Έρωτας και Ηλικία

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Στη δική σου ηλικία, ΝΑΙ ΠΑΊΖΕΙ ΡΌΛΟ, και για αυτό το ανέφερα και εγώ.

Τοτε ειναι το λαθος ατομο.... Τι να πω.... παντως συμφωνω με αυτο που ειπες παρα πανω για να γινει εκεινος παιδι πιστευω πως εκεινος μαζι σου γινεται παιδι βρισκει τον παλιο του χαρακτηρα κι εσυ μπορεις να παρεις κατι απο την ωριμοτητα του! Συμπληρωνει ο ενας τον αλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τοτε ειναι το λαθος ατομο.... Τι να πω.... παντως συμφωνω με αυτο που ειπες παρα πανω για να γινει εκεινος παιδι πιστευω πως εκεινος μαζι σου γινεται παιδι βρισκει τον παλιο του χαρακτηρα κι εσυ μπορεις να παρεις κατι απο την ωριμοτητα του! Συμπληρωνει ο ενας τον αλλον
Συμφωνω. Τα αγορια αργουν πολυ να οριμασουν. Οι συμμαθητες μου ειναι παιδακια. Αλλα και οι πιο μεγαλοι δεν ειναι πολυ καλυτεροι. Με καλεσε και βγηκαμε για καφε ενας κουκλος 2α λυκειου. Οση ωρα ειμασταν μαζι μονον για τον ολυμπιακο και παιχνιδια στο πισι μιλουσε. Προσπαθησα πολλες φορες να αλλαξω θεμα αλλα αυτος παλι εκει το γυριζε. Στο τελος βαρεθηκα. Αυτος ουτε δοκιμασε να με πλησιασει και αναρωτιεμαι γιατι μου ζητησε να βγουμε οι 2 μας. Τεσπα οταν μου ξαναζητησε αρνηθηκα. Ενω τα αγορια 18+ που εχουν τελειωσει το σχολειο ξερουν να μιλησουν σε ενα κοριτσι να το πλησιασουν και γενικα να το κανουν να νοιωθει ομορφα. Εκει δινει ο ενας στον αλλον αυτο που θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ενω τα αγορια 18+ που εχουν τελειωσει το σχολειο ξερουν να μιλησουν σε ενα κοριτσι να το πλησιασουν και γενικα να το κανουν να νοιωθει ομορφα. Εκει δινει ο ενας στον αλλον αυτο που θελει.

As a boy older than 18, of course not.

8)

Αλλά έχω τελειώσει το σχολειό τουλάχιστον. Κάτι ειν' κι αυτό, ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αποπλάνηση ανηλίκου το λένε.
Καθίστε τώρα γιατί θα με τρελάνετε, 14 και 15 χρονών κοριτσάκια τι τους θέλετε τους 18+;
Είπαμε η διαφορά ηλικίας δε παίζει ρόλο, αλλά όχι και έτσι, εσείς είστε κοριτσάκια ακόμη και όχι μόνο εσείς, αλλά και εγώ, τι δουλειά έχω 18 χρονών κοπελίτσα με κάποιον 25άρη πχ;
Καταλάβετε ότι η διαφορά ηλικίας αφορά, άλλες ηλικίες και όχι τις δικές σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
τι δουλειά έχω 18 χρονών κοπελίτσα με κάποιον 25άρη πχ;
Εχμ εδώ που τα λέμε σιγά την διαφορά βρε Ζωή.
Άν μιλάμε για ηλικίες 12,13 ή και 14,που στην ουσία πρόκειται για παιδιά,φυσικά και είναι ανήκουστο,
τουλάχιστον σε μένα ακούγεται παράλογο,να κάνουν "σχέσεις" με 25άρηδες που λες αλλά 18 ετών δεν είσαι παιδί..Συνεπώς δεν μου φαίνεται τρελή η διαφορά.Φυσικά έχει να κάνει και με την ωριμότητα του καθενός.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Τέσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Νταξει παιδια, ας μην ξεχναμε οτι 15χρονη απο 15χρονη διαφερει.
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Χωρις να ενθαρρυνω μια σχεση 15 με 25.

Καταλάβετε ότι η διαφορά ηλικίας αφορά, άλλες ηλικίες και όχι τις δικές σας.

