Έρωτας και διάβασμα

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ θα δώσω μια συμβουλή στα παιδιά που πάνε για Γ Λυκείου.Αν δν έχουν μια μακροχρόνια σχέση ήδη να μην αρχίσουν κάτι τώρα,διότι είναι αυτοκτονία.Δεν πιστεύω σε αυτα που λέτε για μέτρα.Ναι θεωρητικά μπορείς να βρίσκεις μια ώρα τον/την δικό/ιά σου για να ξεσκάς αλλά μη ξεχνάς ότι δε θα μπορείς να συγκεντρωθείς,θα υπάρχουν μηνύματα,τηλέφωνα,καβγάδες και ένα σωρό μ*λακίες που συντελλούν στην αποτυχία.Και επίσης δεν πιστεύω ότι για μια γκόμενα αξίζει για να μην αποδώσεις τα μέγιστα στις πανελλήνιες.Εγώ δόξα το θεώ χώρισα πριν τις πανελλήνιες (αυτή μ το έληξε δλδ) και πιστεύω ότι αν είχα σχέση θα είχα πατώσει.Είναι και στο χαρακτήρα βασικά.Εγώ είμαι πολύ συναισθηματικός και επηρεάζομαι εύκολα.Τέσπα.Τέλος καλό,όλα καλα.

Βασικα, συμφωνω απολυτα. Απο προσωπικη εμπειρια, σας συμβουλευω το ιδιο. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΡΩΤΕΣ ΕΝ ΟΨΕΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ. Σε μενα δεν ειχε καποια τραγικη επιπτωση, πετυχα τον αρχικο μου στοχο, αλλα σαφως, θα μπορουσα πολυ πολυ καλυτερα. Βεβαια, οκ, ο καθενας το αντιμετωπιζει διαφορετικα, εγω η ηλιθια καθυστερημενη κλπκλπλκπ τα 'χα παρατησει ολα να πουμε κ χωρις καν, να νιωθω κατι εντονο . Απλα ισως ηθελα να ξεφυγω απο τη ρουτινα(1 μηνα πριν τις Πανελληνιες:down:). Ευτυχως καταλαβα νωρις οτι ηταν ενα μεγαλο @:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iridoni

Νεοφερμένος

Η Irida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
απο προσωπικη μου εμπειρια μπορω να πω οτι ολα μπορεισ να τα καταφερεισ...απο τη μια αν εισαι κλ μ το αγορι σ εχεισ περισσοτερη ορεξη και σου πανε ολα κλ...:no1:αλλα και μετα απο ενα χωρισμο μπορεις να τα καταφερεις(για παραδειγμα περσυ 2 μερες πριν αρχισουν οι εξετασεις τα χαλασα με το αγορι μου...ημουν χαλια ψυχολογικα αλλα για να μν καταρευσω εκανα εντατικες προπονησεις στο στιβο καταβασα το χρονο μ κατα 2'' και εγραψα σε 5 μαθηματα 20...αφου καθε βραδυ δν εκλεινα ματι και διαβαζα):s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Πως το καταφέρνετε αυτό ρε παιδιά;
Πέρσι στις εξετάσεις, το μυαλό μου έκανε βόλτες έξω απο το βιβλίο, δεν μπορούσα να στρωθω με τίποτα. Πως στο καλό τα καταφέρνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
συμφωνώ με fabulous...το μόνο πουδεν έκανα είναι να διαβάζω...

Όταν είμαι πραγματικα ερωτευμένη δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα...
ούτε καν την ώρα του μαθήματος ..κοιτάζω απ'το παράθυρο και σκέφτομαι και πάνω απ΄όλα ονειρεύομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Μια χαρά συνδυάζονται οταν έχεις στοχοθεσία και μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Μια χαρα συνδυαζονται, εκτος αν ο αλλος αποφασισει να στα κανει μπουρδελο κανα μηνα πριν απ τις εξετασεις.
Εγω τουλαχιστον, περισυ, οντας εγωιστρια, κι επειδη καθε φορα που τον χωριζα αρχιζε τα κλαψοαυτοκτονικα του, περιμενα να τελειωσω τις εξετασεις για να το τελειωσω οριστικα, γιατι απλα δεν θα αντεχα να εχω ολο αυτο το "κλιμα χωρισμου" πανω απ το κεφαλι μου οταν εγραφα.
Με το που τελειωσαν οι εξετασεις, τσακ. Τερμα.
Κι εκει συνειδητοποιησα ΠΟΣΟ διαβασμα ειχα χασει για την παρτη του.
Και αυτομουντζωθηκα χ 10000.
Δεν ειναι τοσο απλο οσο ακουγεται να κρατας ισορροπιες σε καποια θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
συμφωνώ με fabulous...το μόνο πουδεν έκανα είναι να διαβάζω...

