Έξω η αστυνομία απο το μηχανογραφικό;

ximikos

Νεοφερμένος

Ο ximikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια δυστηχως αλλα όπως προείπαν καποιοι ο αποκλεισμος ισχυει για τις πανελληνιες του 2013 και 2014...και η επιββεβαιωση
https://www.bloko.gr/swmata-asfaleia...xolika-eth-epanalambanei-h-elas-ektos-an.html
το ζήτημα ειναι πως υπαρχουν και παιδιά που δινουν για δευτερη φορα με στοχο μονο την αστυνομια...2 χρονιες χαμενες?ανεπιτρεπτο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πάντως χωρίς την αστυφυλάκων οι βάσεις θα ανέβουν κάμποσο στο 5ο πεδίο και σε "μεσαίες" σχολές των άλλων πεδίων αν φυσικά τα θέματα και οι θέσεις είναι όπως πέρυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
«Κατά το σχολικό έτος 2012-2013 οι εξετάσεις εισαγωγής ιδιωτών στη Σχολή Αστυφυλάκων και στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας θα πραγματοποιηθούν κανονικά και οι επιτυχόντες θα εγγραφούν στις οικείες σχολές κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016».
https://ipaideia.gr/kanonika-fetos-o...kadimai.09058d731d757737eca76e491f71ae23.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δίνεις τώρα και μπαίνεις μετά απο δυο χρόνια και στο διάστημα αυτό τι θα κάνεις; θα παίζεις τάβλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Δεν παίζονται !!! Τα γνωστά πειραματόζωα (οι μαθητές και τα όνειρά τους) βρίσκονται ξανά στο τραπέζι του εργαστηρίου για νέα πειράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το αστείο θα είναι ότι κάποιοι φετινοί υποψήφιοι θα περιμένουν ως το 2015!:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregor1995

Νεοφερμένος

Ο gregor1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μαγκες ποσοι απο εμας θα δηλωσουμε πρωτη επιλογη αστυνομια.Πιστευω θα παεσει η βαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
εγω πιστευω αξιωματικων θα μεινει top οπως ειναι και αστυφυλακων θα ανεβει λιγο.
Οσο κι αν ενοχλουν αυτα τα 2 χρονια αεργιας( ; ) , η αστυνομια προσφερει αποκατασταση και χρημα(τουλαχιστον τοσα,οσα για να μη κοιμασαι στα παγκακια ).Και πολλα παιδια δεν μπορουν να σπουδασουν , δεν βγαινουν οι λογαριασμοι.

βεβαια,μακαρι να πεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Οσοι ενδιαφέρεστε για αστυνομία , τι πιστεύετε οτι θα γίνει με τις βάσεις στη σχολή αστυφυλάκων;
απο τα τμήματα που περάσατε ρωτήσατε εαν υπάρχει ενδιαφέρον ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Πιστευω θα διατηρηθει στα επιπεδα που ειναι (αντε να παει πανω ή κατω 200 μορια).Μαλλον το ενδιαφερον εχει πεσει με το γεγονος οτι θα μπουν μετα απο 2 χρονια και συνεπως θα παρουν κανονικο μισθο μετα απο 4.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregor1995

Νεοφερμένος

Ο gregor1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω προβλεπω να πεφτουν κατα πολυ διοτι η ζητηση ειναι πολυ μικρη.Ακομα και η αξιωματικων προβλεπω να πεφτει πολυ...με 16909 ελπιζω για αξιωματικων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
εγω προβλεπω να πεφτουν κατα πολυ διοτι η ζητηση ειναι πολυ μικρη.Ακομα και η αξιωματικων προβλεπω να πεφτει πολυ...με 16909 ελπιζω για αξιωματικων....

Δε το νομίζω φίλε αλλα τέλος πάντων.Για αστυφυλακων πιστευω εισαι μεσα( ειμαι πολυ επιφυλακτικος).
Αξιωματικών είναι 70 τα άτομα που θα πάρουν και απο αυτούς οι 8 ειδική κατηγορία.Αρα παμε 62.Θα μπουνε οι αριστοι...

αυτο για τη ζητηση εχεις κάποια πηγή εκ των εσω ;
που να μπορει να επιβεβαιωσει ομως τον αριθμο αιτησεων πανελλαδικα , οχι μονο τη περιοχη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ο αριθμος των εισακτεων απο οτι θυμαμε ειναι ο ιδιος με περυσι.Επομενως η σχολη θα διατηρηθει στα ιδια επιπεδα ή και πιθανων να πεσει λιγο λογω της κακης επιδοσης στα μαθ γεν.Η αξιωματικων εκει που ειναι θα μεινει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0rgak0s

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
γεια σε ολη την παρεα λεω να δωσω το 13-14 με το νεο ετος δηλαδη για αξιωματικων ελ.ας ...παιζει να μην βγαλει θεσεις καθολου δηλαδη? να μην ειναι καν στο μηχανογραφικο η θα ειναι κανονικα απλ θα ξεκινησει το ετος απο το 2015???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εχω μια πηγη οτι και του χρονου θα παρουν 500 ατομα στην σχολη(τα οποια θα μπουν μετα απο 1 χρονο μαζι με τους φετινους)δεν θελω να σας παρω στο λαιμο μου αλλα στις προκαταρκτικες αυτο λεγανε οι αξιωματικοι.Να ειστε ενημεροι.

