Έρωτας & Οικογένεια

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Κυρίως μέσω social networking. Κάνουν φίλους αγνώστους, μεγαλύτερης ηλικίας φλερτάροντας. Προσωπικά έχει τύχει να ακούσω συζήτηση κοριτσιών που ανταγωνίζονταν πόσους "άντρες" έχουν στο facebook. Μιλούσαν για ροζ ταινίες, για πρωκτικό σεξ και για πράγματα που συνηθίζονται πλέον σε παιδιά (για την ακρίβεια 13 χρονών, οπότε βρίσκονται στην προεφηβεία αλλά και πάλι παιδιά είναι).
Τα κοριστια ωριμαζουν πιο γρηγορα σεξουαλικα απο τα αγορια οποτε στην εφηβεια ειναι στα 13.Παιδια παντως δεν ειναι.Αλλα και παλι που ειναι το μεμπτο δηλαδη να μιλανε για ροζ ταινιες και πρωκτικο σεξ?Το πρωτο ειναι μια αναποφευκτη πραγματικοτητα και το 2ο ειναι μια σεξουαλικη εμπειρια σαν το κανονικο σεξ.
Το ανθρωπινο γυναικειο σωμα ειναι ωριμο για σεξουαλικη επαφη ααπο τα 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
:D:Dθύμιο εγώ μαζί σου!

οι άλλοι δέν έχουν αδερφή και δέν ξέρουν... για αυτό σε κάναν τόσα dislike.:P

Να'χα τέτοιον αδερφό, να έπεφτα από κάναν γκρεμό καλύτερα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Η παιδική αθωότητα και γενικότερα το να έχει ζήσει κανείς την παιδική του ηλικία και την προεφηβεία είναι οι βάσεις με τις οποίες ένα άτομο μεγαλώνει. Αυτά τα χρόνια είναι πολύ σημαντικά αφού διαπλάθεται ο βασικός κορμός του χαρακτήρα. Σε αυτό τον κορμό μετά , μεγαλώνοντας και ωριμάζοντας ολοκληρώνεται κάποιος ως προσωπικότητα. Αυτό ύστερα επηρεάζει την κοινωνία.
Η πλειονότητα παιδιών που δε έχουν ζήσει την "ηλικία " τους , στην ενήλικη ζωή έχουν ψυχολογικά θέματα/κόμπλεξ και καταλήγουν έως και σε παθογενείς κοινωνικές συμπεριφορές. Ας μη ξεχνάμε και τα παιδικά τραύματα που στοιχειώνουν όλη τη ζωή.

Κατά τη γνώμη μου, η παιδική ηλικία (και η προεφηβική) χρειάζεται παιχνίδι, ανάπτυξη πνέυματος συνεργασίας , δημιουργία φιλίας και ξεγνοιασιά. Αν δεν υπάρξουν ποτέ αυτά πως κάποιος θα αντέξει την υπόλοιπη ζωή με τις υποχρεώσεις και τις δυσκολίες;
Παντως δεν γραφεις ορθολογιστικα αλλα διακτεχεσαι απο ρομαντικους συναισθηματισμους χωρις διαθεση προσβολης.
Στο τελευταιο σκελος του ποστ σου γραφεις οτι η παιδικη ηλικια χρειαζεται παιχνιδι κλπ.Ειλικρινα ειπε κανεις το αντιθετο εδω περα?
Και η συζητηση αφορα κυριως εφηβους εκτος και αν υπονοεις οτι ο μυθος της ''παιδικης αθωοτητας'' πρεπει να συνεχιστει μεχρι τα 18.
Να σε ρωτησω κατι βασικο?Πως εννοεις εσυ δηλαδη τη φραση ''να εχουν ζησει την ηλικια τους''.Οι ανθρωποι ζουν την ηλικια τους αν τους αφησουν ησυχους να τη ζησουν.Εχεις στο μυαλο σου πχ χαρουμενους εφηβους να παιζουν αρμονικα με τα παιζνιδια τους στο μικρο σπιτι στο λιβαδι?
Και εδω αναφερομαστε κυριως σε εφηβους γιατι εμπλεξες και παιδια μεσα?
Παντως εστω ενημερωτικα χωρις να θελω να το παιξω καποιος υπηρχε μια σχολη στην ψυχιατρικη που τονιζε την σημασια της ελευθεριας εκφρασης της σεξουαλικοτητας με κυριο εκπροσωπο τον βιλχελμ ραιχ(φροιδομαρξιστες).Οι τυποι υποστηριζαν οτι οι νευρωσεις και οι νοσηρες συμπεριφορες εχουν σαν αιτια την σεξουαλικη απωθηση κατα την εφηβικη και νεανικη ηλικια.Δηλαδη οσο πιο πολυ απωθειται σεξουαλικα ο ανθρωπος και εμποδιζεται να εκφρασει την σεξουαλικοτητα του στον κω πχ με απαγορευσεις του στυλ στον κωδικα ενδυμασιας(συγκεκριμενο φουστανι μην σε πουν και τσουλα) και αλλα τοσο αυτος ειναι πιο ευαλωτος στην αναπτυξη νευρωσεων και ''προβληματων'' .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Να'χα τέτοιον αδερφό, να έπεφτα από κάναν γκρεμό καλύτερα. :worry:
οποιοσδήποτε αν είχε αδελφή ή και αδελφό και ήταν 13-14 θα ανησυχούσε άν έβγαινε έξω με άγνωστους.
τόσα και τόσα γίνονται, δηλαδή τί να αδιαφορούμε και τελείως? αυτό είναι καλλίτερο? ή θεωρείς ένα άτομο 13-14 χρονών αρκετά ώριμο για να αντιμετωπίσει τους κινδύνους έξω
(ειδηκά στις μεγάλες πόλεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Το δικό σου παράδειγμα «θα βγω με τον Τάδε για μια βόλτα, αλλά δεν θα της πω κιόλας ότι τα 'χουμε» δεν το θεωρώ ψέμα με την έννοια του ψέματος. [...]. Βέβαια δεν καταλαβαίνω που είναι το μεμπτό να πεις την αλήθεια, ότι έχεις σχέση; Λες και είναι κακό να ερωτεύεσαι...

