Έχετε πρότυπα;

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Όχι δεν νομίζω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Δυστυχως ζουμε σε μια εποχη που εχει τη μεγαλη κριση ΠΡΟΤΥΠΩΝ.
Παρολαυτα το δικο μου προτυπο ειναι:ο Steven Hawking.Οχι τοσο για τα επιτευγματα του(που εννοειται πως ειναι απιστευτα) αλλα περισσοτερο για το γεγνος οτι στα 20 του ειπαν πως εχεις ακομα δυο χρονια ζωης και πως δεν θα μπορει να κανει σχεδον καμια κινηση και αυτος πλεον ειναι 74 και εχει κανει μερικες απο τις σημαντικοτερες ανακαλυψεις του 20ου αιωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μπα, δεν έχω κάποιο πρότυπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
ναι.ανθρωπους που με εχουν παιξει μεγαλο ρολο σε αποφασεις που χω παρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν εχω προτυπα!

συνηθως οι αλλοι με εχουν για προτυπο :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
δεν εχω προτυπα!

συνηθως οι αλλοι με εχουν για προτυπο :look:

η αληθεια ειναι πως ναι,εισαι:redface:
απλα δεν ηθελα να το πω δημοσια :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ναι, κατα καιρους ειχα προτυπα, αυτην την στιγμη δεν μπορω να σκεφτω. Παλια ειχα τους γονεις μου, αργοτερα καθηγητες, υστερα ενα ατομο απο το γιουτιουμπ... Αυτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Κοιτάχτε, κάθε άτομο είναι μοναδικό και ανεπανάληπτο. Το άτομο πρέπει να είναι σε θέση να παίρνει από το "πρότυπο" του τα θετικά στοιχεία του χαρακτήρα του και να μη φτάσει σε σημείο να γίνει κλώνος του. Εγώ προσωπικά αυτή τη στιγμή δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο "πρότυπο", αλλά μικρός είχα πρότυπο-ίνδαλμα τον M. Schumacher! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ήρωνας

Νεοφερμένος

Ο Ήρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εχω ως προτυπο τον Μεγα των Μεγιστων Αλεξανδρο και τον Αρχιμιδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Jesus Christ για μενα είναι το καλύτερο πρότυπο ζωής.

o Tesla εφτιαξε και κα;τι πυρηνικα....αν ξερεις.......ωραια προτυπα..

ο Τέσλα για μένα αξίζει πολύ μεγάλα συγχαρητήρια και ειδικά απο την Αμερικανική Κυβέρνηση. Όποιος ξέρει, θα κατάλαβε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εχω ως προτυπο τον Μεγα των Μεγιστων Αλεξανδρο και τον Αρχιμιδη

Αυτός εδώ έχει τα σωστά πρότυπα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν έχω πρότυπα. :| I am my own inspiration :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δεν έχω πρότυπα. :| I am my own inspiration :worry:

Oh..so you are your own mentor!!:P Ποσο εχεις ακομα μεχρι να φτασεις στην 3η φαση της σχεσης μεντορα-μαθητη??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
σε κάποιο βαθμό τους γονείς μου, θέλω να πετύχω κάποια πράγματα που αυτοί πέτυχαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αν οχι ολοι τοτε οι περισσοτεροι ανθρωποι εχουν καποια προτυπα,καποια ατομα που θαυμαζουν και θα ηθελαν να τους μοιασουν σε πολλα χαρακτηριστικα.
Ως κυριο προτυπο απο τα πρωτα χρονια του παιδιου ειναι οι γονεις(βλεπω και την τετραχρονη αδερφουλα μου που οταν τη ρωτανε τι θελει να γινει οταν μεγαλωσει λεει <<μαμα και γεωπονος>> δηλαδη ενα <<αντιγραφο>> της μανουλας μας),ετσι και για εμενα θαυμαζω τη μανουλα μου για την υπομονη της,το μπαμπα μου γιατι ειναι απο τους λιγους μπαμπαδες που καθονται και αμπελοφιλοσοφουν με τη 14χρονη κορη τους,τη γιαγια μου για τα ωραιες της τις πιτες :)