Η διαφορα ηλικιας ποιες ηλικιες αφορα ;
Μιλας για τις 20 με 30 πχ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εχμ εδώ που τα λέμε σιγά την διαφορά βρε Ζωή.
Άν μιλάμε για ηλικίες 12,13 ή και 14,που στην ουσία πρόκειται για παιδιά,φυσικά και είναι ανήκουστο,
τουλάχιστον σε μένα ακούγεται παράλογο,να κάνουν "σχέσεις" με 25άρηδες που λες αλλά 18 ετών δεν είσαι παιδί..Συνεπώς δεν μου φαίνεται τρελή η διαφορά.Φυσικά έχει να κάνει και με την ωριμότητα του καθενός.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Τέσπα

Κοιτά εδώ που τα λέμε έχεις ένα δίκιο, το δικό μου παράδειγμα με τι δική μου ηλικία ήταν κάπως άσκοπο γιατί πρακτικά μια σχέση ανάμεσα σε μια 18 χρονη με έναν 25-30 μπορεί να σταθεί άνετα, απλά με τα δικά μου μυαλά και για εμένα αυτό δεν είναι κάτι αποδεχτό. (Προσοχή μιλάω καθαρά για εμένα και τα γούστα μου, από΄κει και πέρα ο καθένας μπορεί να φτιάξει μια υγιής σχέση και να περνάει κάτι παραπάνω από υπέροχα.)

Νταξει παιδια, ας μην ξεχναμε οτι 15χρονη απο 15χρονη διαφερει.
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα.


Η διαφορα ηλικιας ποιες ηλικιες αφορα ;
Μιλας για τις 20 με 30 πχ ;

Μιλάω για ηλικίες που τουλάχιστον γνωρίζουμε τι έχουμε μέσα στο βρακάκι μας, ξέρουμε 5-10 πράγματα παραπάνω και είμαστε έτοιμες να δώσουμε το Χ ή Υ που θέλει ο άλλος.
Δεν μου φαίνεται λογικό να λέει μια 15 χρονη ότι σε μια σχέση με 18 χρονο είναι σε θέση να δώσει ο ένας στον άλλον αυτό που θέλει.
Και δε σου λέω ότι ο 18 θα πάει μαζί της για να την εκμεταλλευτεί μπορεί όντως το παλικάρι να νιώθει αγνά συναισθήματα για την ανήλικη πιτσιρίκα αλλά μετά από λίγο καιρό έρχονται και περισσότερες απαιτήσεις που θεωρώ ότι είναι παράλογο να της καλύπτει μια κοπέλα από τις ηλικίες 13 μέχρι και 16.
Και ναι τη διαφορά 20 με 30 την δέχομαι και δε μου φαίνεται εξωφρενική σε σχέση με 14- 18+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Οχι δα και να θεωρειται διαφορα ηληκιας κοριτσι 15 με αγορι 18. Τα κοριτσια αναπτυσονται πολυ πιο ρηγορα και σωματικα αλλα και κυριως πνευματικα. Κοριτσι 15 με αγορι 18 ειναι βιολογικα και πνευματικα συμομηληκοι. Και αυτα τα για εκμεταλευση της 15 απο τον 18 δεν στεκουν. Μαλλον το αντιθετο συμβαινει τις πιο πολλες φορες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Οχι δα και να θεωρειται διαφορα ηληκιας κοριτσι 15 με αγορι 18. Τα κοριτσια αναπτυσονται πολυ πιο ρηγορα και σωματικα αλλα και κυριως πνευματικα. Κοριτσι 15 με αγορι 18 ειναι βιολογικα και πνευματικα συμομηληκοι. Και αυτα τα για εκμεταλευση της 15 απο τον 18 δεν στεκουν. Μαλλον το αντιθετο συμβαινει τις πιο πολλες φορες. :P

Άμα σε κουτουπώσει όμως βίαια και δε σου αρέσει,τα ίδια θα λες στο πρωτοδικείο;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Οχι δα και να θεωρειται διαφορα ηληκιας κοριτσι 15 με αγορι 18. Τα κοριτσια αναπτυσονται πολυ πιο ρηγορα και σωματικα αλλα και κυριως πνευματικα. Κοριτσι 15 με αγορι 18 ειναι βιολογικα και πνευματικα συμομηληκοι. Και αυτα τα για εκμεταλευση της 15 απο τον 18 δεν στεκουν. Μαλλον το αντιθετο συμβαινει τις πιο πολλες φορες. :P