Προφανώς και δεν είναι μεμπτό να έχω σχέση και γενικά οι δικοί μου το αποδέχονται. Απλώς μερικές φορές ντρέπομαι να τους πω όλη την αλήθεια. (Στην τελική, δεν υπάρχει παιδί που να μην έχει μυστικό από τους γονείς του!) Και εννοείται ότι δεν είναι ψέμα, διότι, όπως είπα, ψέματα δεν μπορώ να πω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
οποιοσδήποτε αν είχε αδελφή ή και αδελφό και ήταν 13-14 θα ανησυχούσε άν έβγαινε έξω με άγνωστους.
τόσα και τόσα γίνονται, δηλαδή τί να αδιαφορούμε και τελείως? αυτό είναι καλλίτερο? ή θεωρείς ένα άτομο 13-14 χρονών αρκετά ώριμο για να αντιμετωπίσει τους κινδύνους έξω
(ειδηκά στις μεγάλες πόλεις)

Για αυτό και εφευρέθηκε ο πολιτισμένος διάλογος. :confused:

Κάτι τέτοιες απόψεις έχουν οι γονείς μιας φίλης μου και η καημένη κοπέλα δεν φοράει ποτέ φούστα,δεν πάει ποτέ θάλασσα χωρίς τον αδερφό της,και γυρνάει από τις 22:30. Είναι αυτή φυσιολογική ζωη; Να βγαίνει όλη η παρέα,να πηγαίνει εδώ και εκεί και εσύ στο σπίτι,στον υπολογιστή.[στην καλύτερη]
Όλα αυτά πηγάζουν από την έλλειψη εμπιστοσύνης. Δεν είναι όμως το ξύλο λύση,ούτε ο αποκλεισμός στο σπίτι,διότι ο άλλος δεν θα κάτσει να υπακούσει και θα δρα ακριβώς αντίθετα στους κανόνες σου. Αντιθέτως είναι καλύτερα να του μιλήσεις για αυτό και να παρουσιάσεις όλους τους κινδύνους, ώστε να αντιληφθεί ο άλλος μόνος του τα καλά και τα άσχημα της υπόθεσης.

