Έκθεση για τη Δημοκρατία και τον Κοινοβουλευτισμό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

joannaki25576

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
άπαπα και εμείς αύριο θα την γράψουμε...
και είπα να μπω λιγάκι να βρω καμιά ιδέα από το internet και έτσι και πέτυχα αυτό το Forum εεε και γράφτηκα! (άκυρο αλλα είπα να το πώ!:P)
Τελικά δεν βρήκα τπτ και θα γράψω 5-6 απλά πραγματάκια και άιντε!!!
Μου αρέσει που θα γράψουμε για δημοκρατία και μας αναγκάζουν να το γράψουμε!!!...!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Θα γράψεις περί Δημοκρατίας, θα βάλεις μέσα τη λέξη Αθήνα και θα το εκφωνήσεις στη Θεσσαλονίκη;;; Είσαι τρελός ρε;;; Με τις πέτρες θα σε πάρουν τα καρντάσια...:D



Κλισέ θέματα επιπέδου Δημοτικού 1960-1980 χωρίς δοκιμιακό περιεχόμενο, οπότε ελαφρώς άστοχα. Αν σώνει και καλά ήθελα να κινηθώ στις ιδέες αυτές θα μιλούσα για την οικονομική κρίση που δεν επιτρέπει στους ανθρώπους ούτε καν να επιβιώσουν με το εισόδημά τους, πόσο μάλλον ν'αποταμιεύσουν μέρος αυτού...

Miv είπα Αρχαία Αθήνα, η σημερινή Αθήνα ουδεμία σχέση έχει με την τότε :lol::lol::lol: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra17

Νεοφερμένος

Η dimitra17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μπορει καποιος να με βοηθησει με τον προλογο και τον επιλογο αυτης της εκθεσεως γτ θα μου την βαλουν στο φροντιστηριο μεθαυριο..οποιος μπορει τον παρακαλω να ασχοληθει,,,ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Τελικά, δε θέλει πολλά η έκθεση αυτή.Προσωπικά θα εστιαζόμουν στα κύρια προβλήματα της κοινωνίας: αριβισμός και υπερκαταναλωτισμός, άντε και αποξένωση και έλλειψη παιδείας.Οι λέξεις είναι πολύ λίγες για κάτι παραπάνω......... Αλλιώς τί να πρωτοπείς; Απλά θεωρά ότι από αυτά προέρχονται τα περισσότερα "άσχημα" σήμερα.............

Η αποταμίευση είναι τρομερό θέμα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εγω εβαλα πρωτα για το περιβαλλον,υστερα για την ανεργια κ την αστυφιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Τελικά και σε μας είπαν πως είτε αύριο,είτε μεθαύριο θα γράψουμε την παραπάνω έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
μπορει καποιος να με βοηθησει με τον προλογο και τον επιλογο αυτης της εκθεσεως γτ θα μου την βαλουν στο φροντιστηριο μεθαυριο..οποιος μπορει τον παρακαλω να ασχοληθει,,,ευχαριστω.

Για πρόλογο μπορείς να πεις ότι ως μαθητής και πολίτης αυτής της χώρας, θα ήθελες να καταδείξεις ορισμένα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο κόσμος έτσι ώστε να μπορέσεις να διευκολύνεις το έργο της Βουλής (λέμε τώρα)... Ανάπτυξέ το, βάλε και κάμποσες ωραίες φρασούλες μέσα, όπως "Νιώθουμε την ηθική και πολιτική υποχρέωση να συνεισφέρουμε ενεργά στην αντιμετώπιση των προβλημάτων της ανθρωπότητας" ή ότι "Το νεανικό πνεύμα τολμά να ονειρεύεται και να επιζητά αλλαγή, και ακριβώς σε αυτό στοχεύουμε κι εμείς συντάσσοντας αυτή την επιστολή"... Αλλά να μη σου πω όλο τον πρόλογο...

