Άγχος

mara k telos

Νεοφερμένος

Η mara k telos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Προσωπικά έχω πολύ άγχος και στρες και νεύρα. Αυτό βέβαια δεν είναι καθόλου καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

olgakal

Νεοφερμένος

Η Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αχ αυτο το αγχος!!μπορει να σε καταστρεψει αν ειναι σε μεγαλο βαθμο,αλλα πολλες φορες ειναι και βοηθητικο..(λιγο αγχός δεν κάνει κακό,ίσα ισά ειναι καλό για να κρατάει και τις ισοροπίες)... και εγω συνήθιζα να αγχώνομαι πολυ αλλα σιγά σιγά το απέβαλα!!το πολύ αγχος δεν προσφέρει τίποτα!στο κάτω κάτω ότι κάνουμε το κανουμε για τον εαυτό μας και αν πιστευουμε οτι εχουμε προσπαθησει οσο περσσοτερο μπορουμε τότε δεν υπάρχει λογος να τα βάζουμε με τον εαυτό μας και να τρελενόμαστε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
χμμ οσο περιεργο και αν ακουγεται το αγχος το ξεπερασα απο τοτε που πηγα στο λυκειο.:)..ειχα περασει και εγω πολυ ασχημες φασεις με το αγχος...ειχε τυχει να βγαλω εξανθηματα απο το αγχος ...ειχε τυχει επισης να εχω διαβασει ενα ολοκληρο σαββατοκυριακο και απο το αγχος να γραψω 13 και 14.....κολλαει το μυαλο και τελος....ξερετε πως το αντιμεωπισα....πηγα μια φορα σε ενα διαγωνισμα τετραμηνου αδιαβαστη (για τα δικα μου δεδομενα)....τι εννοω..??καθε πρωι ξυπναγα και εκανα επαναληψη για το διαγωνισμα...μπορει να ξυπναγα στις 6 και στις 5...εεε μια μερα δεν τον εκανα....οχι επειδη το ηθελα ,επειδη δεν χτυπησε το ξυπνητηρι...πηγα σχολειο με φοβο.....πολυ φοβο....με βλεπει η καθηγητρια μου λοιπον στο διαλλειμα και με ρωτα γτ ημουν χλωμη ,ασπρη και αν ενιωθα καλα.....της ειπα και μου ειπε τις εξης φρασεις...
<<κοιτα αδαμαντια...ξερεις οτι το αγχος δεν κανει καλο .....και πρεπει να το αντιμετωπισεις...προσπαθησε να αποκτησεις περισσοτερη αυτοπεποιθηση....αφου ξερεις οτι εισαι καλη μαθητρια και εχεις δυνατοτητες....τι φοβασαι????και γιατι ????ειμαι σιγουρη οτι και να μην κανεις επαναληψη στο επομενο διαλλειμα -επειδη ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις (οπως παντα)-θα γραψεις καλα....και γι αυτο θα μου υποσχεθεις...δεν θα δεις τιποτα..τιποτα ...τιποτα...και να ξερεις αν γραψεις κατω απο 19 θα φταιω αποκλειστικα εγω και θα το παρω πανω μου.....>>ετσι και εγινε....τα συμφωνησαμε ...δεν ανοιξα καν βιβλιο...το αποτελεσμα???εγραψα καθαρο 20...και καταλαβα πως ολα αυτα ηταν βλακειες για να μην πω την λεξη απο μ....(δεν εννοω μασκες ,ουτε μαργαριτες..:P)το χειροτερο ηταν οτι επρεπε να παω λυκειο για να βρεθει καποιος να μου πει αυτο......και ειχαν περασει τοσοι καθηγητες...μα μονο εκεινη καταλαβε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asoula