Τι να πω,εγώ στα 13-14 μου μια χαρά είχα το ελεύθερο να ταξιδεύω χωρίς γονείς υπεραστικά και όπως βλέπεις ακόμα ζωντανή είμαι . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Το δικό σου παράδειγμα «θα βγω με τον Τάδε για μια βόλτα, αλλά δεν θα της πω κιόλας ότι τα 'χουμε» δεν το θεωρώ ψέμα με την έννοια του ψέματος. Πετυχημένα κατ' εμέ, ψέματα λένε μόνο οι πολιτικοί. Βέβαια δεν καταλαβαίνω που είναι το μεμπτό να πεις την αλήθεια, ότι έχεις σχέση; Λες και είναι κακό να ερωτεύεσαι...
κακό δεν είναι καθόλου αλλά υπάρχουν πολλοί γονείς που δεν αντέχουν να το ακούσουν καθώς δυσκολεύονται να καταλάβουν ότι μεγάλωσες (και δυστυχως ΌΧΙ δεν λύνονται όλα με πολιτισμένο διάλογο..) και που αν το μάθουν σε φορτώνουν με περιορισμούς χωρις λόγο...οπότε στην ουσία αναγκάζεσαι να πεις ψέμα...πίστευω πως αν κάποιοι γονείς ήταν λίγο πιο χαλαροι (πάντα με την εννοια του μέτρου) τότε και τα παιδιά τους θα ήταν πολύ πιο ειλικρινη απεναντι τους (μιλάω εκ πείρας..ανήκω σε αυτή την κατηγορία!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ειναι απολυτως φυσιολογικο καποιοι γονεις να αργουν να καταλαβουν οτι τα παιδια τους μεγαλωσαν, νομιζουν οτι η πρωτη τους σχεση θα γινει μετα το λυκειο. Ειμαστε τα μικρα τους και δεν μπορουν να ειναι αντικειμενικοι. Το ζουσα για αρκετο καιρο αυτο αλλα με τη βοηθεια της μητερας μου εγινε κατανοητο στο σπιτι οτι πλεον μπορω να εχω ελευθεριες. Προτεινω οσοι εχουν προβληματα με αγορια η νοιωθουν καταπιεσμενοι (εννοειται οτι δεν γινεται να τα εχουμε ολα) απλα να προσπαθησουν να το αλλαξουν μιλωντας σε καποιο μελος της οικογενειας που παιρνει απο λογια πχ μεγαλυτερα αδερφια, επιεικης γονεις η αλλους συγγενεις και ετσι ο ενας θα επηρεασει τον αλλον και σιγα σιγα τα πραγματα θα αλλαξουν, με φωνες και παραλογες απαιτησεις δεν γινεται τιποτα.

Δεν διαβασα και τις 11 σελιδες, απ'οτι πηρε το ματι μου δεν μπορω να αφησω ασχολιαστο αυτο με το μεγαλυτερο αδερφο. Δεν ξερω ποσο χρονων ειναι η αδερφη σου αλλα νομιζω οτι δεν ειναι κακο να θυμηθεις τι εκανες στην ηλικια της! Εχω δυο μεγαλυτερα αδερφια και ο ενας δεν θελει καν να ακουει τι κανω στην προσωπικη μου ζωη ενω ο αλλος ξερει σχεδον τα παντα και μου δινει συμβουλες οποτε τς χρειαζομαι. Ξεπερασε το και ως μεγαλυτερος και εμπειρος να εισαι διπλα της ή αλλιως κλεισε τα ματια σου και κανε σαν να μη συμβανει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Gd, σε καταλαβαίνω. Έχω μεγαλύτερο αδερφό και έχω αρκετά προβλήματα μαζί του. Εμένα δεν είναι ότι δεν συμπαθούσε κανέναν απλα, το ζώον όταν μιλούσα με τον πρώην μου στο τηλέφωνο ήταν από δίπλα και φώναζε"πάλι με αυτόν τον βλάκα μιλάς??"
Έλεος.
Παρ'όλα αυτά θα σου πρότινα να τον αφήσεις να λέει τα δικά του χωρίς να σε επιρρεάζει. Στο κάτω κάτω ας μην βγείτε ποτέ μαζί δεν πρέπει να παίρνεις έγκρηση κάθε φορά που θες να βγεις μαζί του. Δεν είσαι χαζή, λογικά ξέρεις να κρίνεις κι τους ανθρώπους γύρω σου. Αλλά ακόμα και να ισχύει το άλλο, δηλαδή να τον θες πάρα πολύ και να μην βλέπεις τα αρνητικά του, ενά ο αδερφό σου μπορεί αν τα δει. Εξήγησε του πως πρέπει να πάθεις για να μάθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτε οι γονεις σας(η ενας απο τους 2) να μην εγκρινουν την σχεση σας???Να σας βαζουν λογια για να χωρισετε και να αντιτιθεστε σθεναρα στα λεγομενα τους???
Έμενα ,δυστυχως, μου συμβαινει αυτο απο την πλευρα της μητερας μου!Ο καημενος ο μπαμπακας μου(<3) στηριζει τη σχεση μου αλλα επειδη φοβαται την αντιδραση της μανας μου μπροστα της κανει τον αυστηρο....Η μητερα μου ισχυριζεται πως μπορω να βρω πιο ομορφο,πιο μορφωμενο και γενικοτερα λεει πως ονειρευεται αλλα για τις κορες της...Οταν της λεω πως η ζωη ειναι δικη μου και θα ειμαι με οποιον θελω εγω μου λεει οτι κρατησε πολυ αυτο το αστειο(που το βρηκε τ αστειο δεν ξερω!) και οτι η πορτα ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα και αν θελω να παω να μεινω μαζι με το αγορι μου να ησυχασει κιολας!Και οταν της υπενθυμιζω πως η αδερφη μου ειχε στο παρελθον μια σχεση 5 ετων με καποιον ,που παλι η μητερα μας δεν τον ενεκρινε , μου κανει την παπια και λεει πως η αδερφη μου ειναι παιδι-υποδειγμα και πως μονο εγω της τα κανω αυτα!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

