Έρωτας και Ηλικία

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
:hmm:Σκέψου μόνο αυτό: Τι κοινά ενδιαφέροντα θα είχαν ένα κορίτσι Α γυμνασίου με ένα αγόρι Α λυκείου? (Φαντάζομαι εννοείς αυτό το συνδιασμό). Όσο πιο μικρές είναι οι ηλικίες τόσο πιο πολύ φαίνονται οι διαφορές. Ο παππούς μου και η γιαγιά μου έχουν 8 χρόνια διαφορά (80-72) αλλά φαίνονται συνομήλικοι. ;)
χμμμ....αν παρουμε π.χ.τν συνδυασμο 3η γυμνασιου 3η λυκειου ή 2α γυμνασιου 2α λυκειου(που αναφερεται στν κολλητη μ) τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εεεεεεε ετσι κι ετσι.....αλλα νομιζω πως συνηθως ο μεγαλος δεν γουσταρει και το αυτην την κατασταση... πχ σε 1 συμμαθητρια μου αρεσε ενας 3-4 χρονια μεγαλυτερος αλλα αυτος δεν ηθελε να τα φτιαξει με μικρη... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Μην κολλάς σε θέματα ηλικίας,έτσι κι αλλιώς τα αγόρια καλώς ή κακώς πρέπει να παραδεχτούμε πως ωριμάζουμε αργότερα απ'τα κορίτσια.
Σε γενικές γραμμές πάντως αν και οι δύο στη σχέση ξέρουν τι θέλουν και το έχουν ξεκαθαρίσει από την αρχή αυτό,δεν νομίζω να τίθεται θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αληθεια παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για το συγκεκριμενω θεμα?θα μπορουσε για π.χ.καποιος π πηγαινει γυμνασιο να ειχε σχεσηη με καποιον π πηγαινει λυκειο?η καποιος π πηγαινει γυμνασιο με καποιον π πηγαινει δημοτικο???
ακου τις γνωμες σας
Κάνουν και τα δημοτικά σχέση;Πόσο στερημένος μπορεί να ναι κάποιος;:xtipao:


παιδια ευχαριστω για τις απαντησσεις:) περισσοτερο το εννοουσα για μικρη διαφορα ηλικιας (1-2-3)
κατα τη γνωμη σας υπαρχουν ελπιδες?
αν για π.χ.καποιος ειναι 1η γυμνασιου κ ο αλλος 1η λυκειου???η καπου σε αυτες τις ηλικιες(δεν μ εχει τυχει κατι αλλα γενικα ρωταω για μια συζητηση π ειχα)
Εντελώς γενικά λέω ότι διαφορά είναι καλή μόνο για 1 χρόνο.Μετά τα 2 είναι άλλη η φάση του καθενός.

χμμμ....αν παρουμε π.χ.τν συνδυασμο 3η γυμνασιου 3η λυκειου ή 2α γυμνασιου 2α λυκειου(που αναφερεται στν κολλητη μ) τι πιστευετε?
No way για μένα.Ο ένας θα κοιτάει τις πανελλήνιες και η άλλη γιατί πήρε 17 ΚΠΑ.Ο ένας θα θέλει να μάθει να βγαίνει ο άλλος να διαβάζει.Αντίστοιχα για την διαφορά βλυκειου-βγυμνασίου μόνο που εδώ τίθεται θέμα ωριμότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Γιατί είσαι τόσο απόλυτος ρε Ηλία;Προσωπικά γνωρίζω πολλές οικογένειες όπου οι γονείς έχουν αρκετά χρόνια διαφορά μεταξύ τους κι όμως κατάφεραν και δημιούργησαν μια ευτυχισμένη οικογένεια.Ξαναλέω,δεν είναι θέμα ωριμότητας και τι ζητάει ο καθένας μέσα απ'τη σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Κάνουν και τα δημοτικά σχέση;Πόσο στερημένος μπορεί να ναι κάποιος;:xtipao:
χαχα ναι κανουν εξαρταται βεβαια σε τι βαθμο το εννοει κανεις γιατι τωρα δεν τους παιρνουμε και στα σοβαρα οταν ταχα μου τα χουνε και καλα 2α δημοτικου...
και παλι βεβαια εξαρταται γιατι μια συμμαθητρια μου δευτερα δημοτικου τα χε ΟΧΙ "και καλα" , ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ τα χε με ενα παιδι της 5ης....ΕΛΕΟΣ! καλυτερα βεβαια να μην επεκταθω στο τι ειναι αυτη τα 3 τελευταια χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γιατί είσαι τόσο απόλυτος ρε Ηλία;Προσωπικά γνωρίζω πολλές οικογένειες όπου οι γονείς έχουν αρκετά χρόνια διαφορά μεταξύ τους κι όμως κατάφεραν και δημιούργησαν μια ευτυχισμένη οικογένεια.Ξαναλέω,δεν είναι θέμα ωριμότητας και τι ζητάει ο καθένας μέσα απ'τη σχέση.

