Ένας βαθμός πιο κάτω

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
[γριούλα mode] Τι μου θυμήσατε... Στο γυμνάσιο, ήταν κλασσικό φαινόμενο στα πρώτα τρίμηνα οι περισσότεροι καθηγητές να βαθμολογούν με άριστα το 18 ή το 19 (ανάλογα και με το τι ήθελαν να τους γράψει ένας μαθητής στις εξετάσεις του Ιουνίου για να μπορεί να πάρει 20)-κάτι που λίγο-πολύ χάθηκε στο λύκειο. Δεν το θεωρούσα άδικο και δεν μπορώ να πω ότι με επηρέαζε αρνητικά, αφού θεωρούσα ήδη από τη μεταβίβαση απ'το δημοτικό στο γυμνάσιο δεδομένη τη δυσκολία του να πάρεις καλό βαθμό και άκρως λογική μια παραπάνω αυστηρότητα των καθηγητών... αφού πλέον ήμουν γυμνασιοκόριτσο! :P [/γριούλα mode]

Μην απογοητεύεστε ούτε εσείς, αν ξέρετε πως αυτή γενικότερα είναι η πρακτική του καθηγητή σας. Δε σας υποβιβάζει, απλά επιφυλάσσεται για το πόσο θα κρατήσει η καλή επίδοσή σας και θέλει να σας κρατήσει σε εγρήγορση. Αν μη τι άλλο, όσο και αν ο βαθμός είναι ένα κίνητρο (ιδιαίτερα στην περίοδο του γυμνασίου που είναι κάτι το καινούριο για σας η βαθμολογική κλίμακα- καινούριο κοσκινάκι :P), το όποιο διάβασμά σας πρέπει να γίνεται πρώτιστα για εσάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anonimos1996

Νεοφερμένος

Ο anonimos1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
...τι λες?
εγώ στην Α' γυμνασίου έχασα το αριστείο για 1 μονάδα!!
17 είχα στον Μ.Ο!
και μην ξεχνάς πως το να πέρνει κάποιος χαμηλότερο βαθμό από αυτό που του αξίζει δεν τον ενθαρρύνει στο να γίνει καλύτερος
τον αποθαρρύνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Το αριστείο ξεκινάει από 18 + 6 νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
...τι λες?
εγώ στην Α' γυμνασίου έχασα το αριστείο για 1 μονάδα!!
17 είχα στον Μ.Ο!
και μην ξεχνάς πως το να πέρνει κάποιος χαμηλότερο βαθμό από αυτό που του αξίζει δεν τον ενθαρρύνει στο να γίνει καλύτερος
τον αποθαρρύνει

Aλλά τι τον κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
εγω εγραψα 20 αλγεβρα και θα μας βαλει μεχρι 19 ειπε στα τετραμηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikitwinaki

Νεοφερμένος

Η Nikitwinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Πιστεύω οτι οι καλοί μαθητές δεν επαναπαύονται με το 20.. όσοι το αξίζουν είναι αρκετα συνειδητοποιημένοι και ξέρουν οτι πρέπει να το διατηρήσουν, και αν κάποιος επαναπαυτεί, πολύ απλά ο καθηγητής του χαμηλώνει το βαθμό στο επόμενο τρίμηνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πάντως είναι πολύ σπαστικό. Και μετά βλέπεις άλλους να έχουν 20που δεν αξίζουν και εσένα επειδή ο καθηγητής δεν σε πάει να σου ριχνει 1 για πλάκα, ενώ αξίζεις περισσότερα... (γίνονται κι αυτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ενας βαθμος πανω ενας βαθμος κατω...και τωρα μιλαμε για γυμνασιο ε? :/ εγω θα λεγα να μην σκατε για αυτα τωρα αλλα οταν θα πατε τριτη λυκειο και θα υπαρχει περιπτωση να χασατε την πρωτη σας επιλογη απο ενα βαθμο πανω ή ενα βαθμο κατω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Εγώ που με κατέβασε τα Αρχαία απογοητεύτηκα (τουλάχιστον με ανέβασε πολύ από όσο έγραψα στην Οδύσσεια) ενώ πχ οικιακή οικονομία μου έβαλε 20, και 20 έμεινε από 18 στο πρώτο τρίμηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaretrela

Νεοφερμένος

Η mariaretrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σ'εμένα το 20 στο διαγώνισμα μαθηματικών έγινε στο τρίμηνο 19,αλλά επειδή η διαφορά δεν είναι μεγαλη δεν νοιάστηκα και πολύ!Υπάρχουν και χειρότερα(πχ πέρσυ ιστορία το 19,5 στο διαγώνισμα έγινε 18 .Αλλά άμα η διαφορές είναι μεγάλες......τότε δεν το βρίσκω και τόσο δίκαιο για το μαθητή που διαβάζει και γράφει βαθμούς που αξίζουν για παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli-anna

Νεοφερμένος

Η elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
μερικοι το κανουν και μου σπανε τα νευρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ειναι φανταζομαι πολυ σπαστικο οταν το κανουν (δεν εχει τυχει ποτε να το κανουν αυτο σε εμενα)...Οι βαθμοι εινια για να αντιπροσοπευουν αλλα και για να ενθαρυνουν το μαθητη.Απο τη στιγμη που του βαζεις ενα βαθμο χαμηλοτερο απο αυτο που αξιζει τον απονθαρυνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannitca

Νεοφερμένος

Η iwannitca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Νομίζω μου έχει τύχει. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι είχα γράψει διαγώνισμα τριμήνου 19 στα αρχαία και μου έβαλε 19 στο τρίμηνο παρόλο που δικαιούμουν το 20. Τα τεστ που της είχα γράψει σε εκείνο το τρίμηνο ήταν 18,19,20, ενώ σε άλλον που της είχε γράψει 16 τριμήνου ( και παρεμπιπτόντως ήταν ο απουσιολόγος της τάξης) του έβαλε και εκείνου 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top