Έχετε σκεφτεί να γράψετε βιβλίο;

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
όταν εκδοθούν, θα τα διαβάσεις :D :whistle:




:lol:

ναι καλά ....τώρα θέλω , θα έρθω σπίτι σου και θα απαιτήσω να τα διαβάσω.:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
τσου , δεν έχει, ντρέπομαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
εεε..εε..χμ.. γραψιμο βιβλιου? Αν δεν το εχεις δεν το εχεις, ειναι κριμα να το παλευεις μονο και μονο για να πεις "να..να..και γω γραφω ΒΙΒΛΙΟ".. αντε μια ιστορια ναι αλλα βιβλιο δυσκολο.
Εχω γραψει μια ιστορια που δεν ξερω σε ποιο τετραδιο βρισκεται και αν υπαρχει ακομη το τετραδιο :P , ενα παραμυθι πανω σε μια χαρτοσακουλα που παλι δεν ξερω που βρισκεται, ενα ποιημα για φιλο που εχασα, ενα παραμυθι για την σχολη (απαιχτο μιλαμε) και μικρες ιστοριες 5-6 σειρων απο φλασιες που ερχονται σε ακυρες ωρες σε ακυρες στιγμες μεσα στη μερα. Το μονο φυσικα που εχει διαβαστει απο αυτα ειναι το παραμυθι για τη σχολη και αυτο μονο απο την καθηγητρια :P

Αυτα! Καλη συνεχεια σε οσους γραφουν γτ το αγαπουν!

υ.γ. τι ρε πιτσουνακια? και εδω σαλιαρισματα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
"Βαριέμαι να κοιμηθώ οπότε είπα να παίξω λίγο."
Η αρνητική ψήφος δεν γίνεται δεκτή,ευχαριστώ :P

Ο παχουλός ιπποπόταμος
Μια φορά και έναν καιρό σε έναν όμορφο ποταμό ζούσε ένας παχουλός ιπποπόταμος . Ο παχουλός ιπποπόταμος έτρωγε μόνο πεπόνια και μάλιστα όλα τα πεπόνια που είχε εκεί κοντά. Κάθε πρωί πεταγόταν στη στεριά, χτυπούσε με την ουρά του και από μία πεπονιά και ότι πεπόνι έπεφτε το έπαιρνε στο σπίτι του.

Έφτασε μια Παρασκευή, που βγήκε πεινασμένος όπως κάθε πρωί, αλλά έστω ένα πεπόνι δεν μπορούσε να βρει. Απογοητευμένος και ακόμη πεινασμένος πήρε τον δρόμο της επιστροφής.

Πέρασαν Παρασκευές πολλές αλλά ούτε έναπεπόνι δεν είχαν κάνει οι πεπονιές. Έτσι ο ιπποπόταμος έχασε κιλά πολλά, πενήντα του είχαν πει κάποια πουλιά. Αν και λυπημένος που πεπόνι δεν είχε ξανά φάει ήταν ικανοποιημένος επειδή μέσα στα παλιά του ρούχα είδε πως ξανά χωράει.

Πέρασε καιρός πολύς και το πασχαλινό παζάρι έφτασε νωρίς. Φόρεσε το πράσινο παντελόνι του, το πορτοκαλί του το καπέλο και τα όμορφα παπούτσια του, το ίδιο χρώμα με το καπέλο. Πήγε λοιπόν το απόγευμα στο περιβόητο παζάρι , πανέμορφος και καμαρωτός το καπέλο του έδινε άλλη χάρη. Όλοι τον παίνευαν που πια δεν ήταν παχουλός και τώρα ο ιπποπόταμος περπατούσε πάντα χαμογελαστός.


Προσοχή!!
Απαγορεύεται η οποιαδήποτε αντιγραφή ή προβολή αυτής της έμπνευσης. Τα πνευματικά δικαιώματα τα έχω ΕΓΩ!!
Καληνύχτα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να ρωτήσω γιατί το ''π'' έχει άλλο χρώμα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Γιατί είναι copy paste από εργασία και βαριόμουν να το αλλάξω. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δηλώνει κάτι; Αυτό θέλω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ειχα γραψει μια συλλογη απο ποιηματα(σκεφτομουν να τα εκδοσω).
επισης ειχα γραψει και ενα διηγημα για ενα διαγωνισμο αλλα ο φιλολογος με ειπε ψυχανωμαλο οταν το διαβασε και δεν το εστειλα:redface::redface::redface:!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Δηλώνει κάτι; Αυτό θέλω να πω.

Kάποιο τρομερό λογοθεραπευτικό μυστικό της BAM BAM...:P

----------------------------------------------------------------------------------------------

ειχα γραψει μια συλλογη απο ποιηματα(σκεφτομουν να τα εκδοσω).
επισης ειχα γραψει και ενα διηγημα για ενα διαγωνισμο αλλα ο φιλολογος με ειπε ψυχανωμαλο οταν το διαβασε και δεν το εστειλα:redface::redface::redface:!!

Για δώσε να το διαβάσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Kάποιο τρομερό λογοθεραπευτικό μυστικό της BAM BAM...:P

----------------------------------------------------------------------------------------------



Για δώσε να το διαβάσουμε!

