδα όπου το υπουργείο Παιδείας δεν ανανεώνει επαρκώς το σάιτ του και πρέπει να βρίσκουμε από τρίτα πρόσωπα και σάιτ.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
...δε μπορεί να υπάρχει σάιτ που να έχει την ανακοίνωση στην αρχική σελίδα και όχι στο ειδικό για το 5% λινκ


Και στην κεντρική σελίδα του Υπουργείου, πάνω-πάνω με κόκκινα γράμματα.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,892 μηνύματα.
Έχω πανικοβληθεί,δεν ξέρω τι να κάνω. Έχασα την προθεσμία ακριβώς.
Ξέρει κανείς αν θα γίνει κάποια παράταση; Προσπαθώ να πάρω στο υπουργείο Παιδείας αλλά κάνεις δεν το σηκώνει. Στο σάιτ τους δεν έχει αναρτηθεί τίποτα πάντως .......
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σε αυτό το σάιτ δεν λέει κάτι,δεν υπάρχει ανακοίνωση.
Συνήθως υπάρχει παράταση, αλλά ανακοινώνεται 1-2 πριν την λήξη της πρώτης προθεσμίας. Πώς και δεν είδες την ανακοίνωση; Σου προτείνω να ακολουθείς τακτικά το σάιτ "φοιτητικά νέα".
Κάνε αυτό με το χειρόγραφο που σου είπαν μπας και βγάλεις ακρη
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Συνήθως υπάρχει παράταση, αλλά ανακοινώνεται 1-2 πριν την λήξη της πρώτης προθεσμίας. Πώς και δεν είδες την ανακοίνωση; Σου προτείνω να ακολουθείς τακτικά το σάιτ "φοιτητικά νέα".
Κάνε αυτό με το χειρόγραφο που σου είπαν μπας και βγάλεις ακρη
Το έβλεπα από το λινκ που έχω στείλει,που δυστυχώς δεν είχε καμία ανακοίνωση.
Όταν πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο είπαν ότι δεν θα γίνει κάποια παράταση (πιστεύουν). Δεν μπορεί να είμαι τόσο τρελός ώστε να είμαι ο μόνος που παρακολουθούσε αυτό το σάιτ για ανακοινώσεις. Ναι μεν το έχει στην αρχική του υπουργείου αλλά εμένα αυτό το σάιτ μου έβγαζε όταν έβαζα για το 5%.
Από οτι βλεπω δεν νομίζω να βγάλω άκρη,αλλά σκέφτομαι να το προσπαθήσω ή απλά να αυτοκτονήσω. Είναι το μόνο πράγμα που περίμενα και τώρα το έχασα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το έβλεπα από το λινκ που έχω στείλει,που δυστυχώς δεν είχε καμία ανακοίνωση.
Όταν πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο είπαν ότι δεν θα γίνει κάποια παράταση (πιστεύουν). Δεν μπορεί να είμαι τόσο τρελός ώστε να είμαι ο μόνος που παρακολουθούσε αυτό το σάιτ για ανακοινώσεις. Ναι μεν το έχει στην αρχική του υπουργείου αλλά εμένα αυτό το σάιτ μου έβγαζε όταν έβαζα για το 5%.
Από οτι βλεπω δεν νομίζω να βγάλω άκρη,αλλά σκέφτομαι να το προσπαθήσω ή απλά να αυτοκτονήσω. Είναι το μόνο πράγμα που περίμενα και τώρα το έχασα.

1) Συμπλήρωσε μια υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα εξηγείς τους λόγους που έχασες την προθεσμία ζητώντας ευγενικά να συμπεριληφθείς στη διαδικασία καθώς είναι θέμα ζωτικής σημασίας για σένα.
2) Κάνε χειρόγραφα το μηχανογραφικό το οποίο θα υπογράψεις κάτω από κάθε σελίδα (κράτα ένα αντίγραφο και για σένα),
3) Συμπλήρωσε υπεύθυνη δήλωση που θα βρεις στην σελίδα 33 του εγχειριδίου χρήσης του ηλεκτρονικού συστήματος υποβολής μηχανογραφικού και υπόγραψέ την (κράτα ένα αντίγραφο και για σένα),
4) ΄Ενα (1) φωτοαντίγραφο του τίτλου απόλυσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης,
5) ΄Ενα (1) φωτοαντίγραφο του Πιστοποιητικού διαπίστωσης της πάθησης, που έχει εκδοθεί από την αρμόδια επταμελή Επιτροπή του νοσοκομείου ή φωτοαντίγραφο Απόφασης του Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας (ΚΕΣΥ) (με ημερομηνία έκδοσης μετά τις 10 Νοεμβρίου 2017 σύμφωνα με την Φ.151/193255/Α5/9-11-2017) και
6) ΄Ενα (1) φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας ή του διαβατηρίου.

