Έκθεση για το Proficiency: Αυτά που γράφετε τα πιστεύετε κιόλας;

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Ανάλογα την περίσταση. Άλλωτε ναι άλλωτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
δεν τα πιστευω... οχι παντα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω συνηθως γραφω αυτα που πιστευω αλλα φυσικα επιχειρηματολογώ με πολύ ισχυρα επιχειρηματα τα οποια καταρρίπτω στην συνεχεια για να παρουσιασω την αντιθετη αποψη και μετα τελειώνω γραφοντας την προσωπικη μου γνωμη.
Αυτο εκανα μεχρι στιγμης σε ολες μου τις εκθεσεις στο Γ1 και τα πηγα θαυμασια στις εξετασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Εγω συνηθως γραφω αυτα που πιστευω αλλα φυσικα επιχειρηματολογώ με πολύ ισχυρα επιχειρηματα τα οποια καταρρίπτω στην συνεχεια για να παρουσιασω την αντιθετη αποψη και μετα τελειώνω γραφοντας την προσωπικη μου γνωμη.
Αυτο εκανα μεχρι στιγμης σε ολες μου τις εκθεσεις στο Γ1 και τα πηγα θαυμασια στις εξετασεις.
αυτην ειναι η σωστοτερη δομη μιας εκθεσης:no1:+ενα καλο προλογο με εναν καλο επιλογο= επιτυχια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και φυσικα ο προλογος και ο επιλογος να ειναι πρωτότυπος.
Μην ξεχναμε πως το τo first impression δινει ο προλογος!:no1:
Και ο επίλογος πρεπει επισης να αφηνει καποια πραγματα να εννοηθουν και να μην περιλαμβανει οτι ειπωθηκε στο κυριο μερος της εκθεσης.
Ενας strong προλογος και επιλογος ειναι η μιση επιτυχια οπως ειπε και ο φίλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top