Ε.. οχι και τρομερο λογοθεραπευτικο μυστικο -.- .. Γινεσαι κακος.:P
Theodora, απλα ο μικρος φανταστικος Παναγιωτης που ειχα δημιουργησει για το εργαστηριο μου (σάικο:P) δεν μπορουσε να πει το "π" (το οποιο η καθηγητρια ειχε καθορησει ως το φωνημα=γραμμα με το οποιο θα δουλευα για ενα μερος εργασιων μου). Ετσι μετα απο διαφορα βηματα που προηγηθηκαν στο τελικο περιπου σταδιο ειναι η δημιουργια μιας αυτοσχεδιας ιστοριας με κατακλεισμο απο το φωνημα στοχο (το γραμμα που εχει προβλημα ο φανταστικος Παναγιωτης και αυτο ηταν το "π"). Ετσι οι περισσοτερες λεξεις πρεπει να περιεχουν το γραμμα με το οποιο εχει προβλημα το παιδι ωστε να το ακουει συχνα καθως λεμε την ιστορια. Το κοκκινο χρωμα σε ολα τα "π" ειναι το εραιθησμα για να προσεξει το παιδι το γραμμα που τοσο συχνα ακουγεται και γενικα για να του τραβαει την προσοχη. Δουλευουμε με ολα τα εραιθησματα ταυτοχρονα, δλδ και ηχητικα και οπτικα.
Αυτο!.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ειχα γραψει μια συλλογη απο ποιηματα(σκεφτομουν να τα εκδοσω).
επισης ειχα γραψει και ενα διηγημα για ενα διαγωνισμο αλλα ο φιλολογος με ειπε ψυχανωμαλο οταν το διαβασε και δεν το εστειλα:redface::redface::redface:!!

θελω διαβασω διηγημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ κατά διαστήματα πιάνομαιμε ιστορίες αλλά ποτέ δεν τις τελειώνω, ωστόσο μ'αρέσει να γράφω.. Γράφω και άρθρα που και που... Δεν είναι βέβαια όπως των δημοσιογράφων αλλά πιστεύω πως πρέπει να μν μένουμε στις εργασίες του σχολείου... Το δικό μου πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να τελειώσω αυτο που ξεκινάω να γράφω.... Νομίζω πως φταίει το γεγονός ότι δεν μ'αρεσουν αυτά που γράφω νομιζω πως δεν είναι ωραία και ντρέπομαι να τα δωσω σε κάποιον να τα διαβάσει... δεν το έχω κάνει ποτε... Παρ'όλα αυτά θα ήθελα να ασχοληθώ με κάτι που έχει σχέση με τη συγγραφή... Κλείνω στην λογοτεχνία... συγκεκριμένα στην Αγγλική λογοτεχνία.. Άμλετ κι έτσι... Δεν ξέρω πως μου καρφώθηκε... Ίσως επειδή διάβαζα βιβλία ατόμων που έχουν σπουδάσει Αγγλική λογοτεχνία... Σήμερα ανακάλυψα πως τα σχολείο μου έχει λέσχη λογοτεχνίας... Σίγουρα θα συμμετέχω...
Τώρα πείτε μου... Πως θα καταφέρω να τελειώσω κάποιο βιβλίο μου...???:hmm: Θέλω πολύ να κάνω κάτι δημιουργικό......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει σχεδόν όλα. Όταν μιλάω για βιβλίο, βέβαια, δεν εννοώ πάντα κάτι επαγγελματικό. Ίσως κάποια ιστορία, προσωπική ή φανταστική, ή απλά κείμενο.

Τελευταία το σκέφτομαι πολύ, να γράφω κάτι. Δεν έχω τίποτα ολοκληρωμένο στο μυαλό μου. Αρχικά, το θέμα του. Ιστορία; Φανταστική; Προσωπική; Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι το αν θα το διαβάσει κανείς. Εγώ έχω όρεξη και χρόνο να το κάνω, αλλά δεν ξέρω αν γράφω καλά και αν θα μπει στην διαδικασία να το διαβάσει κάποιος.

Θα ήθελα τι γνώμη σας για το αν έχετε γράψει (ή γράφετε κάτι) ή για το αν έχετε διαβάσει κάποιο βιβλίο γραμμένο από γνωστό/φίλο.

Επίσης, αν έχετε κάποια ιδέα που θα μπορούσα να γράψω, θα ήθελα να την μάθω.

Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
yeap!
ονειρο θερινης νυχτος ηταν.
το αστειο κομματι: πριν 2 χρονια ειχα ενα ονειρο ... και απο εκει βρηκα αφορμη. καποιος βεβαια θα σκεφτοταν "ε ι το τελειωσες; ", μπααααα.
και ξερετε κατι; πριν λιγο καιρο επεσα σε ενα βιβλιο που ενα στοιχειο του ταυτιζοταν με το δικο μου. εμενα μου φανηκε σημαντικο αυτο. δε διαβασα το βιβλιο. ουτε συνεχισα τη δικη μου ιδεα. μαλλον ειμαι πολυ φοβισμενη για την αποτυχια αναμεσα στα τοσα-παντα βρισκω κατι λαθος.
ενα ειναι σιγουρο: karma is a bitch
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
άπειρες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
λυπαμαι αυτους που θα το διαβασουν αν γραψω βιβλιο:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
πανο θα το προτιμησω, να εισαι σιγουρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ το έχω σκεφτεί άπειρες φορές, κανά δύο το επιχείρησα. Αλλά τελικά κατάλαβα πως δεν το 'χω κ τόσο στο να γράφω μυθιστόρημα ή διήγημα, οπότε στράφηκα στην ποίηση όπου κ έχω γράψει εκατοντάδες ποιήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Eγω ετοίμαζω βιβλίο όταν το εκδώσω θα σας ενημερώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top