Τι να σου πω ρε Έλενα. Αν συγκρίνω τη σχέση που έχω τώρα (με 18χρονο) σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσα να την "καλύψω" στα 15.
Μάλλον δε κατάλαβες που το πάω.
Εγώ προσωπικά στα 15 πήγα πρώτη φορά μόνη μου σινεμά με τη παρέα μου, και ανέβαινα στο αστικό κρυφά από τους δικούς μου.
Που να βγω σε καφετέρια με τον 18χρονο πόσο μάλλον για ποτό το βράδυ; Ή να πάω διακοπές μαζί του, ή ή ή ή;
Και σου μιλάω για απλά "αθώα" πραγματάκια της καθημερινότητας. ;)
Αν εσύ νομίζεις ότι είσαι σε θέση να στηρίξεις μια τέτοια σχέση σε όλα τα επίπεδα, μορφές και στάδια μπράβο σου και συγχαρητήρια να είσαι περήφανη για αυτό,αλλά μην υποστηρίζεις ότι όλες οι 15χρονές είναι σε θέση και έχουν τα προσόντα να το κάνουν, πρακτικά είναι αδύνατον, ή θα πιέζεται η 15χρονη, ή θα το κάνει για να αισθανθεί πιο... "ώριμη", ή για να πουλήσει μούρη στις φίλες της.
Και αν επιμένεις για το ότι δεν στέκει η εκμετάλλευση, σου ξανά λέω και σκέψου το, -αποπλάνηση ανηλίκου- και νομίζω γνωρίζεις τι σημαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Άμα σε κουτουπώσει όμως βίαια και δε σου αρέσει,τα ίδια θα λες στο πρωτοδικείο;:whistle:
Δεν μιλαμε για βια. Αμα με κουτουπωσει σημαινει οτι το θελω και εγω. Αλλοιως δεν θα ημουνα μαζι του. Σκεψου ομως πποιος θα μπορουσε να κουτουπωσει ποιον. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ρε κοριτσια, αν αρχισετε και κουτουπωνεστε απο τα 14, που παμε δηλαδη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν μιλαμε για βια. Αμα με κουτουπωσει σημαινει οτι το θελω και εγω. Αλλοιως δεν θα ημουνα μαζι του. Σκεψου ομως πποιος θα μπορουσε να κουτουπωσει ποιον. :D

Πάντως σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία,εφόσον είσαι ανήλικη κάθε επίδοξο εραστή σου τον κρατάς απ'τααα...you know!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ρε κοριτσια, αν αρχισετε και κουτουπωνεστε απο τα 14, που παμε δηλαδη!!!

Το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο.
Δεν κουτουπώνονται, κουτουπώνουν φαντάσου. :confused:


Ρε Έλενα, τώρα σοβαρά, τα σκέφτεσαι αυτά που λες; Και το κυριότερο, τα πιστεύεις;
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι εσύ έχεις σεξουαλικές ανάγκες, δεν κρατιέσαι και βάζεις κάτω τον 18χρονο και του αλλάζεις τα φώτα; :worry:
Ο Χριστός κι μάνα του δηλαδή, είπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Να τρυπώσω και γω να δώσω τα 2 cents μου a la shadowfax.

Κοριτσι 15 με αγορι 18 ειναι βιολογικα και πνευματικα συμομηληκοι.

Μύθος.

-αποπλάνηση ανηλίκου-

Σε κάτι μέρες γίνομαι κι εγώ 18 και ακόμα νιώθω παιδάκι. :worry: Όχι μόνο εγώ, και η υπόλοιπη τάξη μου που ξαφνικά ενηλικιώνεται την επόμενη χρονιά.

Μήπως σκέφτεστε κάτι άλλο όταν μιλάτε για τον μέσο 18άρη;

ρε κοριτσια, αν αρχισετε και κουτουπωνεστε απο τα 14, που παμε δηλαδη!!!

Αιώνες τώρα γίνεται αυτό.

Πάντως σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία,εφόσον είσαι ανήλικη κάθε επίδοξο εραστή σου τον κρατάς απ'τααα...you know!;)

Το νόμιμο age of consent στην Ελλάδα δεν είναι 15;

Δεν κουτουπώνονται, κουτουπώνουν φαντάσου. :confused:

Μάλλον το εννοεί σε διαφορετικό context από ότι εσύ...μάλλον. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Το νόμιμο age of consent στην Ελλάδα δεν είναι 15;
Ναι αλλά σε περίπτωση βιασμού η υπόθεση αφορά ανήλικο.
Αυτό πιστεύω εννοεί και ο φίλος. Ότι μπορεί να κάνει ότι κάνει και μετά να τον πάει για βιασμό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Yeap,my point exactly...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
και πως θα αποδειξει οτι την βιασε, αμα το εχει κανει με τη θεληση της :P ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μούφα χαρτί από ιατροδικαστή!Δύσκολο;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
και πως θα αποδειξει οτι την βιασε, αμα το εχει κανει με τη θεληση της :P ?

Γιατί ποιος θα το ξέρει πέρα από αυτόν, την κοπέλα και την συνείδηση της;
Οι τουρίστριες πως το έκαναν παλιότερα; Ερχόντουσαν εδώ, φίκι- φίκι το φιστίκι το καλοκαιράκι και όταν γυρνούσαν στη χώρα τους, μπαπ καταγγελία για βιασμό στον Έλληνα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top