Για επίλογο μπορείς να πεις ότι "έχουμε όλοι το δικαίωμα αλλά και την υποχρέωση να συμμετάσχουμε ενεργά στη διακυβέρνηση του κράτους μας, προτείνοντας λύσεις και πασχίζοντας για την κοινή ευημερία. Άλλο τόσο προσδοκούμε και από το Κοινοβούλιο, το οποίο έχει λάβει την εμπιστοσύνη (πάλι λέμε τώρα...) του λαού, να μεριμνήσει για την επίλυση των προβλημάτων που προαναφέρθηκαν". Ανάπτυξέ το και αυτό, πρόσθεσε μερικές σάλτσες και είσαι ΟΚ.:bye:

εγω εβαλα πρωτα για το περιβαλλον,υστερα για την ανεργια κ την αστυφιλια

Δεν έβαλες για τα καταναγκαστικά έργα στα σχολεία;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΤΙΝITSA

Νεοφερμένος

Η ΝΤΙΝITSA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
τι να πω εγω που παω 3 γυμνασιου και θα τη γραψω αυριο τισ 2 πρωτες ωρες.ουτε και ξερω τι θα γραψω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κάνε μια περιήγηση στο θέμα και όλο από κάπου θα εμπνευστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Γράψαμε σήμερα, έγραψα για αυτά που είπα συν το ότι υποχρεώθηκα να γράψω την έκθεση έτσι για σπάσιμο :p

Ένας από την τάξη μου έγραψε για την Super League για τον ΠΑΟΚ και για τους καθηγητές και έβαλε άλλο όνομα, μετά του το τραβούσε η καθηγήτρια να το διορθώσει και παίζανε κορόιδο :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgakos

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είναι το πρώτο μου πόστ και έτσι σας χαιρετώ και σ'εμάς ακούστηκε οτι θα βάλουν να γράψουμε αυτή την έκθεση αλλά δεν την έχουμε γράψει ακόμα .Υπάρχουνε άπειρα πράγματα που μπορείτε να αναφέρετε ! ( μιλάω για το κατά πόσο τηρείται η δημοκρατία !!!:lol:) Εγώ πάντως θα γράψω για το πόσο ακριβά έγιναν τα εισητήρια στον ΠΑΟΚ(και θα κουραζόμαστε να κάνουμε ΝΤΟΥ:jumpy::jumpy:) :lol: και για το πόσο τρέξιμο ρίχνω για να βγάλω το δίπλωμα για το μηχανάκι μου(πηγαίνετε στο γραφείο 254 , θα πάρετε χαρτόσημο του νόμου 2103910293 και θα έρθετε πάλι σε μένα να σας το σφραγίσω ύστερα θα πάτε....)

χωρίς παρεξήγηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerry1908

Νεοφερμένος

Ο gerry1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
<<συναδελφε>> , διαχειριστη του φορουμ η οποισδηποτε αλλος ,
μου ειπε σημερα ο καθηγητης μου στ σχολειο για την εκθεση με σχεση την δημοκρατια και την θελει αυριο να την παραδωσουμε .σας παρακαλω θερμα οποιοσ την εχει γραψει μπορει να μου την στειλει γιατι πνιγομαι κανονικα ? ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra17

Νεοφερμένος

Η dimitra17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
βοηθειστε λιγο πλζ ,,,σας παρακαλουμε,,,,!!!!!!!!την εχουμε αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί, υποχρεωτικό είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra17

Νεοφερμένος

Η dimitra17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ναι πειτε κτ για την εκθεση σας παρακαλουμε,,,,
-----------------------------------------
ρ παιδια εγραψα για ανεργια κ αστυφιλια γυρω στις 450 λεξ, να γραψω για αλλο ενα προβλημα ή δν ειναι απαραιτητο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Γιατί, υποχρεωτικό είναι;

Σ' εμάς τουλάχιστον ήταν.

Και όλοι εσείς που ζητούσατε βοήθεια, δεν είχατε παρά να ψάξετε στο τοπικ, έχει ένα σωρό ιδέες να πάρετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μας ειπαν οτι θα περασει απο 5 επιτροπες (καθηγητη, συλλογο σχολειου, 2βθμια εκπδ., κ.α.).

Και εγω εγραψα για την εξυγιανση του ΠΑΟΚ .. δεν θα περνουσε π δεν θα περνουσε .. τουλαχιστον εγραψα κατι π με ενδιαφερη :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εξυγίανση του ΠΑΣΟΚ;;;

Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα που απασχολεί τον σύγχρονο κόσμο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ΠΑΟΚ=Πανθεσσαλονίκιος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπόλεως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
A... Συγγνώμη, αβλεψία... Είμαι γνώστης της ύπαρξης του ΠΑΟΚ αλλά δεν είμαι και πολύ μέσα στα αθλητικά... Σχεδόν καθόλου θα έλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top