Βάλτα σ΄έναν φάκελο, γράψε τη Δ/νση
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΩΝ
ΤΜΗΜΑ Β΄ γρ. 0091,
Α. Παπανδρέου 37, Τ.Κ. 15180, Μαρούσι – Αθήνα, Ελλάδα
με την ένδειξη:
Για την Επιτροπή Συγκέντρωσης και Ελέγχου δικαιολογητικών υποψηφίων με σοβαρές παθήσεις
για το έτος 2020

και κάλεσε επειγόντως ένα courier να τα στείλεις καθώς η καταληκτική ημερομηνία της ταχυδρομικής σήμανσης πρέπει να είναι μέχρι σήμερα 11η Σεπτεμβρίου 2020.

Keep your fingers crossed να έχει καλή εξέλιξη η διαδικασία και
ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ!!!
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,892 μηνύματα.
Το έβλεπα από το λινκ που έχω στείλει,που δυστυχώς δεν είχε καμία ανακοίνωση.
Όταν πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο είπαν ότι δεν θα γίνει κάποια παράταση (πιστεύουν). Δεν μπορεί να είμαι τόσο τρελός ώστε να είμαι ο μόνος που παρακολουθούσε αυτό το σάιτ για ανακοινώσεις. Ναι μεν το έχει στην αρχική του υπουργείου αλλά εμένα αυτό το σάιτ μου έβγαζε όταν έβαζα για το 5%.
Από οτι βλεπω δεν νομίζω να βγάλω άκρη,αλλά σκέφτομαι να το προσπαθήσω ή απλά να αυτοκτονήσω. Είναι το μόνο πράγμα που περίμενα και τώρα το έχασα.
Κάνε όπως σου είπε η Λενω από πάνω! Μέχρι σήμερα η προθεσμία ταχυδρομισης! Δεν έχουν όρεξη να κόψουν κανεναν από το 5% μιας και θέσεις υπάρχουν. Ο,τι έγινε έγινε τώρα! Τι τύχη όμως να μην έτυχε να μπεις στο κεντρικό σάιτ του υπουργείου Παιδείας 😥.
Πάνε τρέχα σε κούριερ το απόγευμα να τα στείλεις!
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
1) Συμπλήρωσε μια υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα εξηγείς τους λόγους που έχασες την προθεσμία ζητώντας ευγενικά να συμπεριληφθείς στη διαδικασία καθώς είναι θέμα ζωτικής σημασίας για σένα.
2) Κάνε χειρόγραφα το μηχανογραφικό το οποίο θα υπογράψεις κάτω από κάθε σελίδα (κράτα ένα αντίγραφο και για σένα),
3) Συμπλήρωσε υπεύθυνη δήλωση που θα βρεις στην σελίδα 33 του εγχειριδίου χρήσης του ηλεκτρονικού συστήματος υποβολής μηχανογραφικού και υπόγραψέ την (κράτα ένα αντίγραφο και για σένα),
4) ΄Ενα (1) φωτοαντίγραφο του τίτλου απόλυσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης,
5) ΄Ενα (1) φωτοαντίγραφο του Πιστοποιητικού διαπίστωσης της πάθησης, που έχει εκδοθεί από την αρμόδια επταμελή Επιτροπή του νοσοκομείου ή φωτοαντίγραφο Απόφασης του Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας (ΚΕΣΥ) (με ημερομηνία έκδοσης μετά τις 10 Νοεμβρίου 2017 σύμφωνα με την Φ.151/193255/Α5/9-11-2017) και
6) ΄Ενα (1) φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας ή του διαβατηρίου.

Βάλτα σ΄έναν φάκελο, γράψε τη Δ/νση
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΩΝ
ΤΜΗΜΑ Β΄ γρ. 0091,
Α. Παπανδρέου 37, Τ.Κ. 15180, Μαρούσι – Αθήνα, Ελλάδα
με την ένδειξη:
Για την Επιτροπή Συγκέντρωσης και Ελέγχου δικαιολογητικών υποψηφίων με σοβαρές παθήσεις
για το έτος 2020

και κάλεσε επειγόντως ένα courier να τα στείλεις καθώς η καταληκτική ημερομηνία της ταχυδρομικής σήμανσης πρέπει να είναι μέχρι σήμερα 11η Σεπτεμβρίου 2020.

