Έλλειψη εφηβικής "αθωότητας"

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Ενώ οι 20αρες έχουν μειωμένη λίμπιντο; Lamee :P

αν το δεις ποσοστιαια ναι,επειδη το 90%+ εχουν ικανοποιησει τις ορμες τους σε μεγαλυτρεο βαθμο(εννοω εχουν κανει και ολοκληρωσει σχεσεις)


Εμμ δεν εννοούσα εσένα που είσαι 20..στους πιο μικρούς απευθυνόμουν..Εσένα θα σε πήγαιναν μέσα με χειροπέδες......!

μπα το αντιθετο.Και εγω οταν ημουν στο σχολειο και εβλεπα συνομιληκες μου να φορανε προκλητικα δεν ειχα προβλημα..επιλογη τους ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Άμα μιλάμε για μια μεμονωμένη κοπέλα τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το πρόβλημα δημιουργείται όταν όλες οι κοπέλες ή η πλειοψηφία τους κάνει ένα ριζικό convert (δεν μου έρχεται η λέξη στα ελληνικά). Τότε αλλάζει μια ολόκληρη κοινωνία.

Καταρχην,nor one in a million,μπορει μια συμπεριφορα,οποιαδηποτε,να γινει καθολικη σε ενα περιβαλλον.Μονο σε ελεγχομενες συνθηθες,science fiction σεναρια.
Η πλειοψηφια παλι,συνηθως,ειναι αποτελεσμα ''μοδας'',''εποχιακης αλλαγης'' και οχι κατι το ενσυνειδητο,που αυτο σημαινει οτι μπορει να αλλαξει απο μερα σε μερα.Αρα δεν μπορουμε να πονταρουμε στην σταθεροτητα της,και στην βεβαιοτητα της.
Τα δυο παραπανω,ακυρωνουν το ριζικο κονβερτ που εννοεις.
Αλλα βεβαια,δεν παυουν την αλλαγη της κοινωνιας.

Και παλι,γιατι προβλημα?Τι σε πειραζει που η συμπεριφορα θα υπαρχει εστω πλειοψηφικα?
Δεν βλαπτει καποιον.Ειναι προσωπικη εκφραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ενώ οι 20αρες έχουν μειωμένη λίμπιντο; Lamee :P
Thing is, οι 20άρες + άνω γενικά ξέρουν τί τους γίνεται και που βαδίζουν και συνήθως πάνε για σοβαρή σχέση από 1 σημείο και μετά. Οι 14χρονες(ας πούμε έφηβες συνολικά) έχουν ανάγκη από επιβεβαίωση και κοιτάζουν μεγαλύτερους. Πέφτουν λοιπόν θύματα των "ώριμων" και "γοητευτικών" 20άριδων χωρίς να πονηρευτούν καν ότι απλά τις χρησιμοποιούν. 20 κ 25 είναι σχεδόν το ίδιο αλλά 20 και 15 έχουν μεγάλη διαφορά, στα 15 "ψάχνεσαι" ακόμα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Κάθε φορά που ένα κορίτσι 16 ετών μιλάει για τις σεξουαλικές της εμπειρίες, μια πόρνη πολυτελείας αυτοκτονεί :P
Πέρα απο την πλακά...είναι τραγικό το θέαμα. Να σέρνονται μεθυσμένα , με τις 20ποντες γοβες σαν ακρίδες που επέζησαν ύστερα απο σεισμό.
Βαμμένες, με ένα τουπέ 25+ , έτοιμες να μιλήσουν σαν να έχουν ζήσει την ζωή στο έπακρο. Ας χαλαρώσουν και ας κοιτάξουν να γράψουν καλά στο διαγώνισμα γεωγραφίας.
Είναι η γενιά που βιάστηκε να μεγαλώσει όσο κμ1 άλλη πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Κάθε φορά που ένα κορίτσι 16 ετών μιλάει για τις σεξουαλικές της εμπειρίες, μια πόρνη πολυτελείας αυτοκτονεί :P
Πέρα απο την πλακά...είναι τραγικό το θέαμα. Να σέρνονται μεθυσμένα , με τις 20ποντες γοβες σαν ακρίδες που επέζησαν ύστερα απο σεισμό.
Βαμμένες, με ένα τουπέ 25+ , έτοιμες να μιλήσουν σαν να έχουν ζήσει την ζωή στο έπακρο. Ας χαλαρώσουν και ας κοιτάξουν να γράψουν καλά στο διαγώνισμα γεωγραφίας.
Είναι η γενιά που βιάστηκε να μεγαλώσει όσο κμ1 άλλη πριν.
Εκτός όλων αυτών, βλέπω πως ανεβάζουν φωτογραφίες που φιλιούνται μεταξύ τους(κοπέλες) για να δείξουν προχωρημένες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς αυτη η γενια,που δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τη δικη μας,ειναι τοσο διαφορετικη απο εμας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina gk