Εσεις εχετε παρομοιες εμπειριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτε οι γονεις σας(η ενας απο τους 2) να μην εγκρινουν την σχεση σας???Να σας βαζουν λογια για να χωρισετε και να αντιτιθεστε σθεναρα στα λεγομενα τους???
Έμενα ,δυστυχως, μου συμβαινει αυτο απο την πλευρα της μητερας μου!Ο καημενος ο μπαμπακας μου(<3) στηριζει τη σχεση μου αλλα επειδη φοβαται την αντιδραση της μανας μου μπροστα της κανει τον αυστηρο....Η μητερα μου ισχυριζεται πως μπορω να βρω πιο ομορφο,πιο μορφωμενο και γενικοτερα λεει πως ονειρευεται αλλα για τις κορες της...Οταν της λεω πως η ζωη ειναι δικη μου και θα ειμαι με οποιον θελω εγω μου λεει οτι κρατησε πολυ αυτο το αστειο(που το βρηκε τ αστειο δεν ξερω!) και οτι η πορτα ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα και αν θελω να παω να μεινω μαζι με το αγορι μου να ησυχασει κιολας!Και οταν της υπενθυμιζω πως η αδερφη μου ειχε στο παρελθον μια σχεση 5 ετων με καποιον ,που παλι η μητερα μας δεν τον ενεκρινε , μου κανει την παπια και λεει πως η αδερφη μου ειναι παιδι-υποδειγμα και πως μονο εγω της τα κανω αυτα!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

Εσεις εχετε παρομοιες εμπειριες?
Καλά οι περισσότερες μάνες τα ίδια λένε....:( και στα κορίτσια ότι αυτός που βγαίνουν είναι αλήτης :D και στους γιους τους ότι η κοπέλα τους είναι μία άχρηστη που δεν κάνει για αυτούς... Αν περνάς καλά εσύ με το αγόρι σου τι σε νοιάζει η μαμά σου; 18 χρονών είσαι, ενήλικη πλέον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτε οι γονεις σας(η ενας απο τους 2) να μην εγκρινουν την σχεση σας???Να σας βαζουν λογια για να χωρισετε και να αντιτιθεστε σθεναρα στα λεγομενα τους???
Έμενα ,δυστυχως, μου συμβαινει αυτο απο την πλευρα της μητερας μου!Ο καημενος ο μπαμπακας μου(<3) στηριζει τη σχεση μου αλλα επειδη φοβαται την αντιδραση της μανας μου μπροστα της κανει τον αυστηρο....Η μητερα μου ισχυριζεται πως μπορω να βρω πιο ομορφο,πιο μορφωμενο και γενικοτερα λεει πως ονειρευεται αλλα για τις κορες της...Οταν της λεω πως η ζωη ειναι δικη μου και θα ειμαι με οποιον θελω εγω μου λεει οτι κρατησε πολυ αυτο το αστειο(που το βρηκε τ αστειο δεν ξερω!) και οτι η πορτα ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα και αν θελω να παω να μεινω μαζι με το αγορι μου να ησυχασει κιολας!Και οταν της υπενθυμιζω πως η αδερφη μου ειχε στο παρελθον μια σχεση 5 ετων με καποιον ,που παλι η μητερα μας δεν τον ενεκρινε , μου κανει την παπια και λεει πως η αδερφη μου ειναι παιδι-υποδειγμα και πως μονο εγω της τα κανω αυτα!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

Εσεις εχετε παρομοιες εμπειριες?