Όταν είμαι πραγματικα ερωτευμένη δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα...
ούτε καν την ώρα του μαθήματος ..κοιτάζω απ'το παράθυρο και σκέφτομαι και πάνω απ΄όλα ονειρεύομαι...
Στην τάξη έτσι κι αλλιώς στα μαθήματα κόβω-φλέβα δεν προσέχω. Ζωγραφίζω, γράφω, κάνω σκέψεις.
Αλλά όταν πρόκειται για διάβασμα, μπορώ να στρωθώ, κυρίως αν είμαι μόνη μου. Όταν είμαι ερωτευμένη χ*σε μέσα όμως. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηλενα

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΛΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρχει! Εγώ διαβάζω καθημερινά και έβγαλα 18 9/13 και είμαι και ερωτευμένη!!!!!
Ξέρω πως κι εγώ του αρέσω. Αυτό που μένει τώρα είναι να περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Στην τάξη έτσι κι αλλιώς στα μαθήματα κόβω-φλέβα δεν προσέχω. Ζωγραφίζω, γράφω, κάνω σκέψεις.
Αλλά όταν πρόκειται για διάβασμα, μπορώ να στρωθώ, κυρίως αν είμαι μόνη μου. Όταν είμαι ερωτευμένη χ*σε μέσα όμως. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Κι εγώ το ίδιο...ευτυχώς που δεν είμαι και τόσο συχνά ερωτευμένη...
μόνο μια φορά ήμουν ως τώρα...
κι εγώ γενικά μπορώ να στρωθώ να διαβάσω πριν κάνω οτιδήποτε άλλο,όμως όταν ήμουν ερωτευμένη πίεζα τον εαυτό μου να διαβάσει..αλλά δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ...μάθαινα μια σειρά ανά μισή ώρα...

Τελικά όμως κατάλαβα ότι όσο αφορά αυτούς που γνώρισα εγώ ως τώρα δεν αξίζει κανένας να τα παρατήσω όλα για πάρτη του..ούτε τα ενδιαφέροντά μου ούτε και το σχολείο...

μέσα στην τάξη είμαι δεν είμαι ερωτευμένη το ίδιο και το αυτό...γενικά είμαι στον κόσμο μου όπως μου λένε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
+123456789 :D
Σε όλο το προηγούμενο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρχει! Εγώ διαβάζω καθημερινά και έβγαλα 18 9/13 και είμαι και ερωτευμένη!!!!!
Ξέρω πως κι εγώ του αρέσω. Αυτό που μένει τώρα είναι να περιμένω.


Μιλαμε για γ λυκειου ομως.. οχι για β γυμνασιου...δεν ειναι το ιδιο...:)

συμφωνω με Fosa και Natassa...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iridoni

Νεοφερμένος

Η Irida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μιλαμε για γ λυκειου ομως.. οχι για β γυμνασιου...δεν ειναι το ιδιο...:)

συμφωνω με Fosa και Natassa...


γ λυκειου ειναι αλλιως τα παρατας ολας και αφοσιωνεσαι σε ενα στοχο αλλιως κλαψτα χαραλαμπε!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
γ λυκειου ειναι αλλιως τα παρατας ολας και αφοσιωνεσαι σε ενα στοχο αλλιως κλαψτα χαραλαμπε!!!!:jumpy:

