Έκθεση - Άσκηση Γλώσσας

hehehehe

Νεοφερμένος

Η hehehehe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθήτρια Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, θα μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει με την ερώτηση μέσα από το κείμενο "Ποιο το νόημα της ρινοκερίτιδας μέσα στο κείμενο;"


Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • 73BD2B89-FCC8-4828-8CB3-B09380244D4D.jpeg
    73BD2B89-FCC8-4828-8CB3-B09380244D4D.jpeg
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 198

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να την κάνω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα μπορούσες να μου στείλεις το τίτλο και το κεφάλαιο στο οποίο βρίσκεσαι για να βρω το κείμενο σε ηλεκτρονικό βιβλίο;
 

hehehehe

Νεοφερμένος

Η hehehehe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθήτρια Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να την κάνω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα μπορούσες να μου στείλεις το τίτλο και το κεφάλαιο στο οποίο βρίσκεσαι για να βρω το κείμενο σε ηλεκτρονικό βιβλίο;
Β γυμνασίου Γλώσσα σχολικό βιβλίο σελίδα 100 κείμενο 1: ρινοκερίτις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Β γυμνασίου Γλώσσα σχολικό βιβλίο σελίδα 100 κείμενο 1: ρινοκερίτις
Συγκεκριμένα κεφάλαιο 7ο
 

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Λέγοντας "ρινοκερίτιδα" ο συγγραφέας δημιουργεί μία φανταστική μεταδοτική ασθένεια με την οποία παρομοιάζει τη κατάσταση που βρίσκονται την σήμερον ημέρα οι περισσότεροι Έλληνες (άνω τελεία) το ότι ενδιαφέρονται μόνο για τον εαυτό τους και την καλοπέρασή τους. Αυτή η στάση υιοθετείται τόσο γρήγορα από όλο και περισσότερους σαν μεταδοτική ασθένεια.

(Ζητώ συγγνώμη εάν η απάντησή μου δεν είναι ικανοποιητικά καλή, ελπίζω να βοήθησα όμως)
 

hehehehe

Νεοφερμένος

Η hehehehe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθήτρια Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λέγοντας "ρινοκερίτιδα" ο συγγραφέας δημιουργεί μία φανταστική μεταδοτική ασθένεια με την οποία παρομοιάζει τη κατάσταση που βρίσκονται την σήμερον ημέρα οι περισσότεροι Έλληνες (άνω τελεία) το ότι ενδιαφέρονται μόνο για τον εαυτό τους και την καλοπέρασή τους. Αυτή η στάση υιοθετείται τόσο γρήγορα από όλο και περισσότερους σαν μεταδοτική ασθένεια.

(Ζητώ συγγνώμη εάν η απάντησή μου δεν είναι ικανοποιητικά καλή, ελπίζω να βοήθησα όμως)
Δεν πειράζει!! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!
Καλό βράδυ!!
 

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top