Δε διαφωνώ σε αυτό που λες.:) Αλλά μιλάμε για οικογένειες..Η διαφορά ακόμα και 6,7 χρόνων σε ένα γάμο δεν επηρεάζουν πολύ.Αντίθετα μια τέτοια διαφορά που ο ένας είναι φοιτητής και ο άλλος γυμνάσιο είναι τουλάχιστον αφύσικη;)Όπως είπα μιλάμε για διαφορά φάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morfoula97

Νεοφερμένος

Η Μορφουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πρόσφατα έγραψα μία έκθεση σχετικά με το αγαπημένο μου τραγούδι..(να στειλουμε γραμμα στον καλλιτεχνη σοτν οποιο θα λεμε τους λογους που μας αρεσει κ τα συναισθηματα οταν το ακουμε)Κι ενω αλλοι επελεξαν stan,βερτη κτλ εγω διάλεξα το αγαπημενο μου,'οι παλιες αγαπες πανε στον παραδεισο'..ξερω οτι ειμαι πολυ μικρη για να εχω 'παλιες αγαπες'αλλα δεν ξερω,ειναι το αγαπημενο μου τραγουδι και οποτε το ακουω θυμαμαι πολλα..γιατι αν και ειμαι μολις 15,εχω αγαπησει..και εχω πληγωθει..
εχω 2 ερωτησεις..αρχικα,πιστευετε οτι η επιλογη του τραγουδιου ειναι λαθος?Αυτο μου αρεσε..και εγραψα ο,τι νιωθω,καλα δεν εκανα?
και δευτερον..ο ερωτας εχει ηλικια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
μια χαρα τραγουδι ειναι!!!


14 εε? εχεις καιρο ακομα να πληγωθεις :P

κοιτα σε αυτην την ηλικια συνηθως μιλαμε για απλους ενθουσιασμους και οχι ερωτα (ποσο μαλλον αγαπη). θα μου πεις 14 χρονων παιδια να μπουν σε αυτο το λουκι απο τοσο μικρα? υγεια :P και οταν λες ο ερωτας εχει ηλικια εννοεις σε τι ηλικια να το νιωσεις ή σχετικα με την διαφορα ηλικιας? γιατι αν μιλαμε πχ 14 με 25 εεεεεεμ εχουμε ενα θεματακι :P ( jailbait)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morfoula97

Νεοφερμένος

Η Μορφουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
το ξερω οτι ειναι μια χαρα τραγουδι..απλα να μωρε,μηπως θεωρηθει 'λαθος',επειδη δεν ειμαι στην καταλληλη ηλικια να το καταλαβω?
εννοω σε τι ηλικια μπορεις να το νιωσεις,οχι διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Συμφωνω πως το τραγουδι ειναι μια χαρα!
Εγω πιστευω, αν και πολλοι θα διαφωνισουν, οτι ο ερωτας σχετιζεται με την ωριμοτητα! Πρεπει να εχεις ωριμασει για να καταλαβεις την λεξη Ερωτας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morfoula97

