Έχετε κάνει πρόγραμμα διαβάσματος για τις Πανελλαδικές;

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
εσείς που θα δώσετε πανελλήνιες, έχετε βγάλει πρόγραμμα διαβάσματος; Αν ναι πως είναι περίπου;
Το πρόγραμμα πρέπει να το φτιάξεις εσύ επειδή πάει ανάλογα τις ώρες που έχεις φροντιστήριο ή κάποια άλλη δραστηριότητα και αν χρειάζεσαι παραπάνω διάβασμα σε κάποιο μάθημα.

Διάβαζε κάθε μέρα όση περισσότερη ωρα μπορείς αλλά μην πιέσεις παρά πολύ τον εαυτό σου
 

den antexw allh apotyxia

Νεοφερμένος

Η den antexw allh apotyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Το πρόγραμμα πρέπει να το φτιάξεις εσύ επειδή πάει ανάλογα τις ώρες που έχεις φροντιστήριο ή κάποια άλλη δραστηριότητα και αν χρειάζεσαι παραπάνω διάβασμα σε κάποιο μάθημα.

Διάβαζε κάθε μέρα όση περισσότερη ωρα μπορείς αλλά μην πιέσεις παρά πολύ τον εαυτό σου
ναι ξέρω την πρέπει να κάνω.. άλλη ήταν η ερώτηση
 

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εγω αρχικα ειδα σαν συνολο ποια κεφαλαια πρέπει να κανω σε καθε μαθημα και ποσο χρονο πρεπει να αφιερωσω σε καθε κεφαλαιο, δεδομένου οτι πρέπει να εχω τελειωσει την υλη Φλεβαρη-Μαρτη. Επειτα, εφτιαχνα προγραμμα αλλα το εφτιαχνα μικρο, δηλαδη προγραμμα εβδομαδας. Εγω που ειναι υγειας πχ, οριζα Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη να κανω αποκλειστικά και μονο Φυσικη, Τριτη-Πέμπτη Χημεια, Σαββατο βιολογια και Κυριακή εκθεση+ο, τι ασκησεις δε προλαβα να κανω μες στην εβδομαδα. Ετσι, πρωτον δεν εχεις αγχος για το αν τρέχεις ή παραμελεις καποιο μάθημα αφου με βαση του προγραμματος θα ξερεις οτι ολα θα βγουν στην ωρα τους και δεύτερον βαζεις τον εαυτό σου σε μια ρουτίνα να γνωρίζει υποσυνείδητα οτι "οταν ειναι η ταδε μερα κανω παντα αυτο το μάθημα" οποτε δεν επικρατεί ενα χαος στη διαχείριση του διαβάσματος σου. Τελος, βρισκεις εννοειται ελεύθερο χρονο μες τη μερα, αφου ετσι και αλλιως στο τελος της ημερας θα εχεις ολοκληρώσει τις υποχρεωσεις σου σε καθε μάθημα και αρα μπορείς να ξεκουραστείς και να χαλαρωσεις. Ελπίζω να βοήθησα καπως
 
Top