Keep your fingers crossed να έχει καλή εξέλιξη η διαδικασία και
ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ!!!
Τα έκανα όλα αυτά,αλλά μου είπαν οτι δεν μπορούν να τα στείλουν σήμερα (μένω σε νησί και ούτε το απόγευμα μπορούν να τα στείλουν). Πήρα και όλα τα κούριερ σβάρνα. Οπότε αυτό ήταν........
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,527 μηνύματα.
Τα έκανα όλα αυτά,αλλά μου είπαν οτι δεν μπορούν να τα στείλουν σήμερα (μένω σε νησί και ούτε το απόγευμα μπορούν να τα στείλουν). Πήρα και όλα τα κούριερ σβάρνα. Οπότε αυτό ήταν........
Δεν πειραζει αν τα στειλουν σημερα ή αυριο, σημερινη σφραγιδα θελει 11/9/2020
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δεν πειραζει αν τα στειλουν σημερα ή αυριο, σημερινη σφραγιδα θελει 11/9/2020
Δεν θέλανε να την βάλουν όμως. Τώρα απλά θα περιμένω μήπως γίνει κάποια παράταση. Έχω στείλει 500 μέιλ στο υπουργείο και κανένα δεν δέχονται.
Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω....
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,892 μηνύματα.
Δεν θέλανε να την βάλουν όμως. Τώρα απλά θα περιμένω μήπως γίνει κάποια παράταση. Έχω στείλει 500 μέιλ στο υπουργείο και κανένα δεν δέχονται.
Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω....
Δεν μπορείς να παραδώσεις τον φάκελο;; Αν πας εσύ εκεί και το αφήσεις στο κούριερ την σφραγίδα την βάζουνε ανεξαιρέτως πότε θα αναχωρήσει η αποστολή. Και με εμένα στην επαρχία αυτό έκανα, πήγα στο κούριερ απόγευμα και το επόμενο πρωί άρχισε η δρομολόγηση
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δεν μπορείς να παραδώσεις τον φάκελο;; Αν πας εσύ εκεί και το αφήσεις στο κούριερ την σφραγίδα την βάζουνε ανεξαιρέτως πότε θα αναχωρήσει η αποστολή. Και με εμένα στην επαρχία αυτό έκανα, πήγα στο κούριερ απόγευμα και το επόμενο πρωί άρχισε η δρομολόγηση
Τώρα τα παράτησα λιγάκι,έχει πέσει και η ψυχολογία μου......
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τώρα τα παράτησα λιγάκι,έχει πέσει και η ψυχολογία μου......

Scott πήγαινε 6 χρόνια περίπου πίσω. Τότε αισθάνθηκες ότι τελείωνε ο κόσμος σου, σε είχε πάρει πολύ από κάτω η κατάσταση. Δεν τα παράτησες όμως και έμαθες να ζεις έτσι!

Ε δεν θα τα παρατήσεις τώρα για τη σφραγίδα.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Scott πήγαινε 6 χρόνια περίπου πίσω. Τότε αισθάνθηκες ότι τελείωνε ο κόσμος σου, σε είχε πάρει πολύ από κάτω η κατάσταση. Δεν τα παράτησες όμως και έμαθες να ζεις έτσι!

Ε δεν θα τα παρατήσεις τώρα για τη σφραγίδα.
Ίσως κάνω αίτηση του χρόνου ή και να δώσω κανονικά πανελλαδικές. Αλλά τώρα δεν έχω κάποια ελπίδα.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,892 μηνύματα.
Τώρα τα παράτησα λιγάκι,έχει πέσει και η ψυχολογία μου......
Αυτό ακριβώς που σου λέει ο viedo. Τράβα το απόγευμα στο κούριερ και στείλε το. Όταν πας εκεί πληρώνεις και ολας και εκτυπώνεται το voucher
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς που σου λέει ο viedo. Τράβα το απόγευμα στο κούριερ και στείλε το. Όταν πας εκεί πληρώνεις και ολας και εκτυπώνεται το voucher
Μπορεί να το κάνω,αλλά έχω απογοητευτεί αρκετά με τον εαυτό μουπιο πολύ,γιατί δεν έψαξα περισσότερο και στηρίχτηκα μόνο σε εκείνο το σάιτ (που κακώς δεν ανανεώνουν) και μπερδεύεται ο κόσμος. Μόνο κλάμα έχω κάνει από τότε και τίποτε άλλο. Με έχει φτύσει ο Θεός κυριολεκτικά,μια άσπρη μέρα να μη δω ποτέ μου.....
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top