Νεοφερμένος

Η marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
αυτα που περιγραφεις δεν ισχυουν μονο στις ηλικιες 13-14 αλλα και σε πολυ μεγαλυτερες και πιστευω αυτο ειναι ακομα χειροτερο..το θεμα δεν ειναι να κλειστουν ολοι στα σπιτια τους και να αρχισουμε τους πουριτανισμους και τις απαγορευσεις!το θεμα ειναι τι γινεται στο μυαλο αυτων των κοριτσιων/αγοριων και τι προτυπα προωθουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
αυτα που περιγραφεις δεν ισχυουν μονο στις ηλικιες 13-14 αλλα και σε πολυ μεγαλυτερες και πιστευω αυτο ειναι ακομα χειροτερο..το θεμα δεν ειναι να κλειστουν ολοι στα σπιτια τους και να αρχισουμε τους πουριτανισμους και τις απαγορευσεις!το θεμα ειναι τι γινεται στο μυαλο αυτων των κοριτσιων/αγοριων και τι προτυπα προωθουμε!
Δεν νομίζω πως είπε κανένας να κλείσουν οι γονείς τα παιδιά στα σπίτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οντως βιαστηκαν να μεγαλωσουν, αλλα ποιοι ειμαστε εμεις που θα τις κρινουμε? Οι πιο πολλοι εχουμε κανει πολυ χειροτερα απ αυτα, μην τρελαθουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς αυτη η γενια,που δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τη δικη μας,ειναι τοσο διαφορετικη απο εμας.

Ανά δεκαετία πάει Μυρτάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Οντως βιαστηκαν να μεγαλωσουν, αλλα ποιοι ειμαστε εμεις που θα τις κρινουμε? Οι πιο πολλοι εχουμε κανει πολυ χειροτερα απ αυτα, μην τρελαθουμε..
Ε τότε δεν χρειάζεται να συζητάμε για την μαζοποίηση, την παγκοσμιοποίηση και άλλες τάσεις. Ποιοί είμαστε εμείς να κρίνουμε τους άλλους;! Επίσης δεν θα πρέπει να ασκήσουμε κριτική σε αυτή την παπαδιά που σχεδίασε την δολοφονία του άντρα της. Ποιοί είμαστε εμείς να την κρίνουμε;!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Οντως βιαστηκαν να μεγαλωσουν, αλλα ποιοι ειμαστε εμεις που θα τις κρινουμε? Οι πιο πολλοι εχουμε κανει πολυ χειροτερα απ αυτα, μην τρελαθουμε..

Speak for yourself.
Η νοοτροπία αυτή καλέ μου αντιστοιχεί στο να λες: Κλείνω τα μάτια στο πρόβλημα γιατί αλλιώς δεν είμαι προοδευτικός. Ε καλύτερα "συντηρητικός" παρά ζώον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
δεν πάει συμφώνα με το " ποιοι είμαστε εμείς που θα κρίνουμε"..απο την στιγμή που μας κάνει εντυπωση όλη αυτη η κατασταση , σημαίνει οτι κατι δν μας παει καλα. Εκθέτουμε τις απόψεις μας , καποιοι συμφωνούν και κάποιοι όχι.
Μην τα ισοπεδώσουμε όλα και το κλείσουμε το μαγαζάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς αυτη η γενια,που δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τη δικη μας,ειναι τοσο διαφορετικη απο εμας.
Πραγματικα, το βλεπω και στην αδερφη μου που ειναι 13 τωρα και την περναω 4 χρονια, εχει τεραστια διαφορα πως ειναι αυτα τωρα (η πως ηταν πριν μερικα χρονια, στο δημοτικο ξερω γω) απ το πως ημασταν εμεις στην ηληκια τους. Και σκεψου οτι ειναι ΜΟΝΟ 4 χρονια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αλλα ποιον αλλο;;Στο καλυτερο το εκοψες!
Γενικά η μικρή Λολίτα ήταν "βίος και πολιτεία"Iδού και το trailer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Πως ντύνονται δηλαδή οι 14χρονοι γαμιάδες;