Νεοφερμένος

Η Asoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γενικά σε όλη τη μαθητική ζωή υπάρχουν κάποιοι καθηγητές που θα σε σημαδέψουν και με κάτι που θα σου πουν μπορεί να σου αλλάξει τα δεδομενα! Μου έχει τύχει και μένα..
Τώρα όσο για το άγχος όντως δεν βοηθάει καθόλου και όχι μονο σε θέματα εξετάσεων..Σε όλες τις καταστάσεις..Το καλύτερο για μένα είναι εμπιστοσύνη στον εαυτό και αυτοπεποίθηση! Και στο κάτω κάτω αν κάτι πάει στραβά την επόμενη φορά θα διορθωθεί. Είμαι της άποψης πως τα πάντα φτιάχνουν κι αλλάζουν με τον καιρό κ αυτό με έχει βοηθήσει πολύ στη ζωή μου.
Όσο για τις πανελλήνιες αμφιβάλλω αν το συνεχές διάβασμα αλλάζει τα δεδομένα. Το ουσιαστικό και ξεκούραστο διάβασμα έχει φυσικά καλύτερα αποτελέσματα.Φτάνει ο καθένας να πιστέψει στις δυνατότητες του. Όλα μια ιδέα είναι που βρίσκεται μέσα στο μυαλό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasi

Νεοφερμένος

Η vasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΈΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!! Τι θα κάνω με τις εξετάσεις εεεε;;;;Πρώτη φορά γράφω!!:alljumpy:<--Τι θα κάνω;
Αυτά τα μικρά ζουζούνια βρίσκονται στην κοιλιά μου τώρα!!! Από ό,τι ξέρω ονομάζονται η ομάδα «ΑΓΧΟΣ»! Πώς μπορώ να τα ξεπεράσω; Θέλω να μου πείτε τι να κάνω!!!:closed:(και τώρα ένα video για νααα....χαλαρώσουμε!!! : https://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY = :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ΈΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!! Τι θα κάνω με τις εξετάσεις εεεε;;;;Πρώτη φορά γράφω!!:alljumpy:<--Τι θα κάνω;
Αυτά τα μικρά ζουζούνια βρίσκονται στην κοιλιά μου τώρα!!! Από ό,τι ξέρω ονομάζονται η ομάδα «ΑΓΧΟΣ»! Πώς μπορώ να τα ξεπεράσω; Θέλω να μου πείτε τι να κάνω!!!:closed:(και τώρα ένα video για νααα....χαλαρώσουμε!!! : https://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY = :whistle:
χαλαρωσε καλε:Pεγω παντως την 1η φορα που εδωσα στο γυμνασιο ημαουν χαΛαρα αφασια:P
δεν ειναι τιποτα..πανευκολα ειναι τελεια θα γραψεις..μη μασας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
ΈΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!! Τι θα κάνω με τις εξετάσεις εεεε;;;;Πρώτη φορά γράφω!!:alljumpy:<--Τι θα κάνω;
Αυτά τα μικρά ζουζούνια βρίσκονται στην κοιλιά μου τώρα!!! Από ό,τι ξέρω ονομάζονται η ομάδα «ΑΓΧΟΣ»! Πώς μπορώ να τα ξεπεράσω; Θέλω να μου πείτε τι να κάνω!!!:closed:(και τώρα ένα video για νααα....χαλαρώσουμε!!! : https://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY = :whistle:

Δεν είναι τίποτα.Δες το σαν ένα διαγώνισμα όπως όλα τα άλλα ! :)
Στα περισσότερα μαθήματα επιλέγετε 6 από τα 9 θέματα , οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας αν έχεις διαβάσει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ΈΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!! Τι θα κάνω με τις εξετάσεις εεεε;;;;Πρώτη φορά γράφω!!:alljumpy:<--Τι θα κάνω;
Αυτά τα μικρά ζουζούνια βρίσκονται στην κοιλιά μου τώρα!!! Από ό,τι ξέρω ονομάζονται η ομάδα «ΑΓΧΟΣ»! Πώς μπορώ να τα ξεπεράσω; Θέλω να μου πείτε τι να κάνω!!!:closed:(και τώρα ένα video για νααα....χαλαρώσουμε!!! : https://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY = :whistle:
Θα κληθείς να δώσεις γραπτές εξετάσεις τόσες πολλές φορές στη ζωή σου,που μπροστά τους,οι εξετάσεις του γυμνασίου,δεν είναι τίποτα.