Νεοφερμένος

Η Μορφουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
και εγω πιστευω οτι η επιλογη ειναι καλη,μην με θεωρησει ερωτοχτυπημενο φοβαμαι >.<
καταθεση ψυχης της εγραψα,τι αλλο θελει ;pp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν ξερω τι συμπερασματα μπορει να βγαλει αυτη! Μπορεις ομως, αν πει κατι που θα σε πειραξει, να της πεις οτι εγραψες και καποιες υπερβολες, αν και δεν νομιζω να το σχολιασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morfoula97

Νεοφερμένος

Η Μορφουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
το ελπιζω!! ασε που πολλοι εγραψαν ερωτικα τραγουδια,οποτε δεν θα ειμαι η μονη.. :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
προφανως και ο ερωτας δεν εχει ηλικια
μπορεις να ερωτευτεις και στα 16 και στα 70
δεν μπορουμε να βαλουμε κριτιρια λογικης στον ερωτα ειναι αντιφατικο ( π.χ ηλικια) και προσβλητικο στο ιδιο το συναισθημα και στους ανθρωπους που το βιωνουν και βλεπουν τη ζωη τους με αλλα ματια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Συμφωνω οτι ο ερωτας δεν εχει ηλικια και φυσικα ειναι ο καθενας ελευθερος να ειναι μαζι οποιον θελει ανεξαρτητα την ηλικια του εφοσον ομως δεν υπαρχει ,σεξουαλικη κυριως, εκμεταλευση.Εχω ρε παιδια συμμαθητρια που τα εχει με 21χρονο.Μπορει μερικοι να πουνε μεγια της με χαρα της , ας κανει οτι θελει αλλα ρε παιδια για εμενα τουλαχιστον ειναι λιγο τραβηγμενο.Και στην εφηβεια αλλο να εισαι πχ 13 και αλλο 16.Ειναι μονο 3 χρονια η διαφορα αλλα αυτα που θελει ο καθενας και η ωριμοτητα του διαφερουν πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σε τοσο μικρη ηλικια δηλαδη <18 δεν υπαρχει ερωτας και βλακειες.Υπαρχει μονο ο ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Σε τοσο μικρη ηλικια δηλαδη <18 δεν υπαρχει ερωτας και βλακειες.Υπαρχει μονο ο ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ.
ναι καλα! γιατι μπορεις εσυ να ξερεις τι νιωθει ο καθενας και πως βιωνει καθε συναισθημα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
ναι καλα! γιατι μπορεις εσυ να ξερεις τι νιωθει ο καθενας και πως βιωνει καθε συναισθημα ?
Ενθουσιασμος ειναι και παλι.Απλα το νιωθει σαν ερωτα και αγαπη και ειναι λογικο..δηλαδη οταν χωριζουν γιατι κλαινε για μια μερα αυτος που εφαγε τον χωρισμο και οχι αυτος που τον εδωσε και μετα ειναι μια χαρα και τον ξεχναει.Ολα ειναι απλα ενας ενθουσιασμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Ενθουσιασμος ειναι και παλι.Απλα το νιωθει σαν ερωτα και αγαπη και ειναι λογικο..δηλαδη οταν χωριζουν γιατι κλαινε για μια μερα αυτος που εφαγε τον χωρισμο και οχι αυτος που τον εδωσε και μετα ειναι μια χαρα και τον ξεχναει.Ολα ειναι απλα ενας ενθουσιασμος..
δηλαδη αν καποιος κλαει για πολλες μερες ηταν πραγματικα ερωτευμενος ?
ενω αν αντιμετωπιζει αλλιως ενα χωρισμο δεν ηταν?
δεν ισχυουν αυτα που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top