Έκανα τις πρώτες μου ταγκιές

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
στις 28 οκτωβριου και τις δυο μερες που ακολουθησαν εκανα τις πρωτες μου ταγκιες. δεν τις εκανα με ειδικο μαρκαδορο ,αλλα με τζιοττο τουρμπο μαξι,αλλα ειχαν καποιο στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ωραίος,καλή αρχή
Keep it up!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Τί είναι οι "ταγκιες" ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μπραβοοοο !!!!
τι ειναι ομως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Είναι η 'υπογραφη' που βλεπεις κατω απο το Graffiti

Εδιτ:
Ο καλυτερος ορισμος που βρηκα

Τα graffiti tags είναι ο απλούστερος και συνηθέστερος τύπος graffiti, καθώς ουσιαστικά πρόκειται για κειμενογραφίες. Αναγράφουν κάποια λέξη με ιδιαίτερο για τον καλλιτέχνη νόημα με τρόπο που να προσδίδει ένταση, μεγάλα φουσκωμένα γράμματα κλπ, σε κάθε περίπτωση χωρίς χρώμα! Ακόμη κι αν δε σχεδιαστούν επί τούτου, πολύ συχνά τα graffiti tags χρησιμεύουν ως υπογραφή του καλλιτέχνη στις επόμενες κατηγορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Δηλαδή αυτό το σπουδαίο πράμα που 'κανε σημερα ήταν να δώσει την υπογραφή του κάτω από ενα γκράφιτι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
όχι,απο οτι καταλαβα δεν εκανε Γκραφίτι,απλα εκανε τις πρωτες του ταγκιες.

Μην νομιζεις,πολλοι αν οχι οι περισσοτεροι ξεκινανε ετσι να ασχολουνται με το γκραφίτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Σόρρυ τώρα.Για ποιο ακριβώς λόγο μας το λες?
Για να σου πούμε μπράβο που λερώνεις τους τοίχους?:P

Δεν έχω πρόβλημα με την street art,ίσα ίσα μου αρέσει να βλέπω κάτι που ομορφαίνει την πόλη.Αλλά να έχει κάποιο νόημα,να θέλει να πει κάτι αυτός που παρεμβαίνει στον χώρο ρε παιδιά...
Χαζομάρες του τύπου 'θρύλος,ολέ΄,΄Θύρα 13',ταγκιές...ε,δεν καταλαβαίνω γιατί τα κάνουν αυτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ταγκιες δεν ειναι αυτα που προανεφερες χελεν!

Ειναι αυτο ακριβως που ειπα παραπανω,ειναι μορφη εκφρασης οπως και το Γκραφιτι

Οσο ησουν Αθηνα μηπως ετυχε να δεις το 'Βασανιζομαι'??
Αυτο αν και μεγαλυτερου μεγεθους ειναι Ταγκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Aυτό που έχω στο μυαλό μου είναι κάτι σαν τα συνθήματα των ομάδων,αλλά νταξ,πιο περίεργα,πιο καλλιτεχνικά γραμμένο :Ρ

Λες κ είσαι σκύλος και θες να αφήνεις το στίγμα σου παντού μου φαίνεται...

*όχι,δεν το είδα το βασανίζομαι,που ήταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
λιγοι απο του γκραφιταδες πραγματικα αυτο που κανουν ειναι τεχνη,οι υπολοιποι κανουν καμια μουτζαλια επειδη θελουν να λενε οτι ανηκουν καπου..
ειμαι απο αυτους που πιστευω οτι τα γκραφιτι ομορφαινουν το τσιμεντο ,αλλα αμα καποιος τα κανει μονο και μονο για την μαγκια ,να δειχθει κτλ ,τον θεωρω βλακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Aυτό που έχω στο μυαλό μου είναι κάτι σαν τα συνθήματα των ομάδων,αλλά νταξ,πιο περίεργα,πιο καλλιτεχνικά γραμμένο :Ρ

Λες κ είσαι σκύλος και θες να αφήνεις το στίγμα σου παντού μου φαίνεται...

*όχι,δεν το είδα το βασανίζομαι,που ήταν?

Σε Διάφορα μέρη,Κυρίως είναι περίπου τέτοιου μεγέθους

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αα,μάλιστα!
Και αυτό τώρα ονομάζεται ταγκιά?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σε Διάφορα μέρη,Κυρίως είναι περίπου τέτοιου μεγέθους


Όχι μόνο:











Μe <3 him. Απίστευτος.


ontopic μπράβο παιδί μου που 'κανες ταγκιά, άλλα μην μείνεις εκεί, να το εξελίξεις να κάνεις κομμάτια σιγάα σιγάα. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.


I Know Darling

απλα ήθελα να γίνει κατανοητό οτι δεν ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ μικρού μεγέθους

(Τα συνθηματα δεν ειναι ταγκιες,ειπαμε οτι ειναι η υπογραφη του Καλλιτεχνη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Καθε γραφιτι η ταγκια η ακομα κ απλη μουτζουρα ειναι πιο ωραια απο καθε ασπρο ντουβαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Καθε γραφιτι η ταγκια η ακομα κ απλη μουτζουρα ειναι πιο ωραια απο καθε ασπρο ντουβαρι.
To πιστεύεις τώρα αυτό πραγματικά?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Graffiti και μαλακίες, τι παιδάκια που είσαστε. Κοιτάχτε τα μαθήματα σας και ξεκωλίστε από τις παπαριές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
είναι ελάχιστοι στην ελλάδα που ξέρουν να κάνουν γκράφιτι,οι άλλοι απλά βρομίζουν την ήδη άσχημη πόλη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
To πιστεύεις τώρα αυτό πραγματικά?:confused:

ναι αποτελει τροπο εκφρασης. ακομα και μορφη επικοινωνιας αν θες για οσους θελουν να φωναξουν και να μοιραστουν κατι που πιστευουν. και οταν ο τροπος εκφρασης δν περιοριζεται απλα στο "ΠΑΟΚ ΡΕ " κλπ τοτε μπορει να ειναι κατι πραγματικα ομορφο. υπαρχουν γκραφιτι που αγγιζουν τν τεχνη και τετοια γραφιτι αν εχεις προσεξει δν τα χαλαει κανενας γραφοντας απο πανω οτι βλακεια του κατεβει λες κ σεβεται το εργο του αλλου.
βεβαια σε καθε περιπτωση μπορεις και εσυ να εκφραστεις ξαναβαφοντας ασπρο τον τοιχο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top