πολυ απλο...γραψιμο εκει που δεν πιανει μελανι...:p, Τι ηλικια εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτε οι γονεις σας(η ενας απο τους 2) να μην εγκρινουν την σχεση σας???Να σας βαζουν λογια για να χωρισετε και να αντιτιθεστε σθεναρα στα λεγομενα τους???
Έμενα ,δυστυχως, μου συμβαινει αυτο απο την πλευρα της μητερας μου!Ο καημενος ο μπαμπακας μου(<3) στηριζει τη σχεση μου αλλα επειδη φοβαται την αντιδραση της μανας μου μπροστα της κανει τον αυστηρο....Η μητερα μου ισχυριζεται πως μπορω να βρω πιο ομορφο,πιο μορφωμενο και γενικοτερα λεει πως ονειρευεται αλλα για τις κορες της...Οταν της λεω πως η ζωη ειναι δικη μου και θα ειμαι με οποιον θελω εγω μου λεει οτι κρατησε πολυ αυτο το αστειο(που το βρηκε τ αστειο δεν ξερω!) και οτι η πορτα ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα και αν θελω να παω να μεινω μαζι με το αγορι μου να ησυχασει κιολας!Και οταν της υπενθυμιζω πως η αδερφη μου ειχε στο παρελθον μια σχεση 5 ετων με καποιον ,που παλι η μητερα μας δεν τον ενεκρινε , μου κανει την παπια και λεει πως η αδερφη μου ειναι παιδι-υποδειγμα και πως μονο εγω της τα κανω αυτα!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

Εσεις εχετε παρομοιες εμπειριες?
Διττή απάντηση.

1. Σε σχέση που πάει για σοβαρό, ακούμε τους οικείους.
2. Σε περιστασιακές, όχι απαραίτητα.

Στο θέμα σου. Πήγαινέ της το Ε9 του νεαρού. Θα ηρεμήσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
πολυ απλο...γραψιμο εκει που δεν πιανει μελανι...:p, Τι ηλικια εχεις?
Δεν γίνεται να γράψεις τους γονείς σου εκεί που δεν πιάνει μελάνι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Δεν γίνεται να γράψεις τους γονείς σου εκεί που δεν πιάνει μελάνι:)

αμα απο το πρωι μεχρι το βραδυ γκρινιαζουν..η θα τους ''γραψεις'' ή θα ζεις οπως θελουν εκεινοι για να ειναι παντα χαρουμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
αμα απο το πρωι μεχρι το βραδυ γκρινιαζουν..η θα τους ''γραψεις'' ή θα ζεις οπως θελουν εκεινοι για να ειναι παντα χαρουμενοι.
Δεν γίνεται να τους γράψεις, αυτό είναι δεδομένο. Τώρα το τι θα κάνεις, άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Δεν γίνεται να τους γράψεις, αυτό είναι δεδομένο. Τώρα το τι θα κάνεις, άλλο θέμα.

τοτε κανεις οτι σου λενε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
στη θέση σου το μόνο που θα έκανα θα ήταν να δω απλά αν ο σύντροφος που διάλεξα θα μου έδινε όντως κακά δείγματα,αλλιώς γιατί να ακούσω τους γονείς; :P αν δηλαδή ήταν καλό παιδί,θα τους γνώριζα,θα τους έπειθα τέλος πάντων να τον δουν με καλύτερο μάτι (φυσικά θα περίμενα να το διαπιστώσω εγώ πρώτη με τον καιρό)!οι μαμάδες καμιά φορά έτσι κάνουν,μη σε παραξενεύει :)
προσωπικά εγώ εμπιστεύομαι πολύ το ένστικτο και των 2 γονιών μου,καθώς και οι 2 ξέρουν να ψυχολογούν/κόβουν πολύ καλά έναν άνθρωπο και το ποιόν του..ειδικά η μαμά μου!αλλά εντάξει,δε σημαίνει πως πρέπει να είμαστε και πάντα απόλυτοι..απλά σαν 2η γνώμη..αν εσύ είσαι καλά μαζί με τον συγκεκριμένο και είναι σε όλα κύριος,τόσο απέναντί σου όσο και γενικά (δεν ξέρω και πόσον καιρό είστε μαζί),τότε δεν υπάρχει λογος να το σκέφτεσαι..και θα το καταλάβει κι η μαμά σου αργότερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
τοτε κανεις οτι σου λενε :P
Μπορεί να είναι κι αυτό μια επιλογή για την κοπέλα που ρώτησε.

Απλώς μου φαίνεται κάπως αλλόκοτο να λέει ο γονέας στο παιδί να βρεί έναν νέο ομορφότερο και πιο φραγκάτο:P. Αυτά τα λέμε συνήθως για πλάκα, χωρίς να τα εννοούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Απλώς μου φαίνεται κάπως αλλόκοτο να λέει ο γονέας στο παιδί να βρεί έναν νέο ομορφότερο και πιο φραγκάτο:P. Αυτά τα λέμε συνήθως για πλάκα, χωρίς να τα εννοούμε.
Μην ορκίζεσαι. Σύνηθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top