Χμ,καλά εγώ πιστεύω πως μπορεί να συνδυαστεί ο έρωτας με το διάβασμα ακόμα και στην γ'λυκείου. Αν και το άτομο που είστε μαζί θέλει να πας καλά τότε μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση. Και αν μιλάμε για πλήγωμα καρδιάς..τότε κάθεσαι και σκέφτεσαι αυτό που είναι καλό για σένα πάντα. Να κλαις για κάποιον που σε πλήγωσε και να ξεφύγεις από το πρόγραμμα σου ---> που αυτό συνεπάγεται με την απώλεια του στόχου σου.
Πάντα βάζουμε προτεραιότητες στη ζωή μας. Και μια τέτοια περίοδο όπως των πανελληνίων είναι και ένα μικρό στοίχημα με την ζωή και τον εαυτό μας.Το θέμα είναι να μην αφήσουμε κανέναν να μας χαλάσει αυτό που θέλουμε.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emilina

Νεοφερμένος

Η emilina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω πιστευω πως μπορεις να τα συνδιασεις κ τα δυο. Απλα θα παραμελισεις λιγο την σχεση σου. Εχω πολλες φιλες που ειναι 3η λυκειου κ δεν εχουν καποιο προβλημα:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
γ λυκειου ειναι αλλιως τα παρατας ολας και αφοσιωνεσαι σε ενα στοχο αλλιως κλαψτα χαραλαμπε!!!!:jumpy:
+1:no1::iagree:

εγω πιστευω πως μπορεις να τα συνδιασεις κ τα δυο. Απλα θα παραμελισεις λιγο την σχεση σου. Εχω πολλες φιλες που ειναι 3η λυκειου κ δεν εχουν καποιο προβλημα:bye:
Κι εγω εχω φιλες στην Γ' Λυκειου κι αυτο που βλεπω ειναι πως το γεγονος οτι εχουν σχεση τις αποπροσανατολιζει τελειως απο τον στοχο τους..

Σιγουρα τιθεται το θεμα του χαρακτηρα και το κατα ποσο καποιος μπορει να κρατησει καποιες ισορροπιες,αλλα υπαρχουν παντα και οι περιπτωσεις που ο συνδυασμος σχεσης και διαβασματος ειναι αποτυχημενος..

Γενικα ειμαι αντιθετη στο να υπαρχει μια σοβαρη σχεση στη Γ' Λυκειου..ουτως η αλλως εχω εκφρασει τις αποψεις μου γι αυτο το θεμα και παλιοτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αντε και εχεις μια σοβαρη σχεση ....αμα περασετε σε διαφορετικες πολεις παλι δεν θα χωρισετε σιγα σιγα?εεε χωριστε ενα χρονο πιο πριν να βοηθησει κιολας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koka

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γεράκι (Ηλεία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Sozi αμα εχεις σοβαρη σχεση και τη διαλυσεις επειδη περασες σε διαφορετικες πολεις τοτε μονο στην φαντασια σου την ειχες σοβαρη. οι σχεσεις οι σοβαρες κρατανε σε ολες τις φασεις της ζωης μας. δε πα να εισαι εσυ εδω κι ο αλλος στο παρισι.. εχω παραδειγμα γι αυτο....
και στο φιναλε τις 2-3 ωρες που πρεπει να διαβασεις θα διαβασεις.. οποιος δε θελει να ζυμωσει δεκα μερες κοσκινιζει..
εκτος και αν εσεις τωρα κανετε σχεσεις του φτερου που λεμε. ετσι για να βγει η χρονια.
elena δηλαδη εσυ αν εχεις μια σχεση σοβαρη θα πεις στο αγορι σου ξερεις τωρα σταματαμε γιατι παω τριτη λυκειου και θα με αποπροσανατολιζεις;:nono:
και αν νομιζεται οτι τοσο ευκολα θα βγαλεται απο τα μυαλουδακια σας την σχεση αυτη.. χειροτερα θα το κανετε ξεχαστε το το υπογραφω οπου θελετε.. δεν παλευεται με τιποτα:thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κι αν είσαι Γ Λυκείου και πληγωθείς, τότε πως τα βγάζεις πέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειναι κι αυτο ενα προβλημα.
Αμα ο αλλος χωρισει μες τη χρονια και μετα δεν το παρει πολυ ελαφρα,τι θα κανει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
μαλλον θα βαραει το κεφαλι του στον τοιχο... μα θαναι αργα για διαβασμα..:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top