Γι'αυτό σου λέω,έχεις χρόνο,καθώς θα μεγαλώνεις να αγχωθείς όσο θές. Μην ξεκινάς από τώρα. Κρίμα είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POVEPY

Νεοφερμένος

Η POVEPY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω για πολλά πράγματα άγχος και γενικά δεν αγχόνομαι συχνά......πάραδειγμα αύριο γράφω τεστ ιστορία....περίπου 50 σελίδες και δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα, αλλα ξέρω πως θα πάω σε λίγο θα κάτσω κανά δύωρο και αύριο θα γράψω για 20! :D Το θέμα είναι πως αγχώνομαι για λάθος πράγματα... Όπως στης προφορικές εξετάσεις στα γερμανικά και τα αγγλικά μου, που ενώ έπεσαν θέματα που είχαμε κάνει 100 φόρες στο φροντιστήριο, εγώ έπαθα μπλακ άουτ και δεν ήξερα τι έλεγα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
τι να πουν και αυτοι που ειναι φοιτητες και αγχωνονται σε καθε εξεταστικη ....λες και πρωτη φορα δινουν εξετασεις στην ζωη τους! ουφ!
τεσπα,πρωτα απολα μια χαρα ειναι το επισημο υφος...εγω δεν χαλαστηκα καθολου!ενταξει πιστεω φυσιολογικο ειναι....αλλα προσπαθησε να το μετρηασεις...ειδικα αμα συνεχιστει και του χρονου στην τριτοβαθμια εκπαιδευση......(στο λεει καποια που δεν τα εχει καταφερει ακομα)
αν το καταφερεις (μακαρι ...στο ευχομαι) πεσμου πως τοκανες να το κανω καιγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi13

Νεοφερμένος

Η Mairi13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας , εδώ και αρκετό καιρό έβλεπα τις συζητήσεις σας και έτσι αποφάσισα και 'γω να γίνω μέλος...Την Παρασκευή αρχίζουν οι εξετάσεις και την ίδια μέρα γράφω Γαλλικά Β'1 (το μεσημερι) και το μάθημ απου γράφω είναι Αρχαία :mad: Η μάμα μου πέρσυ με βοήθησε καθώς είναι φιλόλογος αλλά φέτος εξαιτίας του μεγάλου μου αδελφού δεν μπορεί να με βοηθήσει γιατί βοηθάει εκείνον! Φοβάμαι πολύ..ό,τι δεν θα τα καταφέρω....Δεν ξέρω πως να οργανώσω τον χρόνο μου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Γεια σας , εδώ και αρκετό καιρό έβλεπα τις συζητήσεις σας και έτσι αποφάσισα και 'γω να γίνω μέλος...Την Παρασκευή αρχίζουν οι εξετάσεις και την ίδια μέρα γράφω Γαλλικά Β'1 (το μεσημερι) και το μάθημ απου γράφω είναι Αρχαία :mad: Η μάμα μου πέρσυ με βοήθησε καθώς είναι φιλόλογος αλλά φέτος εξαιτίας του μεγάλου μου αδελφού δεν μπορεί να με βοηθήσει γιατί βοηθάει εκείνον! Φοβάμαι πολύ..ό,τι δεν θα τα καταφέρω....Δεν ξέρω πως να οργανώσω τον χρόνο μου :(

Ξεκίνα από αύριο.Έχεις πολύ χρόνο μέχρι την Παρασκευή για να διαβάσεις τα αρχαία
Τώρα για το B1 , δεν υπάρχει και κάτι να διαβάσεις τελευταία στιγμή.
Λόγω άγχους νιώθεις έτσι.Καλή επιτυχία ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω για πολλά πράγματα άγχος και γενικά δεν αγχόνομαι συχνά......πάραδειγμα αύριο γράφω τεστ ιστορία....περίπου 50 σελίδες και δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα, αλλα ξέρω πως θα πάω σε λίγο θα κάτσω κανά δύωρο και αύριο θα γράψω για 20! :D Το θέμα είναι πως αγχώνομαι για λάθος πράγματα... Όπως στης προφορικές εξετάσεις στα γερμανικά και τα αγγλικά μου, που ενώ έπεσαν θέματα που είχαμε κάνει 100 φόρες στο φροντιστήριο, εγώ έπαθα μπλακ άουτ και δεν ήξερα τι έλεγα......

τι τεστ ειναι αυτο; Σχεδον σαν την υλη των εξετασεων μου ειναι. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top