Ωστοσο στη ζωη μου προτυπα εχουν υπαρξει και ατομα του σχολικου περιβαλλοντος οπως δασκαλοι και καθηγητες και φιλοι.Μια δασκαλα προτοπορα για τα ελληνικα δεδομενα η οποια μας εκανε μικρους συγγραφεις!Συγκεκριμενα εκδοσαμε ενα βιβλιο με τιτλο<<7 ιστοριες τρομου για γελια και για κλαματα>> , γραψαμε πολλα αστεια σεναρια θεατρου και ιστοριουλες.Μια αλλη βιολογος μου εμαθε πως αξιζει να ακολουθεις τα ονειρα σου ακομα και αν ειναι <<αργα>>.Πολλοι φιλοι μου με κατεπληξαν με το χιουμορ τους αλλα και με τον τροπο που αντιμετοπιζουν ορισμενες καταστασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
πρότυπο.....αν έχω πρότυπο.....όχι! ίσως υιοθετω απόψεις από πολλούς όπως Σωκράτη και Πλάτωνα (αχ! να είχα το χάρισμα της διαλακτικής), Ευριπίδης και Πυθαγόρας, Ρουσσό και Ντιντερό, Μπέικον και Τζον Λοκ (αν και τους αμφισβητό τώρα τελευταία), Νίτσε και Φρόιντ, Κάστρο και Τσε, Μάρξ και Μπακούνιν, Χίτλερ και Στάλιν ( μόνο και μόνο για την πειθώ τους), Λένιν και Πομπόφ, ΚΑρυωτάκης και ΡοΪδης, Ψαθας και Γερμανός και Γώγου ( για την καυστικότητα, τον λόγο τους και την γλυκιά τους ειρωνεία), Κρισναμούρτι και πολλά άλλα.....όμως αυτά δεν είναι πρότυπα......Είναι απλώς ιδεές και μάλιστα πολλές αντικρουόμενες! διαβάζω Πλάτωνα (αντιδημοκρατικό), Χίτλερ, Μπακούνιν, Στάλιν και Τσε ! δεν θεωρούνται πρότυπα! Αρα δεν έχω!
έτσι κι αλλιώς είναι πολύ λίγα τα πρότυπα των εποχών μας και τα πιιο πολλά είναι απλώς εφήμερα είδωλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas

Νεοφερμένος

Ο Lucas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Leonardo Da Vinci ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Δεν έχω πρότυπο.



































































Αλλά με έχουν πολλοί ως πρότυπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καλό είναι να έχουμε πρότυπα, αλλά να μη τα θεοποιούμε. Υποτίθεται πως το πρότυπο είναι ένα άτομο στο οποίο θέλεις να μοιάσεις. Αν, λοιπόν, δεχτείς πως είναι ανώτερος από εσένα και τον καθένα, είναι αδύνατον να τον φτάσεις.
Προσωπικά δεν ξέρω αν έχω πρότυπα. Είναι πολλοί οι άνθρωποι τους οποίους θαυμάζω. Δεν ξέρω αν θα ήθελα να γίνω σαν κι αυτούς, βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό είναι να έχουμε πρότυπα, αλλά να μη τα θεοποιούμε.

True...

Το ιδανικότερο είναι να κρατάμε τη διαφορετικότητά μας και να "χρησιμοποιούμε" αυτά τα άτομα σα θετική επίδραση, ώστε να γίνουμε καλύτεροι σαν οντότητες. Όχι ότι σώνει και ντε αυτό μας το προσφέρει μονάχα το Χ άτομο και δεν μπορούμε μόνοι μας να το επιτύχουμε. Περισσότερο σα κίνητρο λειτουργούν -κι έτσι θα πρέπει να λειτουργούν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top