Γιατί ρε, λίγα είναι τα αγόρια που έχουν το παντελόνι ως το γόνατο και περπατάνε σαν χεσμένα? Άντε τώρα. :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina gk

Νεοφερμένος

Η marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως είπε κανένας να κλείσουν οι γονείς τα παιδιά στα σπίτια.
Εγω το ειπα αυτο διοτι πιο πανω ειπαν καποιοι για ποιον λογο τους αφηνουν οι γονεις τους και οι καταστηματαρχες επιτρεπουν την εισοδο!Το θεμα δεν ειναι να μη πας σε ενα κλαμπ σε ενα μαγαζι το θεμα ειναι τι τρεχει στο μυαλο σου,ποια εικονα θες να περασεις!Εγω πιστευω οτι μια κοπελα η ενα αγορι μπορει να περασει το ιδιο αρνητικο θεαμα ακομα και στο σχολειο,ειναι θεμα στασης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εγω το ειπα αυτο διοτι πιο πανω ειπαν καποιοι για ποιον λογο τους αφηνουν οι γονεις τους και οι καταστηματαρχες επιτρεπουν την εισοδο!Το θεμα δεν ειναι να μη πας σε ενα κλαμπ σε ενα μαγαζι το θεμα ειναι τι τρεχει στο μυαλο σου,ποια εικονα θες να περασεις!Εγω πιστευω οτι μια κοπελα η ενα αγορι μπορει να περασει το ιδιο αρνητικο θεαμα ακομα και στο σχολειο,ειναι θεμα στασης!
Μιλάμε για ηλικίες γυμνασίου που τα παιδιά δεν γνωρίζουν κατ'εμέ όλους τους κινδύνους. Εγώ έχω δεί και παιδί δημοτικού σε κλαμπ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Καταρχην,nor one in a million,μπορει μια συμπεριφορα,οποιαδηποτε,να γινει καθολικη σε ενα περιβαλλον.Μονο σε ελεγχομενες συνθηθες,science fiction σεναρια.
Η πλειοψηφια παλι,συνηθως,ειναι αποτελεσμα ''μοδας'',''εποχιακης αλλαγης'' και οχι κατι το ενσυνειδητο,που αυτο σημαινει οτι μπορει να αλλαξει απο μερα σε μερα.Αρα δεν μπορουμε να πονταρουμε στην σταθεροτητα της,και στην βεβαιοτητα της.
Τα δυο παραπανω,ακυρωνουν το ριζικο κονβερτ που εννοεις.
Αλλα βεβαια,δεν παυουν την αλλαγη της κοινωνιας.

Και παλι,γιατι προβλημα?Τι σε πειραζει που η συμπεριφορα θα υπαρχει εστω πλειοψηφικα?
Δεν βλαπτει καποιον.Ειναι προσωπικη εκφραση.

Μα αυτό ακριβώς, η μόδα και η εποχιακή αλλαγή οδηγούν στην ριζική μετάλλαξη, πάρε π.χ μια 14χρονη του σήμερα και μια του '90. Αν από αύριο τα ΜΜΕ και η κοινωνία περάσουν άλλα πρότυπα αυτές οι συμπεριφορές θα σταματήσουν, οι έφηβες κοπέλες είναι ευκολόπιστες και εύκολο να τις αλλάξεις. Τεσπα, ξεφύγαμε λίγο. Δεν κατάλαβες ακρίβως αυτό που εννοούσα στο αρχικό μου ποστ αλλά δεν πειράζει (καλύτερα :P)

Και ναι όντως, δεν με πειράζει, ίσα ίσα ανοίγει και το μάτι μας. Αλλά θα μας πειράξει στο μέλλον σαν κοινωνία (πάρε για παράδειγμα τα 70s που δεν υπήρχαν οι πρυφυλάξεις και κάθε σπίτι είχε και από 6 παιδιά, αυτό έβλαψε την κοινωνία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Εγώ έχω δεί και παιδί δημοτικού σε κλαμπ:P

Έπινε και σοδα για να χωνεψει το γαλατακι?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top