ΥΓ:Εφοσον δεν εχει βγει καποια ανακοινωση δεν θα επρεπει να το πω απλα επειδη καποια ατομα απο'δω λογο ηλικιας δεν ειχαν αλλο περιθωριο να δωσουν και τους ειπα κατηγορηματικα πως δεν θα παρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Ως αστυφυλακας εχω να επισημανω τις παρακατω παραμετρους:
1)οικονομικη κριση
2)70% μικροτερος ο αριθμος εισακτεων στην αστυφυλακων(κατα μεσο ορο)

Ειναι ορατο, λοιπον, το ενδεχομενο να επελθει σημαντικη αυξηση..
Εχω συνυπολογισει και τους ανασταλτικους παραγοντες που αφορουν την καταταξη που θα πραγματοποιηθει το 2015/16 και τη δυσκολια των φετινων θεματων..Με τη δικη μου (υποκειμενικη προσεγγιση) η βαση θα ναι τουλαχιστον 16.000 για αστυφυλακων.

Ps:γκρεγκορ με 16.900 δν υπαρχει περιπτωση για αξιωματικων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ως αστυφυλακας εχω να επισημανω τις παρακατω παραμετρους:
1)οικονομικη κριση
2)70% μικροτερος ο αριθμος εισακτεων στην αστυφυλακων(κατα μεσο ορο)

Ειναι ορατο, λοιπον, το ενδεχομενο να επελθει σημαντικη αυξηση..
Εχω συνυπολογισει και τους ανασταλτικους παραγοντες που αφορουν την καταταξη που θα πραγματοποιηθει το 2015/16 και τη δυσκολια των φετινων θεματων..Με τη δικη μου (υποκειμενικη προσεγγιση) η βαση θα ναι τουλαχιστον 16.000 για αστυφυλακων.

Ps:γκρεγκορ με 16.900 δν υπαρχει περιπτωση για αξιωματικων..
Περσινες αιτησεις 5000,φετινες αιτησεις 2300! Η βαση θα πεσει και πολυ μαλιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ως αστυφυλακας εχω να επισημανω τις παρακατω παραμετρους:
1)οικονομικη κριση
2)70% μικροτερος ο αριθμος εισακτεων στην αστυφυλακων(κατα μεσο ορο)

Ειναι ορατο, λοιπον, το ενδεχομενο να επελθει σημαντικη αυξηση..
Εχω συνυπολογισει και τους ανασταλτικους παραγοντες που αφορουν την καταταξη που θα πραγματοποιηθει το 2015/16 και τη δυσκολια των φετινων θεματων..Με τη δικη μου (υποκειμενικη προσεγγιση) η βαση θα ναι τουλαχιστον 16.000 για αστυφυλακων.

Ps:γκρεγκορ με 16.900 δν υπαρχει περιπτωση για αξιωματικων..
Συγγνώμη φίλε αλλά κάνεις λάθος. Πέρσι πήρε 500 η αστυφυλάκων και φέτος ακριβώς τους ίδιους(500). Αυτό ειναι 100% που σου λέω. Ισως μπερδεύτηκες με το γεγονός ότι απ΄οτο 2011 στο 2012 είχε όντως γύρω στο 70% μείωση. Κοίταξε το. Σε συνδυασμό με την μείωση υποψηφίων και τα δύσκολα θέματα είναι μαθηματικά βέβαιο ότι αποκλείεται άνοδος. Δεν ξέρω πόσο θα πέσει αλλά να ανέβει δεν παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Το οτι η ζητηση μπορει να πεσει, ισως ναι, λογω του οτι θα εγγραφουν στις Αστυνομικες Σχολες το 2015 αλλά οχι οτι θα μειωθει τοοοσο πολυ.
Οι εισακτεοι φετος θαναι 580 ατομα (500 αστυφυλακες κ 80 αξιωματικοι οπως αποφασιστηκε). Τον ιδιο αριθμο αποφασισαν κ για το 2015 μεχρι στιγμης. Τωρα εαν αλλαξουν κατι μεχρι τοτε οι υπουργοι δεν το ξερει κανεις. Οι βασεις λογικα θα πεσουν περισσοτερο απ τη δυσκολια των θεματων παρα απ την ζήτηση που πιστευω θαναι ικανοποιητικη (οπως παντα δλδ).

Οσο για αξιωματικων πανω απο 17.000 θαναι, με τιποτα παρακατω, σκεφτειτε, 80 ατομα μονο θα παρουν!!!

γεια σε ολη την παρεα λεω να δωσω το 13-14 με το νεο ετος δηλαδη για αξιωματικων ελ.ας ...παιζει να μην βγαλει θεσεις καθολου δηλαδη? να μην ειναι καν στο μηχανογραφικο η θα ειναι κανονικα απλ θα ξεκινησει το ετος απο το 2015???

Παίζει του χρονου να μην ειναι καν στο μηχανογραφικο οι Αστυνομικες Σχολες. Αφου κ φετος να φανταστεις λεγαν να μην ειναι αλλα τελικα άλλαξε. Κοιτα με τα σημερινα δεδομενα, το 2015 θα μπουν επιτυχόντες ΔΥΟ πανελληνίων (του 2013 και αυτοι του 2015).
Τώρα αν εκεινη την χρονιά χώσουν στην Αστυνομια ΚΑΙ παιδιά του 2014 λίγο θωλό το βλέπω αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top